CHP´de öncelikli hedef ´İskenderun Belediyesi´
CHP İskenderun ilçe örgütü tarafından bir kafede Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen programında konuşan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, öncelikli hedeflerinin İskenderun Belediyesi´ni almak olduğunu açıkladı.
Tarih: 15.5.2017 13:54:49/ 55okunma / 0yorum

CHP İskenderun kadın kollarının düzenlediği etkinlikte konuşan milletvekili Dudu, "Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak" dedi. CHP Kadın Kolları´nın 16 Nisan referandumunda görevlerini fazlasıyla yerine getirdiğini belirten Dudu, İskenderun´un da bu seçimde Cumhuriyet kenti olduğunu tüm Türkiye´ye gösterdiğini dile getirdi. Siyette yeni bir döneme girildiğini ifade eden Dudu, şunları söyledi: "Siyasette ve yaşamda umut bitmez ve tükenmez. Ayrıca bu işin rovanşı 2019´da olacak. Asıl yeni rejim ve yenianayasa 2019´daki Cumhurbaşkanlığı Seçimi´nden itibaren yürürlüğe girecek. Fakat ondan önce önemli bir seçim yaşayacağız. Yerel seçimler. Biliyorsunuz Türkiye´nin bir çok yerinde Ankara, İstanbul, Adana, Mersin başta olmak üzere bu referandumda ´hayır´ oyları fazla çıktı. Şimdi bizim görevimiz bu yeni dönemde bütün bu ´hayır´ oylarını birarada tutmak, koruma, kollamak ve daha büyütmek. Şuanda Cumhuriyet Halk Partisi bunun üzerine siyaset ve politika üretmeye çalışıyor. Aynı şey İskenderun için söylüyorum. Burada ciddi bir yüzde 57 buçuk ´hayır´ oyu aldık. Biz zaten inanıyorduk 2019´da İskenderun Belediyesi´ni alacağımızı ama bu referandum da bunu açıkça ortaya koydu. Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak. Sonra bu belediyeleri kazanmanın verdiği güçlede asıl hedef 2019´daki Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak."

Dudu, 2019´da CHP´nin adayının Cumhurbaşkanlığı Seçimi´ni kazanması durumda ülkeyi geri parlementer sisteme dönüştüreceklerini sözlerine ekledi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu da annelerin Anneler Günü´nü kutlayarak başladığı konuşmasında, böyle bir kadın örgütüyle çalışmanın kimseye nasip olmayacağını söyledi. İlçe örgütü olarak verimli bir çalışma geçirdiklerini savunan ve herkesimi kucakladıklarını belirten Mansuroğlu, referandumda yüzde 49 gibi çok büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti. Masuroğlu, "Tabi ki hedefimiz yerel seçimler. İskenderun Belediyesi´ni alana kadar durmak yok. hiç kimse gevşemesin. Bazıları referandum çalışmalarımıza bakarak bizi tehdit etti. Kimse bizi sınamasın. Kimse bizden daha Atatürkçü değil" ifadelerini kullandı.

Kadınlar, milletvekilinin annesini ´yılın annesi´ seçti
CHP İskenderun Kadın Kolları da Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu´nun annesi Cavidan Dudu´yu Yılın Annesi seçti ve plaket verdi. CHP Iskenderun Kadın Kolları Başkanı Nilgün Selcuk´un bulunduğu törende plaketi kadın kolları başkan yardımcısı Suzan Bıçakçı´dan alan Cavidan Dudu, "Hem çok gururluyum hem de çok duyguluyum. Ülkemizin geleceği biz anneler ve kadınlarımızın gayretli çalışmalarıyla şekillenecektir" dedi ve annelerin Anneler Gününü kutluyorum" dedi.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: öncelikli hedef İskenderun Belediyesi
CHP´de durma eylemine ara verildi
CHP´de durma eylemine ara verildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara Güvenpark´tan başlattığı İstanbul yürüyüşünde, sekizinci gün geride kaldı.
“Katar krizi ABD´nin aslan terbiyeciliği”
“Katar krizi ABD´nin aslan terbiyeciliği”
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, Ortadoğu´da ABD başkanının ziyaretlerinin ardından yaşanan gelişmeleri suni Katar krizi olarak yorumladı.
“Kaçak sigara suç örgütlerinin finansmanını sağlıyor”
“Kaçak sigara suç örgütlerinin finansmanını sağlıyor”
MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, özellikle terörle ilgili organize suç örgütlerine finans kaynağını oluuşturan tütün mamulleri kaçakçılığının yükselişe geçerek ‘çığırdan´ çıktığını, önceki yıllarda özellikle Suriye, Irak ve İran sınırında yapılırken illerde de gerçekleştirilmeye başladığına dikkat çekti.
VP: Yürüyüşü desteklemiyoruz
VP: Yürüyüşü desteklemiyoruz
Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara´dan İstanbul´a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü´nü desteklemediklerini açıkladı.
Gülen´in iadesi istenmiyor
Gülen´in iadesi istenmiyor
TBMM´nin yasama yılının sonuna gelinmesine karşın demokrasi beklentilere yönelik bir çalışma başlatılmadığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal, “Hükûmetin ‘ileri demokrasi´ söylemleriyle başladığı yolculuk, 20 Temmuzda bindiğimiz OHAL treninde devam ediyor” dedi.
Darbe hukukuna da karşıyız
Darbe hukukuna da karşıyız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun başlattığı adalet yürüyüşüne destek vermek amacıyla Samandağ CHP ilçe teşkilatı basın açıklaması düzenledi.
Yürüyüş adalet tesis edilene kadar…
Yürüyüş adalet tesis edilene kadar…
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay il yönetimi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´nun yürüyüşüne destek vermek amacıyla 15 ilçe başkanı ile birlikte gerçekleştirdiği olağanüstü toplantının ardından, “Ülkemizde adalet tesis edilinceye kadar adalet yürüyüşümüz sürecektir” açıklaması yaptı.
Mansuroğlu: "Adalet herkese lazım"
Mansuroğlu: "Adalet herkese lazım"
CHP İskenderun İlçe Teşkilatı, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun başlattığı ´adalet´ yürüyüşüne İskenderun ilçe teşkilatı açıklamayla destek verdi.
“Ramazan kendimize çeki düzen için fırsattır
“Ramazan kendimize çeki düzen için fırsattır
Ramazan ayını Müslümanlar için önemli bir zaman dilimi olduğunu belirten Saadet Partisi Genel İdare kurulu (GİK) üyesiDr. Necmettin Çalışkan, “Ramazan, yıl içerisinde 11 ay, hayatın olağan akışı içinde kendisini dünyaya kaptırmış olan bir insanın, bir aylık sürçte tekrar toparlanması için önemli bir fırsattır” dedi.
CHP´de süreç başladı
CHP´de süreç başladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üye listelerinin güncellenmesiyle kurultay sürecini başlatıyor.
Ekonomide yeni yol haritası
Ekonomide yeni yol haritası
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, hükümetin uygulamaya koyduğu teşvikler ve destekler sayesinde ekonominin çarklarının hızlı dönmeye devam ettiğini belirtti.
Dudu, alevilerin sorunlarına ´araştırma istedi´
Dudu, alevilerin sorunlarına ´araştırma istedi´
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Türkiye´de alevi kesimin sorunlarının tüm boyutlarıyla incelenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını önerdi.
Çamur atan ellerine bakmalı
Çamur atan ellerine bakmalı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ´büyükşehir borç batağında, iflasın eşiğinde´ gibi açıklamalara yanıt verdi.
Kılıçdaroğlu, Arsuz´a geliyor
Kılıçdaroğlu, Arsuz´a geliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´nın daveti üzerine Arsuz´a gelecek.
´RES türbinleri dağ ve tepeleri sardı´
´RES türbinleri dağ ve tepeleri sardı´
Hatay Milletvekili Topal, Hatay´da dağ ve tepelere kurulan ve sayıları her yıl daha da artan her geçen gün yenileri eklenen Rüzgar Enerji Santreli (RES) türbinlerini Meclis´e taşıdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi