Dingil, muhtarlardan destek istedi
24 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarını arttıran siyasi parti ve adaylar, hata sonu da seçime yönelik ziyaretlerde bulundu. Belediye başkanları da partileri ve adaylarına destek çalışmalarına katıldı.
Tarih: 12.6.2018 10:20:59

Akın Bodur

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, partisi AKP´nin 24 Haziran´a yapılacak cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerden başarılı bir şekilde çıkacaklarını belirtti. Muhtarlarını ziyaret edip, 24 Haziran´da yapılacak olan seçimler için AKP ve mHP´nin cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP milletvekili adaylarına destek isteyen Dingil, "Çalışmalarımız kapsamında muhtarlarımızı ziyaret ediyor, desteklerini istiyoruz. Muhtarlarımızın yerel kalkınma anlamında önemli sorumlulukları var. Sizler devletin gören gözü vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi görüyorsunuz. Muhtarlarımız üstlendikleri sorumluluğun gereğini İskenderun´da en iyi şekilde yerine getirme gayretinde olmuştur. Şimdi yeni bir yola çıktık. 24 Haziran´da ülkemizde önemli bir seçim yapılacak. Bu seçimlerinde yine gücümüzü milletimizden alarak yeni bir dönemin daha kapısını aralayacağız. AK Parti iktidarları döneminde şehrimize ve ülkemize yapılan yatırımların yanı sıra muhtarlarımız çalışma şartlarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda yapılanları da çok iyi bilmektedir. Önümüzdeki süreçte muhtarlarımıza desteğimizi sürdüreceğiz" değerlendirmesini yaptı.

SP´den ´millet kıraathanesi´ne eleştiri
Saadet Partisi Hatay İl 2. Başkanı Fahri Serdar Özal, AKP´nin Antakya´daki stadyum alanına ‘Millet Bahçesi ve Kıraathanesi´ yapılma projesine tepki gösterdi. Bu yanlış ve anlamsız projenin halk tarafından büyük bir coşkuyla alkışlanmasına anlam veremediklerini belirten Özal, "Gençlerin en çok ilgi gösterdiği futbol alanlarının başında gelen Nazım Koka ve Atatürk Stadyumunun yıkılıp yerine park ve kıraathane yapılması gençleri sokağa dökecektir. Buralar yıkılırsa zorla getirdiğimiz gençlerimiz uzak sahalara gidemeyecek ve kötülüklere bulaşacaktır. Antakya içinde tek futbol alanı olan Nazım Koka ve Atatürk Stadyumu gençlerimizi internetten, kıraathaneden, sosyal medyadan yani bir çok kötülükten alıkoyan bir tesis. Bazen dört, hatta altı takımın antreman yaptığı, bazen amatör takıma ancak haftada bir veya iki saat antrenman verilse de Nazım Koka tek futbol ve spor alanı. Nazım Koka sahası şehir merkezinde olması, gençlerin çocukların okuldan çıktıklarında yakınlığı dolayısıyla kolayca ulaşabildiği bir tesis. Sporcu, futbolcu, spor camiası, antrenörler, lisanslı sporcuların rahatça ulaşabildiği tek spor alanı Nazım Koka, park ve kıraathane olacak. Bu yıkımı yaparsanız yapılacak şey tabiki bu. Siz bu gençleri spor yapmaktan alıkoyarsanız olacağı bu gençler nereye gidecek? Kıraathaneye tabi. Bu brojeyi büyük bir olaymış gibi algılayan ve alkışlayan Hatay halkı. Dağ fare doğurmuştur. Aileler, gençler bu işe dur demeli. Gençleri tek kötülüklerden alıkoyduğumuz futbol alanını yıkacaksınız. Bu resmen intihardan başka bir şey değildir. Bu alanlar arttırılması gerekirken yıkılıyor. Olacak şey değil. Gençler spor yapmazsa, kıraathane yapılıyor zaten. Sorun yok stres atamayan gençliğe şehir hastanesi de hazır. Zaten gençleri içeri tıkacak adliye de var hapishane de yenilendi" ifadesiyle tepki gösterdi.

Türkoğlu Hatay projelerini paylaştı
Oğlunun Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü´nde 24 Çevik Kuvvet polisini sıraya dizdirerek teşhis etmesi ve 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanarak gazi ünvanı ile de bilinen AKP Hatay birinci sıra milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, , “Hedefimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ı yeniden cumhurbaşkanı olarak seçmek, partimiz için güçlü bir meclis aritmetiğini ortaya koyabilmektir” dedi. Memur-Sen İl Başkanı Hasan Urhan ve sendikanın iş kollarının temsilcileriyle bir araya gelen Milletvekili Türkoğlu, yeni iktidar dönemlerinde hayata geçirilecek projelerle Htaya´ın şahlanacağını savundu. Türkoğlu, Hatay´ı şahlandıracak projeler arasında Amanos Tüneli Projesi, Arsuz-Samandağ; Dörtyol-Erzin; Toprakkale-İskenderun Duble Yol Projeleri, Otoban´ın Belen Çıkışından Topboğazına İkinci Alternatif Yol Projesi, Hassa OSB, Erzin OSB, Reyhanlı Barajı´nı saydı. AKP Hatay milletvekili adayları Türkoğlu ve Kudret Artan, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AKP Kırıkhan İlçe Başkan Ömer Erdal Çelik ile birlikte Kırıkhan 5 Temmuz İlkokulunu ziyaret edip, öğrencilere karne dağıttı ve hediye verdi. Kırıkhan Memur-Sen Başkanı Mustafa Polat, AK Parti Kırıkhan Gençlik Kolları Başkanı Osman Mutlu´nun da eşlik ettiği ziyarette konuşan Türoğlu, AKP iktidarı döneminde bütçeden en fazla payın eğitime aktarıldığını ifade etti ve "Hatay´a son 15 yılda 1,4 milyar TL eğitim yatırımı yapılmıştır" dedi. AKP adayları Artan ve Türkoğlu, Kırıkhan Nuriye Civelek Caddesindeki işyerlerini ziyaret edip, karanfil verdi. esnafın beklenti, önerileri, sorun ve taleplerini de dinledi. Kırıkhan´ın Özyörük ve İmece mahallelerinde yörüklerle bir araya gelen AKP adayları ve belediye başkanı Yavuz için, Özyörük Mahallesinde kurban kesildi.

MHP´den sahur toplantısı
MHP Hatay milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı, iftar, mahalle toplantıları, ev buluşmaları, sohbet ve sahur toplantılarına katılmaya devam ediyor. Altınözü´nün Avsuyu mahallesinde, Cumhur İttifakı sofrasında iftarda mahalle sakinleri ile bir araya gelen Kaşıkçı ve MHP yöneticileri, Madenboyu Mahallesi, Demirköprü Mahallesi, Apaydın Mahallesinde de toplantılar düzenledi, Bohşin Mahallesinde sahur programına katıldı. Kaşıkçı, “MHP, hiçbir zaman cebini doldurmak, ihale almak yada sefa sürmek için iktidar olmayı istemedi, istemeyecek. Ülkücülerin, MHP´nin en iyi bildiği şey bu memleket için, bu vatan için, bu bayrak ve bu mukaddesat için ölmektir" açıklamasını yaptı. MHP Hatay milletvekili adayı listesinin, tertemiz bir geçmişi olan, vatanı, milleti ve bayrağını seven insanlardan oluştuğunu ifade eden Kaşıkçı, “Bu listeden hain çıkmaz. Bu listeden Fetöcü çıkmaz. Bu listeden ancak milletine hizmet edecek insanlar çıkar. Dün olduğu gibi bugün de yarın da bu memleket için hizmet edeceğiz. Ne şehitlerimizin dökülen kanlarını unuturuz, neden ihanet edenlerin bedelini ödetmeyi unuturuz. Çünkü bizim tek derdimiz vatan, millet, bayraktır" diye konuştu.

Vatan Partisi adayları bildiriyle de seslendi
Vatan Partisi (VP), kent merkezleri ve kırsalda yaptığı çalışmalarda seçmene bilririlerle seslendi. Vatan Partisi Hatay milletvekili adayları Mustafa Bebek, Necla Öncü, Ali Erdem Köz, partisinin Hatay il Başkanı Yunus Özgür Yıldırım ile birlikte yaptığı seçim çalışmasında, VP´nin düşüncelerini bildiri ile halka aktardı. Erzin ve Dörtyol´da vatandaşlarla görüşen Vatan Partisi adayları, yöre sakinlerinin sorunlarını da dinledi. Erzin´in Turunçlu Mahallesinde yapılan toplantıda konuşan üniversite öğrencisi ve Vatan Partisi Hatay milletvekili adayı Ali Erdem Köz, "Üretici, çiftçi, ülkemizin birliği ve bütünlüğe ihtiyacı olduğunu görmektedir. Ülkemizin baş düşmanı ABD emperyalizmdir. Amik Ovası bölgenin ümügüdür, emperyalistler bu ümüğü sıkmak istiyor. Köylülerimiz bu ümüğü sıktırmayacak, bu ümüğü sıktırmayacak olanın da Vatan Partisi olduğunu biliyor. HDP´ye karşı tutumumuzu, köylünün üretimini düzeltecek hareket olarak görmektedir. Çünkü bölgede terör örgütleri üretimi engellemektedir. Uyuşturucu işinde PKK vardır. Terörün bitirilmesinde ve birliğin sağlanmasındaki çalışmalarımız, köylülerimiz tarafından desteklenmektedir. Vatan Partisi´nin önceliği Suriye ile ilişkilerin yeniden düzenlenmesi ve el sıkışması bölgemize yeniden canlı bir hayat sunacak” dedi. VP Hatay milletvekili adayı Bebek de Suriye meselesi ve insanların barış sağlandığında sağlıklı çözüme kavuşacağını ifade etti.
Kaynak:

Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
HDP Hatay milletvekili adayı Hülya Kavuk, iktidarın ´ötekileştirme dili´nin, her yere yansıdığını, bunun kullanılan dilde de görüldüğünü söyledi.
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, partisi AKP´nin Hatay milletvekili adayları ve AKP İlçe Başkanı Bestami Bilgili ile birlikte kentte esnaf ziyaretinde bulundu. AKP heyeti, İskenderun Balık Semt Pazarı ve Raif Paşa caddesindeki, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarına ziyaretlerle devam ediyor.
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayları seçim çalışmalarını Kırıkhan ve Altınözü´nde sürdürdü.
Sandıkları kadınlara emanet etti
Sandıkları kadınlara emanet etti
İskenderun seçim bürosu açılışında ülkede 2 milyon 500 bin yeni seçmenin bulunduğunu anımsatan Buldan, gençlerden oy istedi ve sandıkları kadınlara emanet etti. Buldan, “Bizi ayakta tutan gençlik ve kadınlar, analardır. Bütün sandıkları kadınlara emanet ediyorum” dedi.
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayları, Payas sanayi sitesinde esnfa gezisi yaptı, partisine destek istedi.
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Buluttepe´de seçmenleriyle buluşan, çocuklara oyuncak dağıtan AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçmeni sandığa gitmeye davet etti.
´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanı ve TBMM 27. dönem milletvekili seçimi içalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
Sürecin neredeyse sonlarındayız
Sürecin neredeyse sonlarındayız
24 Haziran´da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, ülkenin sorunlarını 25 Haziraün sabahı çözeceklerini ifade etti.
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
CHP Hatay Milletvekili 5. sıra adayı Dr. M. Riyat Kırmızıoğlu, seçim bölgesinde partisinin projelerini paylaştı, Arsuzlu seçmenden adayına sahip çıkmasını istedi.
Korkak siyaset yapmayacağız
Korkak siyaset yapmayacağız
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, seçilip, parlamentoda görev almaları halinde cesur siyaset yapacaklarını söyledi.
Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
24 Haziran seçimlerine yaklaşıldıkça siyasetçeki hareketlilik de artıyor. Seçimlere katılacak parti ve adaylar, ziyaret trafiğini hızlandırdı. Adayların bugünlerde gittikleri yerler arasında esnaf, sanayi esnafı ve pazar esnafı bulunuyor.
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerde Türkiye´de eğitim, tarım, sanayi, üretim ile esnafın zor durumda oluduğunu belirterek, “Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz” dedi.
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçim çalışmalarını İskenderun´un Bekbele ve Fatih mahallelerinde sürdürdü. Özel, iftara da katıldığı ziyaretlerinde AKP iktidarından önceki Türkiye ile ´Yeni Türkiye´ arasındaki kalın bir çizgi ve fark bulunduğunu ifade etti ve bu konudaki görüşünü anlattı.
HDP Eş Başkanı Buldan yarın Hatay´da
HDP Eş Başkanı Buldan yarın Hatay´da
Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 24 Haziran seçimleri kapsamında yarın (12 Haziran Salı) İskenderun´da seçim bürosu açacak, Dörtyol´da halk toplantısı düzenleyip, Erzin´de de yöre halkıyla iftarda buluşacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi