"Erdoğan benim projelerimi saydı"
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın mitingde İskenderun´da gerçekleştirdikleri arasında kendi başkanlık dönemindeki projeleri gösterdiğini belirtti.
Tarih: 16.3.2019 08:44:21

Aslan, “İyi ki zamanında ben bi şeyler yapmışım benim yaptıklarımı saydı. Arıtmayı Mesut Yılmaz´ın katılımı ile yapmış- tık ben yaptım dedi. İçme suyu dedi su yok. Ben Payas´a kadar getirmiştim hala getiremediler buraya. Sonra size bir sürprizim var dedi heyecanlandık. Büyük bir yatırım var dedik. 250 gr çay verdi. Bu işler 250 gram çayla olsaydı biz yarım kilo verirdik” dedi.

Mahalle sakinleriyle buluşma toplantılarını Piri Reis´le sürdüren Mete Aslan, toplanan kalabalığa İskenderun ittifakı ve İskenderun´a sahip çıkılmasının önemini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın İskenderun mitingini de değerlendiren Aslan, kendi projelerini göstermesini eleştirdi. Aslan, şöyle konuştu: “Hastane yaptık dedi resim gösterdi. O resim Mersin hastanesi resmiydi. Bu halkı bu kadar da kandırmaya çalışmak yakışmadı. Halka söyleyecekleri bir şey olmadığı için benim hizmetlerimi saydılar. Bir milletvekili de çıkmış, bana mafya demiş. Suriyeliler için söylediklerimi çarpıtarak laflar sıralamış. Yahu sen kimsin. Ben asilim sen vekilsin. Senin adayın İstanbul´da renkli kağıtlara bastırdığı proje diye halka sunduğu hayal ürünlerine ne diyeceksin? İskenderun´u bilmeyen İskenderunluyu bilmeyen bütçesini yetkisini bilmeyenler böyle hayal satarlar. Mete Aslan sahildeki camiyi yıkacak demişler. Ben hacca gitmiş adamım nasıl cami yıkayım. Caminin yerine itirazım vardı evet. Ama yapıldı artık ne yapalım. Yıkacak halimiz yok.”

“Seçime kazanmak için girdim”
Adaylıktan çekileceği yönündeki iddaları da cevaplandırdığı toplantıda DP´li Aslan, kazanmak için aday olduğunu vurguladı, seçimden sonra İskenderun´u yeniden hizmetle buluşturacaklarını söyledi. Sahilin yeniden eski haline döndüğünü savunan Aslan, şöyle konuştu: “Benden sonra geçen 10 yılda ne yapıldı sizlerin takdirine bırakıyorum. İşte sahile en yakın mahalle sizsiniz. 1994 yılını hatırlayın. Sahile çıkamıyordunuz. Geldik biraz disiplin getirdik de insanlar sahilde ailesiyle dolaştı. Şimdi sahil yeniden eskiye dönüyor. Sizlerin desteği ile yeniden gelip bu sahili yeniden kıskanılacak bir yer yapacağız.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdoğan benim projelerimi saydı
Onlar belediyecilik yapamaz
Onlar belediyecilik yapamaz
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, öncek akşam kentin Çay mahallesinde miting düzenledi, kentteki esnafı gezdi ve destek istedi.
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını semt pazarları ve esnaf gezisiyle sürdürdü.
VP´den üreticiye destek sözü
VP´den üreticiye destek sözü
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım ve Antakya Belediye Başkan adayı Mehmet Çokluk, seçim çalışmalarını tarım alanları ve Küçük Dalyan bölgesinde sürdürdü.
Fabrikaya seçim ziyareti
Fabrikaya seçim ziyareti
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Şampiyon Filtre´yi ziyaret etti.
"Hizmet için değişim yapacağız"
"Hizmet için değişim yapacağız"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmaları kapsamında sebze hali esnafını ziyaret edip, seçilmesi halinde yapacağı projelerini anlattı.
"Önce huzur, sonra hizmet"
"Önce huzur, sonra hizmet"
Şahutoğlu´ndan mahalle gezisi
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
Saadet Partisi (SP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız, birliği, beraberliği sağlayacak adaylar ve söylemlerle seçime katıldıklarını ve ülkenin Türkiye´nin teminatı olduklarını belirterek, "Herkesle bir araya gelen tek partiyiz” dedi.
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
´Cumhur ittifakı´nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP´li İbrahim Güler, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, Antakya´nın Narlıca Mahallesi´nde ´Millet İttifakı´nın seçim ofisinin açılışını yaptı.
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, İskenderun Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, “Bizim bu kentte önce birliğe, beraberliğe, barışa, sevgi ile birbirimize kenetlenmeye ihtiyacımız var” dedi.
"İnsancıl kentler yaratacağız"
"İnsancıl kentler yaratacağız"
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Arsuz için kurulan gönül bağını birlikte güçlendirme çağrısında bulunan Millet İttifakı´nın CHP´li Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, seçmenine şeffaflık, dürüstlük, katılımcılık, eşitlik sözü verdi, başlatılan hizmetleri ‘üzerine ekleyerek sürdüreceklerini kaydetti.
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
31 Mart seçimlerinde İskenderun İttifakı sloganıyla yola çıkan Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, seçim sabahına kadar hakkında öne sürülebilecek iddialara inanılmamasını istedi, kapı altından dağıtılabilecek bildiri uyarısında bulundu.
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
Seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne Uğur Mumcu Meydanı´nda Hataylılara seslendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi