Dingil, muhtarlardan destek istedi
24 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarını arttıran siyasi parti ve adaylar, hata sonu da seçime yönelik ziyaretlerde bulundu. Belediye başkanları da partileri ve adaylarına destek çalışmalarına katıldı.
Tarih: 12.6.2018 10:20:59

Akın Bodur

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, partisi AKP´nin 24 Haziran´a yapılacak cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerden başarılı bir şekilde çıkacaklarını belirtti. Muhtarlarını ziyaret edip, 24 Haziran´da yapılacak olan seçimler için AKP ve mHP´nin cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP milletvekili adaylarına destek isteyen Dingil, "Çalışmalarımız kapsamında muhtarlarımızı ziyaret ediyor, desteklerini istiyoruz. Muhtarlarımızın yerel kalkınma anlamında önemli sorumlulukları var. Sizler devletin gören gözü vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi görüyorsunuz. Muhtarlarımız üstlendikleri sorumluluğun gereğini İskenderun´da en iyi şekilde yerine getirme gayretinde olmuştur. Şimdi yeni bir yola çıktık. 24 Haziran´da ülkemizde önemli bir seçim yapılacak. Bu seçimlerinde yine gücümüzü milletimizden alarak yeni bir dönemin daha kapısını aralayacağız. AK Parti iktidarları döneminde şehrimize ve ülkemize yapılan yatırımların yanı sıra muhtarlarımız çalışma şartlarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda yapılanları da çok iyi bilmektedir. Önümüzdeki süreçte muhtarlarımıza desteğimizi sürdüreceğiz" değerlendirmesini yaptı.

SP´den ´millet kıraathanesi´ne eleştiri
Saadet Partisi Hatay İl 2. Başkanı Fahri Serdar Özal, AKP´nin Antakya´daki stadyum alanına ‘Millet Bahçesi ve Kıraathanesi´ yapılma projesine tepki gösterdi. Bu yanlış ve anlamsız projenin halk tarafından büyük bir coşkuyla alkışlanmasına anlam veremediklerini belirten Özal, "Gençlerin en çok ilgi gösterdiği futbol alanlarının başında gelen Nazım Koka ve Atatürk Stadyumunun yıkılıp yerine park ve kıraathane yapılması gençleri sokağa dökecektir. Buralar yıkılırsa zorla getirdiğimiz gençlerimiz uzak sahalara gidemeyecek ve kötülüklere bulaşacaktır. Antakya içinde tek futbol alanı olan Nazım Koka ve Atatürk Stadyumu gençlerimizi internetten, kıraathaneden, sosyal medyadan yani bir çok kötülükten alıkoyan bir tesis. Bazen dört, hatta altı takımın antreman yaptığı, bazen amatör takıma ancak haftada bir veya iki saat antrenman verilse de Nazım Koka tek futbol ve spor alanı. Nazım Koka sahası şehir merkezinde olması, gençlerin çocukların okuldan çıktıklarında yakınlığı dolayısıyla kolayca ulaşabildiği bir tesis. Sporcu, futbolcu, spor camiası, antrenörler, lisanslı sporcuların rahatça ulaşabildiği tek spor alanı Nazım Koka, park ve kıraathane olacak. Bu yıkımı yaparsanız yapılacak şey tabiki bu. Siz bu gençleri spor yapmaktan alıkoyarsanız olacağı bu gençler nereye gidecek? Kıraathaneye tabi. Bu brojeyi büyük bir olaymış gibi algılayan ve alkışlayan Hatay halkı. Dağ fare doğurmuştur. Aileler, gençler bu işe dur demeli. Gençleri tek kötülüklerden alıkoyduğumuz futbol alanını yıkacaksınız. Bu resmen intihardan başka bir şey değildir. Bu alanlar arttırılması gerekirken yıkılıyor. Olacak şey değil. Gençler spor yapmazsa, kıraathane yapılıyor zaten. Sorun yok stres atamayan gençliğe şehir hastanesi de hazır. Zaten gençleri içeri tıkacak adliye de var hapishane de yenilendi" ifadesiyle tepki gösterdi.

Türkoğlu Hatay projelerini paylaştı
Oğlunun Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü´nde 24 Çevik Kuvvet polisini sıraya dizdirerek teşhis etmesi ve 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanarak gazi ünvanı ile de bilinen AKP Hatay birinci sıra milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, , “Hedefimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ı yeniden cumhurbaşkanı olarak seçmek, partimiz için güçlü bir meclis aritmetiğini ortaya koyabilmektir” dedi. Memur-Sen İl Başkanı Hasan Urhan ve sendikanın iş kollarının temsilcileriyle bir araya gelen Milletvekili Türkoğlu, yeni iktidar dönemlerinde hayata geçirilecek projelerle Htaya´ın şahlanacağını savundu. Türkoğlu, Hatay´ı şahlandıracak projeler arasında Amanos Tüneli Projesi, Arsuz-Samandağ; Dörtyol-Erzin; Toprakkale-İskenderun Duble Yol Projeleri, Otoban´ın Belen Çıkışından Topboğazına İkinci Alternatif Yol Projesi, Hassa OSB, Erzin OSB, Reyhanlı Barajı´nı saydı. AKP Hatay milletvekili adayları Türkoğlu ve Kudret Artan, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AKP Kırıkhan İlçe Başkan Ömer Erdal Çelik ile birlikte Kırıkhan 5 Temmuz İlkokulunu ziyaret edip, öğrencilere karne dağıttı ve hediye verdi. Kırıkhan Memur-Sen Başkanı Mustafa Polat, AK Parti Kırıkhan Gençlik Kolları Başkanı Osman Mutlu´nun da eşlik ettiği ziyarette konuşan Türoğlu, AKP iktidarı döneminde bütçeden en fazla payın eğitime aktarıldığını ifade etti ve "Hatay´a son 15 yılda 1,4 milyar TL eğitim yatırımı yapılmıştır" dedi. AKP adayları Artan ve Türkoğlu, Kırıkhan Nuriye Civelek Caddesindeki işyerlerini ziyaret edip, karanfil verdi. esnafın beklenti, önerileri, sorun ve taleplerini de dinledi. Kırıkhan´ın Özyörük ve İmece mahallelerinde yörüklerle bir araya gelen AKP adayları ve belediye başkanı Yavuz için, Özyörük Mahallesinde kurban kesildi.

MHP´den sahur toplantısı
MHP Hatay milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı, iftar, mahalle toplantıları, ev buluşmaları, sohbet ve sahur toplantılarına katılmaya devam ediyor. Altınözü´nün Avsuyu mahallesinde, Cumhur İttifakı sofrasında iftarda mahalle sakinleri ile bir araya gelen Kaşıkçı ve MHP yöneticileri, Madenboyu Mahallesi, Demirköprü Mahallesi, Apaydın Mahallesinde de toplantılar düzenledi, Bohşin Mahallesinde sahur programına katıldı. Kaşıkçı, “MHP, hiçbir zaman cebini doldurmak, ihale almak yada sefa sürmek için iktidar olmayı istemedi, istemeyecek. Ülkücülerin, MHP´nin en iyi bildiği şey bu memleket için, bu vatan için, bu bayrak ve bu mukaddesat için ölmektir" açıklamasını yaptı. MHP Hatay milletvekili adayı listesinin, tertemiz bir geçmişi olan, vatanı, milleti ve bayrağını seven insanlardan oluştuğunu ifade eden Kaşıkçı, “Bu listeden hain çıkmaz. Bu listeden Fetöcü çıkmaz. Bu listeden ancak milletine hizmet edecek insanlar çıkar. Dün olduğu gibi bugün de yarın da bu memleket için hizmet edeceğiz. Ne şehitlerimizin dökülen kanlarını unuturuz, neden ihanet edenlerin bedelini ödetmeyi unuturuz. Çünkü bizim tek derdimiz vatan, millet, bayraktır" diye konuştu.

Vatan Partisi adayları bildiriyle de seslendi
Vatan Partisi (VP), kent merkezleri ve kırsalda yaptığı çalışmalarda seçmene bilririlerle seslendi. Vatan Partisi Hatay milletvekili adayları Mustafa Bebek, Necla Öncü, Ali Erdem Köz, partisinin Hatay il Başkanı Yunus Özgür Yıldırım ile birlikte yaptığı seçim çalışmasında, VP´nin düşüncelerini bildiri ile halka aktardı. Erzin ve Dörtyol´da vatandaşlarla görüşen Vatan Partisi adayları, yöre sakinlerinin sorunlarını da dinledi. Erzin´in Turunçlu Mahallesinde yapılan toplantıda konuşan üniversite öğrencisi ve Vatan Partisi Hatay milletvekili adayı Ali Erdem Köz, "Üretici, çiftçi, ülkemizin birliği ve bütünlüğe ihtiyacı olduğunu görmektedir. Ülkemizin baş düşmanı ABD emperyalizmdir. Amik Ovası bölgenin ümügüdür, emperyalistler bu ümüğü sıkmak istiyor. Köylülerimiz bu ümüğü sıktırmayacak, bu ümüğü sıktırmayacak olanın da Vatan Partisi olduğunu biliyor. HDP´ye karşı tutumumuzu, köylünün üretimini düzeltecek hareket olarak görmektedir. Çünkü bölgede terör örgütleri üretimi engellemektedir. Uyuşturucu işinde PKK vardır. Terörün bitirilmesinde ve birliğin sağlanmasındaki çalışmalarımız, köylülerimiz tarafından desteklenmektedir. Vatan Partisi´nin önceliği Suriye ile ilişkilerin yeniden düzenlenmesi ve el sıkışması bölgemize yeniden canlı bir hayat sunacak” dedi. VP Hatay milletvekili adayı Bebek de Suriye meselesi ve insanların barış sağlandığında sağlıklı çözüme kavuşacağını ifade etti.
Kaynak:

Toksoy, istifa etti
Toksoy, istifa etti
MHP´nin Hatay´daki tek belediye başkanıydı, disipline verildi
Rektörün belediye ziyareti
Rektörün belediye ziyareti
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Hasan Kaya, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci´yi ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Hatay´da
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Hatay´da
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında yarın (24 Şubat Pazar) Hatay´a geliyor.
"Toplum yoksullaştı"
"Toplum yoksullaştı"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
“Kasa emin ellerde olmalı”
“Kasa emin ellerde olmalı”
Saadet Partisi (SP) İskenderun Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Çelik, artık yolsuzluklarla, hırsızlıklarla anılan bir belediye arzu etmediklerini belirterek “Dürüstlük hasıl olursa kasayı da emin ellere teslim ederseniz, güzel bir çalışma kadrosuyla yönetilemeyecek hiçbir şey, yer yoktur” dedi.
"Emekliden ´muayene kesintisi´ olmasın"
"Emekliden ´muayene kesintisi´ olmasın"
Hatay Milletvekili Şahin, kanun teklifi verdi
Milletvekili Topal, Erdem´e ´özgürlük istedi´
Milletvekili Topal, Erdem´e ´özgürlük istedi´
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Silivri cezaevinde tutuklu bulunan İstanbul eski Milletvekili ve CHP PM Üyesi Eren Erdem´i bir kez daha TBMM gündemine taşıdı. Millitvekili Topal, TBMM Genel Kruulunda yaptığı knuşmada şunları söyledi: "26. dönem İstanbul Milletvekili Eren Erdem Silivri Cezaevinde haksız yere yaklaşık sekiz aydır içeride tutuluyor.
"İlçe belediyelerin yetki alanı daraldı"
"İlçe belediyelerin yetki alanı daraldı"
´Millet İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında kentte faaliyetg österen Çelik İş Sendikası, Mimarlar Odası, Makine Mühendisleri Odası ve Sosyal Haklar Derneğini ziyaret etti ve seçilmesi halinde yapacaklarını anlattı, ilçe ve HBB seçimlerinde destek istedi.
“Arsuz´un birleşmesinde önemli mesafeler alındı”
“Arsuz´un birleşmesinde önemli mesafeler alındı”
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kenti hem fiziksel hem de kültürel olarak birleştirme konusunda önemli bir mesafe aldıklarını belirtti.
“Üreten bir Arsuz yaratacağız”
“Üreten bir Arsuz yaratacağız”
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, kentin lokomotif iki sektörü tarım ve turizmi için bir çalışma programı hazırlayacaklarını belirterek, bunu kent dinamikleri, üniversite, ilgili kuruluş, üreticiyle projelendireceklerini söyledi.
AKP yönetiminin görev dağılımı
AKP yönetiminin görev dağılımı
Şubat ayı başlarında Abdulkerim Güven başkanlığında oluşan AKP İskenderun İlçe Yönetim Kurulu, kendi arasında görev dağılımı yaptı.
"Hedefimiz belediyeyi, tek bir çatı altına toplamak"
"Hedefimiz belediyeyi, tek bir çatı altına toplamak"
CHP İskenderun Belediye Başkan adayı Yılmaz Şahutoğlu, illerin büyükşehir statüsünü kazanmasıyla beraber ilçe belediyelerin yetkilerinin daraltıldığını ve hizmet noktasında büyükşehir belediyesiyle birlikte hareket etmek istediğini söyledi.
"Belediyeciliği bu memlekette ben bilirim"
"Belediyeciliği bu memlekette ben bilirim"
DP´nin belediye başkanı adayı Mete Aslan, ´İskenderun ittifakı´ adıyla seçim çalışması yürütmeyi sürdürüyor.
Barak´tan destek ziyareti
Barak´tan destek ziyareti
İskenderun siyasetinin önemli aktörlerinden Nevzat Barak, Demokrat Parti adayı Mete Aslan´a destek açıklamasının ardından seçim ofisine de ‘destek ziyareti´ gerçekleştirdi.
Listelere itirazlar başladı
Listelere itirazlar başladı
DP İskenderun listesinde 3 değişiklik
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi