CHP´de kadınlar ´kota´dan seçildi
CHP Hatay il örgütünün önceki gün yaptığı ve tek başkan adayı olarak Servet Mullaoğlu´nun katıldığı seçimde, yönetim kurulu üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ile kurultay delegeleri belirlendi.
Tarih: 9.1.2018 10:18:46

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın her ilçeden birer kurultay delegesi ve il yöneticisi istemi gerçekleşmedi ve 20 kurultay delegesinden 11´i İskenderun-Arsuz bölgesinden seçildi. Önceki gün yapılan seçimde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş ile Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile partinin il başkanı Mullaoğlu ile İskenderun, Antakya, Defne, Arsuz ilçe başkanları; Yusuf Mansuroğlu, H. Ramiz Parlar, Mehmet Gönenç ve Faik Çekin de kurultay delegesi seçildi. Kurultay delegeliğinde ´gençlik kotası´ndan İskenderun CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz olarak belirlendi. İskenderun´dan Yılmaz Şahutoğlu, Ender Çolakoğlu, Faik Çekin, Yusuf Mansuroğlu, Nermin Kara Yıldırım, Fevziye Miçooğulları, Suzan Şahin, Sonay Aykut, Nalan Akkülah ve Cem Karpuz olarak seçildi. Arsuz´dan ise Nazım Culha ve Faik Çekin delege oldu. 

CHP tüzüğündeki karşı cins kotası nedeniyle 7 kadın da normal seçim için oy alamadı ancak kota kapsamında delege olarak belirlendi.

Kadınlar, kota oranıyla seçilebildi
Buna göre, 640 delegenin oy hakkının bulunduğu seçimde, CHP´nin Hatay´da belirlenen kurultay delegeleri ile aldıkları oylar şöyle oldu:
Servet Mulloğlu (370)
Nazım Culha (352)
Hasan Ramiz Parlar (345)
İbrahim Yaman (343)
Lütfü Savaş (339)
Yılmaz Şahutoğlu (330)
Ender Çolakoğlu (324)
Derya Altunay (301)
Faik Çekin (299)
Nihat Matkap (280)
Yusuf Mansuroğlu (267)
Mehmet Gönenç (262)

Kadın kotası:
Nermin Yıldırım Kara (212)
Sünel Yılmaz Aksu (200)
Fevziye Miçooğulları (182)
Suzan Şahin (181)
Sonay Aykut (180)
Filiz Haksöz (177)
Nalan Akkülah (142)

Gençlik kotası:
Cem Karpuz (199)

Partinin il yöneticileri de belirlendi
CHP´nin Hatay il yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Karşı cins kotası dolmayınca, yeterli oy almasa da üç kadın kota nedeniyle YK üyesi oldu. Buna göre partinin yeni YK üyeleri de şu isimlerden olştu: Davut Ocak, Ozan Öfkeli, H. İbrahim Özgün, Akın Parlakyıldız, Nilgün Selçuk, Mithat Serin, Hakan Tiryaki, Ali Rıza Toprak, Nevzat Vural, Eser Yangın, Erol Yeniocak, Ali Yolcu, Bekir Atahan, Kamil Atay, Mehmet Ay, Semir Baklacı, Sibel Hakverdi, Bedi Bayram, Leyla Sakaroğlu, Nihat Dağ, Nahide Bilgin, Funda Bakır ve Serap Semerci.
CHP Hatay İl Disiplin Kurulu üyeleri ise Bedia Öztürk, Kamil İlker Bayır, Garip Erhan Biner, Tayfur Culha, Kenan Gül, Ahmet Hatun, Münir Kılıç. Derviş Mengilli ile Ekrem Murt olarak belirlendi.

 
Kaynak:

Cem Karpuz istifa etti
Cem Karpuz istifa etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tüzük Kurultayı´nda uygulamalara yönelik eleştirileriyle dikkat çeken CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, eleştirilerinin ‘parti içi siyasi hesaplara malzeme yapılmak istendiği´ gerekçesiyle görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, yerel seçim çalışmalarını başlattıklarını açıkladı.
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Birol Ertem, hafta sonu partisi CHP´nin Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Arsuz ilçe örgütlerine ziyaretlerde bulundu.
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanlığına yeniden seçilen Sabahat Özgürsoy Çelik, yeni yönetimini oluşturdu.
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP Hatay İl Kadın Kolları, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, beraberindeki partililerle birlikte bir süre önce İl Başkanlığına seçilen AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ile CHP İl Başkanı Av. Servet Mollaoğlu´na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
AKP´de Erdoğan hazırlığı
AKP´de Erdoğan hazırlığı
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP Hatay il yönetimi, Cumhurbaşkanı ve partinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleştirilecek 6. Olağan İl Kongresi´ne yönelik hazırlık yürütüyor.
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP İnsan haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Samandağ´da polisin ‘dur´ ihtarına uymadığı için öldürülen Güven Oğurol hakkında basın açıklaması yaptı.
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
Saadet Partisi´nin Payas ilçe yönetimi 2. olağan kongresinde ilçe başkanlığına Memur-Sen eski ilçe temsilcisi Aytekin Kaplankıran seçildi.
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
ADD Samandağ Şubesi öncülüğünde yürütülen ve bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı imza kampanyası başlatıldı.
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olacağını açıklayan Bülent Bozdoğan, kentteki Tunceliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği´ni ziyaret etti.
Atatürk´ün huzurunda kutlama
Atatürk´ün huzurunda kutlama
İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi.
Kadın aydınlanmanın da adıdır
Kadın aydınlanmanın da adıdır
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, İskenderun´da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
Hatay´a gelen TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum ile beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP İskenderun İlçe Gençlik Kolları, önceki gün yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi. AKP Genel Merkezi tarafından İskenderun Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Kenan Ak, tek aday olarak başkanlığa getirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi