Davutoğlu´ndan ´nokta ziyaret´
Gelecek Partisi Hatay il kongresini yaptı.
Tarih: 15.7.2021 12:17:10

Antakya/SES

 Genel kurulda, Mustafa Kemal Ovale başkanlığındaki 50 kişilik partinin il yönetimi ile disiplin kurulu ve kurultay delegeleri de belirlendi. Kongreye katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, hükümet ortakları AKP ile MHP´yi eleştirdi, Siyasi Ahlak Yasası´nı çıkarmamakla suçladı. Davutoğlu, "Milyon dolarlarla maaş alanlar, yolsuzluk yapanlara karşı savaş açtığım için beni istemedi. Bunların, siyasette yolsuzlukla mücadele etme gibi dertleri yok. Çünkü onlar, yolsuzlukların içinde" değerlendirmesini yaptı. partisinin kongresi için Hatay´a gelen Ahmet Davutoğlu, bazı ziyaretlerde de bulundu. HBB ziyaretinde Lütfü Savaş´la görüşen Davutoğlu, "Birleştiğimiz konu al bayrağımızın altında bir arada olmaktır. Farklılıklar da güzeldir. İnsanoğlunun her türlü doğadan ve tarihten gelen farklı zenginlikleri yaşatmak lazım. Biz siyaseti herkesin birleştiği bir pota olarak yapmalıyız" değerlendirmesini yaptı. Savaş da, “Güzel bir ekibiniz var. Bu işler meşakkat, sabır ve azim isteyen işler. Hepimizin ortak derdi memleket ve ülkemizdir, inşallah parti olarak ülkemizde ve ilimizde hayırlı işler yaparsınız. Biz partinizdeki arkadaşlarımız ile anlaşıyoruz. İlk seçimde de inşallah hep birlikte başarılı oluruz" dedi ve ziyaretin anısına Davutoğlu´na çeşitli hediye verdi. Davutoğlu, Hatay ziyaretinde, birlikte görev yaptığı Adalet eski Bakanı ve DEVA Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Sadullah Ergin ile Saadet Partisi GİK üyesi Necmettin Çalışkan´la da bir araya gelip, sohbet etti.
Antakya´da Beyzade Fm Tv´ye konuk olan Davutoğlu, kendi dönemimde herhangi bir yolsuzluğa izin vermediğini savundu. Davutoğlu, "21 ay başbakanlık yaptım. Bazı işlerin temiz olmadığını gördüğüm için reformları getirdim. Benim dönemimde bilgim dahilimde herhangi bir yolsuzluğa asla izin vermedim. Şimdi ise sistemin kendisi yolsuzluklara dayalı. Onlar AK Parti´yi AK Parti yapan ilk yıllardaki temel değerlere ihanet ettiler. AK Parti yasaklarla mücadele için çıkmıştı, en yasaklı dönem şimdi bunlar. Kendi başbakanlarına yasak uyguluyorlar. AK Parti içindeyken benim ve eşimin konferansları iptal edildi. Kitabım yasaklandı. Raflardan indirilmesi için kitapçılara baskılar yapıldı. Hala AK Parti´nin içindeydim o sıra. Daha istifa falan da etmemiştim. Yasakçılığın her türlüsünü yaptılar. O zamanda konuşmasaydım bunlar olur muydu? İçerde konuştum kamuoyuna da konuştum" düşüncesini paylaştı.

 
Kaynak:

Ziyaret İdlib´teki okulla sürdü
Ziyaret İdlib´teki okulla sürdü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kızı, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar´ın, eğitimle ilgili bir toplantıya katılmak ve bazı ziyaretlerde bulunmak için geldiği İskenderun´daki çalışmasını İdlib´te okul ziyaretiyle sürdü.
Kılıçdaroğlu, 11 başkanla Hatay´da buluşacak
Kılıçdaroğlu, 11 başkanla Hatay´da buluşacak
Cumhuriyet Halk Partisili (CHP) 11 büyükşehir belediye başkanı, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla Hatay´da toplanacak.
Milletvekili Şahin: Çalışanın emekliğili riske girdi
Milletvekili Şahin: Çalışanın emekliğili riske girdi
Milletvekili Şahin, pandemi döneminde yatmayan sigorta primleri sorununu soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
Sümeyye Erdoğan´a özel ilgi
Sümeyye Erdoğan´a özel ilgi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kızı, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, eğitimle ilgili bir toplantıya katılmak ve bazı ziyaretlerde bulunmak için İskenderun´a geldi.
CHP´den ´parlementer sistem´ paneli
CHP´den ´parlementer sistem´ paneli
CHP Hatay İl Başkanlığı tarafından Antakya´da "İkinci yüzyıla çağrı beyannamesi, yeni anayasa ve güçlendirilmiş parlementer sistem” konulu panel düzenlendi.
İYİ parti, ´vites yükseltecek´
İYİ parti, ´vites yükseltecek´
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, yapılan anketlerde ve Hatay halkının yaklaşımında partisinin geliştiğini gösterdiğini belirterek, yapılacak seçimde Hatay´dan 2 milletvekili çıkaracaklarını savundu.
Savaş: Hatay artık yoruldu
Savaş: Hatay artık yoruldu
Hatay´da 1 milyona yakın Suriyeli sığınmacının olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, 9 yıldır Hatay´a gönderilen ödenek ile sığınmacılara da hizmet verilmeye çalışıldığını, ancak bunun sürdürülebilir bir durum olmadığına dikkat çekti.
Milletvekili Kaşıkçı´dan ‘boş kağıt´ ile savunma
Milletvekili Kaşıkçı´dan ‘boş kağıt´ ile savunma
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, yaklaşık 3 ay önce TBMM´de sarf ettiği sözler üzerine kendisinden savunma istendiğini hatırlatarak, bu uygulamaya tepki olarak boş kağıt ile savunmasını göndereceğini bildirdi.
CHP´nin 98. yılı
CHP´nin 98. yılı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), bugün (09 Eylül Perşembe) kuruluşunun 98. yılını kutlayacak.
Atanamayan öğretmenler için ´önerge´
Atanamayan öğretmenler için ´önerge´
Atanamayan öğretmenlerin istemi, soru önergesiyle parlamentoya yansıdı.
TİP, İskenderun´da örgütlendi
TİP, İskenderun´da örgütlendi
Türkiye İşçe Partisi (TİP) İskenderun ilçe örgütü binası düzenlenen törenle açıldı.
Hekimleri kısıtlayan yönetmeliğe önerge
Hekimleri kısıtlayan yönetmeliğe önerge
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, temmuz ayında yürürlüğe giren ve aile hekimlerinin özlük haklarını kısıtladığını belirttiği Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği´ne ilişkin parlamentoya soru önergesi verdi.
CHP´li Özel, birliğe çağırdı
CHP´li Özel, birliğe çağırdı
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, hükumeti gönderme zamanının geldiğini ve iktidara çok yakın olduklarını ifade etti.
HDP´den CHP´li belediyeye eleştiri
HDP´den CHP´li belediyeye eleştiri
HDP Defne İlçe Eşbaşkanları Vail Çelik ve Sözen Nurel, Defne Belediyesi yönetimini eleştirdi ve kentin yaşadığı susuzluğa çözüm bulunmasını istedi.
Kaşıkçı´dan ´saha çalışması´
Kaşıkçı´dan ´saha çalışması´
Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, seçim bölgesi Hatay´ın Altınözü ve Antakya ilçelerinde ziyaretlerde bulundu, partisi MHP´nin il ve ilçe yöneticileri, belediye başkanları ile birlikte saha çalışması yaptı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi