CHP´de tek adaya doğru
İskenderun´da 4.724 üye 400 delegeyi belirleyecek
Tarih: 6.11.2019 11:17:28

Akın Bodur/İskenderun

Kongre takvimini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Hatay´da üyelerin katılımıyla yapılacak delegeleri belirlemeye başlıyor. CHP İskenderun ilçe örgütü, kongre ve delege seçimine ilişkin takvimi parti binasında askıya çıkardı. Buna göre, mahallelerde 09 Kasım Cumartesi günü başlayacak delege seçimleri, 23 Kasım Cumartesi günü sona erecek. İskenderun´da partiye kayıtlı 4.724 üye, 45 mahallede 400 delegeyi belirleyecek. 17 doğal delegenin de oy hakkı bulunuyor. partiye kayıtlı olduğunu ifade eden ancak adresi belli olmadığı için ismi üye listesi kayıtlarda çıkmayanların yaptığı itiraz ise partinin ilçe yönetim kurulu tarafından değerlendirilerek, karara bağlanacak.

28 mahallenin seçimi ilçe binasında
İskenderun CHP ilçe binasında askıya çıkan kayıtlara göre, kentin Barbaros, Barıştepe, Buluttepe, Cumhuriyet, Çay, Dumlupınar, Esentepe, Fatih Sultan Mehmet, Gültepe, Gürsel, Hürriyet, İsmet İnönü, Karayılan, Kocatepe, Kurtuluş, Meydan, Modernevler, Muradiye, Mustafa Kemal, Numune, Pınarbaşı, Pirireis, Sakarya, Savaş, Süleymaniye, Yenişehir, Yıldırımtepe ve Yunus Emre mahallesinin delege seçimi ilçe binasında yapılacak. Diğer mahallelerin delege seçimleri ise muhtarlık binaları ile mahalle kahvelerinde yapılacak.

Mansuroğlu tek aday mı?
Kongre takviminin belirlendiğini ve kendisinin yeniden aday olduğunu ifade eden CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, "Seçimde ilçe başkanlığına yeniden adayım. Şu anda görünen tek aday olduğum. Ancak delege tespiti sonrasında belki başka aday ya da adaylar da çıkabilir. Demokrasinin gereği olarak herkesin aday olma hakkı var. Ama şu andagörünen şey, tek aday olduğum" değerlendirmesini yaptı.
Kaynak:

"Korku bacayı sardı"
"Korku bacayı sardı"
Partisinin yaptığı kurultayı değerlendiren Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Necmettin Çalışkan, bazı tarihi günlerin olduğunu ve bunlar hayatın dönüm noktalarını oluşturduğunu ifade etti.
"Ülkeye istibdat dönemi yaşatıyorsunuz"
"Ülkeye istibdat dönemi yaşatıyorsunuz"
Hatay Milletvekili ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay Mengüllüoğlu, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada, ülkenin ekonomik ve güncel durumu hakkında değerlendirme yaptı ve "Gezi´yi mumla arayacaksınız!" dedi.
Toplu intiharlara soru önergesi
Toplu intiharlara soru önergesi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, İstanbul ve Antalya´da ekonomik nedenler ve borç nedeniyle yaşandığı belirtilen toplu intiharları önergeyle parlamentoya taşıdı.
"İdlip, en büyük terörist çöplüğü"
"İdlip, en büyük terörist çöplüğü"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay´a 130 kilometre sınırı bulunan Suriye´nin İdlip kentinde bulunan terör örgütlerinin yörede güvenlik kaygısı yarattığını ifade etti.
"Termik santrale destek veren hükümet çiftçiyi de görmeli"
"Termik santrale destek veren hükümet çiftçiyi de görmeli"
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, Hataylı çiftçinin ekonomik açıdan sıkıntılı olduğunu yineledi.
Saygı, en büyük devrimciye
Saygı, en büyük devrimciye
Kurtuluş Savaşının önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin kurucusu, en büyük devrimci ve lider; Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılarak sonsuzluğa gittiğinin 81. yılında saygı ve özlemle anıldı.
SP´den ´hayırlı olsun´ ziyareti
SP´den ´hayırlı olsun´ ziyareti
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, partisinin Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ve Antakya İlçe Başkanı Fahri Serdar Özal ile birlikte, geçtiğimiz günlerde Hatay İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Vedat Yavuz´u makamında ziyaret etti.
Sökmen de başkan adayı
Sökmen de başkan adayı
Erzin CHP ilçe kongresi
Çalışkan, yeniden GİK üyesi
Çalışkan, yeniden GİK üyesi
Saadet Partisi´nde Karamollaoğlu bir kez daha seçildi
Öğretmene ek gösterge önergesi
Öğretmene ek gösterge önergesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, toplumların gelişmesi, kalkınması, çağdaşlaşması ve demokratik gelişmiş dünya devletleri içerisinde yer almasında, o ülkede yaşayan insanların eğitim ve öğrenim kurumları olduğunu belirterek, öğretmenlerin özlük haklarını önergeyle parlamentoya taşıdı.
Başlamış´a gölet önerdi
Başlamış´a gölet önerdi
Milletvekili Kaşıkçı, HBB´yi Yeniyurt´ta da kanalizasyonun denize boşalmasını önlemeye çağırdı
Başkandan 3 partiye ziyaret
Başkandan 3 partiye ziyaret
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, partisi AKP ile kentte siyasi faaliyet gösteren CHP ve MHP ilçe başkanlıklarını ziyaret etti, Saadet Partisi yönetimi ise Tosyalı´ya makamında ziyarette bulundu.
“Elektriği kesen bedelini ödesin”
“Elektriği kesen bedelini ödesin”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Serkan Topal, elektrik kesintileri ile ilgili Kanun Teklifi verdi.
Orman yangınlarına meclis araştırması ´reddedildi´
Orman yangınlarına meclis araştırması ´reddedildi´
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, partisi CHP´den 25 milletvekilinin imzasıyla TBMM Başkanlığı´na verilen orman yangınlarına erken müdahale ve ulaşım kolaylığının sağlanmasını amaçlayan meclis araştırması önergesi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini açıkladı.
ABD´nin ´soykırım kararı´na tepki
ABD´nin ´soykırım kararı´na tepki
ABD Temsilciler Meclisi, Birinci Dünya Savaşı sırasında 1915´te Osmanlı Döneminde yapılan ´tehcir´in ´soykırım´ olduğunu kabul eden tasarıyı onayladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi