CHP´de öncelikli hedef ´İskenderun Belediyesi´
CHP İskenderun ilçe örgütü tarafından bir kafede Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen programında konuşan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, öncelikli hedeflerinin İskenderun Belediyesi´ni almak olduğunu açıkladı.
Tarih: 15.5.2017 13:54:49

CHP İskenderun kadın kollarının düzenlediği etkinlikte konuşan milletvekili Dudu, "Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak" dedi. CHP Kadın Kolları´nın 16 Nisan referandumunda görevlerini fazlasıyla yerine getirdiğini belirten Dudu, İskenderun´un da bu seçimde Cumhuriyet kenti olduğunu tüm Türkiye´ye gösterdiğini dile getirdi. Siyette yeni bir döneme girildiğini ifade eden Dudu, şunları söyledi: "Siyasette ve yaşamda umut bitmez ve tükenmez. Ayrıca bu işin rovanşı 2019´da olacak. Asıl yeni rejim ve yenianayasa 2019´daki Cumhurbaşkanlığı Seçimi´nden itibaren yürürlüğe girecek. Fakat ondan önce önemli bir seçim yaşayacağız. Yerel seçimler. Biliyorsunuz Türkiye´nin bir çok yerinde Ankara, İstanbul, Adana, Mersin başta olmak üzere bu referandumda ´hayır´ oyları fazla çıktı. Şimdi bizim görevimiz bu yeni dönemde bütün bu ´hayır´ oylarını birarada tutmak, koruma, kollamak ve daha büyütmek. Şuanda Cumhuriyet Halk Partisi bunun üzerine siyaset ve politika üretmeye çalışıyor. Aynı şey İskenderun için söylüyorum. Burada ciddi bir yüzde 57 buçuk ´hayır´ oyu aldık. Biz zaten inanıyorduk 2019´da İskenderun Belediyesi´ni alacağımızı ama bu referandum da bunu açıkça ortaya koydu. Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak. Sonra bu belediyeleri kazanmanın verdiği güçlede asıl hedef 2019´daki Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak."

Dudu, 2019´da CHP´nin adayının Cumhurbaşkanlığı Seçimi´ni kazanması durumda ülkeyi geri parlementer sisteme dönüştüreceklerini sözlerine ekledi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu da annelerin Anneler Günü´nü kutlayarak başladığı konuşmasında, böyle bir kadın örgütüyle çalışmanın kimseye nasip olmayacağını söyledi. İlçe örgütü olarak verimli bir çalışma geçirdiklerini savunan ve herkesimi kucakladıklarını belirten Mansuroğlu, referandumda yüzde 49 gibi çok büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti. Masuroğlu, "Tabi ki hedefimiz yerel seçimler. İskenderun Belediyesi´ni alana kadar durmak yok. hiç kimse gevşemesin. Bazıları referandum çalışmalarımıza bakarak bizi tehdit etti. Kimse bizi sınamasın. Kimse bizden daha Atatürkçü değil" ifadelerini kullandı.

Kadınlar, milletvekilinin annesini ´yılın annesi´ seçti
CHP İskenderun Kadın Kolları da Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu´nun annesi Cavidan Dudu´yu Yılın Annesi seçti ve plaket verdi. CHP Iskenderun Kadın Kolları Başkanı Nilgün Selcuk´un bulunduğu törende plaketi kadın kolları başkan yardımcısı Suzan Bıçakçı´dan alan Cavidan Dudu, "Hem çok gururluyum hem de çok duyguluyum. Ülkemizin geleceği biz anneler ve kadınlarımızın gayretli çalışmalarıyla şekillenecektir" dedi ve annelerin Anneler Gününü kutluyorum" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: öncelikli hedef İskenderun Belediyesi
“Tütün üreticisi kooperatifleşmeli”
“Tütün üreticisi kooperatifleşmeli”
Hatay´da tütün üreticilerinin kooperatifleşmesinin teşvik edilerek ve devlet desteği yapılarak ailelerin geçimlerini sağlayacak kadar tütün ekiminin önünün açılması, kooperatifler aracılığıyla veya kooperatiflerin bilgisi dâhilinde ürettikleri ürünleri satmalarına müsaade edilmesi gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, sözleşmeli tütün ekimi yapan çiftçilerin tüccar elinden kurtarılarak geçimlerini sağlayacak önlemlerin alınmasını istedi.
MHP´de beklenen istifa
MHP´de beklenen istifa
İskenderun ve Hatay Büyükşehir Belediye meclis üyesi Nazmi Ceylan, eksen kayması gerekçesiyle partisi MHP´den istifa etti. Nazmi Ceylan, istifasını noter kanalıyla bildirdi.
Karasayar, ´ikinci kez amir´
Karasayar, ´ikinci kez amir´
Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, ikinci kez Meclis İdare Amirliği görevine getirildi.
Belediyelere seçim ziyareti
Belediyelere seçim ziyareti
Ziyaret ve incelemelerde bulunmak Hatay´a gelen AKP Genel Merkezinin Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci´yi makamlarında ziyaret etti, partinin il ve ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle de görüştü.
Ertem´den Reyhanlı şehitlerine ziyaret
Ertem´den Reyhanlı şehitlerine ziyaret
Hatay Milletvekili Birol Ertem, 11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı´da düzenlenen iki bombalı araçlı saldırıda şehit olanların aileleri ile 11 Mayıs Şehitler Derneğini ziyaret etti.
Milletvekillerinin ´geçmiş olsun´ ziyareti
Milletvekillerinin ´geçmiş olsun´ ziyareti
Hatay Milletvekilleri Birol Ertem ve Serkan Topal, bir süre önce kendi evinde saldırıya uğrayan şeyh Yusuf Yılmaz´ı ziyaret edip, geçmiş olsun dileğini iletti.
Yüksek vergi esnafları mağdur etti
Yüksek vergi esnafları mağdur etti
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, Motorlu Taşıtlar Vergisinin yüksekliğinin özellikle esnafları mağdur ettiğini belirtti.
Ziraat Bahçesi´ne hastane yapılmasın!
Ziraat Bahçesi´ne hastane yapılmasın!
MHP Milletvekili Ahrazoğlu, İskenderun´un Sakarya mahallesindeki Ziraat Bahçesinin bölge devlet hastanesi yapılması amacıyla Sağlık Bakanlığna devir edildiği iddiası, TBMM gündemine taşındı.
"Eğitim yapboza çevrildi"
"Eğitim yapboza çevrildi"
Cumhuriyet Halk Partsi (CHP) Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, her yeni bakanla birlikte eğitim sistemindeki değişikliğini eleştirerek, Milli Eğitim Sürosı´nın toplanmasını önerdi.
Milletvekilinin dede acısı
Milletvekilinin dede acısı
Hatay Milletvekili Serkan Topal´ın dedesi Ahmet Topal, öncek gün yaşamını yitirdi. Ahmet Topal, dün Samandağ´ın Uzunbağ Mahallesi Mezarlığında düzenlenen törenle toprağa verildi.
Tesis niye açılmıyor?
Tesis niye açılmıyor?
Vatan Partisi Hatay il ve İskenderun ilçe yönetimi, Aslantaş Barajından İskenderun bölgesine gelen suyun arıtılmasını sağlayacak tesiste incelemede bulundu.
Bilgiç ve Çalışkan´dan parti ve sendika ziyareti
Bilgiç ve Çalışkan´dan parti ve sendika ziyareti
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Muammer Bilgiç ve Dr. Necmettin Çalışkan Hatay´da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bilgiç ve Çalışkan ziyaretlerde güncel gelişmeleri değerlendirdi, adil düzen vrgusu yaptı.
Ortadoğu siyasetinde yeni hamleler için elini güçlendiren durum
Ortadoğu siyasetinde yeni hamleler için elini güçlendiren durum
Hatay eski Milletvekili Mehmet Alğan, Astana Anlaşması kapsamında Suriye´nin İdlip bölgesine yapılan operasyonu yorumladı.
SP´den eğitimde ´milli model´ önerisi
SP´den eğitimde ´milli model´ önerisi
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, eğitim sistemindeki değişiklikleri eleştirerek, "Eğitim bugün bun bunu yaptım olmadı yarın bir başkasını yapayım diyebileceğiniz bir oyuncak değildir" dedi. Çiçek, ülkenin daha fazla deneme yanılma üzerine bir sistemi kaldıracak durumda olmadığı uyarısında bulundu.
´Birlikte hareket edersek, önümüzde duramazlar´
´Birlikte hareket edersek, önümüzde duramazlar´
Hatay Milletvekilleri Serkan Topal ve Birol Ertem, partisi CHP´nin Hatay´da yaptıkları kongrelerle yeni yönetimlerini belirleyen ilçe örgütlerine ´hayırlı olsun´ ziyaretinde bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi