Fırat: Seçimler birlik içerisinde tamamlandı
Seçim sürecini geride bırakan esnaf odaları geleneksel ilk değerlendirme buluşmasını basınla gerçekleştirdi.
Tarih: 23.3.2018 10:27:43

Sadet Berkyürek/İskenderun

İskenderun´da faaliyet gösteren ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, HESOB´a bağlı meslek odaları başkanları seçim sonrası ilk değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.
Seçim sürecini tamamlayarak yeni yönetimlerini belirleyen esnaf ve sanatkarlar odalarının başkanları HESOB 2. Başkanı ve İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat´ın evsahipliğinde gerçekleştirilen geleneksel aylık değerlendirme toplantısının konuğu gazeteciler oldu. AKP İskenderun İlçe Başkanı Bestami B. Bilgili ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz´nın da katıldığı toplantıda konuşan Fırat, meslek odaları seçimlerinin birlik ve beraberlik içerisinde tamamlandığını belirtti. Fırat, geleneksel aylık değerlendirme toplantılarının yeni dönemde de devam edeceğini söyledi.

“Yeni dönemde projeleri konuşalım”
1 Nisan itibariyle oda seçim sürecinin başlayacağını belirten İTSO Başkanı Yılmaz, “Beş yıl boyunca yönetim kurulu üyelerimizle birlikte esnaf odalarımızın başkanlarıyla bölgemiz için faydalı neler yapabiliriz düşüncesiyle sık sık biraraya geldik. Bugün de o toplantılardan birindeyiz. Seçimler sonuçlandığında eğer biz bu göreve tekrar getirilirsek, hem bölgemiz hem ülkemiz, hem İskenderun için önemli işleri yapmak için bu görevde bulunduğumuzun bilinmesini istiyorum” dedi.

Yılmaz: Yanlışı sorgulayın
Esnaf odalarının İskenderun´da birlik ve beraberliğin tesis edilmesi konusunda yürüttüğü işlere de dikkat çeken ve bunu önemsediğini kaydeden Yılmaz, gazetecilere hitaben yaptığı konuşmada bugüne kadar ‘birlik ve dayanışma´ içinde bir çalışma süreci geçirdiklerini ifade etti. İTSO Meclisinin basına kapatılmasına onay veren, ancak dün gazetecilere seslenen Yılmaz, “Gerçekten doğru olduğuna, doğru işler yaptığına inanmadığınız kim varsa yanında durmayın. Ben dahil olmak üzere yanlış yapıldığında her türlü eleştiriye ne kadar açıksam bize yanlış yapanların da aynı şekilde eleştirilmesini ya da sorgulanmasını sizlerden istiyorum. Bundan sonraki süreçte inşallah projeleri, bölge ekonomisine değer katacak projeleri konuşuruz inşallah” diye konuştu.
Kaynak:

Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Eğitim Bir Sen Hatay Şubesi, ekonomide yaşanan dalgalanmalar, döviz ve altındaki aşırı yükselişe ve emperyalizme karşı 15 Temmuz ruhu ile direnileceğini belirtti.
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
Hatay İli 2018 yılı Ekonomik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
KOSGEB, desteklerini anlattı
KOSGEB, desteklerini anlattı
Başurular geçen yıllara göre azaldı...
UMAT depoları projesi görüşüldü
UMAT depoları projesi görüşüldü
İskenderun Limanı´nın D kapısının karşısında kalan ve Umumi Mağazalar Türk Anonim Şirketi UMAT´a ait atıl durumdaki depoların yenilenerek işletilmesi ile ilgili ön proje çalışması, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) değerlendirildi.
Sigortacılık Haftası
Sigortacılık Haftası
Hatay Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Emire Oflazoğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (İsdemir), halka açıklık oranını yüzde 5,13´e yükselterek dün itibariyle Borsa İstanbul Yıldız Pazar´da işlem görmeye başladı.
İTSO yönetimini belirledi
İTSO yönetimini belirledi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)´nda 54 üye ve 22 Meslek Grubundan oluşan Meclis üyelerinin seçilmesinin ardından, ilk toplantısını yapan Meclis, yeni Başkan ve yönetimini de belirledi.
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ve sendika yöneticileri Arsuz ve Defne belediyelerini ziyaret ederek belediye başkanlarıyla taşerona kadro verilmesi, bundan sonraki süreci ve sendikal haklar hakkında görüştü.
Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Oda başkanlarıyla ‘birlik yemeğinde´ buluşan Teksöz, 2 Mayıs´taki genel kurulda yeniden aday.
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, taşerondan kadroya geçen işçileriyle toplu sözleşme imzalayan Akdeniz bölgesindeki ilk belediye olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısına başkanlık yaptı.
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO´nun 52 kişilik meclisi İlçe Seçim kurulu gözetiminde belirlendi..
TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren, ithalat ve ihracat işlemlerinin hızlandırılması açısından İskenderun´da bir kimya kimya laboratuvarı ihtiyacına dikkat çekerek, konuyu yetkililere ileteceklerini belirtti.
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO seçimlerinde muhalefet ikinci liste hazırlığında
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
70 yıllık ticari tecrübeye sahip olan Binbaylar mağazası, havuzlu çarşıdaki mağazasından sonra İskenderun, Atatürk Bulvarında ‘Binbaylar Exlusıve´i, hizmete açtı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi