Dijital eğitimi destekleme projesi
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadiriye Yırtıcı, proje kapsamında Eylül 2021´den itibaren öğrenci ve öğretmen eğitimlerinin başlayacağını ve öğrencilerle birlikte yurtdışı hareketliliklere katılacaklarını belirtti.
Tarih: 16.7.2021 16:44:05

İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin Erasmus projesi ortağı olduğu, Romanya´nın Targu Mures kentindeki Scoala Gimnaziala “Friedrich Schiller” okulu koordinatörlüğünde Erasmus+´Think Global, Act Digital-Strong partnerships to support digital education´, ´Küresel düşün, dijital hareket et, dijital eğitimi desteklemek için güçlü ortaklıklar´ adlı projenin başlangıç toplantısı Manisa´da yapıldı.

Salihli 50. Yıl Ortaokulunda, 8-9 Temmuz tarihlerinde yapılan toplantıya, İtalya, İspanya, Hollanda, Litvanya, Romanya ve Türkiye´den proje ortağı okullar ve kurumlarda görev yapan öğretmenler ile yöneticiler katıldı.

Proje toplantısı hakkında bilgi veren İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Hanefi Zobar, toplantının 10 katılımcı ile gerçekleştirildiğini ifade etti.

Zobar, "Proje; öğrenci, öğretmen ve velilerin dijital yeterliliklerini geliştirmeye yönelik. Toplantıda, ileride yapılacak aktivitelerin, neleri kapsayacağı, hangi tarihlerde yapılacağı gibi konular üzerine çalışma yapıldı. Bu toplantı önceki aylarda yapılacaktı ama pandemi dolayısı ile ertelemek zorunda kalındı. Proje ortakları alanında deneyimli kurumlar. Şu ana kadar öğrenci, öğretmen ve velilerimizin dijital yeterliliklerini ölçmeye yönelik bir takım çalışmalar yaptık. Eylül ayında, öğrencilere grup olarak eğitim vereceğiz ve eğitim alan öğrenciler de diğer arkadaşlarına eğitim verecek. Bu şekilde tüm öğrencilerin eğitim almalarını sağlamış olacağız" dedi.

Gazetemize iletilen yazılı açıklamaya göre, toplantıya katılan Romanya Targu Mureş Okul Müfettişleri Başkanı Sabin Gavril Paşcan, "Proje ortağı okullarımızın yaptığı çalışmaları yerinde inceledim. Uzaktan eğitim sürecinde eğitim için büyük çaba sarfeden öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Türkiye´de 2 günlük çalışma yapma fırsatı bulduk. Umarım ülkeler arası bu işbirliği hep devam eder. Öğrencilerimiz için güzel projeler üretiriz" değerlendirmesini yaptı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Dijital eğitimi destekleme projesi
Sanayinin ihtiyacı teknik eğitim için protokol
Sanayinin ihtiyacı teknik eğitim için protokol
Özel Antakya Teknokent Koleji ile Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu arasında sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün okul-sanayi işbirliği protokolü imzalandı.
Sendikanın okullara ilişkin tespitleri
Sendikanın okullara ilişkin tespitleri
Eğitim Sen İskenderun Şubesi, yeni eğitim öğretim yılının, salgınla ilgili kaygılar, aşı ve test tartışmaları, LGS sonrası istediği okul türüne yerleşemeyenler, kalabalık sınıflar, öğretmen açıkları, özel-devlet arasındaki uygulama farkları vb. bir dolu sorunun gölgesinde başladığını belirtti.
Zil çaldı ve eğitim başladı
Zil çaldı ve eğitim başladı
İlk, orta ve liselerde okullar, bir buçuk yıl sonra açıldı ve yüz yüze eğitim başladı.
Pandemide 157 eğitim çalışanı yaşamını yitirdi
Pandemide 157 eğitim çalışanı yaşamını yitirdi
Eğitim sen İskenderun şube Başkanı Mustafa Ünsal, pandeminin başlangıcından bu yana geçen sürede MEB alınması gereken tedbirler konusunda eğitim emekçilerinin alep ve önerilerine kulaklarını tıkadığını savundu.
YKS sonuçları açıklandı
YKS sonuçları açıklandı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı.
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İskenderun´da 2021 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı´nda (YKS) dereceye giren öğrenciler için düzenlenen törenle hediye verildi.
Emin, burs desteği istiyor
Emin, burs desteği istiyor
YKS´de Türkiye 784. olmuştu
İSTE´den yangına karşı proje çağrısı
İSTE´den yangına karşı proje çağrısı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) orman yangınları ile mücadele için proje çağrısı yaptı.
YKS puanı 170´e çekildi
YKS puanı 170´e çekildi
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversite sınavlarında baraj puanını 170´e düşürdü. Kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyururken, barajdaki düşüş, ilk tercihler ve ek yerleştirmede geçerli olmayacak.
Barajı geçenler avantajlı
Barajı geçenler avantajlı
YKS´de 180 ve üstü alan kişi sayısı az, üniversitelerde kontenjan çok
YKS sonuçları açıklandı
YKS sonuçları açıklandı
2021 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları ÖSYM´nin resmi internet sitesinden dün sabah açıklandı.
LGS´de 97 kişi tam puan aldı
LGS´de 97 kişi tam puan aldı
2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirme sonuçları, Milli Eğitim bakanlığının ´http://www.meb.gov.tr´ adresinden ilan edildi.
İSTE´de mezuniyet töreni
İSTE´de mezuniyet töreni
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2020-2021 akademik dönemi mezunlarını gerçekleştirilen Mezuniyet Töreni ile uğurladı.
Kursa katılana 53 ücretsiz noktadan ulaşım
Kursa katılana 53 ücretsiz noktadan ulaşım
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya´daki spor kompleksi ve yaşam merkezinde ücretsiz yaz spor kurslarının devam ettiğini bildirdi.
İSTE´de İHA eğitimi
İSTE´de İHA eğitimi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İnsansız Hava Aracı (İHA) eğitim ve ehliyet kurslarının 7 Temmuz´da yüz yüze başlayacağını açıkladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi