CHP´de öncelikli hedef ´İskenderun Belediyesi´
CHP İskenderun ilçe örgütü tarafından bir kafede Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen programında konuşan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, öncelikli hedeflerinin İskenderun Belediyesi´ni almak olduğunu açıkladı.
Tarih: 15.5.2017 13:54:49

CHP İskenderun kadın kollarının düzenlediği etkinlikte konuşan milletvekili Dudu, "Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak" dedi. CHP Kadın Kolları´nın 16 Nisan referandumunda görevlerini fazlasıyla yerine getirdiğini belirten Dudu, İskenderun´un da bu seçimde Cumhuriyet kenti olduğunu tüm Türkiye´ye gösterdiğini dile getirdi. Siyette yeni bir döneme girildiğini ifade eden Dudu, şunları söyledi: "Siyasette ve yaşamda umut bitmez ve tükenmez. Ayrıca bu işin rovanşı 2019´da olacak. Asıl yeni rejim ve yenianayasa 2019´daki Cumhurbaşkanlığı Seçimi´nden itibaren yürürlüğe girecek. Fakat ondan önce önemli bir seçim yaşayacağız. Yerel seçimler. Biliyorsunuz Türkiye´nin bir çok yerinde Ankara, İstanbul, Adana, Mersin başta olmak üzere bu referandumda ´hayır´ oyları fazla çıktı. Şimdi bizim görevimiz bu yeni dönemde bütün bu ´hayır´ oylarını birarada tutmak, koruma, kollamak ve daha büyütmek. Şuanda Cumhuriyet Halk Partisi bunun üzerine siyaset ve politika üretmeye çalışıyor. Aynı şey İskenderun için söylüyorum. Burada ciddi bir yüzde 57 buçuk ´hayır´ oyu aldık. Biz zaten inanıyorduk 2019´da İskenderun Belediyesi´ni alacağımızı ama bu referandum da bunu açıkça ortaya koydu. Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak. Sonra bu belediyeleri kazanmanın verdiği güçlede asıl hedef 2019´daki Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak."

Dudu, 2019´da CHP´nin adayının Cumhurbaşkanlığı Seçimi´ni kazanması durumda ülkeyi geri parlementer sisteme dönüştüreceklerini sözlerine ekledi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu da annelerin Anneler Günü´nü kutlayarak başladığı konuşmasında, böyle bir kadın örgütüyle çalışmanın kimseye nasip olmayacağını söyledi. İlçe örgütü olarak verimli bir çalışma geçirdiklerini savunan ve herkesimi kucakladıklarını belirten Mansuroğlu, referandumda yüzde 49 gibi çok büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti. Masuroğlu, "Tabi ki hedefimiz yerel seçimler. İskenderun Belediyesi´ni alana kadar durmak yok. hiç kimse gevşemesin. Bazıları referandum çalışmalarımıza bakarak bizi tehdit etti. Kimse bizi sınamasın. Kimse bizden daha Atatürkçü değil" ifadelerini kullandı.

Kadınlar, milletvekilinin annesini ´yılın annesi´ seçti
CHP İskenderun Kadın Kolları da Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu´nun annesi Cavidan Dudu´yu Yılın Annesi seçti ve plaket verdi. CHP Iskenderun Kadın Kolları Başkanı Nilgün Selcuk´un bulunduğu törende plaketi kadın kolları başkan yardımcısı Suzan Bıçakçı´dan alan Cavidan Dudu, "Hem çok gururluyum hem de çok duyguluyum. Ülkemizin geleceği biz anneler ve kadınlarımızın gayretli çalışmalarıyla şekillenecektir" dedi ve annelerin Anneler Gününü kutluyorum" dedi.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: öncelikli hedef İskenderun Belediyesi
İkinci bir İsrail girişimi
İkinci bir İsrail girişimi
İncirlik Üssünün kapatılması isteyen ve Irak´ın kuzey kesiminde ve 25 Eylül tarihinde yapılacak ´bağımsızlık referandumu´nu eleştiren Vatan Partisi (VP), NATO´nun kullanımındaki İncirlik Üssünün Türk askerine devredilmesini içeren kampanyada toplanan imzaların TBMM gönderileceğini açıkladı.
CHP´de delege seçimleri sürüyor
CHP´de delege seçimleri sürüyor
Parti için seçimlerini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi, Hatay´da delege seçimlerine devam ediyor.
İdlip´te TSK etkili olacak
İdlip´te TSK etkili olacak
Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva´nın başkanlığında İskenderun´da düzenlenen toplantıda, bölgeye ilişkin gelişmeler değerlendirildi.
AKP´de Okay adaylığını açıklıyor
AKP´de Okay adaylığını açıklıyor
AKP´de Hatay il başkanlığı için birden fazla adayın yarışabileceğinin adımı bugün açıklanıyor.
HDP´den, AKP iktidarına eleştiri
HDP´den, AKP iktidarına eleştiri
HDP İskenderun İlçe Başkanı Ahmet Çahan, AKP iktidarının politikalarını eleştirdi.
´Alın teri, en büyük değer´
´Alın teri, en büyük değer´
İsdemir Çalışan ve Emekliler Derneği (İSÇEİD) başkanı Ahmet Keven ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İskenderun ilçe örgütüne nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlerin kongresi
AKP´li gençlerin kongresi
Payas AKP İlçe Gençlik kolları, kongresini yaptı.
AKP, düğünde buluştu
AKP, düğünde buluştu
İskenderun AKP Gençlik Kolları Başkanı Orhan Gazi Koca, yaşamını birleştirdi. Koca, Toprak ailesinin kızı Hülya Toprak´la evlendi.
Gruplar, meclise hazırlanıyor
Gruplar, meclise hazırlanıyor
Hatay Büyükşehir Meclisi , önümüzdeki günlerde eylül ayı toplantısını yapacak. Mecliste gurubu bulunan siyasi partiler de yaptıkları gurup toplantısında, Hatay Büyükşehir Meclisinin gündemini değerlendirdi.
AKP´de 4 ilçe adayı daha ´atandı´
AKP´de 4 ilçe adayı daha ´atandı´
AK Parti Hatay Teşkilatı´nda ilçe kongreleri devam ederken, eğilim yoklamalarının sonuçları netleşmeye başladı.
150 kadın CHP´ye katıldı
150 kadın CHP´ye katıldı
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) 94. kuruluş yıldönümünde, 150 kadın düzenlenen törenle İskenderun´da CHP rozeti taktı.
Partimiz aydınlığın ışığı
Partimiz aydınlığın ışığı
Cumhuriyet Halk Partisinin 94. kuruluş yıl dönümü önceki gün törenle kutlandı.
İdari yapısı Dörtyol´da kalacak
İdari yapısı Dörtyol´da kalacak
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Botaş Dörtyol İşletme Müdürlüğünün şefliğe dünüştüğünü ancak, mali ve idari birimlerinin Dörtyol´da kalacağını ve bunun işletmenin küçülmesi değil, aksine büyümesini getireceğini belirtti.
CHP, 94 yaşında
CHP, 94 yaşında
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kuruluşunun 94. yıl dönümünü kutlayacak. İskenderun CHP bugün (09 Eylül Cumartesi) saat 10.00´da kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunacak, saat 16.00´da da İskenderun Belediyesi Kültür Sarasında kutlama ve katılım etkinliği ile kokteyl düzenleyecek. Arsuz CHP de, kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugün saat 14.30´da Atatürk Anıtına çelenk sunacak.
Böyle bir müfredatla yeni nesil yetiştirilemez
Böyle bir müfredatla yeni nesil yetiştirilemez
Milli Eğitim Bakanlığı´nın milli, çağdaş ve bilimsel eğitime, cumhuriyet değerlerine saldıran bir müfredat hazırladığını belirten Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, “Böyle bir müfredatla bilimde ve sanatta başarı sağlayacak, toplumsal hayatımızı yükseltecek ve milli benliğimizi ileriye taşıyacak yeni nesiller yetiştirilemez” dedi. Yıldırım, müfredatta Atatürk´e, bilime, çağdaşlaşma ve aydınlama birikimine yönelik engellemeyi ‘gelecek nesillere ihanet´ olarak yorumladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi