Çöp konteynerlerine ´estetiksel görünüm´
Antakya Belediyesi, kentteki çöp konteynerlerine estetiksel görünüm kazandırıldığını bildirdi.
Tarih: 23.12.2020 16:17:58

Antakya/SES

 Belediyeden yapılan açıklamada, "Temizlik İşleri Müdürlüğü, şehrin muhtelif caddelerinde yeni nesil, estetik görünümlü çöp konteynerlerini hizmete sundu" ifadesine yer verildi.
Antakya Belediyesi açıklamasında, "Daha Temiz Bir Antakya´ için sürdürülen hizmetler kapsamında yeni nesil, estetik görünümlü çöp konteynerleri şehrin muhtelif caddelerinde hizmete sunularak çevre temizliğinin yanı sıra görsel olarak temizliğin de önemi vurgulandı. Ekipler, ‘Daha Temiz Bir Antakya´ için Antakya´nın 95 mahallesinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor" ifadesine yer verildi.

Belediyeden Atık Getirme Merkezi
Belediye, daha temiz bir çevre, atıkların doğaya değil geri dönüşüme kazandırılması amacıyla Atık Getirme Merkezi kurduğunu da açıkladı. Haraparası Mahallesi 115/1 sokakta (eski lunapark alanı) bulunan ve 12 grup atığın vatandaşlarca bırakılabileceği Atık Getirme Merkezinin, bırakılan atıkların bertaraf edilmesi ve geri dönüşüme kazandırılmasını sağlayacağı kaydedildi. Açıklamada şunlara yer verildi: "Sıfır Atık hedefi doğrultusunda Atık Getirme Merkezi´mize karışık ambalaj grubuna giren kağıt-karton, plastik, cam, metal, elektrikli ve elektronik, pil, akümülatörler ve bitkisel atık yağlar kabul edilecek. Hemşerilerimizden çevremizi koruma konusunda duyarlılık bekliyor, doğaya zarar verebilecek tüm atıklarını çöplere değil, evlerimizde ayrı bir poşette biriktirerek Atık Getirme Merkezimize teslim etmelerini rica ediyoruz. Bu sayede şehrimizin doğasını koruma konusunda çok büyük katkı sağlamış olacağız."

Çöp bırakma saatine uyulmalı
Belediyenin ayrı bir açıklamasında ise 95 mahallede bulunan konteynerlerden her gün düzenli olarak çöpler toplandığı belirtilerek, "Hemşerilerimizden ricamız çöplerini poşetlerde ve ağzı bağlı bir şekilde çöp saatleri olan 20.00-22.00 saatleri arasında çöp konteynerlerine bırakmalarıdır. Gün boyunca ve özellikle gündüz saatlerinde çöp konteynerlerine çöp bırakılması hem görüntü kirliliğine, hem kötü kokuya, hem de sivrisinek ve haşereye sebebiyet vermektedir" ifadesine yer verildi.

 
Kaynak:

Deprem Haftası
Deprem Haftası
1-7 Mart tarihleri Deprem Haftası. Farkındalık amacıyla kutlanan hafta kapsamında açıklama yapan Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), depremlerde kayıpların yaşanmamasında, kamu kurumlarının aldığı önlemlerin yanı sıra vatandaşların alacağı tedbirler de önem taşıdığın belirterek, Deprem Haftası´nda vatandaşları kendi hazırlıklarını yapmaya çağırdı.
Meclis toplantısı yarın
Meclis toplantısı yarın
İskenderun Belediye Meclisi, Mart ayı toplantısına yarın başlayacak.
Tuzaklı kuş avına 6.176 lira ceza
Tuzaklı kuş avına 6.176 lira ceza
Hatay İl Jandarma Komutanlığı, Samandağ´da tuzaklı kuş avında bulunduğu belirtilen 8 kişiye Kara Avcılığı Kanuna Muhalefet suçundan 6.176 TL, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten de ayrıca bir ceza yazıldı.
Yaralı köpeği barınağa teslim ettiler
Yaralı köpeği barınağa teslim ettiler
İskenderun Gençlik Merkezi (İGM) Müdürlüğü, Ekim ayından itibaren sürdürdüğü ve her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği belirtilen sokak hayvanlarını besleme etkinliğine devam ediyor.
Sokak hayvanlarının yiyeceği belediyeden
Sokak hayvanlarının yiyeceği belediyeden
İskenderun Belediyesi, ekiplerin, pandemi sürecinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için belirli noktalara mama ve su bırakmayı sürdürdüğünü belirttti.
Milli ve Bolat ailesi akraba oldu
Milli ve Bolat ailesi akraba oldu
Bolat ve Milli Ailelerinin evlatları yaşamlarını birleştirdi.
Gölbaşı´na DOĞAKA desteği
Gölbaşı´na DOĞAKA desteği
Hatay´ın Kırıhkan ilçesinde, barındırdığı flora ve fauna ile ülkenin en önemli sulak alanı olmaya aday Gölbaşı Gölü´nün iyileştirilerek turizme kazandırılması için ilk adım atıldı.
Rhossus Antik Kent Projesi ödülünü aldı
Rhossus Antik Kent Projesi ödülünü aldı
Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Ardahan´da gerçekleşen “Şehir Ödülleri Türkiye 2020” organizasyonu ödül törenine katıldı.
Patates ütecisine destek var mı?
Patates ütecisine destek var mı?
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Türkiye´de yıllık ortalama 6 milyon ton civarında patates üretildiğini, bununla beraber, belli bölgelerde belli şartlar altında üretilen patatese yönelik talebin geçmişe kıyasla ciddi şekilde azaldığının görüldüğünü belirtti.
Dünya Anadil Günü
Dünya Anadil Günü
Dünya Anadil Günü, 21 Şubat´ta kutlandı.
Günde 151 bin m3 atık su arıtılıyor
Günde 151 bin m3 atık su arıtılıyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), işletmesini yaptığı atıksu arıtma tesislerinde Kentsel Atıksu Arıtımı Yönetmeliği´ne uygun olarak su deşarjını gerçekleştirerek, yaşam alanlarını ve su kaynaklarını temiz tutma çalışmasının sürdürüldüğünü bildirdi.
Karla kapanan yollar açıldı
Karla kapanan yollar açıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilde kar yağışlarının etkili olduğu bölgelerde yaşanabilecek olumsuzlara karşı önlemler almayı sürdürdüğünü belirtti.
Memur Sen, 28 Şubat´a ´tazminat istedi´
Memur Sen, 28 Şubat´a ´tazminat istedi´
Hatay Memur Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Gülbin Alakay, 24 yıl önce yaşanan 28 Şubat sürecini ´post modern´ müdahale olarak niteledi ve 90´lı yıllarda vesayet sürecinin yaşandığını savundu.
Yeşildal, AKP´nin yeni başkanı
Yeşildal, AKP´nin yeni başkanı
AKP, bugün Antakya´da yaptığı Hatay il kongresinde il başkanlığına eski milletvekili Adem Yeşildal´ı getirdi.
Kumbaraya atılan giysiler toplanıyor mu?
Kumbaraya atılan giysiler toplanıyor mu?
Hatay´ın birçok ilçesinde kurulu bulunan ´giysi kumbarası´na atılan kullanılmış giysileri kimin topladığı konusunda farklı iddialar dillendiriliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi