CHP´nin ertelenen Kadın Kolları Seçimi 3 Ocak´ta
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, ertelenen İlçe Kadın Kolları seçiminin 3 Ocak 2018 Çarşamba günü gerçekleştirileceğini açıkladı. Mansuroğlu, kongre sürecinde hiçbir müdahaleye izin vermeyeceklerini söyledi.
Tarih: 28.12.2017 10:02:33

Belediye Kültür Sarayı´nda yapılacak kongrede ‘iktidara yürüyüşün adımlarını´ atacakları, salondan halay çekerek çıkacaklarına inandığını söyleyen Mansuroğlu, ilçe binasında yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları başkan adaylarının da katılımıyla düzenlediği toplantıda kongrenin iptal edilmesine yönelik eleştirileri de yanıtladı. Mansuroğlu, “Yaşanan olumsuzluklar sonucu, bazıları öngörüsüzlük dendi, eksiklik dendi. Hepsini kabul ediyoruz. Orada yaşanan tüm olaylar adına ben affınıza sığınıyorum ve bunu telafi edeceğimize söz veriyorum” diye konuştu.
“Biz ilçe yönetimi olarak ne bir kebap salonundan idare edildik ne de edilmesine müsaade ettik” diyen Mansuroğlu, CHP ilçe başkanı ve yönetiminin ‘kimsenin yönetiminde ve güdümünde´ ve ‘ne abilerin ne ablaların askeri´ olmadığını vurguladı. Mansuroğlu, şöyle konuştu: “Kongre sürecinde hiçbir müdahaleye izin vermeyeceğiz. Seçim alanında kadınlarımızın sandık başına gidip oyunu kullanana kadar fikirlerini değiştirmeleri için baskı görmesine müsaade etmeyeceğiz. Biz taraf değiliz. Sadece Cumhuriyet Halk Partisi´nin tarafıyız. Kongreden kim çıkarsa çıksın kazanan CHP olacaktır. Akıllarda hiçbir soru işaretinin kalmasına izin vermeyeceğiz. Kadınlarımız hür ve demokratik bir ortamda, hiçkimseden etkilenmeden özgür bir şekilde gidecek, seçimini yapacak. Seçimden sonra tüm kadınlarımızla, örgütümüzle beraber halaylar çekerek salondan çıkacağız. Aksi bir gelişmeye hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz.”
Üye olmayan bazı kişilerin kimlikleri masaya yığdıklarına şahit olduklarını, üye cetvelinde isimlerin bulunmasında sıkıntı yaşanmasına karşın bir art niyet aramadıklarını, ancak salonda gelişen olayların tekrarlanmaması yönünde önlem aldıklarını da sözlerine ekleyen Mansuroğlu, tek liste konusunda götürdükleri teklife karşın aday olma hakkının da arkasında olduklarını vurguladı. Mansuroğlu, “Biz arkadaşlarımızın aday olma özgürlüklerinin arkasındayız” dedi.
Kaynak:

SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: yok hükmündedir
Temelli: yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, komşu ülke Suriye´de yaşanan olayların Hatay´ı olumsuz etkilediğini belirtti.
AKP´de adaylık istifası
AKP´de adaylık istifası
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak partinin il başkanı İbrahim Güler´i belirleyen AKP, ilçelerde aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor.
Ümit Günay CHP´den aday adayı
Ümit Günay CHP´den aday adayı
YSK´nın seçim takvimi başladı, İSTE´den istifa etti
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Tosçelik Fen Lisesi´nde görev yapan Fatih Baysal, seçim takviminin başlaması üzerine kamudaki görevinden ayrıldı ve Saadet Partisi Payas Belediye Başkan adaylığını açıkladı.
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun ilçe örgütü, partisinin yerel seçimlere katılacak adaylarını sürdüğü bir süreçte "Barış, kardeşlik ve dayanışma" yemeği düzenledi.
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere aday olan katılacak kamu çalışanları için istifa süreci bugün başlıyor. Kamu çalışanları, 15 Aralık tarihine kadar istifa edip, aday olmaları halinde aday gösterilmez ya da seçilemezse görevlerine geri dönebiliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi