CHP´de öncelikli hedef ´İskenderun Belediyesi´
CHP İskenderun ilçe örgütü tarafından bir kafede Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen programında konuşan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, öncelikli hedeflerinin İskenderun Belediyesi´ni almak olduğunu açıkladı.
Tarih: 15.5.2017 13:54:49

CHP İskenderun kadın kollarının düzenlediği etkinlikte konuşan milletvekili Dudu, "Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak" dedi. CHP Kadın Kolları´nın 16 Nisan referandumunda görevlerini fazlasıyla yerine getirdiğini belirten Dudu, İskenderun´un da bu seçimde Cumhuriyet kenti olduğunu tüm Türkiye´ye gösterdiğini dile getirdi. Siyette yeni bir döneme girildiğini ifade eden Dudu, şunları söyledi: "Siyasette ve yaşamda umut bitmez ve tükenmez. Ayrıca bu işin rovanşı 2019´da olacak. Asıl yeni rejim ve yenianayasa 2019´daki Cumhurbaşkanlığı Seçimi´nden itibaren yürürlüğe girecek. Fakat ondan önce önemli bir seçim yaşayacağız. Yerel seçimler. Biliyorsunuz Türkiye´nin bir çok yerinde Ankara, İstanbul, Adana, Mersin başta olmak üzere bu referandumda ´hayır´ oyları fazla çıktı. Şimdi bizim görevimiz bu yeni dönemde bütün bu ´hayır´ oylarını birarada tutmak, koruma, kollamak ve daha büyütmek. Şuanda Cumhuriyet Halk Partisi bunun üzerine siyaset ve politika üretmeye çalışıyor. Aynı şey İskenderun için söylüyorum. Burada ciddi bir yüzde 57 buçuk ´hayır´ oyu aldık. Biz zaten inanıyorduk 2019´da İskenderun Belediyesi´ni alacağımızı ama bu referandum da bunu açıkça ortaya koydu. Şimdi ilk hedefimiz öncelikle İskenderun Belediyesi´ni almak. Sonra bu belediyeleri kazanmanın verdiği güçlede asıl hedef 2019´daki Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak."

Dudu, 2019´da CHP´nin adayının Cumhurbaşkanlığı Seçimi´ni kazanması durumda ülkeyi geri parlementer sisteme dönüştüreceklerini sözlerine ekledi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu da annelerin Anneler Günü´nü kutlayarak başladığı konuşmasında, böyle bir kadın örgütüyle çalışmanın kimseye nasip olmayacağını söyledi. İlçe örgütü olarak verimli bir çalışma geçirdiklerini savunan ve herkesimi kucakladıklarını belirten Mansuroğlu, referandumda yüzde 49 gibi çok büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti. Masuroğlu, "Tabi ki hedefimiz yerel seçimler. İskenderun Belediyesi´ni alana kadar durmak yok. hiç kimse gevşemesin. Bazıları referandum çalışmalarımıza bakarak bizi tehdit etti. Kimse bizi sınamasın. Kimse bizden daha Atatürkçü değil" ifadelerini kullandı.

Kadınlar, milletvekilinin annesini ´yılın annesi´ seçti
CHP İskenderun Kadın Kolları da Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu´nun annesi Cavidan Dudu´yu Yılın Annesi seçti ve plaket verdi. CHP Iskenderun Kadın Kolları Başkanı Nilgün Selcuk´un bulunduğu törende plaketi kadın kolları başkan yardımcısı Suzan Bıçakçı´dan alan Cavidan Dudu, "Hem çok gururluyum hem de çok duyguluyum. Ülkemizin geleceği biz anneler ve kadınlarımızın gayretli çalışmalarıyla şekillenecektir" dedi ve annelerin Anneler Gününü kutluyorum" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: öncelikli hedef İskenderun Belediyesi
Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´da hazine arazileri üzerine kurulan evlerin satışına ilişkin sorunu parlamentoya taşıdı.
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP Arsuz Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Devrim ve yönetimi, Menemen´de şeriat isteyenlerin başlattıkları isyanı bastırmaya çalışırken şehit olan Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay´ı 87. ölüm yıldönümünde andı.
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, TBMM´de kabul edilen 2018 yılı bütçesini faiz ve israf bütçesi olarak tanımlayarak, bütçenin halk için değil, rant için yapıldığını belirtti.
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
Ölümünün 44. yıldönümünde Pac Meydanı´ndaki çalışmadan dolayı İnönü Anıtı önünde tören gerçekleştiremeyen Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe örgütü, Türkiye Cumhuriyeti´nin 2. Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi´nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıldönümünde andı.
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz İlçe Kadın Kolları başkanlığına Sibel Uslu başkanlığındaki yönetim seçildi.
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu,
´39 yıldır hesabı verilemedi´
´39 yıldır hesabı verilemedi´
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay İl Başkanı Sultan Başaran, 19-26 Aralık 1978 yılında Maraş´ta yaşanan katliamı kınadı ve katliamda yaşamını yitirenleri andıklarını belirtti. K
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Hatay Milletvekili Serkan Topal, iktidarı yerlilik ve millilik konusunda eleştirdi.
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıl dönümünde saygıyla andıklarını belirtti.
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
CHP Arsuz İlçe Kadın Kolları kongresi yarın yapılacak.
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Hatay Milletvekili Serkan Topal, 40 bin öğretmen atamasının yapılıp, yapılmayacağını sordu.
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir´in geçtiğimiz günlerde düzenlediği halk ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı ve belediyenin çalışmalarına ilişkin yıl sonu değerlendirmesini yaptığı toplantıda, bazı sözlerin kendisine yönelik olduğunu belirten Hatay eski Milletvekili Refik Eryılmaz, Nehir´e, "açık ve şeffaf olmak zorundasınız" diye seslendi.
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Hatay Milletvekili Birol Ertem, taşeronların kadroya alınmasına yönelik çalışmaların net olmadığını ifade etti ve eleştirdi.
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, Amik Ovasının sulanması için yapılan projelere kaynak aktarılmasını istedi.
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, iptal edilerek ileri bir tarihe ertelenen İlçe Kadın Kolları Başkanlığı kongresini değerlendirdi. Kongrede ‘öngörüsüzlük yaşandı´ özeleştirisinde bulunan Mansuroğlu, tüm çabalara karşın tek adaylı bir kongreyi ise başaramadıklarını söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi