"Dudaklar ölür-sözler yaşar"
Korkmaz, yeni kitabını yayınladı
Tarih: 9.10.2019 13:02:20

Akın Bodur/İskenderun

İskenderunlu gazeteci Ersen Korkmaz, "Dudaklar ölür-sözler yaşar" adlı kitabını çıkardı. 3 bin adet yayınlandığı belirtilen "Dudaklar ölür-sözler yaşar" adlı kitap, Ulusoy Matbaasında basıldı.
Kitabın önsüzünü kaleme alan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ´dostum´ diye seslendiği Ersen Korkmaz´a başarı dilediği yazısında şunlara yer verdi: "8500 yıla uzanan geçmişiyle insanlık tarihine damga vuran, kadim kentlerinden en önemlilerinden biri olan; Medeniyetler, hoşgörü, barış, kardeşlik ve gastronomi kentimiz Hatay´ımızın her tarafıdan tarih ve kültür fışkırmaktadır. kentimizin hücrelenine sirayet ederek yiten zaman sürecinde Hatay´ımız da Yazar-Çizer ve sanatçılarımızın da bu güne kadar adından bahsettirmiş, bahsettirmeye de devam edecektir. Hatay´ımız da çekirdekten yetişen Gazeteci-Yazar dostumuz Ersen Korkmaz´ın daha önce yayınlanan üç yapıtını zevkle okudum.
Dostumuzun, gerçek yaşamdan, uzun zaman sürecinde derlediği sözlerden oluşan Dudaklar Ölür-Sözler Yaşar adlı bu yapıtıyla Hatay´ımızın adını Türkiye´de duyuracağına inancım tamdır.
Kitabında bana sizlere hitap için sayfa ayırdığı için de ayrıca teşekkür ederim. Başarılar diliyorum dostum. Sevgi ve sagılarımla."
Çeşitli konulara ilişkin söz ve yaklaşımları derlediği 102 sayfalık "Dudaklar ölür sözler yaşar" adlı kitabın hazırlığını 2015´ten beri sürdürdüğünü ifade eden Korkmaz, amacının birçok konudaki güncel fikirleri kayıt altına almak olduğunu ifade etti. Daha önce "Gece kovboyu", 93´ten bugüne" ve "Demokrat´ta" adlı kitapları çıkaran Kokmaz, dağıtımına Hatay´dan başlayıp, çeşitli illerde sürdüreceği yeni kitabını annesi Remziye, babası Hüseyin ile 5 kişilik ailesine ithaf ettiğini ifade etti.
Kaynak:

HADO Protokolü imzalandı
HADO Protokolü imzalandı
Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında Arsuz Madenli Balıkçı Barınağı rıhtımının HADO işletmesi olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin kullanımı ile ilgili protokol imzalandı.
Belediyeden ‘alternatif yol´
Belediyeden ‘alternatif yol´
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kent genelinde trafik yükünü hafifletme adına alternatif yol çalışmaları planladıklarını belirtti.
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
DİSK´e bağlı Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara´da yaşanan ve ülke tarihinin en kanlı terör saldırısı olarak bilinen Gar katliamının yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor.
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da 2020 turizm yaz sezonunda düzenlenen festivallere ek olarak Color Life festivalinin de düzenlenmesi ile ilgili görüşme yapıldı.
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediyeyi ziyaret eden kentte faaliyet gösteren AKAD Başkanı Nihat Yenmiş ve yönetimini kabul etti, İskenderun MHP ile İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Saraçoğlu´nu ziyaret etti.
MMK´ya tesis onayı
MMK´ya tesis onayı
Dörtyol´da faaliyet gösteren MMK Metalurji San Tic ve Liman İşletmeciliği A.Ş.´nin yapılmasını planladığı Kömür Tahliye ve Depolama Tesisi projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na başvurusu kabul edildi.
Çöplükte kapasite arttırılacak
Çöplükte kapasite arttırılacak
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Antakya´da yapılması planlanan Hatay Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin kapasitesi arttırılacak.
Yağmur suyu mazgallarına revize
Yağmur suyu mazgallarına revize
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), ilde oluşan altyapı problemlerini çözüme kavuşturmak için müdahalelerin sürdüğünü bildirdi.
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
Gar saldırısında ölenler anıldı.
Barış Pınarı Harekatı başladı
Barış Pınarı Harekatı başladı
Fırat Nehri´nin doğusuna yapılıyor
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Hatay il asayiş geniş katılımlı toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.
İSTE´ye ´atama ziyareti´
İSTE´ye ´atama ziyareti´
Vali Doğan, rektör Dereli´yi kutladı
Kültürel miras sempozyumu
Kültürel miras sempozyumu
Korumada görev alanlar bilgilendirildi
11 ilçede elektrik kesintisi
11 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle yarın elektrik kesintisi uyulanacak.
Saha, amatör kulüplere açılacak
Saha, amatör kulüplere açılacak
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yardımcıları ile birlikte belediyenin Sakarya Spor Tesislerindeki futbol sahasında incelemede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi