CHP´de yeniden Mullaoğlu
Birçok ilçede kongrelerini iki listeyle gerçekleştirmeye çalışan CHP, Hatay il kongresini tek adaylı listeyle gerçekleştirdi.
Tarih: 8.1.2018 10:43:14

Akın Bodur

CHP Hatay İl başkanı Mehmet Güzelmansur, seçimden bir gün önce aday olmayacağın açıklayınca, eski il başkanı ve Hatay eski Milletvekili Fuat Çay´ın damadı Servet Mullaoğlu, Hatay CHP´de tek aday olarak seçime gitti. Kongrede, CHP´nin il başkanı Mehmet Güzelmansur, eşi Meltem Güzelmansur ile geldiği kongrede aday olmadı, partinin tek başkan adayı olarak Servet Mullaoğlu kaldı. Servet Mullaoğlu tek aday olarak CHP´nin Hatay İl Başkanı oldu. Mullaoğlu´nun tek başkan adayı olduğu kongrede kurultay delegelikleri ve il yönetimi seçimlerine ise çarşaf listeyle gidildi.
Geçen hafta CHP´nin il başkan adayları Mehmet Güzelmansur ve Servet Mullaoğlu ve dar ekibiyle biraraya gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın, kurultay delegeliği ile il yönetimine her ilçeden bir temsilci istediğini, bu simlerin ilçeler tarafından belirlenmesini istediği ve istemlerini sağlayan adayın yanında yer alıp, destekleyeceğini söylediği savunuldu. Bazı milletvekillerinin de il başkan adayı olmayı düşünen Güzelmansur ve Mullaoğlu ile görüştüğü belirtiliyor.

Güzelmansur aday olmadı

Gazetemize önceki gün konuşan Mehmet Güzelmansur, “Aday değilim” dedi. Güzelmansur, “Sonuçta biz partimizin bir neferiyiz. Bizim için koltuk olayı değil. En büyük makam parti üyesi olmak. Partimiz için elimden ne geliyorsa seçilecek arkadaşımıza her türlü desteği vermeye hazırım. İnşallah başarılı olurlar” diye konuştu.
CHP Hatay il kongresi, dün Antakya´daki HATMEK salonunda yapılan kongrede başkan adaylığı, yönetim ve kurultay delegelikleri için yeni seçilen ilçe yönetimlerinin tavrının belirleyici olduğu, il kongresi sonuçlarının mevcut milletvekilleri ile bazı eski milletvekillerinin güçlerinin sınandığı platform olarak da değerlendirildiği ifade ediliyor.
Bir başkan adaylı kongrede kurultay delegeliği ile il yönetimi ve disiplin kurulu üyeliği çarşaf listeyle belirlenirken, il yönetimi ve kurultay delegelikleri için anahtar listeler üzerinde yoğunlaştığı belirtildi.

Divan Başkanı Milletvekili Gökdağ
HATMEK salonundaki kongrede divan başkanlığını CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ üstlendi. Divanda ise CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin ve Hatay Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz de yer aldı. Kongreye, Hatay Milletvekilleri Birol Ertem, Mevlüt Dudu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, eski milletvekilleri Nihat Matkap, Fuat Çay, Hasan Akgöl de katıldı.
Kongrenin açılışında konuşan Gaziantep Milletvekili Gökdağ, ülkenin AKP iktidarı tarafından uçuruma sürüklendiğini belirtti ve tek kurtuluşun partisi CHP´de olduğunu savunarak, partililerini birlikte olmaya davet etti.
Kongrede konuşan Milletvekili Dudu, 16 Nisan´da yapılan referandumdan çıkan sonuç şaibeli olduğunu ifade etti ve kurumların tarafsızlığını yitirdiğini, parlamenter sistemin tek adam diktatörlüğüne döndüğünü savundu. Dudu, "Bu süreçte sorumluluğumuz artmaktadır. Genel başkanımızın ´Kimse bu partide ben ne olacağım hesabı yapmasın´ uyarısını dikkate almalıyız. Dava ve yol arkadaşı olmak zorundayız. Kişisel hesaplarla kimsenin bu partiye zarar vermeye hakkı yok" dedi ve Mehmet Güzelmansur başkanlığındaki yönetimin bayrağı Servet Mulloğlu´na devrettiğini ifade etti.
CHP Hatay İl Kongresi´nde kurultay delegeliği veil yönetim kurulu üyeliği için çok sayıda kişi adaylık başvurusunda bulundu, ortak yol olarak çarşaf liste ile seçimlere geçilmesi benimsendi. Servet Mullaoğlu ve ekibi, buna rağmen il yönetim kurulu listesi hazırladı, ancak genel kurul, seçimlerin çarşaf listeyle yapılmasını kabul etti. CHP kongresinde kullanılan oyların tasnifinin dün gece yarısından sonra biteceği ve sonuçlarının bu sabah alınabileceği ifade edildi.
Kaynak:

"Seçimde iktidar olacağız"
"Seçimde iktidar olacağız"
Hatay Milletvekili ve CHP adayı Serkan Topal, Samandağ´ın Kurtderesi mahallesinde halk toplantısı düzenledi.
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
Hatay Büyükşehir, İskenderun ve Antakya belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerine ilişkmin değerlendirmede bulundu.
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 24 Haziran seçim çalışmalarını esnaf, semt pazarı, muhtar ve sivil toplum kuruluşları ziyareti ile sürdürdüğünü açıkladı.
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP Hatay milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu, 24 Haziran seçim hazırlıklarının son gününde çalışma temposunu arttırdı.
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarının son döneminde İskenderun, Payas, Belen bölgesine ağırlık verdi.
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
24 Haziran seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, AKP hükümetini eleştirmeyi sürdürdü.
Yol haritamız hazır
Yol haritamız hazır
Hataylılar, 11 parlamenterini belirlemek ve cumhurbaşkanlığını belirleyecek oyları kullanmak üzere yarın sandık başına gidip, oylarını kullanacak.
"SP meclisin kapısına dayandı"
"SP meclisin kapısına dayandı"
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP Hatay milletvekili ikinci sıra adayı İbrahim Gül, seçim çalışmalarını partisinin ilçe yöneticileri ve dokuzuncu sıra adayı İlhami Boşça ile birlikte sürdürüyor.
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
İyi Parti Hatay milletvekili adayı Bilal Karaca, partisinin İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimi ile birlikte Çırtıman ve Şekere bölgesindeki toplantılarında vatandaşlarla bir araya geldi.
Pazar günü neyi oylayacağız-2
Pazar günü neyi oylayacağız-2
1 Kasım seçimleri 24 Haziran´ın yollarının kilometre taşlarını döşedi. Bugün yapılacak milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde neyi, neden, kim için oylayacağını bilerek tercih mührüne el uzatalım.
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Hatay ve İskenderun´da 24 Haziran seçim çalışmalarını izleyecek. Hatay´da bulunan AGİT uzun dönem gözlemcileri Willem Gerrit Jan Voorhuijen ile Adam Drnovsky, bölgede seçimi izlemeye başladı.
CHP´li Kartal, seçim standında
CHP´li Kartal, seçim standında
Seçim çalışmalarını mahalle gezileri, esnaf ve ev ziyaretleri ile sürdüren CHP İskenderun ilçe örgütü, sahaldeki seçim standında milletvekilyi adaylarını da buluşturuyor.
HDP´den sahile stant
HDP´den sahile stant
HDP İskenderun ilçe örgütü, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında kent sahilinde stant açtı.
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
CHP´li belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin Hatay mitingine ilişkin değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi