Gülçin, Böke ve Açıkel CHP PM´de
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) hafta sonu yapılan 36. kurultayında Hatay´dan pparti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kuruluna aday olanların sayısı yüksek oldu, ancak kazananlar arasında Hatay´dan üç isim yer aldı.
Tarih: 6.2.2018 10:05:53

Akın Bodur/İskenderun

1.266 delegenin oy hakkının bulunduğu CHP´nin kurultayında, Hatay 20 kurultay delegesi ve 4 milletvekili ile temsil edilmişti. Kurultayda, delegelerinin 790 oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçilirken, genel başkan adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise 447 delegenin oyunu almıştı. Seçimde kayıtlı 1.266 delegenin 1.253´ü oy kullandı ve 1.237 oy geçerli sayılmıştı.

Gülçin, Böke ve Acıkel PM´de
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun anahtar listesinde yer alan Kırıkhanlı Gülçin Timur, 488 kişinin aday olduğu Parti Meclisine seçilen 52 isimden birisi oldu. CHP Kırıkhan Gençlik Kolları İlçe Sekreterliği görevini yürüten Gülçin Timur, Parti Meclisinde 199 numara ile aday oldu. Çarşaf liste yöntemiyle yapılan seçimde Parti Meclisi seçiminde Gülçin Timur ise 354 delegenin, Hataylı olan İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke de 687 delegenin oynu aldı ve PM´ye girdi.
CHP PM´nin Bilim Yönetim ve Kültür Platformu´ndan da PM´ye giren Hataylı Prof. Dr. Fethi Açıkel oldu.
Gülçin Timur´un, Hatay Milletvekili Birol Ertem´in destiğini aldığı, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı Hüseyin Hirfanoğlu´nun da kurultay´da Gülçin için oy desteği istediği belirtildi. Milletvekili Ertem, kurultay sonrası sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımda, "36. Olağan Kurultayımızda Gülçin Timur 354 oy alarak Parti Meclisine seçilmiştir. Kendisine bu yeni görevinde üstün başarılar dilerim. Memleketimize ve partimize hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

C. Kıranlıoğlu: CHP PM´ye aday olmadım
Cevdet Kıranlıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) hafta sonu yapılan 36. olağan kurultayında CHP parti Meclisine aday olmadığını açıkladı. Gazetemizin dünkü nüshasında yer alan "CHP PM´ye Hatay´dan 9 aday" başlıkla haberde CHP Parti Meclisine (PM) aday olduğunu kurultaya katılan İskenderun CHP´nin bir yöneticisini ifade etmişti. Kıranlıoğlu, dün telefonla yaptığı açıklamada, "CHP Parti Meclisi´n aday olmadım. Uzun süredir Ümit Kocasakal´ın ekibinde çalışıyorum. Ve CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan ilk kişi de Kocasakal olmuştur. Kocasakal aday olmayınca, iki ayrı grubun ´iki isim verin, o isimleri PM´ye yazalım´ önerisi kabul edilmedi. Ve Kocasakal´ın listesinden kimse aday olmadı. Kocasakal CHP Genel başkan adayı olsaydı, onun listesinden PM´ye aday olacaktım. Ama Ümit Kocasakal aday olmayınca, grubumuzdan kimse CHP PM´ye aday olmadı" dedi.
Kaynak:

"Zihniyet devrimi şart"
"Zihniyet devrimi şart"
24 Haziran seçim çalışmalarının temposunu arttırarak sürdüren CHP Hatay milletvekili adayı M. Riyat Kırmızıoğlu, insana dokunmayı sürdürdüğünü söyledi.
M. İnce, bugün Hatay´da
M. İnce, bugün Hatay´da
CHP´nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, yapacağı miting için bugün Hatay´a geliyor. Defne´deki miting, saat 14.00´da Şükrü Güçlü Bulvarında, Sevgi parkı önünde yapılacak.
SP´li Çalışkan: Saadet Partisi mutlaka mecliste olmalı
SP´li Çalışkan: Saadet Partisi mutlaka mecliste olmalı
Saadet Partisi Hatay milletvekili adayları Belen ve İskenderun´da esnaf ve ev ziyaretlerinde yöre halkıyla buluştu.
"Hükümet sistemi, rejim değişikliği değil"
"Hükümet sistemi, rejim değişikliği değil"
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında dün gazetecilerle biraraya geldi.
HDP adayları ziyaretlerle destek istiyor
HDP adayları ziyaretlerle destek istiyor
HDP Hatay milletvekili adayları Barış Atay Mengüllüoğlu ve Hülya Kavuk, seçim çalışmaları kapsamında Çekmece Motorlu taşıt kooperatifi ve Nahırlı Derneği ziyaret etti, Aknehir´de halk toplantısı düzenledi
VP adaylarından esnaf ziyareti
VP adaylarından esnaf ziyareti
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayları Gönül Gökkan, Emrah Koçak ve Ali Erdem Köz, seçim çalışmalarını Kırıkhan ve Hassa´da bildiri dağıtıp, esnaf ziyareti ile sürdürdü. VP milletvekili adayı Gökkan, vatandaş ve esnaftan oy istedi ve “Bizi desteklerseniz, esnaf ve üreticimize ilişkin programlarla sorunlarınızı çözeriz” dedi
İYİ Parti adaylarından hastalara ziyaret
İYİ Parti adaylarından hastalara ziyaret
İyi Parti Hatay milletvekili adayları, bayramda İskenderun Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret edip, geçmiş olsun dileğini ilettve bayramlarını kutladı.
AKP´li Yayman: Meclis çoğunluğu şart
AKP´li Yayman: Meclis çoğunluğu şart
AKP Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, güçlü bir cumhurbaşkanlığı sistemi için meclis çoğunluğunun şart oldugunu söyledi.
"İkinci bayramı 24 Haziran´da yaşayacağız"
"İkinci bayramı 24 Haziran´da yaşayacağız"
MHP Hatay il teşkilatının yeni parti binasında ilk bayramlaşma törenini yapıldı.
 İnce, yarın Hatay´da
İnce, yarın Hatay´da
24 Haziran´da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine yönelik siyasi parti ve adaylar çalışmalarını sürdürüyor.
"45 dakikada sonuçlar açıklanacak"
"45 dakikada sonuçlar açıklanacak"
AKP İskenderun İlçe Başkanlığı tarafından oluşturulan Sonuç Alım Sistemi (SAS) çağrı merkezi görevlileri kısa sürede seçim sonuçlarını bildirecek.
CHP´nin sandık görevlilerine eğitim
CHP´nin sandık görevlilerine eğitim
CHP İskenderun ilçe örgütü, 24 Haziran´da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinde sandık başında görev yapacak üyelerini düzenlediği seminerle bilgilendirdi.
"Erdoğan´ı başkan yapacağız"
"Erdoğan´ı başkan yapacağız"
AKP, İskenderun ilçe binasında partilileriyle bayramlaştı. bayramlaşmaya Hatay Milletvekili ve TBMm İdare Amiri Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Hatay eski Milletvekili Mehmet Alğan, 24 Haziran seçimlerine katılan milletvekili adayları Abdulkadir Özel, Abdulkerim Güen ve Ecrin Nazlı İnan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar ile partiler de katıldı.
MHP´li aday Lütfi Kaşıkçı: Hatay´ın milletvekiliği için yola çıktık
MHP´li aday Lütfi Kaşıkçı: Hatay´ın milletvekiliği için yola çıktık
MHP Hatay milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı, Antakya´da esnafla bir araya geldi. Antakya´da uzun çarşı esnafını ziyaret eden MHP´li Kaşıkçı, "MHP olarak, ülkücüler olarak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyumuzu Erdoğan´a vereceğiz.
AKP´li Özel´den Sarımazı´da pazar ziyareti
AKP´li Özel´den Sarımazı´da pazar ziyareti
AKP Hatay Milletvekili adayı Abdulkadir Özel, 24 Haziran seçim çalışması kapsamında, Belen´in Sarımazı mahallesinde kurulan Salı Pazarını ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla görüştü ve Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde, AKP ve MHP´nin cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP adaylarına destek istedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi