Eğitim Bir Sen´den açıklama
Eğitim Bir Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Benli, kentte örgütlü bir sendikanın İSTE´de üye yapılanması, sendika üye sayısı ve yetki sürecine yönelik yaptığı suç duyurusuna ilişkin açıklamada bulundu.
Tarih: 9.6.2021 16:29:51

İskenderun/SES


İsim vermeden üniversitede örgütlenmeye yönelik çekişme yaşadığı sendikanın yönetimini suçlayan Benli, açıklamasında şunları belirtti: "Kendisi de eğitimci olan eğitim sendikasını temsil eden başkana soruyoruz; Üyeleriniz arasında Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu´nun 15. maddesine göre sendikaya üye olamayacak kişiler diye belirtilen personellerden üye yaptığınız, yetki tespitinde üye saydırmaya çalıştığınız kişi/kişiler var mıdır? Sendika üyesi olamayacak personeli, hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde üye tespitinde saydırmaya kalkışarak haksız ve hukuksuz bir biçimde sendika üye sayılarının eşit çıkmasına neden olan yine siz değil misiniz? Profesyonel sendikacı olan başkanın da bildiği gibi, sayım zamanlarında gerek kendileri gerek üniversite temsilcilerinin, üye aidatlarını takip ederek sonradan ortaya çıkabilecek sıkıntıları önlemek adına süreci sıkı takip edip görevlerini daha ehemmiyetli yapması gerekmez mi? Bu görevi yerine getirmeyerek hem üniversite yönetimini hem de diğer sendikaları zan altında bırakmak en hafif şekliyle ´Yavuz hırsız ev sahibini bastırır´ misali hukuksuz ve kanunsuz üyelik işlemlerini örtbas etmek niyeti mi taşımaktadır? Başkan toplantıda, kendilerine üye olup da üye aidatlarının sisteme girilmediğini iddia ederek, mutemetleri itham edip zan altında bırakmamış mıdır? Kaldı ki zan altında bıraktıkları mutemetlerin üye olduğu sendikadan da haberdar mıdır? Haksızlığı ve hukuksuzluğu gizlemek adına kendi üyenizi itham ettiğinizin farkında mısınız? Sizin göreviniz sendikanızı savunurken üyelerinizi görmezden gelmek midir? Tüm bu süreci değerlendirdiğimizde yaptığınız tüm bu işler sendikacılık değildir. Hepimiz bu olay vesilesiyle bunu gördük, eğitim çalışanları da gördü, üyeleriniz de gördü. Kendi ihmalleriniz ve sorumluluklarınızı yerine getirmeyerek başkalarını suçlamak ne kadar doğrudur?"
Kaynak:

Sanayinin ihtiyacı teknik eğitim için protokol
Sanayinin ihtiyacı teknik eğitim için protokol
Özel Antakya Teknokent Koleji ile Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu arasında sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün okul-sanayi işbirliği protokolü imzalandı.
Sendikanın okullara ilişkin tespitleri
Sendikanın okullara ilişkin tespitleri
Eğitim Sen İskenderun Şubesi, yeni eğitim öğretim yılının, salgınla ilgili kaygılar, aşı ve test tartışmaları, LGS sonrası istediği okul türüne yerleşemeyenler, kalabalık sınıflar, öğretmen açıkları, özel-devlet arasındaki uygulama farkları vb. bir dolu sorunun gölgesinde başladığını belirtti.
Zil çaldı ve eğitim başladı
Zil çaldı ve eğitim başladı
İlk, orta ve liselerde okullar, bir buçuk yıl sonra açıldı ve yüz yüze eğitim başladı.
Pandemide 157 eğitim çalışanı yaşamını yitirdi
Pandemide 157 eğitim çalışanı yaşamını yitirdi
Eğitim sen İskenderun şube Başkanı Mustafa Ünsal, pandeminin başlangıcından bu yana geçen sürede MEB alınması gereken tedbirler konusunda eğitim emekçilerinin alep ve önerilerine kulaklarını tıkadığını savundu.
YKS sonuçları açıklandı
YKS sonuçları açıklandı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı.
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İskenderun´da 2021 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı´nda (YKS) dereceye giren öğrenciler için düzenlenen törenle hediye verildi.
Emin, burs desteği istiyor
Emin, burs desteği istiyor
YKS´de Türkiye 784. olmuştu
İSTE´den yangına karşı proje çağrısı
İSTE´den yangına karşı proje çağrısı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) orman yangınları ile mücadele için proje çağrısı yaptı.
YKS puanı 170´e çekildi
YKS puanı 170´e çekildi
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversite sınavlarında baraj puanını 170´e düşürdü. Kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyururken, barajdaki düşüş, ilk tercihler ve ek yerleştirmede geçerli olmayacak.
Barajı geçenler avantajlı
Barajı geçenler avantajlı
YKS´de 180 ve üstü alan kişi sayısı az, üniversitelerde kontenjan çok
YKS sonuçları açıklandı
YKS sonuçları açıklandı
2021 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları ÖSYM´nin resmi internet sitesinden dün sabah açıklandı.
LGS´de 97 kişi tam puan aldı
LGS´de 97 kişi tam puan aldı
2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirme sonuçları, Milli Eğitim bakanlığının ´http://www.meb.gov.tr´ adresinden ilan edildi.
İSTE´de mezuniyet töreni
İSTE´de mezuniyet töreni
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2020-2021 akademik dönemi mezunlarını gerçekleştirilen Mezuniyet Töreni ile uğurladı.
Dijital eğitimi destekleme projesi
Dijital eğitimi destekleme projesi
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadiriye Yırtıcı, proje kapsamında Eylül 2021´den itibaren öğrenci ve öğretmen eğitimlerinin başlayacağını ve öğrencilerle birlikte yurtdışı hareketliliklere katılacaklarını belirtti.
Kursa katılana 53 ücretsiz noktadan ulaşım
Kursa katılana 53 ücretsiz noktadan ulaşım
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya´daki spor kompleksi ve yaşam merkezinde ücretsiz yaz spor kurslarının devam ettiğini bildirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi