CHP´nin ertelenen Kadın Kolları Seçimi 3 Ocak´ta
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, ertelenen İlçe Kadın Kolları seçiminin 3 Ocak 2018 Çarşamba günü gerçekleştirileceğini açıkladı. Mansuroğlu, kongre sürecinde hiçbir müdahaleye izin vermeyeceklerini söyledi.
Tarih: 28.12.2017 10:02:33

Belediye Kültür Sarayı´nda yapılacak kongrede ‘iktidara yürüyüşün adımlarını´ atacakları, salondan halay çekerek çıkacaklarına inandığını söyleyen Mansuroğlu, ilçe binasında yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları başkan adaylarının da katılımıyla düzenlediği toplantıda kongrenin iptal edilmesine yönelik eleştirileri de yanıtladı. Mansuroğlu, “Yaşanan olumsuzluklar sonucu, bazıları öngörüsüzlük dendi, eksiklik dendi. Hepsini kabul ediyoruz. Orada yaşanan tüm olaylar adına ben affınıza sığınıyorum ve bunu telafi edeceğimize söz veriyorum” diye konuştu.
“Biz ilçe yönetimi olarak ne bir kebap salonundan idare edildik ne de edilmesine müsaade ettik” diyen Mansuroğlu, CHP ilçe başkanı ve yönetiminin ‘kimsenin yönetiminde ve güdümünde´ ve ‘ne abilerin ne ablaların askeri´ olmadığını vurguladı. Mansuroğlu, şöyle konuştu: “Kongre sürecinde hiçbir müdahaleye izin vermeyeceğiz. Seçim alanında kadınlarımızın sandık başına gidip oyunu kullanana kadar fikirlerini değiştirmeleri için baskı görmesine müsaade etmeyeceğiz. Biz taraf değiliz. Sadece Cumhuriyet Halk Partisi´nin tarafıyız. Kongreden kim çıkarsa çıksın kazanan CHP olacaktır. Akıllarda hiçbir soru işaretinin kalmasına izin vermeyeceğiz. Kadınlarımız hür ve demokratik bir ortamda, hiçkimseden etkilenmeden özgür bir şekilde gidecek, seçimini yapacak. Seçimden sonra tüm kadınlarımızla, örgütümüzle beraber halaylar çekerek salondan çıkacağız. Aksi bir gelişmeye hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz.”
Üye olmayan bazı kişilerin kimlikleri masaya yığdıklarına şahit olduklarını, üye cetvelinde isimlerin bulunmasında sıkıntı yaşanmasına karşın bir art niyet aramadıklarını, ancak salonda gelişen olayların tekrarlanmaması yönünde önlem aldıklarını da sözlerine ekleyen Mansuroğlu, tek liste konusunda götürdükleri teklife karşın aday olma hakkının da arkasında olduklarını vurguladı. Mansuroğlu, “Biz arkadaşlarımızın aday olma özgürlüklerinin arkasındayız” dedi.
Kaynak:

Hatay gençliğinin yeni başkanı Kazar
Hatay gençliğinin yeni başkanı Kazar
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanlığına ise Defneli Ali Kemal Kazar seçildi.
"Çıkış yolu, O´nun ilkeleri"
"Çıkış yolu, O´nun ilkeleri"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Dörtyol´da, "Atatürk Vatandır" adlı sempozyum düzenledi. Ağustos 2017´den itibaren her hafta bir ilde sempozyum düzenlendiğini belirten BTP yöneticileri, 2018 yılı etkinliğinin İzmir´den sonra Dörtyol´da yapıldığını kaydetti.
OHAL, sorunları çözmedi
OHAL, sorunları çözmedi
CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, ülkenin 18 aydır OHAL ve Kanun hükmünde Kararnamelerle (KHK) ile yönetildiğini, ancak bunun hiçbir sorunu çözmediğini ifade etti. Yüksel, "OHAL bir kamburdur. Bu kamburu ülkeden kaldırmak lazım" dedi.
Ülke adeta fermanla yönetiliyor
Ülke adeta fermanla yönetiliyor
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, hükümetin uyguladığı politikalar sonucu ülkenin uçurumun kenarına geldiğini savundu.
CHP´li kadınlara yeni başkan
CHP´li kadınlara yeni başkan
CHP Antakya İlçe Kadın Kolları yeni yönetimini belirledi.
İyi Parti´ye bina
İyi Parti´ye bina
İyi Parti İskenderun ilçe örgütü, parti binasına tabelasını taktı.
CHP´nin yeni yönetimi görevde
CHP´nin yeni yönetimi görevde
Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda tek listeli başkan adayı ile yönetimini belirleyen CHP´nin yeni yönetimi, görevi teslim aldı.
MHP ve BBP´den Güler´e ziyaret
MHP ve BBP´den Güler´e ziyaret
MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Nevin Zeytineli, AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
CHP´de sokak yerine yazılı açıklama
CHP´de sokak yerine yazılı açıklama
CHP Genel Merkezinin, 6. kez uzatılacak OHAL´i protesto etmek amacıyla örgütlerine gönderdiği ve dün saat 11.30´ta sokağa çıkılıp, açıklama yapılması çağrısına, Hatay´da uygulanmadı.
CHP´li kadınlar, yönetimlerini seçmeyi sürdürüyor
CHP´li kadınlar, yönetimlerini seçmeyi sürdürüyor
Hatay CHP´de kadın kolları seçimlerini sürdürüyor. Kumlu, Kırıkhan ve Samandağ´da seçimler yapıldı. Kadınların seçiminde CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Suzan Şahin ile il kadın kolları başkanı Filiz haksöz de divanda görev aldı.
Barolardan, meslektaşlarına destek
Barolardan, meslektaşlarına destek
Hatay Barosu BaşkanıEkrem Dönmez, Antalya Barosu eski başkanı ve yönetimi hakkında açılan davaya katıldı.
Partide kırgınlığa yer yok
Partide kırgınlığa yer yok
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, partisinin bir aşk ve vefa hareketi olduğunu, bu harekette kırgınlık ve küskünlüğe yer olmadığını ifade etti.
AKP´li Güler´´in Altınözü incelemesi
AKP´li Güler´´in Altınözü incelemesi
AKP Hatay İl başkanı İbrahim Güler, Altınözü Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde tamamlanan sosyal tesisste incelemede bulundu.
AKP´li Güler´den Bahçeli´ye teşekkür
AKP´li Güler´den Bahçeli´ye teşekkür
AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı çıkartmayacaklarını ve Recep Tayyip Erdoğan´ı destekleyeceklerini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli´ye teşekkür etti.
CHP´de devir cuma günü
CHP´de devir cuma günü
Hafta sonu yaptığı genel kurulla Hatay´da il yönetimi, disiplin kurulu üyeleri ve kurultüy delegelerini belirleyen CHP´de devir teslim töreni 12 Ocak Cuma günü yapılacak. Aynı gün mazbatalarını alacağını ifade eden CHP Hatay İl başkanı Servet Mullaoğlu, saat 14.00´da CHP Hatay İl binamızda da devir teslim törenini gerçekleştirileceğini ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi