CHP´nin ertelenen Kadın Kolları Seçimi 3 Ocak´ta
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, ertelenen İlçe Kadın Kolları seçiminin 3 Ocak 2018 Çarşamba günü gerçekleştirileceğini açıkladı. Mansuroğlu, kongre sürecinde hiçbir müdahaleye izin vermeyeceklerini söyledi.
Tarih: 28.12.2017 10:02:33

Belediye Kültür Sarayı´nda yapılacak kongrede ‘iktidara yürüyüşün adımlarını´ atacakları, salondan halay çekerek çıkacaklarına inandığını söyleyen Mansuroğlu, ilçe binasında yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları başkan adaylarının da katılımıyla düzenlediği toplantıda kongrenin iptal edilmesine yönelik eleştirileri de yanıtladı. Mansuroğlu, “Yaşanan olumsuzluklar sonucu, bazıları öngörüsüzlük dendi, eksiklik dendi. Hepsini kabul ediyoruz. Orada yaşanan tüm olaylar adına ben affınıza sığınıyorum ve bunu telafi edeceğimize söz veriyorum” diye konuştu.
“Biz ilçe yönetimi olarak ne bir kebap salonundan idare edildik ne de edilmesine müsaade ettik” diyen Mansuroğlu, CHP ilçe başkanı ve yönetiminin ‘kimsenin yönetiminde ve güdümünde´ ve ‘ne abilerin ne ablaların askeri´ olmadığını vurguladı. Mansuroğlu, şöyle konuştu: “Kongre sürecinde hiçbir müdahaleye izin vermeyeceğiz. Seçim alanında kadınlarımızın sandık başına gidip oyunu kullanana kadar fikirlerini değiştirmeleri için baskı görmesine müsaade etmeyeceğiz. Biz taraf değiliz. Sadece Cumhuriyet Halk Partisi´nin tarafıyız. Kongreden kim çıkarsa çıksın kazanan CHP olacaktır. Akıllarda hiçbir soru işaretinin kalmasına izin vermeyeceğiz. Kadınlarımız hür ve demokratik bir ortamda, hiçkimseden etkilenmeden özgür bir şekilde gidecek, seçimini yapacak. Seçimden sonra tüm kadınlarımızla, örgütümüzle beraber halaylar çekerek salondan çıkacağız. Aksi bir gelişmeye hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz.”
Üye olmayan bazı kişilerin kimlikleri masaya yığdıklarına şahit olduklarını, üye cetvelinde isimlerin bulunmasında sıkıntı yaşanmasına karşın bir art niyet aramadıklarını, ancak salonda gelişen olayların tekrarlanmaması yönünde önlem aldıklarını da sözlerine ekleyen Mansuroğlu, tek liste konusunda götürdükleri teklife karşın aday olma hakkının da arkasında olduklarını vurguladı. Mansuroğlu, “Biz arkadaşlarımızın aday olma özgürlüklerinin arkasındayız” dedi.
Kaynak:

Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, beraberindeki partililerle birlikte bir süre önce İl Başkanlığına seçilen AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ile CHP İl Başkanı Av. Servet Mollaoğlu´na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
AKP´de Erdoğan hazırlığı
AKP´de Erdoğan hazırlığı
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP Hatay il yönetimi, Cumhurbaşkanı ve partinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleştirilecek 6. Olağan İl Kongresi´ne yönelik hazırlık yürütüyor.
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP İnsan haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Samandağ´da polisin ‘dur´ ihtarına uymadığı için öldürülen Güven Oğurol hakkında basın açıklaması yaptı.
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
Saadet Partisi´nin Payas ilçe yönetimi 2. olağan kongresinde ilçe başkanlığına Memur-Sen eski ilçe temsilcisi Aytekin Kaplankıran seçildi.
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
ADD Samandağ Şubesi öncülüğünde yürütülen ve bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı imza kampanyası başlatıldı.
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olacağını açıklayan Bülent Bozdoğan, kentteki Tunceliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği´ni ziyaret etti.
Atatürk´ün huzurunda kutlama
Atatürk´ün huzurunda kutlama
İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi.
Kadın aydınlanmanın da adıdır
Kadın aydınlanmanın da adıdır
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, İskenderun´da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
Hatay´a gelen TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum ile beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP İskenderun İlçe Gençlik Kolları, önceki gün yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi. AKP Genel Merkezi tarafından İskenderun Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Kenan Ak, tek aday olarak başkanlığa getirildi.
SP´li gençler, Erbakan´ı anlatacak
SP´li gençler, Erbakan´ı anlatacak
Saadet Partisi (SP) Hatay İl Gençlik Kolları, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan´ı 7. ölüm yıl dönümünde andı.
BTP Dörtyol´da başkan Say
BTP Dörtyol´da başkan Say
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Hatay Dörtyol ilçe kongresinde Erdinç Say baykanlığa getirildi.
Ertem: Menzelet Baraj ne oldu?
Ertem: Menzelet Baraj ne oldu?
Hatay Milletvekili Birol Ertem, yapımına 2001 yılında başlanan ve 17 yıl geçmesine rağmen bitirilemeyen Menzelet Baraj projesini TBMM´nde gündeme getirdi.
Dudu´dan hükümete ´dış politika eleştirisi´
Dudu´dan hükümete ´dış politika eleştirisi´
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, PYD eski Eş Başkanı Salih Müslim´in Çekya´da serbest kalmasının AKP´nin 2016 yılına kadar PYD´yi ´Muhatap alınabilir aktör´ olarak görmesinden kaynaklandığını savundu ve bu iddiasını da gazeteci Abdülkadir Selvi´nin bir devlet yetkilisine dayanarak, Temmuz 2015´deki köşe yazısında dile getirildiğini ifade etti.
AKP heyetinden valiye ziyaret
AKP heyetinden valiye ziyaret
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve beraberindeki partisinin heyeti, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi