Ekonomide üç hedef
Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, "Avrupa Birliği´nin 1,8, OECD ülkelerinin 2,2 büyüdüğü yerde Türkiye yüzde 5 büyüdü. Bütün bu söylediklerim o sözde derecelendirme kuruluşlarına kapak olsun." dedi.
Tarih: 19.6.2017 10:54:55/ 129okunma / 0yorum

Burak Milli/Payas

Metin, Payas Belediyesi´nce Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi´nde düzenlenen iftar programında, yıl sonuna kadar 3 hedeflerinin bulunduğunu söyledi. Birincisinin enflasyon, ikincisinin faiz olduğunu ve ikisini de tek haneli rakama düşüreceklerini belirten Metin, üçüncüsü sırada ise işsizliğin geldiğini, onu da tek haneli rakama düşürme hedefi doğrultusunda yeni ekonomik reform niteliğinde yapısal anlamda önemli düzenlemeleri bir bir açıklayacaklarını dile getirdi. Geleceğe güvenle bakıp güvenle planlamak için geçmişe gitmek gerektiğini dile getiren Metin, Türkiye´nin 2002 yılından sonra büyümeye, gelişmeye ve değişmeye başladığını anlattı.

Zirvede olan Türkiye´de Mayıs 2013´ten itibaren terör eylemlerinin gerçekleştirildiğini anımsatan Metin, şöyle konuştu:

"Gezi olayları adı altında sanki toplumsal bir hareket varmış gibi oluşturulan ve arkasında dış ülke istihbaratlarının olduğu ve terör örgütlerinin kullanıldığı Gezi olayları başlatıldı. Gezi olayları üzerinden Türkiye´yi yönetilemez hale sokmak istediler. Hükümeti devirmek istediler ama buna bu millet izin vermedi. Peki durdular mı? Durmadılar. Hemen 6 ay sonra FETÖ´nün ilk eylemini gerçekleştirdiler. 17-25 Aralık teşebbüsünü gerçekleştirdiler. Bu millet 2014 yerel seçimlerinde AK Parti kadrolarına olan inancını yine gösterdi ve yine ´dur´ dedi. Peki durdular mı? Durmadılar. Bölücü terör örgütünün siyasal yapısının başındaki adamı allayıp pulladılar yüzde 10´u geçirtip Türkiye´yi hükümetsiz bırakma teşebbüsünde bulundular. Bu millet 6 ay sonra 1 Kasım´da yine izin vermedi. Yine durmadılar. Ardından 15 Temmuz hain kalkışmayı gerçekleştirdiler. FETÖ´yü kullanarak FETÖ üzerinden yine bu ülkeye bu terör saldırısını ortaya koydular. Ama milletimiz ne yaptı? Bu olay olur olmaz tankın, tüfeğin, helikopterin uçağın her türlü silahın karşısında siper etti gövdesini ve bu hayasızca akını durdurdu. Gece tankın, uçağın, helikopterin altına yatan, mermiye göğsünü siper ederek mücadele eden esnafımız sabah gitti dükkanını açtı. Sanayicimiz üretimine devam etti. Dünyada hiçbir iktisat teorisi, ekonomik bilimsel teori bunu açıklayamaz. Gece bir ülkenin yaşayabileceği en kötü saldırı gerçekleştiriliyor, millet bu saldırıya karşı sadece göğsünü siper ederek 9 saatte bu saldırıyı bastırıyor ve sabah ekonominin bütün dinamikleri çalışıyor. Bunu siz dünyanın hiçbir teorisiyle izah edemezsiniz. Bu teorinin ismi Türk milletidir."

"Türkiye´nin söz sahibi olması rahatsız ediyor"
Bugün dünyanın en büyük firmalarının üretim merkezinin Türkiye olduğunu vurgulayan Metin, "Avrupa Birliği´nin 1,8, OECD ülkelerinin 2,2 büyüdüğü yerde Türkiye yüzde 5 büyüdü. Bütün bu söylediklerim o sözde derecelendirme kuruluşlarına kapak olsun. Hamdolsun bu ülke üretiyor. Üretmeye devam ediyor. Artarak üretmeye devam ediyor. Hem yerli sermayemizin hem yabancı sermayenin Türkiye´de şu ana kadar getirdiği yatırım tutarı 700 milyar dolardır. Türkiye´nin bölgesinde ve dünyada söz sahibi olması rahatsız etmektedir. Mesele budur. Dünyada hangi lider var Birleşmiş Milletler kürsüsüne gelip de dünya beşten büyüktür diyebilen. Bir tek bizim liderimiz var. Recep Tayyip Erdoğan var. O da bu gücü sizlerden alıyor" ifadelerini kullandı.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ekonomide hedef
Kaymakam Tortop´tan hizmet incelemesi
Kaymakam Tortop´tan hizmet incelemesi
Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop Antakya Belediyesi´nce Madenboyu Mahallesi´nde yapımı devam eden sentetik çim sahada incelemede bulundu. Kaymakam tortop´a inceleme sırasında alanda çalışma yürüten ekip, proji ve süreçleri hakkında bilgi verdi.
Açık kalp ameliyatına hazırlık var
Açık kalp ameliyatına hazırlık var
İskenderun Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Veysel Yıldırım, Doğu Akdeniz bölgesinin öncü hastanesi olma doğrultusunda hizmet kalitesini arttırmayı hedeflediklerini belirtti.
İlk Kurşun belgesi Kaymakam Bulacak´ta
İlk Kurşun belgesi Kaymakam Bulacak´ta
Dörtyol Belediye Başkanı Toksoy, Milli Mücadele´de ilk kurşunun Dörtyol´da atılışının resmi belgesini kendisine iade ziyaretinde bulunan Kaymakam Murat Bulacak´a teslim etti.
2400 bebeğe belediyeden ‘hoşgeldin´ armağanı
2400 bebeğe belediyeden ‘hoşgeldin´ armağanı
İskenderun Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Hoş Geldin Minik Can´ projesi ile 2 bin 400 aileye yeni doğan bebek setiyle ulaşıldı.
Afet kader değildir!
Afet kader değildir!
17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 18.yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada İMO İskenderun Temsilcilik Başkanı Selahattin Gündüz, bugün kentlerin deprem afeti yanında insan eliyle yaratılan 4 yeni afetle karşı karşıya bırakıldığını kaydetti.
“Birlikte olmaktan mutluyum”
“Birlikte olmaktan mutluyum”
Geçtiğimiz hafta sonu kutlanan ‘Surp Asdvadzadzin´ Meryem Ana´nın Göğe Yükseliş Bayramı dolayısı ile Hatay´a gelen Değabah Patrik Kaymakamı Başepiskopos Karekin Bekçiyan, ayin sonrası Hatay Ermeni Kiliseleri Din Görevlisi Avedis Tabaşyan ve Peder Dırtat Uzunyan ile birlikte, İskenderun Karasun Manuk Ermeni Kilisesi´ni ziyaret edip, kilise cemaati ile tanıştı.
Osmaniye valisinden Soytürk´e ziyaret
Osmaniye valisinden Soytürk´e ziyaret
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, programları kapsamında geldiği İskenderun´da Kaymakam Recep Soytürk´ü ziyaret etti.
Gedik için mevlid okutuldu
Gedik için mevlid okutuldu
Trabzon´un Maçka ilçesi kırsalında terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik´in ruhuna ithafen mevlid-i şerif okutuldu.
İskenderun´da örgüt operasyonu
İskenderun´da örgüt operasyonu
İskenderun´da dün sabaha karşı düzenlenen operasyonda terör örgütü üyesi olduğu belirtilen 5 kişi gözaltına alındı; operasyonda bir özel harekat polisinin yaralandığı bildirildi.
Dingil, AKP´nin yıldönümü programında
Dingil, AKP´nin yıldönümü programında
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımı ile Ankara-Sincan´da düzenlenen AKP´nin 16. yıl dönümü kutlama programına katıldı.
Çelik-İş´den TİS bilgilendirmesi
Çelik-İş´den TİS bilgilendirmesi
Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube yöneticileri, İskenderun Demir Çelik A.Ş. arasında başlatılan Toplu İş Sözleşme (TİS) görüşmeleriyle ilgili çalışanları ziyaret ederek süreçle ilgili bilgi verdi.
Belediyeden kaldırım ve asfalt
Belediyeden kaldırım ve asfalt
İskenderun´daki cadde ve sokaklarda program dahilinde asfaltlama çalışması sürdüren İskenderun Belediyesi kilitli parke taşı ve kaldırım düzenlemeyi de eş zamanlı gerçekleştiriyor.
“Gece sağlık hizmeti rahatlattı”
“Gece sağlık hizmeti rahatlattı”
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, toplum sağlığı merkezinde gece hizmet verilmesinin halkın sağlık hizmetlerinden etkin bir şekilde faydalanmasını sağlayacağını belirtti.
“Zigana Tüneli´ne adı verilsin”
“Zigana Tüneli´ne adı verilsin”
Trabzon´un Maçka ilçesi kırsalında terör örgütü mensuplarıyla sıcak temasta şehit düşen Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik´in eşi Cemile Gedik, eşinin adının yeni yapılacak Zigana Tüneli´ne verilmesini istedi.
“Samandağ rüzgar türbini mezarlığına dönüşebilir”
“Samandağ rüzgar türbini mezarlığına dönüşebilir”
Kutsal mekan olarak kabul edilen El Arabi Türbesi ile St. Simon manastırının koruma sınırlarında RES türbini inşa edilmesine tepkiler sürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi