Eski vekilin ´istifa değerlendirmesi´
Hatay eski Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, partisi CHP´den istifa edenlere ´taş yerinde ağırdır´ ifadesiyle seslendi.
Tarih: 17.2.2021 11:52:40

 

Akın Bodur/İskenderun
 Eski milletvekili Ediboğlu´nun isim vermeden seslendiği kişiler arasında mevkidaşı olan Hatay eski Milletvekili Mevlüt Dudu da bulunuyor.
Ediboğlu, ´taş yerinde ağırdır´ yaklaşımıyla sosyal iletişim sitesinden yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi: "Ülkede işsizlik ve ekonomi sıkıntılar konuşulacağına, CHP´nin konuşuluyor olması ilginç. CHP ile ilgili algı operasyonu yapmaya çalışanlara birkaç lafım olacak... CHP´ye gönül verenleri üç gruba ayırabiliriz. Beklentisi olanlar: Milletvekili, belediye başkanı, il-ilçe başkanı veya yöneticisi, belediye meclis üyesi vs.gibi makamları hedefleyen kariyer planlaması olan partililer. Beklentisi olmayanlar: Hiç bir şey istemeyen, sadece CHP´yi iktidarda görmek için heyecanla karşılıksız çaba gösteren partililer. Mevcut seçilmişler: CHP´yi iktidara taşıma onurunu yaşamak için çaba gösteren bu arkadaşlarımız, parti içi tartışmalardan en çok zarar görecek gruptur. Bu üç grup partilinin parti içindeki gelişmelere tepkisi çok farklı olur. Beklentisi olanlar; işine geldiği gibi, yani çıkarına göre tavır belirleyebilirken, beklentisi olmayanlar sadece ´parti zarar görür´ düşüncesiyle üzülürler ve bu tartışmalara sert tepki vererek partilerine daha sıkı sarılırlar. Mevcut seçilmişler ise genellikle gücün yanında olurlar. Şunu açıklıkla söyleyebilirim ki; 100 CHP´linin 90´ı, ´çocuklarının ve torunlarının geleceğinden endişe duyuyor´ ve ´CHP iktidar olsun, ülkeyi aydınlığa çıkarsın, ben bir şey istemiyorum´ diyen gerçek vatanseverlerdir. Bunları hiç bir güç CHP dışındaki bir adrese yönlendiremez. Beklentisi olan ya da şu an seçilmiş bir makamda bulunan arkadaşlarımızın da CHP´yi terkedip maceraya atılacaklarını hiç düşünmüyorum. Zira, CHP bir lider partisi değildir. CHP genel başkanının kim olduğu elbette önemlidir. Ancak partiden istifa etmek için bir gerekçe değildir. CHP seçmeni mücadelesini partisi içinde en sert şekilde verse de, birilerinin hatırına da partisini terketmez. Taş yerinde ağırdır. Hele bu taş Mustafa Kemal Atatürk´ün CHP´si ise."
Kaynak:

81 yaşındaki hükümlü için önerge
81 yaşındaki hükümlü için önerge
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, İskenderun T Tipi Cezaevi´nde hükümlü olan Sıddık Güler´in (81), hipertansiyon ve iltihaplı eklem romatizması gibi hastalıkları nedeniyle yürüyemediği için tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdürmesini, soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin istifa etti
Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin istifa etti
Hakkında kayıp hibe atlarla ilgili soruşturma başlatılan Hatay´a bağlı Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, partisi MHP´den istifa etti. İstifayı MHP Genel Başkan yardımcısı Sadir Durmaz duyurdu.
Paranın akıbeti Arapça soruldu
Paranın akıbeti Arapça soruldu
CHP Arsuz, 128 milyar doların akıbetini bu kez Arapça ile sordu
Öksüz, Payas SP´ye yeniden başkan
Öksüz, Payas SP´ye yeniden başkan
Saadet Partisi Payas ilçe kongresinde Ramazan Öksüz, yeniden ilçe başkanlığına getirildi.
SP´den Özçelik-İş´e ziyaret
SP´den Özçelik-İş´e ziyaret
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan ve beraberindeki heyet, Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetimine yeni binalarına taşınmaları nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Arsuz da ‘128 milyar Dolar´ı sordu
Arsuz da ‘128 milyar Dolar´ı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz İlçe Başkanlığı da, Bakan Berat Albayrak döneminde dövizi sabit tutmak için harcandığı belirtilen 128 milyar doların akıbetini afişle sordu.
“Maden ocakları ile geleceğimiz de yok edilmek isteniyor”
“Maden ocakları ile geleceğimiz de yok edilmek isteniyor”
HDP İskenderun İlçe eş başkanları Hülya Ateş Ve Nevzat Güzel, Akçay Mahallesi´nde ÇED toplantısında gelişmeleri değerlendirdi.
DTK ve DBP´den Hatay´da toplantı
DTK ve DBP´den Hatay´da toplantı
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır´ın olduğu heyet, İskenderun´da değerlendirmede bulundu.
Ölen Suriyeli işçiye önerge
Ölen Suriyeli işçiye önerge
Hassa´da inşaatın 6. katından düşerek yaşamını yitirmiş
Kodlara ayırmak suistimali önlemez
Kodlara ayırmak suistimali önlemez
Milletvekili Güzelmansur´dan KOD 29 yorumu
Kırsaldaki internet sorununa, ´soru önergesi´
Kırsaldaki internet sorununa, ´soru önergesi´
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, ilin kırsal alanında yaşanan internet sorununu önergeyle parlamentoya taşıdı.
Covid-19´a ´meslek hastalığı sorusu´
Covid-19´a ´meslek hastalığı sorusu´
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, Türk Tabipler Birliği´nin (TTB), Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu´nun yaşamını yitirdiği 1 Nisan´ı "Covid-19 Nedeniyle Kaybettiğimiz Sağlık Çalışanlarını Anma Günü" olarak belirlediğini ve ülkenin her yerinde sağlık kurumları önünde Covid-19 mücadelesinde yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını andığı gün, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk´un, ´Evde hastalananlar var, nasıl meslek hastalığı kabul edelim?´ açıklamasını parlamentoya taşıdı.
AKP heyeti, DSİ yatırımını inceledi
AKP heyeti, DSİ yatırımını inceledi
Hatay Milletvekilleri DSİ yatırımlarını inceledi.
“Ülkenin kaderi kadınlarla değişecek”
“Ülkenin kaderi kadınlarla değişecek”
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadına yönelik hak ihlallerinin iyileştirilmesinde panzehirin eşitlik olduğunu belirtti.
İki partiden ´ittifak´ açıklaması
İki partiden ´ittifak´ açıklaması
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İyi Parti Hatay İl Başkanlığına ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi