CHP´den üç partiye seçim ziyareti
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve partisi CHP´nin İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, kentteki Saadet Partisi, İYİ Parti ve HDP ilçe yönetimlerini ziyaret etti.
Tarih: 11.4.2018 11:08:23

Akın Bodur/İskenderun

İyi Parti İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimini ziyaret eden Hatay Milletvekili Dudu ve beraberindekiler, 2019´da yapılacak, yerel ve genel seçim ile ,Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette konuşan Dudu, "Seçim sürecinde ülke sevgisi, demokrasi sevdası ve Atatürk aşkı olan herkes ile bir arada olacağız" dedi. Milletvekili Dudu, "Bu zor ve meşakkatli zamanda başka siyasi bir partinin içindeki mücadele sonucunda yaşananları biliyoruz. Türkiye olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden itibaren şu anda fiilen yaşanan yeni düzen, yeni siyaset yeni yönetim resmiyet kazanacak. Seçimler erkene alınmazsa önce martta yerel seçimler, kasımda da cumhurbaşkanlığı seçimi var. Onun için yapmamız gerekenler var. Onlar resmi ittifak yapıyorlar bizim öyle bir şeye ihtiyacımız yok. Çünkü bizim yüreklerimizdeki vatan, bayrak sevgisi onların inşa ettikler ittifaktan üstündür" değerlendirmesini yaptı.
CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu da, "Çocuklarımızın geleceği için birlikte hareket etmeliyiz. Farklılığımız bizim zenginliğimizdir" dedi. İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanı Onfidan ise ziyarete teşekkür etti ve partisinin halk ve kitle hareketinin neticesinde kurulduğunu ifade etti. Mustafa Kemal´in çizdiği yolun, misak-ı milli sınırları içerisinde kalan her karış vatan toprağının aynı değere sahip olduğunu düşünenlerin biraraya geldiği bir parti olduklarını belirten Onfidan, "Umuyoruz ki bizlere emanet edilen bu partiyi en güzel şekliyle temsil edip iktidara taşıyacağız. İçimizde her mezhep ve dinden, her siyasi görüşten insanlar var. 15 yıllık ötekileştirme siyasetini bu hareketin bitireceğine inanıyorum. Bizler kişisel menfaat anlayışı ile değil sadece vatansever anlayışla biraraya geleceğiz. 2019´da iki seçim göreceğiz. Parlamenter sisteme dönmek için mücadele edeceğiz. Çocuklarımızın geleceği için özgür ve hür bir Türkiye için parti olarak taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk" diye konuştu.
CHP heyeti, İskenderun HDP İlçe başkanlığına yaptığı ziyarette de, partinin eşbaşkanlar Ahmet Çahan ve Muhsine Taşan ile görüştü. Ülkenin geleceği için parlamenter sistemin devamından yana olduklarını anlatan milletvekili Dudu, ziyarette, bu konuda aynı düşünceleri paylaşan her kesim ve siyasi partiyle görüşeceklerini söyledi.
CHP heyeti, kentteki siyasi parti ziyareti kapsamında Saadet Partisi İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik ve yönetimini de ziyaret edip, ülke gündemi ve önümüzdeki seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

/resimler/2018-4/11/1121464726008.jpg

 

/resimler/2018-4/11/1122406914601.jpg
Kaynak:

"Teşvik kapsamında göçmen nüfus dikkate alınacak mı?"
"Teşvik kapsamında göçmen nüfus dikkate alınacak mı?"
TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamlarının gerçeği yansıtmadığını, özellikle bu oranların Hatay gibi sınır illerimizde iki katı olduğunu ifade eden Hatay Milletvekili Serkan Topal, işsizlik verileri ile illere verilen teşvik paketlerini önergeyle meclis gündemine taşıdı.
Güzelmansur´dan sınır kapısı önergesi
Güzelmansur´dan sınır kapısı önergesi
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, geçici olarak kapatıldığı söylenen ancak aradan geçen beş yıla karşın kapalı olan Yayladağı Sınır Kapısı´nı soru önergesiyle TBMM´ye taşıdı.
"Teknoloji darbelerde büyük etken"
"Teknoloji darbelerde büyük etken"
İskenderun Teknik Üniversitesinde (İSTE), 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında panel düzenlendi. Panelde, darbelere ve devlet içinde oluşabilecek, devletin birlik ve bütünlüğüne zarar vermeye çalışan illegal yapılanmalara karşı teknolojinin nasıl kullanılması gerektiği belirtildi.
"Eğitimi devlet politikası yapalım"
"Eğitimi devlet politikası yapalım"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Milli Eğitim Bakanının 16 yıllık bir enkaz devr aldığını savundu.
HDP milletvekilleri muhtarlarla buluştu
HDP milletvekilleri muhtarlarla buluştu
HDP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu le Samandağlı olan Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Samandağ´da muuhtarlarla bir araya geldi.
Bakanlara kutlama ziyareti
Bakanlara kutlama ziyareti
Hatay AKP milletvekilleri, bakanlara yaptığı ´kutlama´ ve ´hayırlı olsun´ ziyartini sürdürüyor.
Yayman´dan mahalleye teşekkür ziyareti
Yayman´dan mahalleye teşekkür ziyareti
24 Haziran seçimlerinde partisi AKP´den aday gösterilen ve Hatay Milletvekili seçilen Hüseyin Yayman, Kırıkhan´ın Topbağazı, İMC ve Soğuksu mahallelerine teşekkür ziyaretinde bulundu.
Güzelmansur´dan araştırma önergesi
Güzelmansur´dan araştırma önergesi
Kayıp çocuklara geç ulaşılmasının araştırılmasını istedi
“TBMM bizim için kürsü olacak”
“TBMM bizim için kürsü olacak”
HDP Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, yemin sonrası seçmenleriyle buluştu
Parlementer sistem sona erdi
Parlementer sistem sona erdi
Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, ‪Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın TBMM´de ettiği yeminle parlementer sistem‬in‪ sona erdi‬ğini‪ ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi‘ne geçildi‬ğini belirtti.
Yeni dönemin ilk önergesi
Yeni dönemin ilk önergesi
TBMM Başkanlığı´na Hatay milletvekilleri arasında ilk soru, araştırma önergesi ve yasa değişiklik teklifi Serkan Topal´dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın yazılı yanıtlaması talebiyle ‘tarafsızlık yeminini´ hatırlatan Topal, Hatay için ise Meclis Araştırması istedi.
Vekiller yemin etti
Vekiller yemin etti
24 Haziran seçimlerine partilerin adayları olarak katılan ve seçim sonuçlarına göre Hatay milletvekili seçilen AKP´li Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sebahat Özgürsoy Çelik; CHP´li Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, MHP´li Lütfü Kaşıkçı; HDP´li Barış Atay Mengüllüoğlu, parlamentonun cumartesi günü yaptığı olağanüstü toplantıda yemin ederek, TBMM 27. Dönem Hatay Milletvekiliği görevine başladı. Hatay Milletvekilleri, TBMM Geçici Başkanı Durmuş Yılmaz tarafından yönetilen mecliste yemin etti.
"Görevimiz asıl şimde başladı"
"Görevimiz asıl şimde başladı"
Saadet Partisi (SP), 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirmek için istişare toplantıları düzenliyor.
Kaşıkçı´ya rozetini Bahçeli taktı
Kaşıkçı´ya rozetini Bahçeli taktı
24 Haziran seçimlerinde MHP ilk sıra adayı olarak Hatay milletvekili seçilen Lütfü Kaşıkçı.
CHP´de il ve 12 delege kurultay istedi
CHP´de il ve 12 delege kurultay istedi
Hatay´da CHP´nin 19 kurultay delegesinden 12´si partisinin olağüanüstü kurultay yapmasını istedi. Olağanüstü toplanan CHP Hatay İl Yönetim Kurulu, partisinin olağanüstü kurultay yapmasını kararını aldı, YK toplantısı sonrası Hatay´daki 18+4 kurultay delegelerinden 12´si de bu çağrıya destek verdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi