Görevden alınan Şişli, 2 kez seçilmiş
CHP İskenderun Gençlik kolları
Tarih: 22.10.2020 11:17:23

Akın Bodur/İskenderun

İskenderun´da seçimle göreve gelen partinin gençlik kolları başkanı Erdem Harmaoğlu´nun istifası ile boşalan göreve yönetimin kendi arasında yaptığı göreve getirilen, ancak ´usulsüz seçim´ gerekçesiyle görevden alınan kadın gençlik kolları başkanı Sinem Şişli´nin iki kez seçildiği ortaya çıktı. Görevden alınan Şişli yönetiminin yaşananları Ankara´ya aktararak, şikayette bulunduğu ve göreden almanın iptalini istediği öğrenildi. Harmaoğlu, seçilmesinden 6 ay sonra ´gördüğü lüzum´ üzerine istifa ettiğini açıklamış ve ardından Şişli göreve getirilmişti. Şişli´nin görevden alınması üzerine Mert Üs başkanlığında oluşturulan gençlik kollarının yeni yönetimi Halef Konyalı, Mehmet Yalçın, Ümit yanmış, Emin Ergün, Mert kırılmış, Salim Karayün, Şanver Özgün, Fatih Deliali, Berfin Taylan ve Hüseyin Eslikızı´ndan oluşmuştu.

Ankara´dan görevden alınmanın iptali istendi
Yaşanları Ankara´ya şikayet eden seçimle göreve gelen CHP İskenderun Gençlik Kollarının görevden alınan yönetiminin, 09 Eylül 2020 tarihinde istifa eden Harmanoğlu´nun yerine yönetim kurulunun 10 Eylül tarihinde yaptığı olağanüstü toplantı ile tüzüğün 21. maddesi gereğince kendi arasında yaptığı seçimle Sinem Şişli´yi başkan seçtiği anlatıldı. CHP İskenderun Gençlik Kollarının kendi arasında yaptığı seçim sonrası yönetime hiçbir tebligat gönderilmeden, hiçbir açıklama ve gerekçe bildirilmeden sosyal iletişim siteleri üzerinden görevden alındıklarını ve yerlerine yeni başkan ve yönetimin atandığını öğrendiklerini belirten CHP İskenderun Gençlik Kollarının görevden alınan yönetimi, başvurusunda, "... 9 Şubat 2020 tarihinde yüksek bir oy oranı ile göreve gelen yönetim kurulumuzun hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden alınması, hukukun hiçbir temel prensibi ile bağdaşmayacaktır. Zira, tebligatsız, bildirimsiz, gerekçesiz şekilde, seçilmiş bir yönetim kurulunun görevden alınması asla kabul edilemezdir. kaldı ki, .bir yönetim kurulunda ilçe başkanının istifasının ardından geriye kalan yönetim kurulu üyeleri muteberdir ve halihazırda aktiftir. Bir ilçe başkanının istifasının ardından bunu fırsat bilip, tüm yönetim kurulunu görevden almak, asla iyi niyet göstergesi değildir ve sorgulanmaya muhtaçtır. Bu doğrultuda, CHP Hatay İl Gençlik kolları tarafından hiçbir hukuki dayanağı olmayan görevden alma işleminin iptali için genel merkezimize başvurma zorunluluğu hasıl olmuştur..." ifadesine yer verildi ve gereğinin yapılması talep edildi.

Gençlerin karar defterleri alınıp, geri verilmemiş
Başvuru dilekçelerinde, CHP İskenderun Gençlik Kolları yönetiminin toplantı tutanağı ile ikinci seçime ilişkin tutulan tutanak da Ankara´ya ilettiği öğrenildi. Görevden alınan CHP İskenderun Gençlik Kolları eski yönetiminin, ilçe yönetimi tarafından karar defterlerinin partinin ilçe sekreteri G.Y. tarafından istenmesi üzerine kendi özel çalışma oisinde teslim edildiği, ancak geri verilmemesi üzerine yaptıkları ikinci seçimde bir kez daha gençlik kolları başkanlığına Sinem Şişli´yi getirdiklerini ve bunu da karar defterlerinin olmaması üzerine tutanak altına aldıkları belirtildi.

 
Kaynak:

Kadın Fidan Yaşam ormanının ilk fidanları dikildi
Kadın Fidan Yaşam ormanının ilk fidanları dikildi
Her kadın bir fidanla yaşatılacak
Platformun açıklamasına ´pandemi yasağı´
Platformun açıklamasına ´pandemi yasağı´
Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü
Koronaya karşı en iyi koruma ´ev´
Koronaya karşı en iyi koruma ´ev´
Yörede koronavirüs hastası sayısındaki artış sürüyor.
Yılda 11 bin çocuk cezaevine giriyor
Yılda 11 bin çocuk cezaevine giriyor
Dünya Çocuk Hakları Günü
Taraftarlar derneğinin ziyareti
Taraftarlar derneğinin ziyareti
Hatay Spor Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin ile derneğin Belen ve İskenderun sorumluları Erhan Çelik ve Ahmet Görür, Hatayİl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat´ı ziyaret etti.
Kulüp yönetiminin kaymakam ziyareti
Kulüp yönetiminin kaymakam ziyareti
İskenderun Efsane Spor Kulübü yönetimi, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı´yı ziyaret etti.
KYK borcuna düzenleme istedi
KYK borcuna düzenleme istedi
Hatay Milletvekili Serkan Topal, KYK borçlusu öğrencilerin mezuniyet sonrası iş bulup çalışamadığını, ancam bKYK borçları nedenille haklarında icra takibi olduğunu belirterek, buna karşı düzenleme yapılmasını istedi.
ERC Group, inşaat projesini tanıttı
ERC Group, inşaat projesini tanıttı
ERC Group (Ercan Grup), İskenderun´da planladığı 16 katlı binanın yapımına başladı.
Her nesil, onların eseri
Her nesil, onların eseri
24 Kasım Öğretmenler Günü dün kutlandı
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü
Bugün, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü.
HBB: Üreticiyi desteklemeyi sürdüreceğiz
HBB: Üreticiyi desteklemeyi sürdüreceğiz
Hatay´da kırsal kalkınma projelerini hayata geçirdiklerini belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Yayladağı ve Samandağlı üreticiler ile bir araya geldi.
Korona, önlem alınmazsa ´ayırıyor´
Korona, önlem alınmazsa ´ayırıyor´
Koronavirüs salgını artarak devam ederken, eğitime 1 hafta ara verilen ve önceki gün açılması beklenen okulların yıl sonuna kadar kapalı kalması ve eğitimin uzaktan yapılmasına karar verildi.
Okul duvarına grafiti çalışması
Okul duvarına grafiti çalışması
CHP Payas İlçe Başkanlığı, kentte ziyaretlerle vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.
Polisten uyuşturucu operasyonu
Polisten uyuşturucu operasyonu
İskenderun ve Arsuz´da polis uyuşturucuya yönelik operasyon düzenledi. Hatay Valiliği, Arsuz´da bir kişinin evinde kenevir yetiştirmek üzere sera şeklinde bir düzenek kurduğunu bildirdi.
Başkandan TGC temsilciliğine ziyaret
Başkandan TGC temsilciliğine ziyaret
İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) İskenderun Temsilciliğini ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi