Cömert, Korkmaz ve Atakan anıldı
İstanbul Taksim Meydanındaki Gezi Parkında planlanan bazı düzenlemelere tepki amacıyla başlayan ve ülkenin birçok kentine yayılan protestoda yaşamını yitirenler anıldı.
Tarih: 4.6.2020 15:44:58

Akın Bodur/İskenderun

Gezi protestolarında yaşamını yitiren Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz ile gezinin devamı niteliğindeki ODTÜ protestosuna destek eyleminde yaşamını yitiren Ahmet Atakan, mezarları başında anıldı. Anma etkinliğine Hatay´daki bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile Cömert, Korkmaz ve Atakan aileleri de katıldı.
Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, gezi protestolarında Antakya´da yaşamını yitiren Ahmet Atakan ile Eskişehir´de öldürülen Hataylı Ali İsmail Korkmaz´ın ailesini ziyaret etti. "Gezi 7 yaşında" açıklamasını yapan milletvekili Güzelmansur, ziyaretini "Elbette bir bildiği var bu çocukların. Kolay değil öyle genç ölmek. Yeşil bir yaprak gibi yüreği. Koparıp ateşe atmak, Pek öyle kolay değil" sözleriyle paylaştı.
Milletvekili Güzelmansur, TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada da gezi parkında protestolarında ölenleri andı. TBMM Genel Kurulunda, Gezi Direnişi ve protesto olaylarında yaşamını yitiren Abdullah Cömert´in vefatının 7. yılı nedeniyle gündem dışı söz alan Güzelmansur, "7 yıl önce bugün, anayasal bir hakkı kullanarak, demokratik ve barışcıl bir eylemde yer alan Gezi´de yitirdiğimiz canları rahmetle anıyorum. İktidara tavsiyem Gezi Hareketi´ni itibarsızlaştırmak yerine, hareketin benimsediği dayanışma, eşitlik, çoğulculuk ve özgürlükçülük gibi değerleri irdelesin, benimsesin ve sahiplensin" değerlendirmesini yaptı.

/resimler/2020-6/6/1257542289709.jpg
Kaynak:

"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
Rumi takviminin başlangıcı olan 14 Ocak, yeni yıl (Ras-El Seni) olarak Arap alevileri tarafından kutlanıyor. Hatay yöresinde yaşayan alevi yurttaşlar, Ras El Seni´yi (yeni yıl) kutluyor.
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan´ın da katıldığı CHP Spor Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Konaklama tesislerinde denetim
Konaklama tesislerinde denetim
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 7 günübirlik konaklama tesisinde kayıt ve HES sorgulaması gerçekleştirdi.
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafa ‘acil destek´ çağrısında bulundu.
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
AKP teşkilatlarının 81 ildeki suç duyurusuna Hatay il örgütü de katılarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında bir suç duyurusunda bulundu.
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
10 Ocak 1961´de gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla ‘Çalışan Gazeteciler Günü, mesaj ve ziyaretlerle kutlandı.
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Kırkhan´daki bir fabrikada çıkan yangın, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
Covid-19 nedeniyle yeni tarih verilmesini değerlendiren HBB Başkanı Savaş: Ertelemeyi fırsata dönüştüreceğiz”
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Hatay İl Jandarma Komutanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Mustafa Kemal´in sözüyle kutladı
“Emekliler artışı değerlendirdi
“Emekliler artışı değerlendirdi
Emekliden maaş artışına tepki: Sefalete ve yoksulluğa terk edenleri kınıyoruz
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Kaymakam Yönden: Basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu gönülden paylaşıyoruz.
Meclis´ten CHP´siz karar
Meclis´ten CHP´siz karar
İskenderun Belediye Meclisi, önceki gün CHP grubunun salonu terk etmesi sonrası oturumunu sürdürdü ve gündemindeki konuları karara bağladı.
"Uyum dille başlar"
"Uyum dille başlar"
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Akdeniz ve Ege bölgesindeki yerel gazetecilere yönelik çevrim içi (online) ´Göç ve uyum konulu yerelde basın buluşması´ etkinliği düzenlendi.
Yanlış uygulama
Yanlış uygulama
İskenderun´da 01 Aralık 2020 tarihinde toplanan ilçe hıfzıssıhha kurulunun aldığı kararının yanlış uygulanması, kentte yaşayan binlerce insanın açık alanı ve parkları kullanmasını engelliyor.
‘En dijital bakkal´a sertifika
‘En dijital bakkal´a sertifika
Ticaret Bakanlığı´nın ‘Bakkalımla El Ele´ projesi ile 81 ildeki bakkal esnafına e-ticaretten, müşteri ilişkisine, dijital pazarlamadan, reklam ve sosyal medya kadar kadar eğitim verilecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi