Dokuzoğlu´ndan çarşıda önlem denetimi
İskenderun Belediyesi Başkanvekili Mehmet Ali Dokuzoğlu, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte çarşı merkezinde maske ve fiziki mesafe denetimi yaptı.
Tarih: 17.9.2020 08:50:28

İçişleri Bakanlığı tarafından "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla yayımlanan genelge kapsamında İskenderun Belediyesi tarafından sürdürülen koronavirüs (Covid-19) denetimleri kapsamında İskenderun Belediyesi Başkanvekili Mehmet Ali Dokuzoğlu, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte çarşı merkezinde maske ve fiziki mesafe denetimi yaptı.

Salgın sürecinde genel kurallara uyulmasının kendilerinin ve halk sağlığı için önemini vurgulayan İskenderun Belediyesi Başkanvekili Mehmet Ali Dokuzoğlu, cezalar hakkında bilgilendirme yaparak, kurallara uyan esnafa teşekkür etti.

Denetimlerin aralıksız süreceğine işaret eden Başkanvekili Dokuzoğlu, “İskenderun´da genelinde maske ve mesafe tedbirlerine uyulması için denetimlerimiz devam ediyor. İçişleri Bakanlığı´nın denetim genelgesi kapsamında çarşı merkezinde vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları noktasında uyarılarda bulunduk. Salgınla mücadele etmek için hep birlikte tedbirlere uymalıyız” dedi.

Bir an önce normala hayata dönmeyi dilediklerini kaydeden Dokuzoğlu, “Tek dileğimiz bir an önce normal hayatlarımıza geri dönebilmek. Tüm mücadelemiz bunun için. Sadece bugün için değil, denetimlerimiz her zaman devam ediyor. Vatandaşlarımızdan sağlık tedbirlerine uymaları noktasında hassasiyet bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Belediye ekipleri denetimde
Belediye ekipleri denetimde
Çarşı merkezinde cafeler, dönerciler ve diğer esnaf tek tek denetlendi.
Üniversiteye cami protokolü
Üniversiteye cami protokolü
Merkez kampüsün çevresindeki camilerin varlığına karşın üniversiteye tahsisli alan içinde ibadet yeri tadilat süreci de tartışmalı olan caminin protokolünü İSTE, “Öğrenci ve Personelin İSTE´ği Geri Çevrilmedi!” başlığıyla servis etti.
Tosyalı´dan bayram ‘mesaisi´
Tosyalı´dan bayram ‘mesaisi´
Kurban Bayramı dolayısıyla denetim ve çalışmalara zaman zaman katılan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, mahalle ziyaretlerinde istişarede bulundu, şehit v gazi ailelerini ziyaret etti, şehitlik ziyaretinde ailelerin acılarını paylaştı. Başkan Tosyalı, Denizciler Bölge Trafik Kontrol Noktasında trafik uygulaması yapan polislerle bayramlaştı.
Bayram öncesi önlemler sıkılaştırıldı
Bayram öncesi önlemler sıkılaştırıldı
İskenderun Kaymakamlığı koronavirüse yönelik önlemlerin yanı sıra bayram öncesi ilave sağlık, ulaşım, altyapı, güvenliğe yönelik önlemlerin arttırıldığını bildirdi.
Mahalleye ‘çok amaçlı salon´
Mahalleye ‘çok amaçlı salon´
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Alevi Kültürünü Araştırma ve Dayanışma Derneği AKAD´la yapılan protokol kapsamında kaba inşaat halinde devredilen çok amaçlı salonun yapımını tamamlama aşamasına getirdi.
Kooperatifte Kazmacı dönemi
Kooperatifte Kazmacı dönemi
İskenderun 2 No´lu Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi´nde Başkanlığa Atilla Yusuf Kazmacı getirildi.
Kurban satış alanı hazırlanıyor
Kurban satış alanı hazırlanıyor
İskenderun Belediyesi ekipleri, kurban satış alanı olarak belirlenen alanda zemin düzenleme çalışması yapıyor.
“İskenderun Belediyesi Denetim Raporu değiştirildi” iddiası
“İskenderun Belediyesi Denetim Raporu değiştirildi” iddiası
İskenderun Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Ali Mutlu, İskenderun belediyesinin 2019 yılı denetim raporuna atılan şerhin kaldırılmasıyla, raporun değiştirildiğini ve suç işlendiğini savundu.
5 Temmuz için güvercinler uçuruldu
5 Temmuz için güvercinler uçuruldu
5 Temmuz İskenderun Kurtuluş Bayramı´nın 82.yıldönümü dolayısıyla İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen araç korteji renkli görüntüler oluşturdu.
5 Temmuz´a ‘önlemli´ tören
5 Temmuz´a ‘önlemli´ tören
İskenderun´un 5 Temmuz 1938´de düşman işgalinden kurtarılarak, anavatana ilhak oluşunun 82´nci yıldönümünü törenleri koronavirüs önlemleri kapsamında gerçekleştirildi.
Ordunun İskenderun´a girişinin 82. yıldönümü
Ordunun İskenderun´a girişinin 82. yıldönümü
Türk ordusunun İskenderun´a girişinin 82. yıl dönümü 5 Temmuz Pazar günü törenle kutlanacak.
Dal öğütme makinası Arsuz´a verilecek
Dal öğütme makinası Arsuz´a verilecek
Arsuz´da bahçeli evler ile sitelerin yeşil atıkları artık yeşil gübre olma yolunda. Bu amaçla İskenderun Belediyesi´nin elinde bulunan dal öğütme makinesi 31 Aralık 2023 yılına kadar Arsuz Belediyesi´ne tahsis edilecek.
Asfalt çalışmasını gazetecilere anlattı
Asfalt çalışmasını gazetecilere anlattı
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kentte belediyenin yaptığı asfalt çalışmalarını gazetecilerle birlikte inceleyip, bilgi verdi.
Tosyalı: İhtiyaçta öncelik değişti
Tosyalı: İhtiyaçta öncelik değişti
31 Mart yerel seçimleri sonrası 5 Nisan´da mazbatasını alıp, 8 Nisan´da göreve başladığını anımsatan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 15 aylık dönemine ilişkin yaptığı çalışmaları anlattı, gazetecilerin yönelttiği soruları yanıtladı.
İskenderun´da hijyen denetimi
İskenderun´da hijyen denetimi
İskenderun´da oluşturulan bir komisyon, gıda üretimi yapan işyerlerine yönelik hijyen denetimini sürdürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi