Fetih duasıyla destek
Barış Pınarı Harekatı
Tarih: 18.10.2019 10:57:48

Akın Bodur/İskenderun

Türkiye, Suriye´de Fırat Nehri´nin doğusuna yönelik bölgede sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatına devam ederken, Hatay´daki kurumların destek açıklamaları da sürüyor.
Kırıkhan´da kaymakamlık, belediyesi ve müftülük işbirliğiyle "Zeytin Dalından Barış Pınarına fetih duaları " adlı etkinlik düzenlendi.

Kırıkhan´da Bayezıd-i Bistami Türbesinde düzenlenen etkinliğine Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, Jandarma Komutanı Başçavuş Murat Özanlağan, Kırıkhan Müftüsü Mekki Solmaz, siyasi parti ve demokratik kitle kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar da katıldı. Etkinlikte, Merkez Kuran Kursu ile Şüheda Kuran Kursu hafız ve hafız adayları, Kırıkhan´daki cami imamları Fetih suresi ve hatim okudu, katılanlara da ikramlar yapıldı.

Okulda, ´orduya destek zinciri´
İskenderun´un Bekbele mahallesindeki Kaymakamlığı Fatih Ortaokulunda şehitlerin anısına düzenlenen hayrat çeşmesi ve teşrifat törenindeki öğrenciler, "Kalbimiz sizinle Barış Pınarı" yazılı levhalarla selam duruşu halinde, orduya destek zinciri oluşturdu. Etkinliğe İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ile öğretmenler de katıldı.
Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhteşem Vural da kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle birlikte Türk askerinin Suriye´ye düzenlelediği Barış Pınarı Harekatına ilişkin açıklama yaptı. Odada yapılan açıklamada konuşan Vural, "Türk ordusu, terör örgütleri PKK-YPG´nin yuvalandığı Kuzey Suriye bölgesinde temizlemek için düzenlediği Barış Pınarı Harekatına tam destek veriyoruz. İnşallah çok kısa zamanda inşallah bu operasyon başarı ile tamamlanarak, terör örgütünü yok edeceğiz, sınırlarımızda ve ülkemizde bulunan Suriyeli vatandaşları da kendi ülkelerine huzur içinde gönderilecektir" diye konuştu.

Meclis, harekata destek açıklamasını onayladı
Reyhanlı Belediye Meclisi de yaptığı olağanüstü toplantısında Barış Pınarı Harekatına destek amacıyla hazırlanan bildirgesini okudu ve kabul ederek, onayladı. Meclis üyeleri, Barış Pınarı Harekatına tam destek verdiklerini belirtti.
Kaynak:

"100 bin fidan toprakla buluştu"
"100 bin fidan toprakla buluştu"
"Geleceğe nefes" projesi.
"Ekonomik krizler ileriye yönelik dönüşüme yol açmıyor"
"Ekonomik krizler ileriye yönelik dönüşüme yol açmıyor"
İskenderun Eğitim Sen´in dayanışma gecesi
Lojistik sektörünün ´sorunları´ görüşüldü
Lojistik sektörünün ´sorunları´ görüşüldü
Suriyeli göçmenler Hatay´da 1.300 firma kurdu
"Ömrünüzü millete adadınız"
"Ömrünüzü millete adadınız"
Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin kurucusu, en büyük devrimci ve lider; Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılmasının 81. yılında Antakya ve Erzin´de de anıldı.
8 ilçede elektrik kesintisi
8 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın Belen, Arsuz, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne, Kumlu ve Yayladağı ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Beykoz´dan kütüphane ve müzik atölyesi katkısı
Beykoz´dan kütüphane ve müzik atölyesi katkısı
Antakya´nın kırsaldaki mahalllerinden Kisecik Şehit Bestami Güler Ortaokulu´na Beykoz Eğitim Destek Derneği (BEDES) ve hayırseverler tarafından kazandırılan kütüphane ve müzik atölyesinin açılışı yapıldı.
AKP milletvekilinin vali ziyareti
AKP milletvekilinin vali ziyareti
AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
´İttifak´ muhtarlarla buluştu
´İttifak´ muhtarlarla buluştu
AKP Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, MHP Hatay İl Başkanı Murat Adal, Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ve Lütfi Kaşıkçı, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, Samandağ´ın Yaylacık Mahallesinde, Antakya ve Samandağlı muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
CHP´de seçim takvimi başladı
CHP´de seçim takvimi başladı
Cumhuriyet Halk Partisi´nde (CHP) kurultay süreci ilçe kongre delege seçimi ile başladı. İskenderun ilçe örgütü cumartesi ve pazar günleri Akarca, Akçay, Aşkarbeyli, Azganlık, Barbaros ve Barıştepe mahallelerinin delege seçimlerini tamamladı. Arsuz ilçe örgütü ise yönetim kurulu üyelerinin gözetiminde 14 mahallede sandık koydu.
8´i teniz kortu, 1´i futbol sahası
8´i teniz kortu, 1´i futbol sahası
Arsuz ve Belen´e 11 spor sahası
Mevlid-i Nebi Haftası
Mevlid-i Nebi Haftası
Hz. Muhammed´in doğum günü nedeniyle kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası sürüyor.
4 kişiye akülü araç
4 kişiye akülü araç
Belediyeden İskenderun´da engelliye katkı
İskenderun´a tüp bebek merkezi
İskenderun´a tüp bebek merkezi
İskenderun´da özel sağlık hizmeti veren Palmiye Hastanesi, tüp bebek merkezini kurulmasına yönelik çalışma ve alt yapı hazırlıklarını tamamladığı ve tüp bebek merkezini açmaya hazırlandığını açıklandı.
Saygı ve özlemle anıyoruz
Saygı ve özlemle anıyoruz
Ölümünden sonra yıllarca anılan dünyanın tek lideri ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk, bedensel olarak aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü olan yarın, törenlerle anılacak.
Okul kantinlerinde denetim
Okul kantinlerinde denetim
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin alışveriş yaptığı okul kantinlerinde denetim yaptı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi