CHP´den üç partiye seçim ziyareti
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve partisi CHP´nin İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, kentteki Saadet Partisi, İYİ Parti ve HDP ilçe yönetimlerini ziyaret etti.
Tarih: 11.4.2018 11:08:23

Akın Bodur/İskenderun

İyi Parti İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimini ziyaret eden Hatay Milletvekili Dudu ve beraberindekiler, 2019´da yapılacak, yerel ve genel seçim ile ,Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette konuşan Dudu, "Seçim sürecinde ülke sevgisi, demokrasi sevdası ve Atatürk aşkı olan herkes ile bir arada olacağız" dedi. Milletvekili Dudu, "Bu zor ve meşakkatli zamanda başka siyasi bir partinin içindeki mücadele sonucunda yaşananları biliyoruz. Türkiye olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden itibaren şu anda fiilen yaşanan yeni düzen, yeni siyaset yeni yönetim resmiyet kazanacak. Seçimler erkene alınmazsa önce martta yerel seçimler, kasımda da cumhurbaşkanlığı seçimi var. Onun için yapmamız gerekenler var. Onlar resmi ittifak yapıyorlar bizim öyle bir şeye ihtiyacımız yok. Çünkü bizim yüreklerimizdeki vatan, bayrak sevgisi onların inşa ettikler ittifaktan üstündür" değerlendirmesini yaptı.
CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu da, "Çocuklarımızın geleceği için birlikte hareket etmeliyiz. Farklılığımız bizim zenginliğimizdir" dedi. İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanı Onfidan ise ziyarete teşekkür etti ve partisinin halk ve kitle hareketinin neticesinde kurulduğunu ifade etti. Mustafa Kemal´in çizdiği yolun, misak-ı milli sınırları içerisinde kalan her karış vatan toprağının aynı değere sahip olduğunu düşünenlerin biraraya geldiği bir parti olduklarını belirten Onfidan, "Umuyoruz ki bizlere emanet edilen bu partiyi en güzel şekliyle temsil edip iktidara taşıyacağız. İçimizde her mezhep ve dinden, her siyasi görüşten insanlar var. 15 yıllık ötekileştirme siyasetini bu hareketin bitireceğine inanıyorum. Bizler kişisel menfaat anlayışı ile değil sadece vatansever anlayışla biraraya geleceğiz. 2019´da iki seçim göreceğiz. Parlamenter sisteme dönmek için mücadele edeceğiz. Çocuklarımızın geleceği için özgür ve hür bir Türkiye için parti olarak taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk" diye konuştu.
CHP heyeti, İskenderun HDP İlçe başkanlığına yaptığı ziyarette de, partinin eşbaşkanlar Ahmet Çahan ve Muhsine Taşan ile görüştü. Ülkenin geleceği için parlamenter sistemin devamından yana olduklarını anlatan milletvekili Dudu, ziyarette, bu konuda aynı düşünceleri paylaşan her kesim ve siyasi partiyle görüşeceklerini söyledi.
CHP heyeti, kentteki siyasi parti ziyareti kapsamında Saadet Partisi İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik ve yönetimini de ziyaret edip, ülke gündemi ve önümüzdeki seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

/resimler/2018-4/11/1121464726008.jpg

 

/resimler/2018-4/11/1122406914601.jpg
Kaynak:

İttifakta "2014 formülü"
İttifakta "2014 formülü"
31 Mart 2019 seçimlerine yönelik değerlendirmede bulunan iktidar partisi AKP´nin MKYK´sı, MHP-AKP ittifakını görüştü, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, ‘2014 kriterini uygulayın´ mesajı ilettiği savunuldu.
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye´nin enerjide giderek artan dışa bağımlılığı nedeniyle elektrik ve doğalgaza enflasyonun üzerinde yapılan zammın yanlış olduğunu söyledi.
CHP´li gençler E. Eren´i andı
CHP´li gençler E. Eren´i andı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz İlçe Gençlik Kolları, 12 Eylül sürecinde, yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980 tarihinde idam edilen Erdal Eren´i, ölümünün 38. yıl dönümünde andı.
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi´ne nezaket ziyaretinde bulundu.
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yardımcısı Kemal Mengüllüoğlu, esnaf ve işinsanlarını ziyaret etti.
SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: Karar yok hükmündedir
Temelli: Karar yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi