Devlet hastanesinde 100. by-pass
Antakya´daki Hatay Devlet Hastanesinde, 100. by-pass ameliyatının yapıldığı açıklandı. Hatay Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinin, birçok ameliyatın yanı sıra aylık ortalama 15 by-pass ameliyatı yaptığı belirtildi.
Tarih: 10.9.2019 09:49:27

Antakya/SES

 Ocak 2017´de hizmete açılan Hatay Devlet Hastanesinin sağlık alanında son teknolojiye sahip cihazlarıyla hizmet verdiğini ifade eden Hatay İl Sağlık Müdürlüğü´nde yapılan açıklamada, "6 kalp cerrahi uzmanı, 2 perfüzyonist, 3 ameliyathane hemşiresi, 5 anestezi uzmanı, 2 anestezi teknikeri; KVC boğun bakımda ise 9 hemşire; Kalp damar serviside de 8 hemşire ve 8 yardımcı personelin görev yaptığı Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde ayda ortalama 15 by-pass operasyonu ile hastane Akdeniz Bölgesinde yeni bir merkez haline geldi" ifadesine yer verildi.

"Tüm acil vakaları kabul edebiliriz"
Klinikte 6 cerrahın görev yaptığını anlatan hastanenin Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği sorumlu hekimi Dr. Dr. Mustafa Mavi de "Hatay ve çevresinde oluşan tüm acil vakaları kabul edebilme durumumuz var. Hastanemize müracaat eden acil vakaları alıp ameliyatlarını gerçekleştirebiliyoruz. Sonuçlar da gayet başarılı. Yalnızca koroner arter hastalıkları yani koroner by-passları değil bunun dışında her türlü acil vakayı, travma, ateşli ve kesici aletli yaralanmaları, trafik kazaları acil kapak hastalıkları gibi vakaları da kabul ediyoruz. Ekibimizdeki tüm cerrahlar oldukça deneyimli. Klinikte ayda 15´e yakın açık kalp ameliyatları yapıyoruz. Bunun dışında çok sayıda varis, fistül ameliyatı veya küçük cerrahi işlemler yapıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
Geçen yıl Ekim ayında açılan klinikte 100. by-pass ameliyatın A.A. adlı bir erkek hastaya yapıldığı belirtilen açıklamada şunlara yer verildi: "Kalp krizi nedeniyle hastaneye getirilen hasta, gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra 3 damar by-pass uygulandı. Operasyon sonrası kontrolleri yapılan hasta bir hafta sonra sağlıklı şekilde taburcu edildi."
Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu da 100. by-pass operasyonu da başarıyla sonuçlandığını, 7/24 saat esasına göre çalışan hastanenin Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği görevlilerine teşekkür etti ve "Hatay Devlet Hastanesi hizmet çeşitliliği ve hasta memnuniyetini artıran hizmet kalitesi ile halka hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini sunmaya devam edecek" dedi.
Kaynak:

Vakıflardan, bina açıklaması
Vakıflardan, bina açıklaması
Vakıflar Hatay Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, mülkiyeti Antakya´daki Mehmet Şah Bin Mustafa Dede Efendi Vakfına ait olan vakıf işhanının Koruma Amaçlı İmar Planında ticaret alanı olarak planlandığını ifade etti.
‘137 günlük grev´ anıldı
‘137 günlük grev´ anıldı
İSDEMİR Çalışanları ve Emeklileri Derneği (İSÇEİD) üyeleri otuz yıl önce İSDEMİR´de 137 gün süren grevin yıldönümünde biraraya geldi.
Gazilerden saygı çelengi
Gazilerden saygı çelengi
Mustafa Kemal Atatürk´e Mareşal Rütbesi ve Gazilik ünvanının verildiği 19 Eylül´ün Gaziler Günü olarak kabul edilişinin 98. yıldönümü dolayısıyla gaziler, Atatürk´ün manevi huzuruna çıkarak saygı çelengi sundu.
Tolunay´a ‘veda yemeği´
Tolunay´a ‘veda yemeği´
İskenderun İlçe Emniyet Müdürü olarak 14 ay görev yapan Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen 2.Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay onuruna veda yemeği düzenlendi.
TMMOB: Toplumumuzun ortak geleceğine sahip çıkıyoruz
TMMOB: Toplumumuzun ortak geleceğine sahip çıkıyoruz
TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Gününü kutluyor…
‘Hatay Günleri´ artık valiliğin
‘Hatay Günleri´ artık valiliğin
Hatay Günleri, Hatay Gastronomi Günleri ve benzer isimlerle Hatay Valiliğinin izni dışında artık etkinlik düzenlenemeyecek.
Çözüme odaklandılar
Çözüme odaklandılar
İskenderun Kaymakamlığı, ülke genelinde uygulanan “Muhtarlarla Buluşma” ve “Güvenlik Koordinasyon” toplantılarının kentte de gerçekleştirilerek gündeme getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde görüş alışverişinde bulunulduğunu, çözüm odaklı çalışmalar yürütüldüğünü bildirdi.
Poşet satışı denetlenecek
Poşet satışı denetlenecek
Sıfır Atık Projesinin Hatay´daki uygulanma aşamaları ile sıfır atık sisteminin geliştirilmesi amacıyla Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantısında poşet satışı yapan iş yerlerinin denetlenmesi kararlaştırıldı.
Bugün 8 ilçede kesinti var
Bugün 8 ilçede kesinti var
Hatay Valiliği, altyapı ve tesis çalışmalarından dolayı Hatay´ın 8 ilçesinde elektrik kesintisi yapılacağı duyurdu.
Arsuz 43 yatı ağırlayacak
Arsuz 43 yatı ağırlayacak
Arsuz´da HADO seferleri, marina ve su sporları faaliyetleri kapsamında yatırımların projelendirildiği Madenli Balıkçı Barınağı ilk kez önümüzdeki günlerde 43 yat kafilesini ağırlamaya hazırlanıyor.
Dereli yeniden İSTE Rektörü
Dereli yeniden İSTE Rektörü
İskenderun teknik Üniversitesi rektörlüğüne, kurucu olarak başladığı bu görevdeki süresi dolan Prof. Dr. Türkay Dereli yeniden atandı.
Su ürünleri av sezonu açıldı
Su ürünleri av sezonu açıldı
Doğu Akdeniz´de 15 Eylül Pazar günü su ürünleri av yasağı sona erdi.
Baro´ya ‘Diyarbakırlı anneleri destekleyin´ talebi
Baro´ya ‘Diyarbakırlı anneleri destekleyin´ talebi
Diyarbakırlı annelerin ‘ dağa kaçırılan´ çocuklarını geri almak için Diyarbakır HDP il binası önündeki eylemine Vatan Partili avukatlar da destek verecek.
SP´den ‘ortak çalışma´ önerisi
SP´den ‘ortak çalışma´ önerisi
Eylül ayı başında yeni görev yerine ulaşan Kaymakam Candan, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarıyla okul güvenliği ve değerlendirmesi toplantısı yaptı.
Mesleki yetirlilikleri belgelenecek
Mesleki yetirlilikleri belgelenecek
Uluslararası standartlara uyumlu mesleki yeterliliğin belgelenmesinin hedeflendiği Mahir Eller Projesi İskenderun´da tanıtıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi