ERC Group, inşaat projesini tanıttı
ERC Group (Ercan Grup), İskenderun´da planladığı 16 katlı binanın yapımına başladı.
Tarih: 25.11.2020 13:40:49

Akın Bodur/İskenderun

 Tahsin Ercan´ın başkanlığını yaptığı ERC Group Yönetim Kurulunun Başkan Yardımcısı Kadir Ercan, projenin satışıyla ilgili Takas Center´la işbirliği yaptıklarını ifade etti.

Her katta 200 metrekarelik 3 daire
Kentin Çay mahallesindeki Cuma Pazarı karısında yapımına başlanan 16 katlı binanın her katında 173 metrekarelik 3 dairenin olacağı ve zeminde 4 işyeri ile 2.116 metrekare alana yapılacak inşaatın yeşin alan, sosyal kültürel tesis ile açık ve kapalı otoparkının bulunacağı, 30 ayda tamamlanmasının beklendiği belirtildi. İnşaatların kat ve cepheye göre 700 bin lira ile 1 milyon 700 bin lira arasında değişen fiyatlara satılacağı açıklandı.

"Rezidans sistemini getirmeye çalışıyoruz"
Projenin tanıtım toplantısında konuşan projenin satış yöneticisi ve Takas Center sahibi Mehmet Kıraç, İskenderun yöresinde zeminin sıvılaşmaya uygun olması nedeniyle binaların sağlamlığı için inşaat alanında zemin iyileştirme çalışması ile statik projesi çözümünün deprem yönetmeliğinin öngördüğü şekilde yapıldığını, yönetmeliğe uygun yapılan inşasının 7.-7.5 büyüklüğündeki olası depremlere dayanıklılığı getirdiğini ifade etti. Rezidans sistemini İskenderun´a getirmek istediklerini belirten Kıraç, son imar planında bölgenin ticari alan olarak şekillendiğini ancak inşaat ruhsatının 2015 yılında alınıp, sonrasında yenilenmesiyle konut yapılabildiğini de kaydetti. İnşaat alanında açık ve kapalı otopark, sosyal donatı alanları, yeşil alanın olacağını belirten Kıraç, her binanın kat terasının yer alacağı brüt 200 metrekarelik konutlarda ısıtma sisteminin merkezi ısıtma yolu ile yapılıcağını da kaydetti.

Son kata dubleks bina
ERC Group YK Başkan Yardımcısı Kadir Ercan ise deniz manzaralı binanın son katının dubleks şekilde inşa edileceğini ve binada arıtma sisteminin yer alacağını da kaydetti.

Proje 30 ayda bitecek
Proje danışmanı Recep Mıhçakan da İskenderun´un Çay Mahallesinde ve Tayfur Sökmen Bulvarı ile TCDD arasındaki 2.116 metrekarelik alana yapılacak 16 katlı inşaatta her dairenin 173 metrekare olup, brüt olarak 200 metrekareye olarak yapılacağını ve projenin 30 aylık sürede bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi. Dairelerin, kullanımının pratik kullanıma uygun yapıldığını ve binaların yalıtım sistemi ile ısı ve ses geçişinin en az seviyede olacağın ifade eden Mıhçakan, bölgede konut sahibi olmak isteyen ve düşünenleri projeyi incelemeye davet etti.
Kaynak:

Ahrazoğlu vefat etti
Ahrazoğlu vefat etti
MHP 26. dönem Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, yaşamını kaybetti.
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
Rumi takviminin başlangıcı olan 14 Ocak, yeni yıl (Ras-El Seni) olarak Arap alevileri tarafından kutlanıyor. Hatay yöresinde yaşayan alevi yurttaşlar, Ras El Seni´yi (yeni yıl) kutluyor.
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan´ın da katıldığı CHP Spor Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Konaklama tesislerinde denetim
Konaklama tesislerinde denetim
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 7 günübirlik konaklama tesisinde kayıt ve HES sorgulaması gerçekleştirdi.
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafa ‘acil destek´ çağrısında bulundu.
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
AKP teşkilatlarının 81 ildeki suç duyurusuna Hatay il örgütü de katılarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında bir suç duyurusunda bulundu.
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
10 Ocak 1961´de gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla ‘Çalışan Gazeteciler Günü, mesaj ve ziyaretlerle kutlandı.
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Kırkhan´daki bir fabrikada çıkan yangın, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
Covid-19 nedeniyle yeni tarih verilmesini değerlendiren HBB Başkanı Savaş: Ertelemeyi fırsata dönüştüreceğiz”
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Hatay İl Jandarma Komutanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Mustafa Kemal´in sözüyle kutladı
“Emekliler artışı değerlendirdi
“Emekliler artışı değerlendirdi
Emekliden maaş artışına tepki: Sefalete ve yoksulluğa terk edenleri kınıyoruz
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Kaymakam Yönden: Basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu gönülden paylaşıyoruz.
Meclis´ten CHP´siz karar
Meclis´ten CHP´siz karar
İskenderun Belediye Meclisi, önceki gün CHP grubunun salonu terk etmesi sonrası oturumunu sürdürdü ve gündemindeki konuları karara bağladı.
"Uyum dille başlar"
"Uyum dille başlar"
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Akdeniz ve Ege bölgesindeki yerel gazetecilere yönelik çevrim içi (online) ´Göç ve uyum konulu yerelde basın buluşması´ etkinliği düzenlendi.
Yanlış uygulama
Yanlış uygulama
İskenderun´da 01 Aralık 2020 tarihinde toplanan ilçe hıfzıssıhha kurulunun aldığı kararının yanlış uygulanması, kentte yaşayan binlerce insanın açık alanı ve parkları kullanmasını engelliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi