Eğitim de bilim kurulu ister!
Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Ünsal, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TRT EBA TV ve www.eba.gov.tr adreslerinden başlatılan uzaktan eğitimin ilk gününde içerikle ilgili çocuklara asla izletilmemesi gereken görüntülerin ders aralarında gösterilmesi ve diğer esikliklerin süreçle ilgili aksaklıkları gösterdiğini belirtti.
Tarih: 25.3.2020 11:14:50

İskenderun/SES

 Ünsal, “Uzaktan eğitimde kullanılacak ders içerikleri, görselleri ve diğer materyalin yayınlamadan önce bilim insanlarından oluşan bir kurul tarafından değerlendirilmesi gerektiği açıktır” dedi.
Ünsal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bu sürecin tüm öğrenciler açısından ulaşılabilir olması ve Öğrenciler arası eşitsizliklerin giderilmesi için durumunu Bakanlık tarafından açılan 444 0 632 nolu hatta bildiren öğrencilere tablet ve bilgisayar verilmesinin doğru olacağını belirtmiştik. Ancak uzaktan eğitimin ilk günü içerikle ilgili çocuklarımızın asla izlememesi gereken görüntülerin ders aralarında gösterilmesi ve diğer esiklikler bize süreçle ilgili aksaklıkları bize gösterdi. Bundan sonraki süreçte; Uzaktan eğitimde kullanılacak ders içerikleri, görselleri ve diğer materyalin yayınlamadan önce bilim insanlarından oluşan bir kurul tarafından değerlendirilmesi gerektiği açıktır. Bilimsel gerçeklikle bağdaşmayan, pedagojik açıdan uygun olmayan içerikler mutlaka ayıklanmalıdır. MEB bu konu ile ilgili yeni bir çalışma yapmalı ve tüm kesimleri bu çalışmaya dahil etmelidir. Sendikamız tüm yayınları yakından takip ederek, gerekli uyarıları yapacak ve atılması gereken adımları atacaktır. İkinci bir hususta eğitim alanında mağdur olan üç kesimle ilgili. Ücretli öğretmenler,Usta öğreticiler ve Rehabilitasyon merkezi çalışanları.Bu kesimlerin yaşadığı mağduriyeti ısrarla kamuoyunun bilgisine ve ilgisine sunulmasına rağmen hala bir çözüm ortaya konmamıştır.Milli Eğitim Bakanlığı bir an evvel ücret karşılığı çalışan bu arkadaşlarımızın durumuna açıklık getirmeli,maaşları ödenmeli ve mağduriyetleri giderilmelidir. Son olarak bu süreçte can siperane bir çalışma yürüten sağlık emekçilerinin her türlü sağlık,barınma,ulaşım sorunları acilen çözülmeli ve tüm sağlık çalışanlarına ayrımsız bir maaş ikramiye ödenmelidir diyor; Tüm kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.”
Kaynak:

Ücretsiz maske başvurusu e-devlet linkinden
Ücretsiz maske başvurusu e-devlet linkinden
Ücretsiz maske için e-devlet linki aktifleştirilerek yayına girdi
TMMOB´dan kaza raporu
TMMOB´dan kaza raporu
TMMOB İskenderun İlçe Koordinasyon Kurulu raporunda, ‘ölüm kavşağı´na “acilen bölgeye kaçış rampasının yapılması, uyarı ve yönlendirme tabelalarının arttırılması ve o noktalara yönelik trafik kontrollerin de sürekliliğinin sağlanması” istendi.
Maske başvurusu durduruldu
Maske başvurusu durduruldu
Maske hakkından yararlanmak için PTT İnternet sitesinden form doldurulması işlemi durduruldu.
Arsuz´da zabıta denetimi
Arsuz´da zabıta denetimi
İşyerlerine bilgilendirici afişler asılıyor, ekmek ve vb. gıda ürünlerinin ambalajlı satılması önlemleri denetleniyor
Avukatlardan ‘temsili tören´
Avukatlardan ‘temsili tören´
Hatay Baro Başkanı Av. Dönmez, koronavirüsün yarattığı küresel salgın koşullarında sistemlerin sorgulanmasından meslek mensuplarının uğradığı kayıplara dikkat çekti
Arabistan´dan dönüş için son 24 saat
Arabistan´dan dönüş için son 24 saat
Arabistan´dan Türkiye´ye dönüş için bugün saat 24.00´a kadar Riyad Büyükelçiliği ile Cidde Konsolosluğuna başvuru yapılabilecek
Şiddete uğrayan kadına destek kısıtlanıyor mu?
Şiddete uğrayan kadına destek kısıtlanıyor mu?
Kriz koordinasyon kurulu öneren Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç´a göre de salgın riskiyle alınan önlemlerde kadınlar için destekler kısıtlanıyor, çok daha güvencesiz bir ortam oluşturuluyor
Arsuz´da dezenfeksiyon ve larva mücadelesi
Arsuz´da dezenfeksiyon ve larva mücadelesi
Arsuz Belediyesi ekipleri, Kovit-19´a yönelik çalışmalar kapsamında dezenfekte çalışmaları yanı sıra sivrisinek ve karasinek mücadelesini de eş zamanlı devam ediyor.
Akdeniz´de 4.8´lik sarsındı
Akdeniz´de 4.8´lik sarsındı
Saat 21.15´te merkez üssü Akdeniz olan 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Gözyaşlarıyla uğurlandılar
Gözyaşlarıyla uğurlandılar
Ali, Leyla ve Esmehan Yıldırım ile baba oğul Burhan ve Onur İsakoğlu´nun cenazeleri Çankaya Mezarlığı´nda defnedildi.
Kaymakam Yönden´den taziye mesajı
Kaymakam Yönden´den taziye mesajı
İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı mevkiinde dün yaşanan ölümlü zincirleme trafik kazası sonrasında İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, bir taziye mesajı yayımladı.
TMMOB´tan ölüm kavşağına rapor hazırlığı
TMMOB´tan ölüm kavşağına rapor hazırlığı
TMMOB İskenderun İlçe Koordinasyon Kurulu (İKK), ‘freni patlayan kamyon cinayeti´ olarak adlandırdığı E 91 karayolunun Sarımazı—İskenderun bölümünde yaşanan kazaların önlenmesine yönelik çözüme destek vermeye hazır olduklarını bildirdi.
Destek parası evlerde ödenecek
Destek parası evlerde ödenecek
Oluşan yoğunluk ve sosyal mesafe korunamayınca PTT´den ödemeye son verildi
‘Akşam pazarı kalabalığı önlensin´ kararı
‘Akşam pazarı kalabalığı önlensin´ kararı
Hatay İl Hıfzıssıhha Kurulu, pazarlarda sosyal mesafenin korunması ve akşam pazarı kalabalığının önlenmesi istendi.
Sahte dezenfektan operasyonu
Sahte dezenfektan operasyonu
İş yeri sahibi Suriye uyruklu S.H, gözaltına alındı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi