Encümen, Başlak, Çağşar ve Yazar´dan oluştu
İskenderun Belediyesi encümeni AKP, MHP ve CHP´li üyelerden oluştu.
Tarih: 4.4.2018 10:13:08

İskenderun Belediye Meclisi, dün yaptığı nisan ayı oturumunda encümen, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu üyelerini belirledi. İskenderun Belediye Encümenine 1 AKP, 2 MHP´li üye seçildi.

Hangi komisyonda kimler var?
Gizli oyla yapılan seçimde, Mehmet Başlak, Özer Çağşar ve Elim Selim Yazar encümen üyesi seçildi. Meclis, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Halit Akıncı, Hıdır Güneş, Reşat Çağlar, Gazi Tümkaya, Osman Çolak´ı seçerken, İmar Komisyonu üyeları de Ahmet Sarı, Bülent Özer, Levent Duman, Hüseyin Tintaş ve Bekir Bozdoğan ´dan oluştu.
Denetim Komisyonu Raporunu oy çokluğu ile kabul eden meclis, mülkiyeti belediyeye ait olan Değirmendere mıntıkası 1983 ada 1 nolu parselin üzerinde olan binanın Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne tahsis süresinin bir yıl uzatılmasını oy birliği ile kabul etti. Hatay İdare Mahkemesinin 31.10.2014 gün ve 2013/1713 Esas, 2014/1080 K. sayılı kararı ile imar planı iptal edilen, İskenderun Konarlı mıntıkası 911 ada 17 nolu parsele yönelik hazırlanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.01.2018 gün ve 16 sayılı kararı ile onaylandığı ve Büyükşehir Belediyesince 30 gün süre ile ilan edilerek kesinleştiği, onaylanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına uygun olarak hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planını da imar komisyonuna sevk eden Meclis, gelirler tarifesine ek yapılması ile ilgili önergenin Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesini de kabul etti.

Dingil: Her işi insan odaklı yaptık
Mecliste konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi ve "Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar kısıtlı imkânlara rağmen bir çok hizmeti hayata geçirdik. Yaptığımız her işi insan odaklı yaptık. Tüm kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile ortak akıl çerçevesinde hareket ettik. Kimseyi ötekileştirmedik. Her mahalleye eşit hizmet götürmenin gayretinde olduk. Halkımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: iskenderun encümen belediye
Atananlara veda yemeği
Atananlara veda yemeği
Terfi eden ataması yapılanlara veda yemeği düzenlendi.
Odadan kırsaldaki okula katkı
Odadan kırsaldaki okula katkı
Kuyumcular, Üçgüllük´te ihtiyaçları karşıladı.
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince narkotik suçlar kapsamında 05-19 Ekim tarihleri arasında 21 operasyon gerçekleştirdi.
Taşocaklarına araştırma istedi
Taşocaklarına araştırma istedi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, taş ocaklarının zararlarının araştırılmasını istedi.
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
Savaş´tan referandum isteğine ‘talihsizlik´ yorumu
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Başkan Savaş: Pazar günü Allah nasip ederse arabalar ilk geçişlerini yapacaklar
Mahalleye çok amaçlı park
Mahalleye çok amaçlı park
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin Yunus Emre mahallesine çok amaçlı park yapılacağını belirtti.
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
İskenderun´a bağlı mahallelerde deforme olan yağmursuyu ızgaralarını yenilendi ve tıkanıklık olan bölgelerde kanallar combi aracı ile temizledi.
Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi