Fırat: Seçimler birlik içerisinde tamamlandı
Seçim sürecini geride bırakan esnaf odaları geleneksel ilk değerlendirme buluşmasını basınla gerçekleştirdi.
Tarih: 23.3.2018 10:27:43

Sadet Berkyürek/İskenderun

İskenderun´da faaliyet gösteren ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, HESOB´a bağlı meslek odaları başkanları seçim sonrası ilk değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.
Seçim sürecini tamamlayarak yeni yönetimlerini belirleyen esnaf ve sanatkarlar odalarının başkanları HESOB 2. Başkanı ve İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat´ın evsahipliğinde gerçekleştirilen geleneksel aylık değerlendirme toplantısının konuğu gazeteciler oldu. AKP İskenderun İlçe Başkanı Bestami B. Bilgili ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz´nın da katıldığı toplantıda konuşan Fırat, meslek odaları seçimlerinin birlik ve beraberlik içerisinde tamamlandığını belirtti. Fırat, geleneksel aylık değerlendirme toplantılarının yeni dönemde de devam edeceğini söyledi.

“Yeni dönemde projeleri konuşalım”
1 Nisan itibariyle oda seçim sürecinin başlayacağını belirten İTSO Başkanı Yılmaz, “Beş yıl boyunca yönetim kurulu üyelerimizle birlikte esnaf odalarımızın başkanlarıyla bölgemiz için faydalı neler yapabiliriz düşüncesiyle sık sık biraraya geldik. Bugün de o toplantılardan birindeyiz. Seçimler sonuçlandığında eğer biz bu göreve tekrar getirilirsek, hem bölgemiz hem ülkemiz, hem İskenderun için önemli işleri yapmak için bu görevde bulunduğumuzun bilinmesini istiyorum” dedi.

Yılmaz: Yanlışı sorgulayın
Esnaf odalarının İskenderun´da birlik ve beraberliğin tesis edilmesi konusunda yürüttüğü işlere de dikkat çeken ve bunu önemsediğini kaydeden Yılmaz, gazetecilere hitaben yaptığı konuşmada bugüne kadar ‘birlik ve dayanışma´ içinde bir çalışma süreci geçirdiklerini ifade etti. İTSO Meclisinin basına kapatılmasına onay veren, ancak dün gazetecilere seslenen Yılmaz, “Gerçekten doğru olduğuna, doğru işler yaptığına inanmadığınız kim varsa yanında durmayın. Ben dahil olmak üzere yanlış yapıldığında her türlü eleştiriye ne kadar açıksam bize yanlış yapanların da aynı şekilde eleştirilmesini ya da sorgulanmasını sizlerden istiyorum. Bundan sonraki süreçte inşallah projeleri, bölge ekonomisine değer katacak projeleri konuşuruz inşallah” diye konuştu.
Kaynak:

Bakanlık uzmanlarının ´araştırması´
Bakanlık uzmanlarının ´araştırması´
Ticaret Bakanlığı uzmanları, Hatay bölgesinde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret edip sorunlarını dinledi ve İskenderun´un ekonomisi ve genel yapısını araştırdı.
´Zorunlu belge´ bilgilendirmesi
´Zorunlu belge´ bilgilendirmesi
Zorunlu Mesleki Yeterlilik belgesi ile ilgili TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Saygın Babacan, İskenderun´da bilgilendirmede bulundu.
Muhasebecilere ´değişen mevzuat´ eğitimi
Muhasebecilere ´değişen mevzuat´ eğitimi
Yıldırım: Üyelerimize yeni mevzuat ile ilgili bilgileri en yetkili kişiler tarafından verdirmeye gayret sarf ediyoruz.
OSB´lere destek düzenlemesi geliyor
OSB´lere destek düzenlemesi geliyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Hatay´da açılış yaptı ve sanayicilerle görüştü
"Bölgedeki tesisler teker teker kapanıyor"
"Bölgedeki tesisler teker teker kapanıyor"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, ülkenin ekonomik durumundan İskenderun yöresindeki fabrikaların da olumsuz etkilendiğini belirtti.
"Savaş, denizcilik sektörünü de etkiledi"
"Savaş, denizcilik sektörünü de etkiledi"
Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Başkanı Kemal Kutlu; “İskenderun için el birliği ile yapılacak çok şey olduğuna inanıyoruz. Son yıllarda Ortadoğu´da gelişen olaylar denizcilik sektörünü etkiledi.
"Memur maaşları gözden geçirilmesi"
"Memur maaşları gözden geçirilmesi"
2018 Aralık ayına ilişkin enflasyon rakamlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, enflasyonun düşmek bilmediğini ifade etti.
´Tüketici reklam bedel almalı´
´Tüketici reklam bedel almalı´
Bakanlığın uygulaması, Tüketici Hakem Heyetine gidecek
Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve yardımcısı Hüseyin Karaoğlan, İskenderun´da bazı sektör temsilcilerine yönelik, tarımsal faaliyette bulunanların SGK prim borçlarının sattıkları tarımsal ürün bedellerinin kesinti yapılarak tahsil edilmesine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
En az 2.200 lira olsun
En az 2.200 lira olsun
Eğitim Sen, asgari ücrette rakam önerdi.
İş dünyası zirvesi Hatay´da
İş dünyası zirvesi Hatay´da
22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) ev sahipliğinde, "Güçlü İşletmeler, Güçlü Ekonomi" temasıyla Hatay´da gerçekleştirildi.
Tohuma özelleştirme mi?
Tohuma özelleştirme mi?
Genetik erozyonu engellemesi amaçlanıyor ama...
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Bilgilendirme toplantısında konuşan DİSK Başkanı Çerkezoğlu:Nimeti paylaşmayanlar, külfeti paylaşmaya çalışıyor
"Borç emekçi kesimin değil"
"Borç emekçi kesimin değil"
Tüm Emekliler Sendikası Hatay Temsilciliği, ülkede tüm kesimlerin pahalılık ve zamlardan şikayet ederken, hükümetin “kriz yok, spekülasyon var” demesinin sorunun ne kadar ciddiye alındığını göstermekte olduğunu belirtti.
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor: Tarlada 2, markette 8 lira
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi