CHP´de yeniden Mullaoğlu
Birçok ilçede kongrelerini iki listeyle gerçekleştirmeye çalışan CHP, Hatay il kongresini tek adaylı listeyle gerçekleştirdi.
Tarih: 8.1.2018 10:43:14

Akın Bodur

CHP Hatay İl başkanı Mehmet Güzelmansur, seçimden bir gün önce aday olmayacağın açıklayınca, eski il başkanı ve Hatay eski Milletvekili Fuat Çay´ın damadı Servet Mullaoğlu, Hatay CHP´de tek aday olarak seçime gitti. Kongrede, CHP´nin il başkanı Mehmet Güzelmansur, eşi Meltem Güzelmansur ile geldiği kongrede aday olmadı, partinin tek başkan adayı olarak Servet Mullaoğlu kaldı. Servet Mullaoğlu tek aday olarak CHP´nin Hatay İl Başkanı oldu. Mullaoğlu´nun tek başkan adayı olduğu kongrede kurultay delegelikleri ve il yönetimi seçimlerine ise çarşaf listeyle gidildi.
Geçen hafta CHP´nin il başkan adayları Mehmet Güzelmansur ve Servet Mullaoğlu ve dar ekibiyle biraraya gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın, kurultay delegeliği ile il yönetimine her ilçeden bir temsilci istediğini, bu simlerin ilçeler tarafından belirlenmesini istediği ve istemlerini sağlayan adayın yanında yer alıp, destekleyeceğini söylediği savunuldu. Bazı milletvekillerinin de il başkan adayı olmayı düşünen Güzelmansur ve Mullaoğlu ile görüştüğü belirtiliyor.

Güzelmansur aday olmadı

Gazetemize önceki gün konuşan Mehmet Güzelmansur, “Aday değilim” dedi. Güzelmansur, “Sonuçta biz partimizin bir neferiyiz. Bizim için koltuk olayı değil. En büyük makam parti üyesi olmak. Partimiz için elimden ne geliyorsa seçilecek arkadaşımıza her türlü desteği vermeye hazırım. İnşallah başarılı olurlar” diye konuştu.
CHP Hatay il kongresi, dün Antakya´daki HATMEK salonunda yapılan kongrede başkan adaylığı, yönetim ve kurultay delegelikleri için yeni seçilen ilçe yönetimlerinin tavrının belirleyici olduğu, il kongresi sonuçlarının mevcut milletvekilleri ile bazı eski milletvekillerinin güçlerinin sınandığı platform olarak da değerlendirildiği ifade ediliyor.
Bir başkan adaylı kongrede kurultay delegeliği ile il yönetimi ve disiplin kurulu üyeliği çarşaf listeyle belirlenirken, il yönetimi ve kurultay delegelikleri için anahtar listeler üzerinde yoğunlaştığı belirtildi.

Divan Başkanı Milletvekili Gökdağ
HATMEK salonundaki kongrede divan başkanlığını CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ üstlendi. Divanda ise CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin ve Hatay Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz de yer aldı. Kongreye, Hatay Milletvekilleri Birol Ertem, Mevlüt Dudu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, eski milletvekilleri Nihat Matkap, Fuat Çay, Hasan Akgöl de katıldı.
Kongrenin açılışında konuşan Gaziantep Milletvekili Gökdağ, ülkenin AKP iktidarı tarafından uçuruma sürüklendiğini belirtti ve tek kurtuluşun partisi CHP´de olduğunu savunarak, partililerini birlikte olmaya davet etti.
Kongrede konuşan Milletvekili Dudu, 16 Nisan´da yapılan referandumdan çıkan sonuç şaibeli olduğunu ifade etti ve kurumların tarafsızlığını yitirdiğini, parlamenter sistemin tek adam diktatörlüğüne döndüğünü savundu. Dudu, "Bu süreçte sorumluluğumuz artmaktadır. Genel başkanımızın ´Kimse bu partide ben ne olacağım hesabı yapmasın´ uyarısını dikkate almalıyız. Dava ve yol arkadaşı olmak zorundayız. Kişisel hesaplarla kimsenin bu partiye zarar vermeye hakkı yok" dedi ve Mehmet Güzelmansur başkanlığındaki yönetimin bayrağı Servet Mulloğlu´na devrettiğini ifade etti.
CHP Hatay İl Kongresi´nde kurultay delegeliği veil yönetim kurulu üyeliği için çok sayıda kişi adaylık başvurusunda bulundu, ortak yol olarak çarşaf liste ile seçimlere geçilmesi benimsendi. Servet Mullaoğlu ve ekibi, buna rağmen il yönetim kurulu listesi hazırladı, ancak genel kurul, seçimlerin çarşaf listeyle yapılmasını kabul etti. CHP kongresinde kullanılan oyların tasnifinin dün gece yarısından sonra biteceği ve sonuçlarının bu sabah alınabileceği ifade edildi.
Kaynak:

CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
Karma eğitime yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğine yönelik CHP İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
Bakan Soylu için önerge veren Milletvekili Suzan Şahin: Yaşam olanakları Suriye topraklarında taşınmalı
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Yayladağı´nda partilileriyle kahvaltılı toplantıda araya geldi.
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke´nin de arasında bulunduğu CHP´nin ekonomik ve siyasal krizden çözüm heyeti Hatay´da açıklama ve ziyaretlerde bulundu.
Gök, görevi devraldı
Gök, görevi devraldı
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
Ülke genelinde yeniden teşkilatlanmaya başlayan Türkiye Komünist Partisi (TKP), İskenderun´da da örgütlendi. TKP İskenderun İlçe Başkanlığına Vasil Koçkazı getirildi ve yeni yönetim de oluşturuldu.
"En makulü Suriye ile anlaşma"
"En makulü Suriye ile anlaşma"
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Şefik Çirkin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay sınırındaki komşu ülke Suriye´nin İdlip bölgesinde yaşanan olayları yorumladı.
"Bina var, laboratuvar yok"
"Bina var, laboratuvar yok"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun´a gümrük kimyasal analiz laboratuvarı kurulmasını soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
Sınır bölgesinde eşi Hamdiye Soylu ve beraberlerindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı çalışması yapan Yılmaz Şahutoğlu, yöredeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
CHP 95 yaşında
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
Dingil ve Soydan, AKP´nin Hatay Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´ü ayrı ayrı ziyaret ederek kutladı
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
AKP Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´e kutlama ve ´hayırlı olsun´ ziyaretleri sürüyor. Gök, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerini kabul etmeye devam ediyor.
Milletvekilinin ´irtifbat ofisi´ açıldı
Milletvekilinin ´irtifbat ofisi´ açıldı
İskenderun´da, bir kez daha Hatay milletvekilinin iletişim bürosu kuruldu.
"Türkiye, ´sıfır sorun politikası´nı tekrar harekete geçirmeli"
"Türkiye, ´sıfır sorun politikası´nı tekrar harekete geçirmeli"
Doğu Akdeniz Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu (DASİFED) Başkanı Faruk Ekinci, ABD Başkanı Trump´a tepki gösterdi, Türkiye´nin bölge ve dünya için büyük önem taşıdığını ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi