Doğu Akdeniz belediyeleri buluştu
Arsuz Turizm ve Kültür Derneği, Akdeniz Bölgesinin belediye başkanlarını bir araya getirdi.
Tarih: 24.2.2020 11:30:36

İskenderun/SES

Arsuz Turizm ve Kültür Derneği tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yılın En´leri ödül gecesinde Adana, Mersin ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlarının yanı sıra Kahramanmaraş Türkoğlu ile Osmaniye Düziçi Atalan Belediye Başkanlarını Arsuz´da buluşturdu.
İdlib şehitleri dolayısıyla konser ve eğlence bölümü iptal edilen ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı´nın okunduğu gecede açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Hasan Arslan, bölgenin denizi, doğası ve tarihi dokusuyla çekim merkezine dönüşeceğini vurguladı. Bölgenin turizm mastır planının yapılması çağrısında da bulunan Arslan, bölgenin Samandağ-Arsuz yolu, HADO ve EXPO yatırımlarının da değer katacağını kaydetti.

Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir ile Osmaniye milletvekili Saha Ünlü, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer, Adana Büşükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar´ın da katıldığı gecede
ödülü Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven´den alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, barışın kenti olarak adlandırdığı Hatay´da bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Hatay´ın değerlerinin ortak paydayı oluşturduğunu ve komşu belediyeler olarak da ortak hareket ettiklerini ifade etti. Seçer, “Gaflet ve delalet içerisinde değiliz, her şeyin farkındayız. Güçlü siyasetçileriz” diye konuştu.

Sümbültepe´den yeni çalışma
Madenli Yat Limanı, Arsuz-Samandağ yolunun açılması ile meclis binası ile adalı konağının kamuya yeniden kazandırılması dolayısıyla Hatay Valisi Rahmi Doğan´a verilen Yılın En´leri ödülü sanat dalında ise Selin Sümbültepe´ye verildi. Ödülünü Prof. Dr. Nazan Savaş´ın sunduğu sanatçı Selin Sümbültepe, 2020 yılının kendisi için çok özel bir yıl olacağını belirtti. Sümbültepe, “2020 yılında kendi topraklarımdan çıkan melodiler ve ezgilerden oluşan yeni çalışmalar hazırıyoruz” dedi.
Kaynak:

HBB ekipleri nöbette
HBB ekipleri nöbette
Bölgede etkili yağışlar nedeniyle Arsuz´da toprak kayması ve heyelan yaşanan noktalara ivedilikle müdahale eden Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin önlemleri arttırarak görev sürdüreceği belirtildi.
Başkan Güven: Tüm ekiplerimizle sahadayız
Başkan Güven: Tüm ekiplerimizle sahadayız
Yağışın etkisini gösterdiği mahallelerde çalışmaların sürdüğünü belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Tüm araçlarımızı, ekipmanlarımızı kullanarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Arsuz´da kriz masası
Arsuz´da kriz masası
Arsuz Belediyesi, aşırı yağışların yarattığı hasarlarla ilgili oluşturulan kriz masasına 444 7 922 ve 03266612111 nolu telefon numaralarından ulaşılabileceğini bildirdi. CHP´nin Doğa Haklarından Sorumlu MYK Yrd. Nermin Yıldırım Kara, Zilli çayında barınan balıkçı teknelerinin Madenli barınağına sığınma taleplerinin değerlendirilmediğini açıkladı.
Arsuz´da ´seferberlik´ hali
Arsuz´da ´seferberlik´ hali
İki gündür etkisini sürdüren şiddet yağışın etkileri netleşmeye başladı. Kentteki kurumlar eşgüdümle çalışma yürütürken, sel felaketi yaşanan yerleşimlere yardım ulaştırıldı.
Arsuz´da şiddetli yağış etkiledi
Arsuz´da şiddetli yağış etkiledi
Arsuz Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü ekipleri iki gündür etkisini sürdüren yağışların etkili olduğu yerleşimlerde çalışmalarını sürdürdü, tıkanan kanal ve mazgallarda temizlik çalışması gerçekleştirildi.
Ahrazoğlu vefat etti
Ahrazoğlu vefat etti
MHP 26. dönem Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, yaşamını kaybetti.
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
Rumi takviminin başlangıcı olan 14 Ocak, yeni yıl (Ras-El Seni) olarak Arap alevileri tarafından kutlanıyor. Hatay yöresinde yaşayan alevi yurttaşlar, Ras El Seni´yi (yeni yıl) kutluyor.
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan´ın da katıldığı CHP Spor Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Konaklama tesislerinde denetim
Konaklama tesislerinde denetim
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 7 günübirlik konaklama tesisinde kayıt ve HES sorgulaması gerçekleştirdi.
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafa ‘acil destek´ çağrısında bulundu.
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
AKP teşkilatlarının 81 ildeki suç duyurusuna Hatay il örgütü de katılarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında bir suç duyurusunda bulundu.
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
10 Ocak 1961´de gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla ‘Çalışan Gazeteciler Günü, mesaj ve ziyaretlerle kutlandı.
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Kırkhan´daki bir fabrikada çıkan yangın, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
Covid-19 nedeniyle yeni tarih verilmesini değerlendiren HBB Başkanı Savaş: Ertelemeyi fırsata dönüştüreceğiz”
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Hatay İl Jandarma Komutanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Mustafa Kemal´in sözüyle kutladı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi