Fırat: Seçimler birlik içerisinde tamamlandı
Seçim sürecini geride bırakan esnaf odaları geleneksel ilk değerlendirme buluşmasını basınla gerçekleştirdi.
Tarih: 23.3.2018 10:27:43

Sadet Berkyürek/İskenderun

İskenderun´da faaliyet gösteren ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, HESOB´a bağlı meslek odaları başkanları seçim sonrası ilk değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.
Seçim sürecini tamamlayarak yeni yönetimlerini belirleyen esnaf ve sanatkarlar odalarının başkanları HESOB 2. Başkanı ve İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat´ın evsahipliğinde gerçekleştirilen geleneksel aylık değerlendirme toplantısının konuğu gazeteciler oldu. AKP İskenderun İlçe Başkanı Bestami B. Bilgili ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz´nın da katıldığı toplantıda konuşan Fırat, meslek odaları seçimlerinin birlik ve beraberlik içerisinde tamamlandığını belirtti. Fırat, geleneksel aylık değerlendirme toplantılarının yeni dönemde de devam edeceğini söyledi.

“Yeni dönemde projeleri konuşalım”
1 Nisan itibariyle oda seçim sürecinin başlayacağını belirten İTSO Başkanı Yılmaz, “Beş yıl boyunca yönetim kurulu üyelerimizle birlikte esnaf odalarımızın başkanlarıyla bölgemiz için faydalı neler yapabiliriz düşüncesiyle sık sık biraraya geldik. Bugün de o toplantılardan birindeyiz. Seçimler sonuçlandığında eğer biz bu göreve tekrar getirilirsek, hem bölgemiz hem ülkemiz, hem İskenderun için önemli işleri yapmak için bu görevde bulunduğumuzun bilinmesini istiyorum” dedi.

Yılmaz: Yanlışı sorgulayın
Esnaf odalarının İskenderun´da birlik ve beraberliğin tesis edilmesi konusunda yürüttüğü işlere de dikkat çeken ve bunu önemsediğini kaydeden Yılmaz, gazetecilere hitaben yaptığı konuşmada bugüne kadar ‘birlik ve dayanışma´ içinde bir çalışma süreci geçirdiklerini ifade etti. İTSO Meclisinin basına kapatılmasına onay veren, ancak dün gazetecilere seslenen Yılmaz, “Gerçekten doğru olduğuna, doğru işler yaptığına inanmadığınız kim varsa yanında durmayın. Ben dahil olmak üzere yanlış yapıldığında her türlü eleştiriye ne kadar açıksam bize yanlış yapanların da aynı şekilde eleştirilmesini ya da sorgulanmasını sizlerden istiyorum. Bundan sonraki süreçte inşallah projeleri, bölge ekonomisine değer katacak projeleri konuşuruz inşallah” diye konuştu.
Kaynak:

Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve yardımcısı Hüseyin Karaoğlan, İskenderun´da bazı sektör temsilcilerine yönelik, tarımsal faaliyette bulunanların SGK prim borçlarının sattıkları tarımsal ürün bedellerinin kesinti yapılarak tahsil edilmesine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
En az 2.200 lira olsun
En az 2.200 lira olsun
Eğitim Sen, asgari ücrette rakam önerdi.
İş dünyası zirvesi Hatay´da
İş dünyası zirvesi Hatay´da
22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) ev sahipliğinde, "Güçlü İşletmeler, Güçlü Ekonomi" temasıyla Hatay´da gerçekleştirildi.
Tohuma özelleştirme mi?
Tohuma özelleştirme mi?
Genetik erozyonu engellemesi amaçlanıyor ama...
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Bilgilendirme toplantısında konuşan DİSK Başkanı Çerkezoğlu:Nimeti paylaşmayanlar, külfeti paylaşmaya çalışıyor
"Borç emekçi kesimin değil"
"Borç emekçi kesimin değil"
Tüm Emekliler Sendikası Hatay Temsilciliği, ülkede tüm kesimlerin pahalılık ve zamlardan şikayet ederken, hükümetin “kriz yok, spekülasyon var” demesinin sorunun ne kadar ciddiye alındığını göstermekte olduğunu belirtti.
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor: Tarlada 2, markette 8 lira
KOBİ´lere nefes kredisi
KOBİ´lere nefes kredisi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nın eylül ayı Meclis toplantısında KOBİ´lere yönelik destek ve nefes kredisinin yeniden verileceğini belirtildi.
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Hatay Müdürlüğü ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında KOSGEB Temsilcilik Ofisinin işletilmesi ve yetkilerinin genişletilmesi ile ilgili protokol imzalandı.
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Ağustos ayı enflasyon rakamlarını yorumladı
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, Avm´lerde tatil uygulamasına İskenderun´un da katılmasını önerdi
Türk lirasına platform desteği
Türk lirasına platform desteği
Ülke ekonomisine destek kampanyaları Hatay´da da devam ediyor
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Türk Lirasının döviz karşısındaki değer kaybını yazılı açıklamayla değerlendirdi.
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Eğitim Bir Sen Hatay Şubesi, ekonomide yaşanan dalgalanmalar, döviz ve altındaki aşırı yükselişe ve emperyalizme karşı 15 Temmuz ruhu ile direnileceğini belirtti.
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
Hatay İli 2018 yılı Ekonomik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi