Eğitim Sen, çalışanlarını ücretli izne çıkardı
Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Ünsal: Sendikanın tüm çalışanlarına 30 Mart 2020 tarihine kadar ücretli mazeret izni verildi
Tarih: 21.3.2020 16:02:12

 

Dünyanın neredeyse tüm ülkelerine etkisi altına alan oldukça ciddi bir salgın tehdidi altında olduğunu belirten Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Ünsal, Eğitim Sen Genel Merkezi, şubeleri ve temsilcilikleri ile bulunulan bölgelerde bu dönemde yaşananları yakından izleyeceğini belirterek ihtiyaç olması halinde ve gerekli durumlarda sorumluluk almaya hazır olduklarını bildirdi.
MEB ve YÖK gibi faaliyet alanlarında bulunan kamu kurumlarının, bu zor süreci sendikalar ve diğer örgütlü kesimlerle koordine ederek sürdürmesi yönünde sendika olarak yapılan çağrılarına yanıt verilmemesine karşın bunu sürdüreceklerini de kaydeden Ünsal, “Bu zor dönemi dayanışma ve yan yana durarak aşacağımıza inanıyorum” dedi.
Ünsal, yazılı açıklamasında şu görüşleri paylaştı: “Bu karanlık günlerden aydınlığa bilim, dayanışma ve sorumluluk ile ulaşacağız. Bilimin söylediği ve önerdiği ne varsa eksiksiz yaşama geçirecek ve kısa sürede yaşamımızın normalleşmesi için üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Yöneticileri sürekli olarak uyarmak bizlerin kamusal sorumluluğudur. Alınan tedbirleri de yönetimin tüm uygulamalarını da yakından takip edecek; yanlışlık ve eksikliklerin giderilmesi için adım atacağız. Eğitim Sen olarak, bu sorumluluğumuzu hem merkezi hem de tüm illerde titizlikle yerine getireceğimizin tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.
Dayanışma bu zor günleri aşabilmenin en önemli aracı olacaktır. Kimsenin yalnız, çaresiz ve umutsuz kalmasına izin vermemek bizleri bugünden yarına taşıyacaktır. Eğitim Sen Genel Merkezi, şubeleri, temsilcilikleri, üyeleri kimin ihtiyacı varsa onun omuz başında; nerede gereksinim oluşursa tereddütsüz orada olacaktır. Omuz omuza, el ele yürüdük, yürümeyi sürdüreceğiz. Eğitim Sen için öncelik insanlarımızın sağlığıdır. İnsan sağlığını tehlikeye atacak hiçbir adımı doğru ve kabul edilebilir bulmayız. O nedenle de, salgın tehdidinin oluşmasının hemen ardından MEB´e okulları tatil etme ve öğrencilerin, çalışanların sağlığını tehlikeye atmama çağrısında bulunduk. Eğitim Sen tarihsel sorumluluğunu yerine getirmek için bir adım daha attı ve tüm çalışanlarına 30 Mart 2020 tarihine kadar ücretli mazeret izni verdi. Çalışanlarımıza verilen ücretli izin yıllık izinlerine dahil edilmeyecek. Bu adım ne sendikanın kapatılması anlamına geliyor ne de sendikal faaliyetlerin tatil edilmesi. Çalışanlarımızın sağlığı da hakları da Eğitim Sen olarak sürekli gözeteceğimiz en önemli unsurlar oldu, olmayı da sürdürecek. Tüm emekçilerin bu zor günlerde aynı hakları kullanması gerektiğine olan inancımız tamdır.”
Kaynak:

Hatay da araç ve yaya giriş çıkışına kapatılıyor
Hatay da araç ve yaya giriş çıkışına kapatılıyor
Hatay´da dahil büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak il sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar bugün saat 24.00´den itibaren 15 günlük bir süre için geçici olarak durduruluyor.
Hatay´daki vaka sayısı 22
Hatay´daki vaka sayısı 22
Toplam can kaybı 277´ye, vaka sayısı 15 bin 679´a yükseldi
11 başkandan ´yanlıştan dönün´ çağrısı
11 başkandan ´yanlıştan dönün´ çağrısı
Bağış hesapları bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bildiri yayımladı
Tarım ve gıda için “Covid-19 Danışma Kurulu” önerisi
Tarım ve gıda için “Covid-19 Danışma Kurulu” önerisi
Koronavirüsle mücadele sürecinde tarım sektörü ve üreticilerin zarar görmemesi, gıda tedarikinin aksamaması için önlemler alınması istendi.
Korona günlerine tarımsal destek
Korona günlerine tarımsal destek
Büyükşehirlerin gıda planlaması Hatay Büyükşehir Belediyesi HBB´nin masasında
Okullara 30 Nisan´a kadar ara verildi
Okullara 30 Nisan´a kadar ara verildi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu Toplantısının ardından Koronavirüs ile ilgili son gelişmeleri ve alınan ortak önlemleri değerlendirdi.
Avukatlardan ‘Erteleme şart!´ çağrısı
Avukatlardan ‘Erteleme şart!´ çağrısı
Hatay Barosu başkanı Av. Ekrem Dönmez, 80 Baro başkanıyla 9 maddelik talep listesini Cumhurbaşkanlığı, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına gönderdi.
Mahkemelere virüs ertelemesi
Mahkemelere virüs ertelemesi
Hatay´da da birçok adliyedeki mahkeme, tutuklusu bulunmayan davaları ve keşif kararlarını ertelemeye başladı.
DİSK´ten Çankaya´ya davet değerlendirmesi
DİSK´ten Çankaya´ya davet değerlendirmesi
DİSK´in Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: Müzakereden kaçmak kabul edilemez
Korona önlemleri genişletiliyor
Korona önlemleri genişletiliyor
İçişlei Bakanlığı´ndan Valiliklere gönderilen ek genelge ile bir çok merkezin faaliyetleri geçici olarak bugünden itibaren durduruluyor
Reyhanlı´da yeniden hareketlilik
Reyhanlı´da yeniden hareketlilik
MSB, bir askerin şehit olduğunu, 9 askerin yaralandığını bildirdi.
Türkiye oğullarına ağlıyor
Türkiye oğullarına ağlıyor
Suriye´nin İdlib kentinde hava saldırısı sonucu şehit olan askerler Hatay´dan memleketlerine gönderildi. Şehitler için Hatay ve diğer illerde acı ve gözyaşı vardı.
Ateş, gönüllere düştü
Ateş, gönüllere düştü
33 asker şehit oldu, yaralılar tedavide. Şehitler memleketlerine uğurlanıyor. Hataylı 3 şehit yarın toprağa verilecek
Asker aileleri için iletişim hattı
Asker aileleri için iletişim hattı
Sınırda yakınları olan aileler, 0326 214 02 63 nolu telefondan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şube Müdürü Kevser Sandıkçı´dan bilgi alabilecek.
Hulusi Akar, kuvvet komutanlarıyla Hatay´da
Hulusi Akar, kuvvet komutanlarıyla Hatay´da
Şehit asker sayısı 33´e ulaştı. Kuvvet komutanlarıyla gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, operasyonu sınırdan sevk ve idare ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi