Doğa Koleji İskenderun Yalım Grup´ta
Türkiye´nin en büyük okullar zinciri Doğa Koleji İskenderun Kampüsü, Ekim ayı itibariyle özel Gelişim Hastanesi´nin de grup şirketleri arasında yeraldığı ve YK Başkanlığını Metin Yıldız´ın yaptığı Yalım Grup tarafından devir alındı.
Tarih: 4.1.2018 10:29:48

 

İskenderun kampüsünün devrinin ardından gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle ile Yalım Grup CEO´su Cüneyt Müjde, hedeflerini paylaştı. Müjde, “Bünyemize katılan Doğa Koleji ile büyümeye, bölemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Müjde: Eğitim sektörüne yoğunlaştık
Doğa Koleji İskenderun Kampüsü´nde önceki gün gerçekleştirilen ve Yalım Grup üst düzey yöneticilerinin de katıldığı tanıtım toplantısında Cüneyt Müjde, grup olarak sağlık ve eğitim sektörüne girdiklerini, faaliyet gösterdikleri enerji sektöründe de büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Müjde, son iki aydır eğitim sektörüne yoğunlaştıklarını, Doğa Koleji olarak İskenderun´da en fazla öğrenci sayısına ve en yüksek kayıt yenileme oranına sahip olduklarını kaydetti. Müjde, “İskenderun Doğa Koleji´nin Türkiye´nin önde gelen kuruluşlarından Yalım Gruba geçmesiyle de İskenderun eğitim başarısı hız kesmeyecek. İskenderunlu öğrencilere dünya standartlarında eğitim sunmaya, geleceğin liderlerini bugünden yetiştirmeye devam edeceğiz. Bünyemize katılan Doğa Koleji ile büyümeye, bölgemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Lüle: İskenderun´a desteğimiz sürecek
Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle de, akademik başarısı yüksek okullarından olan İskenderun Doğa Koleji´nin başarısını verecekleri destekle sürdüreceklerini belirtti. Lüle, akademik başarının okullarında yabancı dil, kodlama ve robotik eğitim metodu, sanat, spor ve sosyal faaliyet alanlarındaki başarısı ile desteklediklerini, ‘yeni nesil eğitim´ olarak adlandırdığı yaklaşımla dünyanın da ihtiyaç duyacağı bireylerin yetiştirildiğini, bu modelle Türkiye´deki eğitim sektörüne de yön verdiklerini vurguladı. Eğitim içeriği öğretmen seçimi, akademik başarı konusundaki kriterlerinin tüm kampüslerinde olduğu gibi İskenderun´da da geçerli olduğunu ifade eden Lüle, kampüsün başarının yükseleceğini söyledi.

“Hedefimiz öğrencilerimizin dünyayla entegre olmaları”
“Türkiye´nin proje yapan gençlere ihtiyacı var” diyen Lüle, gençlerin dünyayla entegre olmasının önemini vurguladı. Eğitimde sistemin sürdürülebilir olması, daha mutlu ve güvenli bir nesli hedeflemesi yanında potansiyeli ortaya çıkartabilmesinin şartına da işaret eden Lüle, eğitimin her yerde tartışmalı bir alan olmayı sürdürdüğünü, Türkiye´de de yapılan düzenlemelerle sınavların daha çok potansiyeli açığa çıkartmaya yönelik oluşunu olumladıklarını da sözlerine ekledi. Lüle, “Çocuğu, yaşadığı yerel değerler içerisinde evrensele entegre ettiğimizde sonuç alırız. Eşitler arasında geri kalınırsa başarısız olur. Ancak çocuğa yaşamı, yaşam başarısını da öğretmek desteklenmeli” diye konuştu. Başarının ölçülerinden birini sınavların oluşturduğunu da söyleyen Lüle, ancak bunun çocuğun gelişiminin önüne geçmemesi gerektiğinin altını çizdi.
Kaynak:

“Kriz önce mutfağı vuracak”
“Kriz önce mutfağı vuracak”
Eğitim Sen İskenderun Şubesi´nin evsahipliğinde düzenlenen "Ekonomik kriz ve emekçilere etkisi" panelinde konuşan Eğitim-Sen uğitim uzmanı Dr. Erkan Aydoğanoğlu, krizlerin faturasının öncelikle mutfağa çıktığını belirtti.
CHP´den eğitimde ´12 soruna 12 çözüm´
CHP´den eğitimde ´12 soruna 12 çözüm´
CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, cemaat ve tarikatların talepleri ve baskıları doğrultusunda karma eğitime ilişkin düzenlemeler yönetmelikten çıkartıldığını savunarak, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ‘karma eğitimi´ tartışmaya açma çabalarıyla başlamasını eleştirdi.
“Eğitim dönemi değişikliklerin gölgesinde başlıyor”
“Eğitim dönemi değişikliklerin gölgesinde başlıyor”
Eğitim İş Sendikası Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Sinan Cibaroğulları, yeni eğitim ve öğretim döneminde değişen Milli Eğitim Bakanına karşın mülakat, kadrolaşma, mevzuat, müfredat, kitap, özlük sorunlarının devam ettiğini belirtti. C
İlk ders zili çaldı
İlk ders zili çaldı
2018-2019 eğitim öğretim yılı İskenderun´da da törenle başladı.
"Medyanın dili, toplumu dönüştürüyor"
"Medyanın dili, toplumu dönüştürüyor"
Antakya´da düzenlenen "Mülteci kadınlar ve hak odaklı habercilik atölyesi"nde yaygın medyanın kullandığı haber dilinin "ötekileştirme, ayrımcılık ve şiddeti" pekiştirdiğini belirten iletişim uzmanları, gazetecilerin kullandığı dile daha dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.
KOBİGEL´in ev sahipliği İSTE´den
KOBİGEL´in ev sahipliği İSTE´den
Yenilikçi-Girişimci KOBİ´lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) Projeleri´nin 10 Eylül´de başlayan değerlendirme sunumları İskenderun Teknik Üniversitesi İSTE´nin evsahipliğinde devam ediyor.
Okul yatırımlarına inceleme
Okul yatırımlarına inceleme
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, yapımı devam eden 8 okul binasını yerinde inceledi, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.
Okullara 900 temizlik görevlisi
Okullara 900 temizlik görevlisi
Hatay´da da Toplum Yararına Programı TYP protokolü kapsamında 900 temizlik görevlisi ile 134 güvenlik görevlisinin okullarda görevlendirileceği bildirildi.
Uyum dersi başladı
Uyum dersi başladı
İlkokulun ilk sınıf öğrencileri okulla tanıştı
BİGG projesine TÜBİTAK desteği
BİGG projesine TÜBİTAK desteği
TÜBİTAK, üniversite mezunu olan ve iş kurmak isteyen girişimcilere BİGG Garaj Yenilikçi Anadolu Projesi kapsamında 200 bin liraya kadar hibe ve destek veriyor.
Öğretim görevlisi Melisa Kara´ya sunum ödülü
Öğretim görevlisi Melisa Kara´ya sunum ödülü
Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi´nde doktora yapan öğretim görevlisi Melisa Kara, International Society for Horticultural Science (ISHS) tarafından İstanbul´da düzenlenen kongrede yaptığı İngilizce sunumuyla ödül aldığı bildirildi.
MKÜ BESYO 12 engelli öğrenci alacak
MKÜ BESYO 12 engelli öğrenci alacak
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında üç kategoride toplam 12 engelli öğrenci alınacak.
Okullaşma politikası oluşturulmalı
Okullaşma politikası oluşturulmalı
Eğitim Sen Hatay Şubesi, Liselere Yerleştirme Sınavı sonuçlarının öğrenci ve velilerde yarattığı hayal kırıklığının gelecekle ilgili kaygılar oluştuğunu da öne sürdü.
İSTE´li akademisyenlerden bir yılda 89 yayın
İSTE´li akademisyenlerden bir yılda 89 yayın
İskenderun teknik Üniversitesi akademisyenlerinin geçen yıl 89 bilimsel yayın yaptığı ve üniversitenin 107 devlet üniversitesi arasında 19. sırada yer aldığı açıklandı. Buna göre 250 öğretim üyesi bulunan İSTE akademisyenleri geçen yıl 89 yayın yaptı ve bu yayınların öğretim elemanı başına düşen oranı ise 0.36 oldu.
Hatay´a 6.966 öğrenci
Hatay´a 6.966 öğrenci
YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu yayınladı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi