Ekonomide üç hedef
Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, "Avrupa Birliği´nin 1,8, OECD ülkelerinin 2,2 büyüdüğü yerde Türkiye yüzde 5 büyüdü. Bütün bu söylediklerim o sözde derecelendirme kuruluşlarına kapak olsun." dedi.
Tarih: 19.6.2017 10:54:55/ 87okunma / 0yorum

Burak Milli/Payas

Metin, Payas Belediyesi´nce Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi´nde düzenlenen iftar programında, yıl sonuna kadar 3 hedeflerinin bulunduğunu söyledi. Birincisinin enflasyon, ikincisinin faiz olduğunu ve ikisini de tek haneli rakama düşüreceklerini belirten Metin, üçüncüsü sırada ise işsizliğin geldiğini, onu da tek haneli rakama düşürme hedefi doğrultusunda yeni ekonomik reform niteliğinde yapısal anlamda önemli düzenlemeleri bir bir açıklayacaklarını dile getirdi. Geleceğe güvenle bakıp güvenle planlamak için geçmişe gitmek gerektiğini dile getiren Metin, Türkiye´nin 2002 yılından sonra büyümeye, gelişmeye ve değişmeye başladığını anlattı.

Zirvede olan Türkiye´de Mayıs 2013´ten itibaren terör eylemlerinin gerçekleştirildiğini anımsatan Metin, şöyle konuştu:

"Gezi olayları adı altında sanki toplumsal bir hareket varmış gibi oluşturulan ve arkasında dış ülke istihbaratlarının olduğu ve terör örgütlerinin kullanıldığı Gezi olayları başlatıldı. Gezi olayları üzerinden Türkiye´yi yönetilemez hale sokmak istediler. Hükümeti devirmek istediler ama buna bu millet izin vermedi. Peki durdular mı? Durmadılar. Hemen 6 ay sonra FETÖ´nün ilk eylemini gerçekleştirdiler. 17-25 Aralık teşebbüsünü gerçekleştirdiler. Bu millet 2014 yerel seçimlerinde AK Parti kadrolarına olan inancını yine gösterdi ve yine ´dur´ dedi. Peki durdular mı? Durmadılar. Bölücü terör örgütünün siyasal yapısının başındaki adamı allayıp pulladılar yüzde 10´u geçirtip Türkiye´yi hükümetsiz bırakma teşebbüsünde bulundular. Bu millet 6 ay sonra 1 Kasım´da yine izin vermedi. Yine durmadılar. Ardından 15 Temmuz hain kalkışmayı gerçekleştirdiler. FETÖ´yü kullanarak FETÖ üzerinden yine bu ülkeye bu terör saldırısını ortaya koydular. Ama milletimiz ne yaptı? Bu olay olur olmaz tankın, tüfeğin, helikopterin uçağın her türlü silahın karşısında siper etti gövdesini ve bu hayasızca akını durdurdu. Gece tankın, uçağın, helikopterin altına yatan, mermiye göğsünü siper ederek mücadele eden esnafımız sabah gitti dükkanını açtı. Sanayicimiz üretimine devam etti. Dünyada hiçbir iktisat teorisi, ekonomik bilimsel teori bunu açıklayamaz. Gece bir ülkenin yaşayabileceği en kötü saldırı gerçekleştiriliyor, millet bu saldırıya karşı sadece göğsünü siper ederek 9 saatte bu saldırıyı bastırıyor ve sabah ekonominin bütün dinamikleri çalışıyor. Bunu siz dünyanın hiçbir teorisiyle izah edemezsiniz. Bu teorinin ismi Türk milletidir."

"Türkiye´nin söz sahibi olması rahatsız ediyor"
Bugün dünyanın en büyük firmalarının üretim merkezinin Türkiye olduğunu vurgulayan Metin, "Avrupa Birliği´nin 1,8, OECD ülkelerinin 2,2 büyüdüğü yerde Türkiye yüzde 5 büyüdü. Bütün bu söylediklerim o sözde derecelendirme kuruluşlarına kapak olsun. Hamdolsun bu ülke üretiyor. Üretmeye devam ediyor. Artarak üretmeye devam ediyor. Hem yerli sermayemizin hem yabancı sermayenin Türkiye´de şu ana kadar getirdiği yatırım tutarı 700 milyar dolardır. Türkiye´nin bölgesinde ve dünyada söz sahibi olması rahatsız etmektedir. Mesele budur. Dünyada hangi lider var Birleşmiş Milletler kürsüsüne gelip de dünya beşten büyüktür diyebilen. Bir tek bizim liderimiz var. Recep Tayyip Erdoğan var. O da bu gücü sizlerden alıyor" ifadelerini kullandı.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ekonomide hedef
Buluttepe´ye şehit ateşi düştü
Buluttepe´ye şehit ateşi düştü
İskenderun Buluttepe Mahallesi´nde oturan 29 yaşındaki sözleşmeli Er İsmet Sevinç, Hakkari Şemdinli´de şehit oldu.
İlaçlama valilik  müdahalesiyle
İlaçlama valilik müdahalesiyle
Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İskenderun Belediyesi arasında sivrisinek ve haşereyle mücadele konusunda devam eden polemik ve yetki karmaşasıyla ilgili Büyükşehir Belediyesine Hatay Valiliği, “Ya ilaçlayın, ya bedelini ödeyin” bildiriminde bulundu.
TOKİ inşaatında şüpheli ölüm
TOKİ inşaatında şüpheli ölüm
İskenderun´a bağlı Düğünyurdu Mahallesi´nde yapımı devam eden TOKİ inşaat alanında bir kişi inşaat ölü bulundu.
Battı-çıktı projesi bisikleti kapsamalı
Battı-çıktı projesi bisikleti kapsamalı
Transit trafiğin akışını önceleyen entegre battı çıktı projesinde ulaşımın yaya ve bisiklet yönüyle de gözetilmesi istendi.
‘Battı-Çıktı´ya değişiklik talebi
‘Battı-Çıktı´ya değişiklik talebi
21 Nolu Kooperatifler meslek grubu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetim kurulundan alt geçit projesinde değişiklik yapılması için Belediyeye başvurmasını istedi.
İTSO iş dünyası ve protokolü buluşturdu
İTSO iş dünyası ve protokolü buluşturdu
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nın geleneksel iftar programı bu yılda iş dünyasını kent protokolüyle buluşturdu.
Belediyeden ibadethanelere düzenleme
Belediyeden ibadethanelere düzenleme
İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, camiilerin ve ibadethanelerin avlu ve çevresi düzenlemesi yapılarak karo, kilit parke ve stabilize çalışması gerçekleştiriliyor.
Karasayar muhtarlarla
Karasayar muhtarlarla
TBMM İdare Amiri ve Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, AKP İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile mahalle muhtarlarını ağırladı.
Şehir Tiyatrosu Arsuz´daydı
Şehir Tiyatrosu Arsuz´daydı
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Şehir Tiyatrosu ekibi, Arsuzlularla buluştu.
Girişimci eğitiminde kadın ağırlığı
Girişimci eğitiminde kadın ağırlığı
Arsuz Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı DOĞAKA işbirliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitimini tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları verildi.
Arsuz´da bayram hazırlığı
Arsuz´da bayram hazırlığı
Ramazan Bayramı dolayısıyla Arsuz´da bayramlaşma, 25 Haziran Pazar günü Devlet Demiryolları bahçesinde gerçekleştirilecek. İlçe protokolünün de yer alacağı bayramlaşma programı 10.00 - 10.30 saatleri arasında yapılacak.
HBB´den Arsuz´a asfalt hamlesi
HBB´den Arsuz´a asfalt hamlesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin il genelindeki beton asfalt çalışma programı kapsamında Arsuz´a bağlı Hüyük Mahallesi´nde çalışma başlatıldı.
Terminaller denetlendi
Terminaller denetlendi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ramazan Bayramı öncesinde Şehirler Arası Otobüs Terminali´nde denetim gerçekleştirdi.
İSÇEİD´te Ahmet Keven dönemi
İSÇEİD´te Ahmet Keven dönemi
İskenderun Demir Çelik Çalışan ve Emekliler Derneği´nin (İSÇEİD) başkan Bayram Özarslan´in ölümünün ardından gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulda seçilen yeni yönetim kurulu, başkanlığa Ahmet Keven´i getirdi.
Orhangazi´de yol çalışması
Orhangazi´de yol çalışması
İskenderun´a bağlı Osmangazi Mahallesi´nde tahrip edilen yollar Fen İşleri Müdürlüğü emipleri tarafından düzenlenerek parke taşı döşeme çalışamalarının başladığı belirtildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi