CHP´de yeniden Mullaoğlu
Birçok ilçede kongrelerini iki listeyle gerçekleştirmeye çalışan CHP, Hatay il kongresini tek adaylı listeyle gerçekleştirdi.
Tarih: 8.1.2018 10:43:14

Akın Bodur

CHP Hatay İl başkanı Mehmet Güzelmansur, seçimden bir gün önce aday olmayacağın açıklayınca, eski il başkanı ve Hatay eski Milletvekili Fuat Çay´ın damadı Servet Mullaoğlu, Hatay CHP´de tek aday olarak seçime gitti. Kongrede, CHP´nin il başkanı Mehmet Güzelmansur, eşi Meltem Güzelmansur ile geldiği kongrede aday olmadı, partinin tek başkan adayı olarak Servet Mullaoğlu kaldı. Servet Mullaoğlu tek aday olarak CHP´nin Hatay İl Başkanı oldu. Mullaoğlu´nun tek başkan adayı olduğu kongrede kurultay delegelikleri ve il yönetimi seçimlerine ise çarşaf listeyle gidildi.
Geçen hafta CHP´nin il başkan adayları Mehmet Güzelmansur ve Servet Mullaoğlu ve dar ekibiyle biraraya gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın, kurultay delegeliği ile il yönetimine her ilçeden bir temsilci istediğini, bu simlerin ilçeler tarafından belirlenmesini istediği ve istemlerini sağlayan adayın yanında yer alıp, destekleyeceğini söylediği savunuldu. Bazı milletvekillerinin de il başkan adayı olmayı düşünen Güzelmansur ve Mullaoğlu ile görüştüğü belirtiliyor.

Güzelmansur aday olmadı

Gazetemize önceki gün konuşan Mehmet Güzelmansur, “Aday değilim” dedi. Güzelmansur, “Sonuçta biz partimizin bir neferiyiz. Bizim için koltuk olayı değil. En büyük makam parti üyesi olmak. Partimiz için elimden ne geliyorsa seçilecek arkadaşımıza her türlü desteği vermeye hazırım. İnşallah başarılı olurlar” diye konuştu.
CHP Hatay il kongresi, dün Antakya´daki HATMEK salonunda yapılan kongrede başkan adaylığı, yönetim ve kurultay delegelikleri için yeni seçilen ilçe yönetimlerinin tavrının belirleyici olduğu, il kongresi sonuçlarının mevcut milletvekilleri ile bazı eski milletvekillerinin güçlerinin sınandığı platform olarak da değerlendirildiği ifade ediliyor.
Bir başkan adaylı kongrede kurultay delegeliği ile il yönetimi ve disiplin kurulu üyeliği çarşaf listeyle belirlenirken, il yönetimi ve kurultay delegelikleri için anahtar listeler üzerinde yoğunlaştığı belirtildi.

Divan Başkanı Milletvekili Gökdağ
HATMEK salonundaki kongrede divan başkanlığını CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ üstlendi. Divanda ise CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin ve Hatay Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz de yer aldı. Kongreye, Hatay Milletvekilleri Birol Ertem, Mevlüt Dudu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, eski milletvekilleri Nihat Matkap, Fuat Çay, Hasan Akgöl de katıldı.
Kongrenin açılışında konuşan Gaziantep Milletvekili Gökdağ, ülkenin AKP iktidarı tarafından uçuruma sürüklendiğini belirtti ve tek kurtuluşun partisi CHP´de olduğunu savunarak, partililerini birlikte olmaya davet etti.
Kongrede konuşan Milletvekili Dudu, 16 Nisan´da yapılan referandumdan çıkan sonuç şaibeli olduğunu ifade etti ve kurumların tarafsızlığını yitirdiğini, parlamenter sistemin tek adam diktatörlüğüne döndüğünü savundu. Dudu, "Bu süreçte sorumluluğumuz artmaktadır. Genel başkanımızın ´Kimse bu partide ben ne olacağım hesabı yapmasın´ uyarısını dikkate almalıyız. Dava ve yol arkadaşı olmak zorundayız. Kişisel hesaplarla kimsenin bu partiye zarar vermeye hakkı yok" dedi ve Mehmet Güzelmansur başkanlığındaki yönetimin bayrağı Servet Mulloğlu´na devrettiğini ifade etti.
CHP Hatay İl Kongresi´nde kurultay delegeliği veil yönetim kurulu üyeliği için çok sayıda kişi adaylık başvurusunda bulundu, ortak yol olarak çarşaf liste ile seçimlere geçilmesi benimsendi. Servet Mullaoğlu ve ekibi, buna rağmen il yönetim kurulu listesi hazırladı, ancak genel kurul, seçimlerin çarşaf listeyle yapılmasını kabul etti. CHP kongresinde kullanılan oyların tasnifinin dün gece yarısından sonra biteceği ve sonuçlarının bu sabah alınabileceği ifade edildi.
Kaynak:

Hatay gençliğinin yeni başkanı Kazar
Hatay gençliğinin yeni başkanı Kazar
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanlığına ise Defneli Ali Kemal Kazar seçildi.
"Çıkış yolu, O´nun ilkeleri"
"Çıkış yolu, O´nun ilkeleri"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Dörtyol´da, "Atatürk Vatandır" adlı sempozyum düzenledi. Ağustos 2017´den itibaren her hafta bir ilde sempozyum düzenlendiğini belirten BTP yöneticileri, 2018 yılı etkinliğinin İzmir´den sonra Dörtyol´da yapıldığını kaydetti.
OHAL, sorunları çözmedi
OHAL, sorunları çözmedi
CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, ülkenin 18 aydır OHAL ve Kanun hükmünde Kararnamelerle (KHK) ile yönetildiğini, ancak bunun hiçbir sorunu çözmediğini ifade etti. Yüksel, "OHAL bir kamburdur. Bu kamburu ülkeden kaldırmak lazım" dedi.
Ülke adeta fermanla yönetiliyor
Ülke adeta fermanla yönetiliyor
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, hükümetin uyguladığı politikalar sonucu ülkenin uçurumun kenarına geldiğini savundu.
CHP´li kadınlara yeni başkan
CHP´li kadınlara yeni başkan
CHP Antakya İlçe Kadın Kolları yeni yönetimini belirledi.
İyi Parti´ye bina
İyi Parti´ye bina
İyi Parti İskenderun ilçe örgütü, parti binasına tabelasını taktı.
CHP´nin yeni yönetimi görevde
CHP´nin yeni yönetimi görevde
Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda tek listeli başkan adayı ile yönetimini belirleyen CHP´nin yeni yönetimi, görevi teslim aldı.
MHP ve BBP´den Güler´e ziyaret
MHP ve BBP´den Güler´e ziyaret
MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Nevin Zeytineli, AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
CHP´de sokak yerine yazılı açıklama
CHP´de sokak yerine yazılı açıklama
CHP Genel Merkezinin, 6. kez uzatılacak OHAL´i protesto etmek amacıyla örgütlerine gönderdiği ve dün saat 11.30´ta sokağa çıkılıp, açıklama yapılması çağrısına, Hatay´da uygulanmadı.
CHP´li kadınlar, yönetimlerini seçmeyi sürdürüyor
CHP´li kadınlar, yönetimlerini seçmeyi sürdürüyor
Hatay CHP´de kadın kolları seçimlerini sürdürüyor. Kumlu, Kırıkhan ve Samandağ´da seçimler yapıldı. Kadınların seçiminde CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Suzan Şahin ile il kadın kolları başkanı Filiz haksöz de divanda görev aldı.
Barolardan, meslektaşlarına destek
Barolardan, meslektaşlarına destek
Hatay Barosu BaşkanıEkrem Dönmez, Antalya Barosu eski başkanı ve yönetimi hakkında açılan davaya katıldı.
Partide kırgınlığa yer yok
Partide kırgınlığa yer yok
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, partisinin bir aşk ve vefa hareketi olduğunu, bu harekette kırgınlık ve küskünlüğe yer olmadığını ifade etti.
AKP´li Güler´´in Altınözü incelemesi
AKP´li Güler´´in Altınözü incelemesi
AKP Hatay İl başkanı İbrahim Güler, Altınözü Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde tamamlanan sosyal tesisste incelemede bulundu.
AKP´li Güler´den Bahçeli´ye teşekkür
AKP´li Güler´den Bahçeli´ye teşekkür
AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı çıkartmayacaklarını ve Recep Tayyip Erdoğan´ı destekleyeceklerini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli´ye teşekkür etti.
CHP´de devir cuma günü
CHP´de devir cuma günü
Hafta sonu yaptığı genel kurulla Hatay´da il yönetimi, disiplin kurulu üyeleri ve kurultüy delegelerini belirleyen CHP´de devir teslim töreni 12 Ocak Cuma günü yapılacak. Aynı gün mazbatalarını alacağını ifade eden CHP Hatay İl başkanı Servet Mullaoğlu, saat 14.00´da CHP Hatay İl binamızda da devir teslim törenini gerçekleştirileceğini ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi