CHP´de kadınlar ´kota´dan seçildi
CHP Hatay il örgütünün önceki gün yaptığı ve tek başkan adayı olarak Servet Mullaoğlu´nun katıldığı seçimde, yönetim kurulu üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ile kurultay delegeleri belirlendi.
Tarih: 9.1.2018 10:18:46

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın her ilçeden birer kurultay delegesi ve il yöneticisi istemi gerçekleşmedi ve 20 kurultay delegesinden 11´i İskenderun-Arsuz bölgesinden seçildi. Önceki gün yapılan seçimde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş ile Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile partinin il başkanı Mullaoğlu ile İskenderun, Antakya, Defne, Arsuz ilçe başkanları; Yusuf Mansuroğlu, H. Ramiz Parlar, Mehmet Gönenç ve Faik Çekin de kurultay delegesi seçildi. Kurultay delegeliğinde ´gençlik kotası´ndan İskenderun CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz olarak belirlendi. İskenderun´dan Yılmaz Şahutoğlu, Ender Çolakoğlu, Faik Çekin, Yusuf Mansuroğlu, Nermin Kara Yıldırım, Fevziye Miçooğulları, Suzan Şahin, Sonay Aykut, Nalan Akkülah ve Cem Karpuz olarak seçildi. Arsuz´dan ise Nazım Culha ve Faik Çekin delege oldu. 

CHP tüzüğündeki karşı cins kotası nedeniyle 7 kadın da normal seçim için oy alamadı ancak kota kapsamında delege olarak belirlendi.

Kadınlar, kota oranıyla seçilebildi
Buna göre, 640 delegenin oy hakkının bulunduğu seçimde, CHP´nin Hatay´da belirlenen kurultay delegeleri ile aldıkları oylar şöyle oldu:
Servet Mulloğlu (370)
Nazım Culha (352)
Hasan Ramiz Parlar (345)
İbrahim Yaman (343)
Lütfü Savaş (339)
Yılmaz Şahutoğlu (330)
Ender Çolakoğlu (324)
Derya Altunay (301)
Faik Çekin (299)
Nihat Matkap (280)
Yusuf Mansuroğlu (267)
Mehmet Gönenç (262)

Kadın kotası:
Nermin Yıldırım Kara (212)
Sünel Yılmaz Aksu (200)
Fevziye Miçooğulları (182)
Suzan Şahin (181)
Sonay Aykut (180)
Filiz Haksöz (177)
Nalan Akkülah (142)

Gençlik kotası:
Cem Karpuz (199)

Partinin il yöneticileri de belirlendi
CHP´nin Hatay il yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Karşı cins kotası dolmayınca, yeterli oy almasa da üç kadın kota nedeniyle YK üyesi oldu. Buna göre partinin yeni YK üyeleri de şu isimlerden olştu: Davut Ocak, Ozan Öfkeli, H. İbrahim Özgün, Akın Parlakyıldız, Nilgün Selçuk, Mithat Serin, Hakan Tiryaki, Ali Rıza Toprak, Nevzat Vural, Eser Yangın, Erol Yeniocak, Ali Yolcu, Bekir Atahan, Kamil Atay, Mehmet Ay, Semir Baklacı, Sibel Hakverdi, Bedi Bayram, Leyla Sakaroğlu, Nihat Dağ, Nahide Bilgin, Funda Bakır ve Serap Semerci.
CHP Hatay İl Disiplin Kurulu üyeleri ise Bedia Öztürk, Kamil İlker Bayır, Garip Erhan Biner, Tayfur Culha, Kenan Gül, Ahmet Hatun, Münir Kılıç. Derviş Mengilli ile Ekrem Murt olarak belirlendi.

 
Kaynak:

"Seçimde iktidar olacağız"
"Seçimde iktidar olacağız"
Hatay Milletvekili ve CHP adayı Serkan Topal, Samandağ´ın Kurtderesi mahallesinde halk toplantısı düzenledi.
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
Hatay Büyükşehir, İskenderun ve Antakya belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerine ilişkmin değerlendirmede bulundu.
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 24 Haziran seçim çalışmalarını esnaf, semt pazarı, muhtar ve sivil toplum kuruluşları ziyareti ile sürdürdüğünü açıkladı.
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP Hatay milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu, 24 Haziran seçim hazırlıklarının son gününde çalışma temposunu arttırdı.
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarının son döneminde İskenderun, Payas, Belen bölgesine ağırlık verdi.
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
24 Haziran seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, AKP hükümetini eleştirmeyi sürdürdü.
Yol haritamız hazır
Yol haritamız hazır
Hataylılar, 11 parlamenterini belirlemek ve cumhurbaşkanlığını belirleyecek oyları kullanmak üzere yarın sandık başına gidip, oylarını kullanacak.
"SP meclisin kapısına dayandı"
"SP meclisin kapısına dayandı"
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP Hatay milletvekili ikinci sıra adayı İbrahim Gül, seçim çalışmalarını partisinin ilçe yöneticileri ve dokuzuncu sıra adayı İlhami Boşça ile birlikte sürdürüyor.
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
İyi Parti Hatay milletvekili adayı Bilal Karaca, partisinin İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimi ile birlikte Çırtıman ve Şekere bölgesindeki toplantılarında vatandaşlarla bir araya geldi.
Pazar günü neyi oylayacağız-2
Pazar günü neyi oylayacağız-2
1 Kasım seçimleri 24 Haziran´ın yollarının kilometre taşlarını döşedi. Bugün yapılacak milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde neyi, neden, kim için oylayacağını bilerek tercih mührüne el uzatalım.
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Hatay ve İskenderun´da 24 Haziran seçim çalışmalarını izleyecek. Hatay´da bulunan AGİT uzun dönem gözlemcileri Willem Gerrit Jan Voorhuijen ile Adam Drnovsky, bölgede seçimi izlemeye başladı.
CHP´li Kartal, seçim standında
CHP´li Kartal, seçim standında
Seçim çalışmalarını mahalle gezileri, esnaf ve ev ziyaretleri ile sürdüren CHP İskenderun ilçe örgütü, sahaldeki seçim standında milletvekilyi adaylarını da buluşturuyor.
HDP´den sahile stant
HDP´den sahile stant
HDP İskenderun ilçe örgütü, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında kent sahilinde stant açtı.
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
CHP´li belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin Hatay mitingine ilişkin değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi