Doğa Koleji İskenderun Yalım Grup´ta
Türkiye´nin en büyük okullar zinciri Doğa Koleji İskenderun Kampüsü, Ekim ayı itibariyle özel Gelişim Hastanesi´nin de grup şirketleri arasında yeraldığı ve YK Başkanlığını Metin Yıldız´ın yaptığı Yalım Grup tarafından devir alındı.
Tarih: 4.1.2018 10:29:48

 

İskenderun kampüsünün devrinin ardından gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle ile Yalım Grup CEO´su Cüneyt Müjde, hedeflerini paylaştı. Müjde, “Bünyemize katılan Doğa Koleji ile büyümeye, bölemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Müjde: Eğitim sektörüne yoğunlaştık
Doğa Koleji İskenderun Kampüsü´nde önceki gün gerçekleştirilen ve Yalım Grup üst düzey yöneticilerinin de katıldığı tanıtım toplantısında Cüneyt Müjde, grup olarak sağlık ve eğitim sektörüne girdiklerini, faaliyet gösterdikleri enerji sektöründe de büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Müjde, son iki aydır eğitim sektörüne yoğunlaştıklarını, Doğa Koleji olarak İskenderun´da en fazla öğrenci sayısına ve en yüksek kayıt yenileme oranına sahip olduklarını kaydetti. Müjde, “İskenderun Doğa Koleji´nin Türkiye´nin önde gelen kuruluşlarından Yalım Gruba geçmesiyle de İskenderun eğitim başarısı hız kesmeyecek. İskenderunlu öğrencilere dünya standartlarında eğitim sunmaya, geleceğin liderlerini bugünden yetiştirmeye devam edeceğiz. Bünyemize katılan Doğa Koleji ile büyümeye, bölgemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Lüle: İskenderun´a desteğimiz sürecek
Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle de, akademik başarısı yüksek okullarından olan İskenderun Doğa Koleji´nin başarısını verecekleri destekle sürdüreceklerini belirtti. Lüle, akademik başarının okullarında yabancı dil, kodlama ve robotik eğitim metodu, sanat, spor ve sosyal faaliyet alanlarındaki başarısı ile desteklediklerini, ‘yeni nesil eğitim´ olarak adlandırdığı yaklaşımla dünyanın da ihtiyaç duyacağı bireylerin yetiştirildiğini, bu modelle Türkiye´deki eğitim sektörüne de yön verdiklerini vurguladı. Eğitim içeriği öğretmen seçimi, akademik başarı konusundaki kriterlerinin tüm kampüslerinde olduğu gibi İskenderun´da da geçerli olduğunu ifade eden Lüle, kampüsün başarının yükseleceğini söyledi.

“Hedefimiz öğrencilerimizin dünyayla entegre olmaları”
“Türkiye´nin proje yapan gençlere ihtiyacı var” diyen Lüle, gençlerin dünyayla entegre olmasının önemini vurguladı. Eğitimde sistemin sürdürülebilir olması, daha mutlu ve güvenli bir nesli hedeflemesi yanında potansiyeli ortaya çıkartabilmesinin şartına da işaret eden Lüle, eğitimin her yerde tartışmalı bir alan olmayı sürdürdüğünü, Türkiye´de de yapılan düzenlemelerle sınavların daha çok potansiyeli açığa çıkartmaya yönelik oluşunu olumladıklarını da sözlerine ekledi. Lüle, “Çocuğu, yaşadığı yerel değerler içerisinde evrensele entegre ettiğimizde sonuç alırız. Eşitler arasında geri kalınırsa başarısız olur. Ancak çocuğa yaşamı, yaşam başarısını da öğretmek desteklenmeli” diye konuştu. Başarının ölçülerinden birini sınavların oluşturduğunu da söyleyen Lüle, ancak bunun çocuğun gelişiminin önüne geçmemesi gerektiğinin altını çizdi.
Kaynak:

Nüfus müdürlüğüne sınav mesaisi
Nüfus müdürlüğüne sınav mesaisi
Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2018-YKS) katılacak ve sınav günlerinde Nüfus Cüzdanını veya T.C. Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için kimlik kartı başvurularının alınarak ´Geçici Kimlik Belgesi´ verilmesi amacıyla İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü 30 Haziran 2018 Cumartesi günü 07.00–17.00 ve 1 Temmuz 2018 Pazar günü 07.00–15.30 saatleri arasında hizmete açık tutulacak.
Öğrencilere ücretsiz kurs
Öğrencilere ücretsiz kurs
Hatay Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin derslerine destek olmak ve sınavlarda daha başarılı olmalarını sağlamak amacıyla eğitim vermeye devam ediyor.
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
İskenderun Teknik Çocuk Üniversitesi öğrencileri, 2017-2018 eğitim-öğretim yılını, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı´nda yapılan “Çocuk Koroları Performans Gösterisi” ile kapattı.
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kentin Hüyük mahallesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan halı kursunu ziyaret edip, halı dokuma hakkında bilgi aldı, kursiyerlerle görüştü.
İzmir marşıyla mezun oldular
İzmir marşıyla mezun oldular
İskenderun´da özel eğitim veren Yükseliş Koleji, öğrencilerine mezuniyet töreni düzenledi.
Mühendisler de kep attı
Mühendisler de kep attı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimi Fakültesinden mezun olan öğrenciler, düzenlenen törenle kep atarak, mühendis olmanın mutluluğunu yaşadı.
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermezi üzerine Arsuz´un Hüyük mahallesindeki ilk ve ortaokulu ile okul öncesi öğrencilerie törenle karne verildi.
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
Konservatuar mezunları sahnede kep attı
Konservatuar mezunları sahnede kep attı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı mezun adayı öğrencileri için kep atma töreni düzenlendi.
Kolejden mezunlarına tören
Kolejden mezunlarına tören
Antakya´da özel eğitim veren TED Hatay Koleji 4. ve 8. sınıf öğrencileri mezuniyetin hheyecanının yaşadı.
Merkezi sistem sınavları yapılacak
Merkezi sistem sınavları yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Merkezi Sistem Sınavları kapsamında; Destekleme Eğitimi Değerlendirme Sınavı (SonTest) sınavının 09 Haziran Cumartesi günü Saat 10.00´da ve aynı gün saat 14.00´te ise Arapça Yeterlik Sınavı´nın Hatay´da da belirlenen okullarda yapılacağı bildirildi.
İSTE öğrencilerine ´İngilizce öğrenme noktası´
İSTE öğrencilerine ´İngilizce öğrenme noktası´
Kampüste konteynerlerden oluşturulan inovasyon fabrikasında, öğrencilerin yabancı dil konusunda kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak ve öğrenme hızlarını artırmak amacıyla Yenilikçi İngilizce Öğrenme Noktası (Innovative English Learning Point) oluşturuldu
İMYO´da kep coşkusu
İMYO´da kep coşkusu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) öğrencileri keplerini havaya atarak, mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.
Öğrencilerin çalışması bilim fuarında sergilendi
Öğrencilerin çalışması bilim fuarında sergilendi
Samandağ´ın Meydan mahallesindeki Azize Süleyman Yalçın Ortaokulunun 4006 Tubitak Bilim Fuarı, Tekebaşı Zeynel Abidin Cilli İlkokulunun bahçesinde yapıldı.
Öğrencilerin fotoğraf Sergisi
Öğrencilerin fotoğraf Sergisi
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Ayla-Naci Uyar İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen, ´Benim gözümle Arsuz´ adlı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi