CHP´den üç partiye seçim ziyareti
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve partisi CHP´nin İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, kentteki Saadet Partisi, İYİ Parti ve HDP ilçe yönetimlerini ziyaret etti.
Tarih: 11.4.2018 11:08:23

Akın Bodur/İskenderun

İyi Parti İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimini ziyaret eden Hatay Milletvekili Dudu ve beraberindekiler, 2019´da yapılacak, yerel ve genel seçim ile ,Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette konuşan Dudu, "Seçim sürecinde ülke sevgisi, demokrasi sevdası ve Atatürk aşkı olan herkes ile bir arada olacağız" dedi. Milletvekili Dudu, "Bu zor ve meşakkatli zamanda başka siyasi bir partinin içindeki mücadele sonucunda yaşananları biliyoruz. Türkiye olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden itibaren şu anda fiilen yaşanan yeni düzen, yeni siyaset yeni yönetim resmiyet kazanacak. Seçimler erkene alınmazsa önce martta yerel seçimler, kasımda da cumhurbaşkanlığı seçimi var. Onun için yapmamız gerekenler var. Onlar resmi ittifak yapıyorlar bizim öyle bir şeye ihtiyacımız yok. Çünkü bizim yüreklerimizdeki vatan, bayrak sevgisi onların inşa ettikler ittifaktan üstündür" değerlendirmesini yaptı.
CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu da, "Çocuklarımızın geleceği için birlikte hareket etmeliyiz. Farklılığımız bizim zenginliğimizdir" dedi. İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanı Onfidan ise ziyarete teşekkür etti ve partisinin halk ve kitle hareketinin neticesinde kurulduğunu ifade etti. Mustafa Kemal´in çizdiği yolun, misak-ı milli sınırları içerisinde kalan her karış vatan toprağının aynı değere sahip olduğunu düşünenlerin biraraya geldiği bir parti olduklarını belirten Onfidan, "Umuyoruz ki bizlere emanet edilen bu partiyi en güzel şekliyle temsil edip iktidara taşıyacağız. İçimizde her mezhep ve dinden, her siyasi görüşten insanlar var. 15 yıllık ötekileştirme siyasetini bu hareketin bitireceğine inanıyorum. Bizler kişisel menfaat anlayışı ile değil sadece vatansever anlayışla biraraya geleceğiz. 2019´da iki seçim göreceğiz. Parlamenter sisteme dönmek için mücadele edeceğiz. Çocuklarımızın geleceği için özgür ve hür bir Türkiye için parti olarak taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk" diye konuştu.
CHP heyeti, İskenderun HDP İlçe başkanlığına yaptığı ziyarette de, partinin eşbaşkanlar Ahmet Çahan ve Muhsine Taşan ile görüştü. Ülkenin geleceği için parlamenter sistemin devamından yana olduklarını anlatan milletvekili Dudu, ziyarette, bu konuda aynı düşünceleri paylaşan her kesim ve siyasi partiyle görüşeceklerini söyledi.
CHP heyeti, kentteki siyasi parti ziyareti kapsamında Saadet Partisi İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik ve yönetimini de ziyaret edip, ülke gündemi ve önümüzdeki seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

/resimler/2018-4/11/1121464726008.jpg

 

/resimler/2018-4/11/1122406914601.jpg
Kaynak:

HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Formül; 7/24 çalışmak
HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Formül; 7/24 çalışmak
24 Haziran´da yapılacak genel seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezail Temelli, çıkartılan tüm KHK ile son iki yılda yapılan icraatların seçim sonrasında iptal edileceğini söyledi. Temelli ve HDP heyeti, İskenderun´da halayla karşılandı.
CHP´li kadınların dayanışma kahvaltısı
CHP´li kadınların dayanışma kahvaltısı
CHP iskenderun Kadin kolları, dayanışma kahvaltısı düzenledi.
Partiler, seçim ziyaretini hızlandırdı
Partiler, seçim ziyaretini hızlandırdı
MHP´nin önerisi ile gündeme geldiği kabul edilen ve hükümetin de 24 Haziran´da genel seçimlerin yapılmasına karar vermesi üzerine, siyasi partiler ile milletvekili aday adayı olmayı düşünenler, ziyaretlerini hızlandırdı.
‘Erken seçim´ niyeti sorgulanıyor
‘Erken seçim´ niyeti sorgulanıyor
OHAL´in 7. kez TBMM´de uzatıldığı gün Recep Tayyip Erdoğan´ın, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin 24 Haziran 2018´de yapılacağını açıklaması, ittifak ve muhalefet partilerinin teşkilatları açısından ‘sorun yok´ yorumlarına karşın AKP´nin, Bahçeli´nin 26 Ağustos önerisine karşı 24 Haziran´da seçim kararı almasının ardındaki niyetler sorgulanıyor.
“Bölgenin demografisi değiştiriliyor”
“Bölgenin demografisi değiştiriliyor”
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, Suriye´de Türkmen bölgelerinin demografisinin değiştirilmeye çalışıldığını belirterek, “Bin yıllık Türkmen yurdu olan söz konusu bölgenin demografisinin Türkmenler aleyhine değiştirilmesi, Türkmenlerin Suriye´deki varlığını tehdit ettiği gibi yakın gelecekte Türkiye için güvenlik tehdidi oluşmasına imkan verebileceğinden önemle üzerinde durulması gereken bir husustur” dedi.
Erken seçim için  ‘kollar sıvandı´
Erken seçim için ‘kollar sıvandı´
MHP lideri Bahçeli´nin Ağustos ayı olarak işaret ettiği erken genel seçim tarihini Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Haziran olarak açıkladı.
AKP: Zaten hazırdık
AKP: Zaten hazırdık
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP İskenderun İlçe Başkanı B. Bestami Bilgili, erken seçim kararının açıklanmasının hemen ardından gazetemizin sorularını yanıtladı.
CHP: Tüm siyasi unsurları biraraya getireceğiz
CHP: Tüm siyasi unsurları biraraya getireceğiz
Sandık müşahitleri ve sandık görevlilerini partiye davet eden CHP İskenderun İlçe yönetimi, olağanüstü toplantıyla konuyu ana kademe gençlik ve kadın kolları başkanlarıyla değerlendirecek. Çalışmaların sandıkların korunmasına yönelik bir ağırlıkta gerçekleştirileceği belirtiliyor.
MHP: Tarihe saygı duyuyoruz
MHP: Tarihe saygı duyuyoruz
MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, ‘seçime hazırız´ mesajı verdi.
İYİ Parti: Seçimlere yasal olarak katılabiliyoruz
İYİ Parti: Seçimlere yasal olarak katılabiliyoruz
Seçim tarihinin açıklanmasının ardından partilerinin seçime katılıp katılamayacaklarına ilişkin tereddütlere yönelik İYİ Parti genel merkezi tarafından açıklama getirildi.
SP: Kilit noktadayız
SP: Kilit noktadayız
Saadet Partisi İskenderun İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik, erken genel seçim kararına yönelik gazetemize yaptığı değerlendirmede, partisinin kilit rolüne dikkat çekti.
“Seçime hazırız”
“Seçime hazırız”
CHP´li Özcan, Bahçeli´nin erken seçim tarihini Hatay´dan cevapladı.MHP Genel Başkanı Bahçeli´nin seçim için verdiği 26 Ağustos 2018 tarihini yorumlayan CHP´nin sözcüsü Tezcan, hazır oldukları mesajını Antakya ve Samandağ´dan verdi. Ancak, seçimlere gölge düşmemesi için OHAL´i hatırlattı, ‘adil seçim´ vurgusu yaptı
OHAL´e oturarak protesto
OHAL´e oturarak protesto
CHP, AKP Hükümetinin OHAL´i 7. kez uzatmak istediğini dün oturma eylemi ile protesto etti.
Suriye ile silah arkadaşı olduk
Suriye ile silah arkadaşı olduk
Vatan Partisi Genel Başkanı Dogu Perinçek, Amerika´nın yenildiğini ve Suriye devletinin kazandağını savundu.
Muhtarların bütçesi olmalı
Muhtarların bütçesi olmalı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antakya´da Hataylı muhtarlarla buluştu. Hatay Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Antakya Ottoman Oteldeki yemeğe, muhtarlar ve aileleri katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi