"Çınarın gölgesi Kılıçdaroğlu´nun üzerinde"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluşunun 96. yılını dün törenlerle kutladı.
Tarih: 10.9.2019 10:56:26

Akın Bodur/İskenderun

 CHP´nin kuruluş yıl dönümü kapsamında İskenderun, Arsuz ve Antakya´da Atatürk Anıtına çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.
İskenderun Atatürk Anıtında düzenlenen törende konuşan CHP ilçe başkanı Yusuf Mansuroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik yapılan yumurtalı protestoyu anımsatarak, saldırıyı düzenleyen anlayışı ´örümcek kafalılar´ olarak niteledi. CHP´nin 96. kuruluş yılının kutlandığını anımsatıp, partisini bir çınara benzetten Mansuroğlu, "Bu çınarın gölgesi partimizin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun üzerindedir. Kimsenin bir şey yapmaya gücü yetmez" dedi.

Parti içinden gelen yaklaşımları eleştirdi
CHP´nin temellerinin 19 mayıs 1919´da ´aydınlanma yürüyüşü´ ile atıldığını ve daha sonra Mustafa Kemal Atatürk´ün liderliğinde yürütülen Kurtuluş savaşı ile gelişip, olgunlaştığını anlatan Mansuroğlu, şöyle konuştu: "Tüzüğümüzün 1. maddesinde yazılı olan ´Cumhuriyet halk partisi, Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti´nin ve Kuva-yi Milliye´nin devamı olarak 9 Eylül 1923 tarihinde kabul edilen parti tüzüğü ile kurulmuştur´ şeklini aldı. Cumhuriyet´in devrimci ve gelişmeci özüne, demokratik, laik sosyal hukuk devleti ruhuna sahip olan partimizin içinden ´6 ok´u değiştirmek isteyen talihsiz, bilinçsiz zavallı sesler geliyor. Bunları dikkat ve ibretle izliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk´ün birinci eseri Cumhuriyet´ kadar önem verdiği ikinci eseri olan CHP ve onun ödünsüz sağlıklı ve devrimci üyeleri, bağımsız, anti-emperyalist kararlı bir ruha sahiptir" dedi.

"CHP´yi başkalaştırmak isteyenler var"
CHP ilçe başkanı Mansuroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kurtuluş Savaşı ile yoğrulan direnişçi, devrimcilerden öden vermeyen, bükülmez ve teslim alınamayan, başkalaştırılamayan sağa çekilemeyecek olan CHP ve CHP´liler içeriden ve dışarıdan yapılacak başkalaştırma ve dönüştürme sapkınlığını püskürtecek güçtedir. CHP ailesinin bu niteliklere sahip başı dik, altı oka sahip çıkma kararlılığındaki üyeleri olarak Mustafa Kemal´in takipçisi ve neferleri olmaktan gurur duyuyoruz. Aksini düşünenlerin kendilerinin CHP´liliklerini sorgulamaları gerekir."
İskenderun Belediyesi eski Başkanı Yusuf Civelek, Arsuz Belediyesi eski Başkanı Nazım Culha, partinin yöneticileri, belediye meclisinin bazı üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyelerinin katıldığı törende konuşan Mansuroğlu, muharrem ayını kutladı, şehitleri anıp, aileleri ve millete başsağlığı dileyerek, "Onlar toprağın altında değil, gönlümüzde yaşamaya devam ediyorlar" değerlendirmesini yaptı. Mansuroğlu, partisinin İstanbul İl başkanı canan Kaftancıoğlu´nun yıllar önce sosyal paylaşım sitesinden yaptığı bir paylaşım nedeniyle 9.6 yıl hapis cezası almasını eleştiren Mansuroğlu, cezanın arkasında iktidar partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kaybetmesinin bulunduğunu savundu.
Kaynak:

"Termik santrale destek veren hükümet çiftçiyi de görmeli"
"Termik santrale destek veren hükümet çiftçiyi de görmeli"
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, Hataylı çiftçinin ekonomik açıdan sıkıntılı olduğunu yineledi.
Saygı, en büyük devrimciye
Saygı, en büyük devrimciye
Kurtuluş Savaşının önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin kurucusu, en büyük devrimci ve lider; Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılarak sonsuzluğa gittiğinin 81. yılında saygı ve özlemle anıldı.
SP´den ´hayırlı olsun´ ziyareti
SP´den ´hayırlı olsun´ ziyareti
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, partisinin Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ve Antakya İlçe Başkanı Fahri Serdar Özal ile birlikte, geçtiğimiz günlerde Hatay İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Vedat Yavuz´u makamında ziyaret etti.
Sökmen de başkan adayı
Sökmen de başkan adayı
Erzin CHP ilçe kongresi
CHP´de tek adaya doğru
CHP´de tek adaya doğru
İskenderun´da 4.724 üye 400 delegeyi belirleyecek
Çalışkan, yeniden GİK üyesi
Çalışkan, yeniden GİK üyesi
Saadet Partisi´nde Karamollaoğlu bir kez daha seçildi
Öğretmene ek gösterge önergesi
Öğretmene ek gösterge önergesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, toplumların gelişmesi, kalkınması, çağdaşlaşması ve demokratik gelişmiş dünya devletleri içerisinde yer almasında, o ülkede yaşayan insanların eğitim ve öğrenim kurumları olduğunu belirterek, öğretmenlerin özlük haklarını önergeyle parlamentoya taşıdı.
Başlamış´a gölet önerdi
Başlamış´a gölet önerdi
Milletvekili Kaşıkçı, HBB´yi Yeniyurt´ta da kanalizasyonun denize boşalmasını önlemeye çağırdı
Başkandan 3 partiye ziyaret
Başkandan 3 partiye ziyaret
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, partisi AKP ile kentte siyasi faaliyet gösteren CHP ve MHP ilçe başkanlıklarını ziyaret etti, Saadet Partisi yönetimi ise Tosyalı´ya makamında ziyarette bulundu.
“Elektriği kesen bedelini ödesin”
“Elektriği kesen bedelini ödesin”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Serkan Topal, elektrik kesintileri ile ilgili Kanun Teklifi verdi.
Orman yangınlarına meclis araştırması ´reddedildi´
Orman yangınlarına meclis araştırması ´reddedildi´
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, partisi CHP´den 25 milletvekilinin imzasıyla TBMM Başkanlığı´na verilen orman yangınlarına erken müdahale ve ulaşım kolaylığının sağlanmasını amaçlayan meclis araştırması önergesi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini açıkladı.
ABD´nin ´soykırım kararı´na tepki
ABD´nin ´soykırım kararı´na tepki
ABD Temsilciler Meclisi, Birinci Dünya Savaşı sırasında 1915´te Osmanlı Döneminde yapılan ´tehcir´in ´soykırım´ olduğunu kabul eden tasarıyı onayladı.
İYİ Parti, yönetimini oluşturdu
İYİ Parti, yönetimini oluşturdu
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, partisinin il yönetimi ve disiplin kurulu listesinin onaylandığını açıkladı.
VP´nin kongre süreci
VP´nin kongre süreci
Samandağ´da ilçe başkanı değişti
CHP´de listeler askıdan indi
CHP´de listeler askıdan indi
Kongre sürecini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi´nde askıya çıkartılan üye listeleri dün saat 18.00 itibariyle askıdan indirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi