CHP´de öncelikli hedef ´İskenderun Belediyesi´
CHP İskenderun ilçe örgütü tarafından bir kafede Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen programında konuşan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, öncelikli hedeflerinin İskenderun Belediyesi´ni almak olduğunu açıkladı.
Tarih: 15.5.2017 13:54:49/ 75okunma / 0yorum

CHP İskenderun kadın kollarının düzenlediği etkinlikte konuşan milletvekili Dudu, "Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak" dedi. CHP Kadın Kolları´nın 16 Nisan referandumunda görevlerini fazlasıyla yerine getirdiğini belirten Dudu, İskenderun´un da bu seçimde Cumhuriyet kenti olduğunu tüm Türkiye´ye gösterdiğini dile getirdi. Siyette yeni bir döneme girildiğini ifade eden Dudu, şunları söyledi: "Siyasette ve yaşamda umut bitmez ve tükenmez. Ayrıca bu işin rovanşı 2019´da olacak. Asıl yeni rejim ve yenianayasa 2019´daki Cumhurbaşkanlığı Seçimi´nden itibaren yürürlüğe girecek. Fakat ondan önce önemli bir seçim yaşayacağız. Yerel seçimler. Biliyorsunuz Türkiye´nin bir çok yerinde Ankara, İstanbul, Adana, Mersin başta olmak üzere bu referandumda ´hayır´ oyları fazla çıktı. Şimdi bizim görevimiz bu yeni dönemde bütün bu ´hayır´ oylarını birarada tutmak, koruma, kollamak ve daha büyütmek. Şuanda Cumhuriyet Halk Partisi bunun üzerine siyaset ve politika üretmeye çalışıyor. Aynı şey İskenderun için söylüyorum. Burada ciddi bir yüzde 57 buçuk ´hayır´ oyu aldık. Biz zaten inanıyorduk 2019´da İskenderun Belediyesi´ni alacağımızı ama bu referandum da bunu açıkça ortaya koydu. Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak. Sonra bu belediyeleri kazanmanın verdiği güçlede asıl hedef 2019´daki Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak."

Dudu, 2019´da CHP´nin adayının Cumhurbaşkanlığı Seçimi´ni kazanması durumda ülkeyi geri parlementer sisteme dönüştüreceklerini sözlerine ekledi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu da annelerin Anneler Günü´nü kutlayarak başladığı konuşmasında, böyle bir kadın örgütüyle çalışmanın kimseye nasip olmayacağını söyledi. İlçe örgütü olarak verimli bir çalışma geçirdiklerini savunan ve herkesimi kucakladıklarını belirten Mansuroğlu, referandumda yüzde 49 gibi çok büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti. Masuroğlu, "Tabi ki hedefimiz yerel seçimler. İskenderun Belediyesi´ni alana kadar durmak yok. hiç kimse gevşemesin. Bazıları referandum çalışmalarımıza bakarak bizi tehdit etti. Kimse bizi sınamasın. Kimse bizden daha Atatürkçü değil" ifadelerini kullandı.

Kadınlar, milletvekilinin annesini ´yılın annesi´ seçti
CHP İskenderun Kadın Kolları da Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu´nun annesi Cavidan Dudu´yu Yılın Annesi seçti ve plaket verdi. CHP Iskenderun Kadın Kolları Başkanı Nilgün Selcuk´un bulunduğu törende plaketi kadın kolları başkan yardımcısı Suzan Bıçakçı´dan alan Cavidan Dudu, "Hem çok gururluyum hem de çok duyguluyum. Ülkemizin geleceği biz anneler ve kadınlarımızın gayretli çalışmalarıyla şekillenecektir" dedi ve annelerin Anneler Gününü kutluyorum" dedi.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: öncelikli hedef İskenderun Belediyesi
“Kabinedeki değişimle yeni bir hükümet oluşmadı”
“Kabinedeki değişimle yeni bir hükümet oluşmadı”
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, geçtiğimiz hafta bakanlar kurulunda gerçekleştirilen revizyonu, ´FETÖ´nün siyasi ayağının´ tasfiyesini ertelemek, iktidarın bu süreçte taşları yerinden oynatmak istemediği şeklinde yorumladı. Çalışkan´a göre bakanlar kurulundaki değişikliklerin beklentilere uygun olarak ‘yeni bir hükümet ya da kan değişimi´ olmadığını belirtti.
Basın demokrasinin de güvencesi
Basın demokrasinin de güvencesi
Gücünü kamuoyundan alan özgür ve objektif basının varlığı, milletin doğru haber alma hakkı ve demokrasinin de en büyük güvencesi olduğunu belirten MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, "Toplumda bu kadar önemli bir yeri bulunan basının, gücünü yine toplumdan alarak, tarafsız ve objektif bir yayın sorumluluğu bulunmaktadır" dedi.
“Esas olan yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğüdür”
“Esas olan yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğüdür”
Yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğünün dokunulmazlığının korunmasının önemini vurgulayan CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, İsrail´in Mescid-i Aksa´daki yaptırımları ve Filistinlilere yönelik tutumunu küstahlık olarak değerlendirdi, İsrail ile olan ilişkilerin gözden geçirilmesini istedi.
HDP ‘sahaya inecek´
HDP ‘sahaya inecek´
HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, devam eden OHAL sürecine ve HDP Gençlik Meclisi tarafından hazırlanan rapora ilişkin değerlendirmede bulunarak, “4. defa uzatılan OHAL hiçbir zaman AKP ve Erdoğan tarafından kaldırılmayacak. Eğer halk demokratik mücadele yöntemiyle zorlayıcı olmaza AKP hiçbir zaman OHAL´İ kaldırmayacak” dedi.
CHP´den ‘acil hukuk´ çağrısı
CHP´den ‘acil hukuk´ çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) ‘tutum belgesi´, Adalet Yürüyüşü´nün ardından hazırlanarak partinin ilgili kurulları ve milletvekilleriyle paylaşıldı.
“Muhalefetin susturulduğu yerde demokrasiden bahsedilemez”
“Muhalefetin susturulduğu yerde demokrasiden bahsedilemez”
TBMM genel kurulunda içtüzük değişikliğiyle ilgili iktidar partisi AKP ile bu konuda destek veren MHP´yi uyardığını belirten CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “Muhalefetin susturulduğu yerde demokrasiden bahsedilemez” dedi.
“Yasama faaliyetinde katılımcılıktan uzaklaşıldı”
“Yasama faaliyetinde katılımcılıktan uzaklaşıldı”
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, yasama faaliyetlerinin iktidar tarafından ‘hoyratça´ kullanıldığı eleştirisinde bulundu.
“CHP ve MHP milletvekilleri de oradaydı”
“CHP ve MHP milletvekilleri de oradaydı”
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi sadece iktidar partisinin milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde bulunmuş gibi gösterilmesini kınadı.
Şirin, CHP Arsuz´a yeniden aday
Şirin, CHP Arsuz´a yeniden aday
Cumhuriyet Halk Partisi´nin İskenderun eski Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Şirin, Arsuz CHP İlçe Başkanlığına yeniden aday olduğunu bildirdi. Şirin, geçtiğimiz dönem de ilçe başkanlığı için yarışmıştı.
CHP´li Ertem´den sandık şartı
CHP´li Ertem´den sandık şartı
Cumhuriyet Halk partisi Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, 3 Temmuz´da üye çizelgelerinin askıya çıkartılmasıyla kurultay sürecinin ilçelerden başlatıldığını belirterek, “Adalet Yürüyüşü´ndeki ruhla adil bir seçim gerçekleştirmek adına, 19 Ağustos tarihinde başlayacak olan delege seçimleri daha da büyük bir anlam kazandı” dedi.
Bodur: "24 saat esasıyla çalışılmalıdır"
Bodur: "24 saat esasıyla çalışılmalıdır"
AKP İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, Pac Meydanı´nda devam eden Battı-Çıktı Proje inşaatında 24 saat esaslı olarak çalışılmasını istedi.
Savaş´tan Kaşıkçı´ya kutlama
Savaş´tan Kaşıkçı´ya kutlama
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı ve Yönetim Kuruluna nezaket ziyaretinde bulundu.
Karasayar o geceyi anlattı
Karasayar o geceyi anlattı
15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla TBMM´deki etkinlikler için Ankara´ya dönen AKP Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, darbe girişimini anlattı.
Bankacılık sistemi uluslararası kurallara veda etti
Bankacılık sistemi uluslararası kurallara veda etti
CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Selin Sayek Böke, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu´nun (BDDK) yönetmelikteki düzenlemesini, “BASEL bitti” şeklinde yorumladı.
“Darbelerin karşısında olmayı sürdüreceğiz”
“Darbelerin karşısında olmayı sürdüreceğiz”
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, darbeleri ülkelerin gelişimini gerileten, demokrasilerin sekteye uğramasına sebep olan ülkeye ve millete kasıt edilmiş acı olaylar olarak tanımladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi