CHP´den üç partiye seçim ziyareti
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve partisi CHP´nin İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, kentteki Saadet Partisi, İYİ Parti ve HDP ilçe yönetimlerini ziyaret etti.
Tarih: 11.4.2018 11:08:23

Akın Bodur/İskenderun

İyi Parti İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimini ziyaret eden Hatay Milletvekili Dudu ve beraberindekiler, 2019´da yapılacak, yerel ve genel seçim ile ,Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette konuşan Dudu, "Seçim sürecinde ülke sevgisi, demokrasi sevdası ve Atatürk aşkı olan herkes ile bir arada olacağız" dedi. Milletvekili Dudu, "Bu zor ve meşakkatli zamanda başka siyasi bir partinin içindeki mücadele sonucunda yaşananları biliyoruz. Türkiye olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden itibaren şu anda fiilen yaşanan yeni düzen, yeni siyaset yeni yönetim resmiyet kazanacak. Seçimler erkene alınmazsa önce martta yerel seçimler, kasımda da cumhurbaşkanlığı seçimi var. Onun için yapmamız gerekenler var. Onlar resmi ittifak yapıyorlar bizim öyle bir şeye ihtiyacımız yok. Çünkü bizim yüreklerimizdeki vatan, bayrak sevgisi onların inşa ettikler ittifaktan üstündür" değerlendirmesini yaptı.
CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu da, "Çocuklarımızın geleceği için birlikte hareket etmeliyiz. Farklılığımız bizim zenginliğimizdir" dedi. İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanı Onfidan ise ziyarete teşekkür etti ve partisinin halk ve kitle hareketinin neticesinde kurulduğunu ifade etti. Mustafa Kemal´in çizdiği yolun, misak-ı milli sınırları içerisinde kalan her karış vatan toprağının aynı değere sahip olduğunu düşünenlerin biraraya geldiği bir parti olduklarını belirten Onfidan, "Umuyoruz ki bizlere emanet edilen bu partiyi en güzel şekliyle temsil edip iktidara taşıyacağız. İçimizde her mezhep ve dinden, her siyasi görüşten insanlar var. 15 yıllık ötekileştirme siyasetini bu hareketin bitireceğine inanıyorum. Bizler kişisel menfaat anlayışı ile değil sadece vatansever anlayışla biraraya geleceğiz. 2019´da iki seçim göreceğiz. Parlamenter sisteme dönmek için mücadele edeceğiz. Çocuklarımızın geleceği için özgür ve hür bir Türkiye için parti olarak taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk" diye konuştu.
CHP heyeti, İskenderun HDP İlçe başkanlığına yaptığı ziyarette de, partinin eşbaşkanlar Ahmet Çahan ve Muhsine Taşan ile görüştü. Ülkenin geleceği için parlamenter sistemin devamından yana olduklarını anlatan milletvekili Dudu, ziyarette, bu konuda aynı düşünceleri paylaşan her kesim ve siyasi partiyle görüşeceklerini söyledi.
CHP heyeti, kentteki siyasi parti ziyareti kapsamında Saadet Partisi İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik ve yönetimini de ziyaret edip, ülke gündemi ve önümüzdeki seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

/resimler/2018-4/11/1121464726008.jpg

 

/resimler/2018-4/11/1122406914601.jpg
Kaynak:

Onlar belediyecilik yapamaz
Onlar belediyecilik yapamaz
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, öncek akşam kentin Çay mahallesinde miting düzenledi, kentteki esnafı gezdi ve destek istedi.
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını semt pazarları ve esnaf gezisiyle sürdürdü.
VP´den üreticiye destek sözü
VP´den üreticiye destek sözü
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım ve Antakya Belediye Başkan adayı Mehmet Çokluk, seçim çalışmalarını tarım alanları ve Küçük Dalyan bölgesinde sürdürdü.
Fabrikaya seçim ziyareti
Fabrikaya seçim ziyareti
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Şampiyon Filtre´yi ziyaret etti.
"Hizmet için değişim yapacağız"
"Hizmet için değişim yapacağız"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmaları kapsamında sebze hali esnafını ziyaret edip, seçilmesi halinde yapacağı projelerini anlattı.
"Önce huzur, sonra hizmet"
"Önce huzur, sonra hizmet"
Şahutoğlu´ndan mahalle gezisi
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
Saadet Partisi (SP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız, birliği, beraberliği sağlayacak adaylar ve söylemlerle seçime katıldıklarını ve ülkenin Türkiye´nin teminatı olduklarını belirterek, "Herkesle bir araya gelen tek partiyiz” dedi.
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
´Cumhur ittifakı´nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP´li İbrahim Güler, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, Antakya´nın Narlıca Mahallesi´nde ´Millet İttifakı´nın seçim ofisinin açılışını yaptı.
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, İskenderun Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, “Bizim bu kentte önce birliğe, beraberliğe, barışa, sevgi ile birbirimize kenetlenmeye ihtiyacımız var” dedi.
"İnsancıl kentler yaratacağız"
"İnsancıl kentler yaratacağız"
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Arsuz için kurulan gönül bağını birlikte güçlendirme çağrısında bulunan Millet İttifakı´nın CHP´li Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, seçmenine şeffaflık, dürüstlük, katılımcılık, eşitlik sözü verdi, başlatılan hizmetleri ‘üzerine ekleyerek sürdüreceklerini kaydetti.
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
31 Mart seçimlerinde İskenderun İttifakı sloganıyla yola çıkan Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, seçim sabahına kadar hakkında öne sürülebilecek iddialara inanılmamasını istedi, kapı altından dağıtılabilecek bildiri uyarısında bulundu.
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
Seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne Uğur Mumcu Meydanı´nda Hataylılara seslendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi