CHP´de kadınlar ´kota´dan seçildi
CHP Hatay il örgütünün önceki gün yaptığı ve tek başkan adayı olarak Servet Mullaoğlu´nun katıldığı seçimde, yönetim kurulu üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ile kurultay delegeleri belirlendi.
Tarih: 9.1.2018 10:18:46

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın her ilçeden birer kurultay delegesi ve il yöneticisi istemi gerçekleşmedi ve 20 kurultay delegesinden 11´i İskenderun-Arsuz bölgesinden seçildi. Önceki gün yapılan seçimde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş ile Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile partinin il başkanı Mullaoğlu ile İskenderun, Antakya, Defne, Arsuz ilçe başkanları; Yusuf Mansuroğlu, H. Ramiz Parlar, Mehmet Gönenç ve Faik Çekin de kurultay delegesi seçildi. Kurultay delegeliğinde ´gençlik kotası´ndan İskenderun CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz olarak belirlendi. İskenderun´dan Yılmaz Şahutoğlu, Ender Çolakoğlu, Faik Çekin, Yusuf Mansuroğlu, Nermin Kara Yıldırım, Fevziye Miçooğulları, Suzan Şahin, Sonay Aykut, Nalan Akkülah ve Cem Karpuz olarak seçildi. Arsuz´dan ise Nazım Culha ve Faik Çekin delege oldu. 

CHP tüzüğündeki karşı cins kotası nedeniyle 7 kadın da normal seçim için oy alamadı ancak kota kapsamında delege olarak belirlendi.

Kadınlar, kota oranıyla seçilebildi
Buna göre, 640 delegenin oy hakkının bulunduğu seçimde, CHP´nin Hatay´da belirlenen kurultay delegeleri ile aldıkları oylar şöyle oldu:
Servet Mulloğlu (370)
Nazım Culha (352)
Hasan Ramiz Parlar (345)
İbrahim Yaman (343)
Lütfü Savaş (339)
Yılmaz Şahutoğlu (330)
Ender Çolakoğlu (324)
Derya Altunay (301)
Faik Çekin (299)
Nihat Matkap (280)
Yusuf Mansuroğlu (267)
Mehmet Gönenç (262)

Kadın kotası:
Nermin Yıldırım Kara (212)
Sünel Yılmaz Aksu (200)
Fevziye Miçooğulları (182)
Suzan Şahin (181)
Sonay Aykut (180)
Filiz Haksöz (177)
Nalan Akkülah (142)

Gençlik kotası:
Cem Karpuz (199)

Partinin il yöneticileri de belirlendi
CHP´nin Hatay il yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Karşı cins kotası dolmayınca, yeterli oy almasa da üç kadın kota nedeniyle YK üyesi oldu. Buna göre partinin yeni YK üyeleri de şu isimlerden olştu: Davut Ocak, Ozan Öfkeli, H. İbrahim Özgün, Akın Parlakyıldız, Nilgün Selçuk, Mithat Serin, Hakan Tiryaki, Ali Rıza Toprak, Nevzat Vural, Eser Yangın, Erol Yeniocak, Ali Yolcu, Bekir Atahan, Kamil Atay, Mehmet Ay, Semir Baklacı, Sibel Hakverdi, Bedi Bayram, Leyla Sakaroğlu, Nihat Dağ, Nahide Bilgin, Funda Bakır ve Serap Semerci.
CHP Hatay İl Disiplin Kurulu üyeleri ise Bedia Öztürk, Kamil İlker Bayır, Garip Erhan Biner, Tayfur Culha, Kenan Gül, Ahmet Hatun, Münir Kılıç. Derviş Mengilli ile Ekrem Murt olarak belirlendi.

 
Kaynak:

Hatay gençliğinin yeni başkanı Kazar
Hatay gençliğinin yeni başkanı Kazar
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanlığına ise Defneli Ali Kemal Kazar seçildi.
"Çıkış yolu, O´nun ilkeleri"
"Çıkış yolu, O´nun ilkeleri"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Dörtyol´da, "Atatürk Vatandır" adlı sempozyum düzenledi. Ağustos 2017´den itibaren her hafta bir ilde sempozyum düzenlendiğini belirten BTP yöneticileri, 2018 yılı etkinliğinin İzmir´den sonra Dörtyol´da yapıldığını kaydetti.
OHAL, sorunları çözmedi
OHAL, sorunları çözmedi
CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, ülkenin 18 aydır OHAL ve Kanun hükmünde Kararnamelerle (KHK) ile yönetildiğini, ancak bunun hiçbir sorunu çözmediğini ifade etti. Yüksel, "OHAL bir kamburdur. Bu kamburu ülkeden kaldırmak lazım" dedi.
Ülke adeta fermanla yönetiliyor
Ülke adeta fermanla yönetiliyor
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, hükümetin uyguladığı politikalar sonucu ülkenin uçurumun kenarına geldiğini savundu.
CHP´li kadınlara yeni başkan
CHP´li kadınlara yeni başkan
CHP Antakya İlçe Kadın Kolları yeni yönetimini belirledi.
İyi Parti´ye bina
İyi Parti´ye bina
İyi Parti İskenderun ilçe örgütü, parti binasına tabelasını taktı.
CHP´nin yeni yönetimi görevde
CHP´nin yeni yönetimi görevde
Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda tek listeli başkan adayı ile yönetimini belirleyen CHP´nin yeni yönetimi, görevi teslim aldı.
MHP ve BBP´den Güler´e ziyaret
MHP ve BBP´den Güler´e ziyaret
MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Nevin Zeytineli, AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
CHP´de sokak yerine yazılı açıklama
CHP´de sokak yerine yazılı açıklama
CHP Genel Merkezinin, 6. kez uzatılacak OHAL´i protesto etmek amacıyla örgütlerine gönderdiği ve dün saat 11.30´ta sokağa çıkılıp, açıklama yapılması çağrısına, Hatay´da uygulanmadı.
CHP´li kadınlar, yönetimlerini seçmeyi sürdürüyor
CHP´li kadınlar, yönetimlerini seçmeyi sürdürüyor
Hatay CHP´de kadın kolları seçimlerini sürdürüyor. Kumlu, Kırıkhan ve Samandağ´da seçimler yapıldı. Kadınların seçiminde CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Suzan Şahin ile il kadın kolları başkanı Filiz haksöz de divanda görev aldı.
Barolardan, meslektaşlarına destek
Barolardan, meslektaşlarına destek
Hatay Barosu BaşkanıEkrem Dönmez, Antalya Barosu eski başkanı ve yönetimi hakkında açılan davaya katıldı.
Partide kırgınlığa yer yok
Partide kırgınlığa yer yok
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, partisinin bir aşk ve vefa hareketi olduğunu, bu harekette kırgınlık ve küskünlüğe yer olmadığını ifade etti.
AKP´li Güler´´in Altınözü incelemesi
AKP´li Güler´´in Altınözü incelemesi
AKP Hatay İl başkanı İbrahim Güler, Altınözü Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde tamamlanan sosyal tesisste incelemede bulundu.
AKP´li Güler´den Bahçeli´ye teşekkür
AKP´li Güler´den Bahçeli´ye teşekkür
AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı çıkartmayacaklarını ve Recep Tayyip Erdoğan´ı destekleyeceklerini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli´ye teşekkür etti.
CHP´de devir cuma günü
CHP´de devir cuma günü
Hafta sonu yaptığı genel kurulla Hatay´da il yönetimi, disiplin kurulu üyeleri ve kurultüy delegelerini belirleyen CHP´de devir teslim töreni 12 Ocak Cuma günü yapılacak. Aynı gün mazbatalarını alacağını ifade eden CHP Hatay İl başkanı Servet Mullaoğlu, saat 14.00´da CHP Hatay İl binamızda da devir teslim törenini gerçekleştirileceğini ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi