Doğa Koleji İskenderun Yalım Grup´ta
Türkiye´nin en büyük okullar zinciri Doğa Koleji İskenderun Kampüsü, Ekim ayı itibariyle özel Gelişim Hastanesi´nin de grup şirketleri arasında yeraldığı ve YK Başkanlığını Metin Yıldız´ın yaptığı Yalım Grup tarafından devir alındı.
Tarih: 4.1.2018 10:29:48

 

İskenderun kampüsünün devrinin ardından gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle ile Yalım Grup CEO´su Cüneyt Müjde, hedeflerini paylaştı. Müjde, “Bünyemize katılan Doğa Koleji ile büyümeye, bölemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Müjde: Eğitim sektörüne yoğunlaştık
Doğa Koleji İskenderun Kampüsü´nde önceki gün gerçekleştirilen ve Yalım Grup üst düzey yöneticilerinin de katıldığı tanıtım toplantısında Cüneyt Müjde, grup olarak sağlık ve eğitim sektörüne girdiklerini, faaliyet gösterdikleri enerji sektöründe de büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Müjde, son iki aydır eğitim sektörüne yoğunlaştıklarını, Doğa Koleji olarak İskenderun´da en fazla öğrenci sayısına ve en yüksek kayıt yenileme oranına sahip olduklarını kaydetti. Müjde, “İskenderun Doğa Koleji´nin Türkiye´nin önde gelen kuruluşlarından Yalım Gruba geçmesiyle de İskenderun eğitim başarısı hız kesmeyecek. İskenderunlu öğrencilere dünya standartlarında eğitim sunmaya, geleceğin liderlerini bugünden yetiştirmeye devam edeceğiz. Bünyemize katılan Doğa Koleji ile büyümeye, bölgemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Lüle: İskenderun´a desteğimiz sürecek
Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle de, akademik başarısı yüksek okullarından olan İskenderun Doğa Koleji´nin başarısını verecekleri destekle sürdüreceklerini belirtti. Lüle, akademik başarının okullarında yabancı dil, kodlama ve robotik eğitim metodu, sanat, spor ve sosyal faaliyet alanlarındaki başarısı ile desteklediklerini, ‘yeni nesil eğitim´ olarak adlandırdığı yaklaşımla dünyanın da ihtiyaç duyacağı bireylerin yetiştirildiğini, bu modelle Türkiye´deki eğitim sektörüne de yön verdiklerini vurguladı. Eğitim içeriği öğretmen seçimi, akademik başarı konusundaki kriterlerinin tüm kampüslerinde olduğu gibi İskenderun´da da geçerli olduğunu ifade eden Lüle, kampüsün başarının yükseleceğini söyledi.

“Hedefimiz öğrencilerimizin dünyayla entegre olmaları”
“Türkiye´nin proje yapan gençlere ihtiyacı var” diyen Lüle, gençlerin dünyayla entegre olmasının önemini vurguladı. Eğitimde sistemin sürdürülebilir olması, daha mutlu ve güvenli bir nesli hedeflemesi yanında potansiyeli ortaya çıkartabilmesinin şartına da işaret eden Lüle, eğitimin her yerde tartışmalı bir alan olmayı sürdürdüğünü, Türkiye´de de yapılan düzenlemelerle sınavların daha çok potansiyeli açığa çıkartmaya yönelik oluşunu olumladıklarını da sözlerine ekledi. Lüle, “Çocuğu, yaşadığı yerel değerler içerisinde evrensele entegre ettiğimizde sonuç alırız. Eşitler arasında geri kalınırsa başarısız olur. Ancak çocuğa yaşamı, yaşam başarısını da öğretmek desteklenmeli” diye konuştu. Başarının ölçülerinden birini sınavların oluşturduğunu da söyleyen Lüle, ancak bunun çocuğun gelişiminin önüne geçmemesi gerektiğinin altını çizdi.
Kaynak:

Çocuklara masal dinletisi
Çocuklara masal dinletisi
İskenderun Teknik Üniversitesinin (İSTE), ´Çocuk Üniversitesi´ projesiyle, çocukların hayal dünyasını geliştirerek, onların üniversite ve dünyayı daha iyi tanımasını, sosyalleşmesini sağlamak için etkinlikler düzenlediği ve bunun sürdürüleceği ifade edildi.
İklim değişiliğinde ´farkındalık´ projesi
İklim değişiliğinde ´farkındalık´ projesi
Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Hatay Valiliğinin yürütücüsü, Antakya Çevre Koruma Derneğininde ortağı olduğu İklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen ‘Daha iyi bir çevre seninle başlar´ adlı proje sürüyor.
Dileklerini yazdılar, öğrenciler de yerine getirdi
Dileklerini yazdılar, öğrenciler de yerine getirdi
İskenderun Suçıkağı Paşa Karaca İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri 2018 yılına istedikleri hediyelerle girdi.
Rektör Dereli´den ‘umutlandıran´ değerlendirme
Rektör Dereli´den ‘umutlandıran´ değerlendirme
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, 2017 yılı çalışmaları ve gerçekleşmeleri paylaşarak, “2018 yılında çok daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var. Umut doluyuz, umutluyuz” dedi.
Enerjisa´dan Mesleki Eğitim protokolü
Enerjisa´dan Mesleki Eğitim protokolü
Hatay´ın yanı sıra toplam 14 ilde MEB´e bağlı okul ve eğitim merkezlerindeki öğrenciler, Enerjisa Mobil Eğitim Tırı´nda teorik ve uygulamalı eğitimler alacak.
Simya´dan değişim protokolü
Simya´dan değişim protokolü
Dünyada Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 16 ülkenin öğrenci değişim programlarını yürüten Worldwide Cultural Exchange Program (W.C.E.P.) Türkiye Ofisi ile Simya Okulları arasında uluslararası eğitim alanında işbirliği protokolüne imza attıklarını bildiren Simya Okulları kurucusu Selim Baysal, protokolün uluslararası projelerden faydalanmak isteyen öğrencilere yol gösterici olacağını, Türkiye ve Dünya üniversitelerinin kapılarını açacağını söyledi.
Eğitimde tam güne hazırlık
Eğitimde tam güne hazırlık
Hatay´ın eğitimdeki genel durumu ve 2018 eğitim-öğretim yılına yönelik yatırımların ele alındığı toplantı, Vali Erdal Ata başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Ata, tam gün eğitime geçiş yönündeki hazırlıkların takvim çerçevesinde tamamlanması için destek vereceklerini söyledi.
Üniversiteliden ASAŞ´a teknik gezi
Üniversiteliden ASAŞ´a teknik gezi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri, teorik bilgilerini pekiştirmek için teknik geziler kapsamında bölgedeki fabrika ve işletmelerde inceleme yapmayı sürdürüyor.
´Nanokompozitlerle daha temiz dünya mümkün´
´Nanokompozitlerle daha temiz dünya mümkün´
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen ´Teknoloji Sohbetleri´nin konuğu, İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Lütfi Yola oldu.
‘Uygulamalı Patent Yazma´ eğitimi
‘Uygulamalı Patent Yazma´ eğitimi
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO) ve SİMAJ PATENT işbirliğiyle İSTE´li öğrencilere yönelik olarak ´Uygulamalı Patent Yazma´ eğitim düzenlendi.
Türk Eğitim-Sen: Eğitimciye karşı şiddet önlenmeli
Türk Eğitim-Sen: Eğitimciye karşı şiddet önlenmeli
Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, eğitimcilere yönelik şiddete karşı olduklarını belirtti.
´Fikirleri gün yüzüne çıkarmak lazım´
´Fikirleri gün yüzüne çıkarmak lazım´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Demir, İSTE Teknoloji Transfer Ofisi´nin (İSTE-TTO) düzenlediği Teknoloji Sohbetleri–TechTalks serisinin konuğu oldu.
Minikler için Kolları Sıvadı
Minikler için Kolları Sıvadı
Toplumsal gelişim ve dönüşüm için teknoloji okuryazarlığı seviyesinin yükselmesi ve erken dönemde sağlanması gerektiği bilinciyle hareket eden ve bu bilinçle Çocuk Üniversitesi projesini geliştiren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), toplumun en temeline, gelecek yüzyılların mimarları olacak anaokulu öğrencilerine yönelik projeler geliştirmek üzere kolları sıvadı ve işbirliği fırsatları için okullarla da görüşüyor
Ham petrol için yosun önerdi
Ham petrol için yosun önerdi
Hızlı tren çalışmalarının mimarı olarak kabul edilen Japonya Tsukuba Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kazuo Kadowaki, İskenderun Körfezi´nin ham petrol elde edilmesine yönelik uygulamalarında önemli fırsatlara sahip olduğunu belirtti.
Her öğrencinin fidanı oldu
Her öğrencinin fidanı oldu
Arsuz Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında öğrencilerle düzenlenen ağaç dikme etkinliğinde Çetillik Mahallesinde hazırlanan alanda 160 adet çam, okaliptüs ve akasya fidanını toprakla buluşturdu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi