CHP heyeti Antakya ve İskenderun´da
CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Hatay İl Başkanlığını ziyaretin ardından İskenderun İlçe örgütünde KHK ile meslekten ihraç edilenlerle biraraya geldi.
Tarih: 11.10.2021 18:54:34

CHP PM Üyesi Ali Mahir Başarır ile Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Hatay İl Örgütünü ziyaret etti, parti binası önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında ülke gündemindeki konuları değerlendirdi. Esnaf ziyaretleri de yapan CHP heyeti İl Başkanı Ramiz Parlar ile milletvekili Serkan Topal´ın da eşlik ettiği İskenderun İlçe örgütü ziyaretinde KHK mağdurlarıyla buluştu.

Yıldırım Kaya: İktidara geçen yol Hatay´dan geçer

Antakya´da, partisinin il binası önünde basın açıklamasında konuşan Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP´nin iktidara yürüdüğünü belirterek, “Biz bugün kadim topraklardayız; Hatay´dayız. İktidara giden yolun Hatay´dan geçtiğini bizler biliyoruz. Sizler de bu bilinçtesiniz. Cumhuriyet Halk Partisi dostlarıyla birlikte iktidara yürüyor. Ama bu yürüyüş, eğer Hatay´da birlik, beraberlik ve güçlü bir duruş şeklinde sergilenirse işte o zaman bu hedefimiz gerçekleşmiş olacak” dedi.

Konuşmasında eğitimden giderek uzaklaştırılan kız çocukları sorununa da işaret eden Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün analar, babalar, kardeşler, hep birlikte kız çocuklarımızın eğitimden uzaklaştırılmasını savunan bu siyasal iktidara karşı, 600 milletvekilinin oybirliğiyle karar altına aldığı İstanbul Sözleşmesini bir gecede yırtıp atan siyasal iktidara karşı hep birlikte, birlik olmak zorundayız.”

Ali Mahir Başarır: Bu ülkede hukuk askıya alınmıştır

İskenderun´da KHK mağdurları ile yapılan toplantının basına açık bölümünde konuşan CHP PM Üyesi Ali Mahir Başarır, çiftçilerin, esnaf ve sanatkarların borçlarından dolayı uğradıkları haksızlıklara dikkat çekerek, “Bu ülkede hukuk askıya alınmıştır” dedi. Antakya´da da partisinin il örgütündeki basın açıklamasında Adalet ve İçişleri bakanlarını ‘iç güvenlik sorunu´ haline gelmekle eleştiren Başarır, “Ordudan atılanlar gencecik subayları seçecek değil mi? İşte ülkenin güvenliği bu durumda” diye konuştu.

Türkiye´nin bir seçim sathında olduğunu da sözlerine ekleyen ve Cumhurbaşkanının seçim sonuçlarına yönelik konuşmasını yanıtlayan Başarır, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Seçim çok yakın bir zamanda yapılacak. Sandıktan çıkacakmışız da vermeyecekmiş… Yürek ister. Alnını karışlarız. Biz sandıktan çıktıktan sonra o mazbatayı verleyecek kişi daha anasının karnından doğmadı. İşte İstanbul seçimi! Tartışmaya mahal verecek bir seçim de olmayacak. Vallahi de olmayacak billahi de olmayacak. En az yüzde 20 fark olacak aramızda. Koşa koşa verecekler. Kendi milletvekilleri, kendi belediye başkanları, kendi bürokratları, bakanları, bu ülkenin polisi, askeri, öğretmeni, köylüsü rahatlayacak. O yüzden sandık güvenliği ile ilgili aklınıza bir şey gelmesin. O gün İstanbul seçiminde olduğu gibi hepimiz orada olacağız. Saat 6.00´da Yüksek Seçim Kurulu´nun önünde, 09.00´da Cumhuriyet meydanlarında, sabahta Çankaya´da olacağız.” diye konuştu.

“Yeni bir tarih yazacağız” diyen Başarır, Türkiye´nin ihtiyacının ‘ yeni bir gelecek´ olduğunu belirtti. Başarır, şunları söyledi: “Sizlere inanıyoruz. Sizlerle beraber başaracağız. Ama, cesaretle esaretten kurtulacağız. Cesur olacağız. Çok az kaldı.”

/resimler/2021-10/12/0023408333760.jpg

/resimler/2021-10/12/0024182267525.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: heyeti Antakya İskenderun
CHP´li Parlar´da Gezi Davası açıklaması
CHP´li Parlar´da Gezi Davası açıklaması
CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Gezi Parkı ile Çarşı Grubu davasının duruşmasına ilişkin konuştu.
Dijital dönüşüme ‘siyasetüstü´ yorumu
Dijital dönüşüme ‘siyasetüstü´ yorumu
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, sosyal ağların bireylerin kendilerini ifade edecekleri bir demokratik zemin olmaktan çıkıp bir karapropaganda merkezi hâline gelmesi ve cinsellikten kadına şiddet, kişisel hakların korunmasından diğer problem alanlarına kadar konularla anılmasını doğru bulmadıklarını belirtti.
Arıtma polemiği TBMM komisyonunda
Arıtma polemiği TBMM komisyonunda
Hatay´ın Defne ilçesindeki arıtma tesisinin taşınması ile ilgili MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, HBB Başkanı Lütfü Savaş´ı ‘taşıma sözünü´ unutmakla eleştirdi, Lütfü Savaş ise DSİ´nin ‘red´ cevaplarını hatırlattı. Kaşıkçı´nın eleştirisini TBMM Plan Bütçe Komisyonunda dile getirmesi üzerine cevap hakkını Hatay Milletvekili Suzan Şahin kullandı. Şahin, eleştiri konusu tesisin 1989 yılında işletmeye alındığını, taşınmasıyla ilgili ise DSİ´nin olumsuz yanıtının ardından planlanan yeni arıtmanın 2022 yılı programına alındığını belirtti.
Milletvekili Özel disiplin kurulu başkanı
Milletvekili Özel disiplin kurulu başkanı
AKP Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, partisinin Genel Merkez Disiplin kurulu Başkanlığına getirildi. Partideki 3 önemli görev değişikliği, kulislerde ‘seçime hazırlık´ olarak da yorumlanıyor
Bisiklet yolu projesine  yenileme talebi
Bisiklet yolu projesine yenileme talebi
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ile İskenderun Belediyesi CHP Meclis grubu proje uygulamasının gözden geçirilmesini önerdi.
SP: İnsanca yaşam ücreti istiyoruz
SP: İnsanca yaşam ücreti istiyoruz
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, "Milletimize sadaka mahiyetinde bir asgari ücret zammı yapmayın! Sizden, asgari ücret değil, insanca yaşatacak ücret talep ediyoruz" dedi.
Emek Partisi Genel Başkanı Akdeniz:Birleşmek zorundayız
Emek Partisi Genel Başkanı Akdeniz:Birleşmek zorundayız
Siyasette algı yaratmanın önemli olduğunu ve partisinin pandemi sürecinde algıyı ´aşı, maske ve esnaf´a yönelik oluşturduklarını ifade eden Mersin Milletvekili ve CHP PM Üyesi Ali Mahir Başarır, partisinin algıyı gerçekler üzerinde oluşturduğunu belirterek, "Bu da nedir? Yolsuzluk, yoksulluk, adaletsizliktir" dedi.
CHP Hatay´dan eczacılara destek açıklaması
CHP Hatay´dan eczacılara destek açıklaması
CHP´li Parlar´dan eczacılara destek açıklaması
“AKP ve MHP açlık sınırının altında yaşama gözyumuyor”
“AKP ve MHP açlık sınırının altında yaşama gözyumuyor”
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlarının eş zamanlı gerçekleştirdiği ‘Asgari Ücretten Verginin ve Kesintilerin Kaldırılması´na yönelik basın açıklaması Hatay´da Antakya Ulus Meydanında yapıldı.
“Hedef özgürlük ve barış talebini yoketmekti"
“Hedef özgürlük ve barış talebini yoketmekti"
HDP Hatay il ve İskenderun ilçe örgütleri tarafından 4 Kasım 2016´nın yıldönümü dolayısıyla yapılan açıklamalarda, “amaç demokratik siyaseti tamamıyla tasfiye ederek halkların özgürlük, eşitlik ve barış talebini yok etmekti” denildi.
“Fiyatlar el yakıyor”
“Fiyatlar el yakıyor”
Cumhuriyet Halk Partisi Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu Perşembe Pazarını ziyaret ederek, ürün fiyatlarını inceledi.
VP´den sendika ziyareti
VP´den sendika ziyareti
Vatan Partisi (VP) İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir ve ilçe sekreteri Sadık Karakaş, Türk-İş Hatay Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası İskenderun Nolu Şube Başkanı Çakır Varan´ı ziyaret ederek, sendika ve işçi sınıfının mücadelesi hakkında fikir alışverişinde bulundu.
"Enerjide bağımlılık milli güvenlik meselesi"
"Enerjide bağımlılık milli güvenlik meselesi"
Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, enerjide dışa bağımlılığın bir milli güvenlik meselesi olduğunu, Türkiye´nin bir an önce bu konuda istenilen seviyeye gelmesini ümit ettiğini söyledi.
Kazakistan´a transit taşımacılıkta sorun
Kazakistan´a transit taşımacılıkta sorun
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, dört aydır çözülemeyen Kazakistan geçiş belgesi sorunu ile yüzde 40 düşen Orta Asya taşımalarındaki pazar payını, soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
46 tesisin dönüşümü için süre istedi
46 tesisin dönüşümü için süre istedi
Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, Türkiye´nin kooperatifçilikte gelişmiş ülkelere oranla oldukça geride olduğunu, Avrupa´da her 5 kişiden 1´i kooperatif üyesi olup, sektörün yakaladığı ekonomik büyüklüğün 1,5 trilyon avroya ulaştığını, ülkede ise 3 farklı bakanlık oluruyla faaliyet gösteren toplamda 60 bin civarında kooperatif ve 6 milyon üyenin bulunduğunu ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi