CHP´de yeniden Mullaoğlu
Birçok ilçede kongrelerini iki listeyle gerçekleştirmeye çalışan CHP, Hatay il kongresini tek adaylı listeyle gerçekleştirdi.
Tarih: 8.1.2018 10:43:14

Akın Bodur

CHP Hatay İl başkanı Mehmet Güzelmansur, seçimden bir gün önce aday olmayacağın açıklayınca, eski il başkanı ve Hatay eski Milletvekili Fuat Çay´ın damadı Servet Mullaoğlu, Hatay CHP´de tek aday olarak seçime gitti. Kongrede, CHP´nin il başkanı Mehmet Güzelmansur, eşi Meltem Güzelmansur ile geldiği kongrede aday olmadı, partinin tek başkan adayı olarak Servet Mullaoğlu kaldı. Servet Mullaoğlu tek aday olarak CHP´nin Hatay İl Başkanı oldu. Mullaoğlu´nun tek başkan adayı olduğu kongrede kurultay delegelikleri ve il yönetimi seçimlerine ise çarşaf listeyle gidildi.
Geçen hafta CHP´nin il başkan adayları Mehmet Güzelmansur ve Servet Mullaoğlu ve dar ekibiyle biraraya gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın, kurultay delegeliği ile il yönetimine her ilçeden bir temsilci istediğini, bu simlerin ilçeler tarafından belirlenmesini istediği ve istemlerini sağlayan adayın yanında yer alıp, destekleyeceğini söylediği savunuldu. Bazı milletvekillerinin de il başkan adayı olmayı düşünen Güzelmansur ve Mullaoğlu ile görüştüğü belirtiliyor.

Güzelmansur aday olmadı

Gazetemize önceki gün konuşan Mehmet Güzelmansur, “Aday değilim” dedi. Güzelmansur, “Sonuçta biz partimizin bir neferiyiz. Bizim için koltuk olayı değil. En büyük makam parti üyesi olmak. Partimiz için elimden ne geliyorsa seçilecek arkadaşımıza her türlü desteği vermeye hazırım. İnşallah başarılı olurlar” diye konuştu.
CHP Hatay il kongresi, dün Antakya´daki HATMEK salonunda yapılan kongrede başkan adaylığı, yönetim ve kurultay delegelikleri için yeni seçilen ilçe yönetimlerinin tavrının belirleyici olduğu, il kongresi sonuçlarının mevcut milletvekilleri ile bazı eski milletvekillerinin güçlerinin sınandığı platform olarak da değerlendirildiği ifade ediliyor.
Bir başkan adaylı kongrede kurultay delegeliği ile il yönetimi ve disiplin kurulu üyeliği çarşaf listeyle belirlenirken, il yönetimi ve kurultay delegelikleri için anahtar listeler üzerinde yoğunlaştığı belirtildi.

Divan Başkanı Milletvekili Gökdağ
HATMEK salonundaki kongrede divan başkanlığını CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ üstlendi. Divanda ise CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin ve Hatay Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz de yer aldı. Kongreye, Hatay Milletvekilleri Birol Ertem, Mevlüt Dudu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, eski milletvekilleri Nihat Matkap, Fuat Çay, Hasan Akgöl de katıldı.
Kongrenin açılışında konuşan Gaziantep Milletvekili Gökdağ, ülkenin AKP iktidarı tarafından uçuruma sürüklendiğini belirtti ve tek kurtuluşun partisi CHP´de olduğunu savunarak, partililerini birlikte olmaya davet etti.
Kongrede konuşan Milletvekili Dudu, 16 Nisan´da yapılan referandumdan çıkan sonuç şaibeli olduğunu ifade etti ve kurumların tarafsızlığını yitirdiğini, parlamenter sistemin tek adam diktatörlüğüne döndüğünü savundu. Dudu, "Bu süreçte sorumluluğumuz artmaktadır. Genel başkanımızın ´Kimse bu partide ben ne olacağım hesabı yapmasın´ uyarısını dikkate almalıyız. Dava ve yol arkadaşı olmak zorundayız. Kişisel hesaplarla kimsenin bu partiye zarar vermeye hakkı yok" dedi ve Mehmet Güzelmansur başkanlığındaki yönetimin bayrağı Servet Mulloğlu´na devrettiğini ifade etti.
CHP Hatay İl Kongresi´nde kurultay delegeliği veil yönetim kurulu üyeliği için çok sayıda kişi adaylık başvurusunda bulundu, ortak yol olarak çarşaf liste ile seçimlere geçilmesi benimsendi. Servet Mullaoğlu ve ekibi, buna rağmen il yönetim kurulu listesi hazırladı, ancak genel kurul, seçimlerin çarşaf listeyle yapılmasını kabul etti. CHP kongresinde kullanılan oyların tasnifinin dün gece yarısından sonra biteceği ve sonuçlarının bu sabah alınabileceği ifade edildi.
Kaynak:

Cem Karpuz istifa etti
Cem Karpuz istifa etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tüzük Kurultayı´nda uygulamalara yönelik eleştirileriyle dikkat çeken CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, eleştirilerinin ‘parti içi siyasi hesaplara malzeme yapılmak istendiği´ gerekçesiyle görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, yerel seçim çalışmalarını başlattıklarını açıkladı.
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Birol Ertem, hafta sonu partisi CHP´nin Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Arsuz ilçe örgütlerine ziyaretlerde bulundu.
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanlığına yeniden seçilen Sabahat Özgürsoy Çelik, yeni yönetimini oluşturdu.
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP Hatay İl Kadın Kolları, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, beraberindeki partililerle birlikte bir süre önce İl Başkanlığına seçilen AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ile CHP İl Başkanı Av. Servet Mollaoğlu´na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
AKP´de Erdoğan hazırlığı
AKP´de Erdoğan hazırlığı
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP Hatay il yönetimi, Cumhurbaşkanı ve partinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleştirilecek 6. Olağan İl Kongresi´ne yönelik hazırlık yürütüyor.
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP İnsan haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Samandağ´da polisin ‘dur´ ihtarına uymadığı için öldürülen Güven Oğurol hakkında basın açıklaması yaptı.
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
Saadet Partisi´nin Payas ilçe yönetimi 2. olağan kongresinde ilçe başkanlığına Memur-Sen eski ilçe temsilcisi Aytekin Kaplankıran seçildi.
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
ADD Samandağ Şubesi öncülüğünde yürütülen ve bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı imza kampanyası başlatıldı.
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olacağını açıklayan Bülent Bozdoğan, kentteki Tunceliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği´ni ziyaret etti.
Atatürk´ün huzurunda kutlama
Atatürk´ün huzurunda kutlama
İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi.
Kadın aydınlanmanın da adıdır
Kadın aydınlanmanın da adıdır
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, İskenderun´da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
Hatay´a gelen TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum ile beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP İskenderun İlçe Gençlik Kolları, önceki gün yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi. AKP Genel Merkezi tarafından İskenderun Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Kenan Ak, tek aday olarak başkanlığa getirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi