Gülçin, Böke ve Açıkel CHP PM´de
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) hafta sonu yapılan 36. kurultayında Hatay´dan pparti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kuruluna aday olanların sayısı yüksek oldu, ancak kazananlar arasında Hatay´dan üç isim yer aldı.
Tarih: 6.2.2018 10:05:53

Akın Bodur/İskenderun

1.266 delegenin oy hakkının bulunduğu CHP´nin kurultayında, Hatay 20 kurultay delegesi ve 4 milletvekili ile temsil edilmişti. Kurultayda, delegelerinin 790 oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçilirken, genel başkan adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise 447 delegenin oyunu almıştı. Seçimde kayıtlı 1.266 delegenin 1.253´ü oy kullandı ve 1.237 oy geçerli sayılmıştı.

Gülçin, Böke ve Acıkel PM´de
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun anahtar listesinde yer alan Kırıkhanlı Gülçin Timur, 488 kişinin aday olduğu Parti Meclisine seçilen 52 isimden birisi oldu. CHP Kırıkhan Gençlik Kolları İlçe Sekreterliği görevini yürüten Gülçin Timur, Parti Meclisinde 199 numara ile aday oldu. Çarşaf liste yöntemiyle yapılan seçimde Parti Meclisi seçiminde Gülçin Timur ise 354 delegenin, Hataylı olan İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke de 687 delegenin oynu aldı ve PM´ye girdi.
CHP PM´nin Bilim Yönetim ve Kültür Platformu´ndan da PM´ye giren Hataylı Prof. Dr. Fethi Açıkel oldu.
Gülçin Timur´un, Hatay Milletvekili Birol Ertem´in destiğini aldığı, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı Hüseyin Hirfanoğlu´nun da kurultay´da Gülçin için oy desteği istediği belirtildi. Milletvekili Ertem, kurultay sonrası sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımda, "36. Olağan Kurultayımızda Gülçin Timur 354 oy alarak Parti Meclisine seçilmiştir. Kendisine bu yeni görevinde üstün başarılar dilerim. Memleketimize ve partimize hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

C. Kıranlıoğlu: CHP PM´ye aday olmadım
Cevdet Kıranlıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) hafta sonu yapılan 36. olağan kurultayında CHP parti Meclisine aday olmadığını açıkladı. Gazetemizin dünkü nüshasında yer alan "CHP PM´ye Hatay´dan 9 aday" başlıkla haberde CHP Parti Meclisine (PM) aday olduğunu kurultaya katılan İskenderun CHP´nin bir yöneticisini ifade etmişti. Kıranlıoğlu, dün telefonla yaptığı açıklamada, "CHP Parti Meclisi´n aday olmadım. Uzun süredir Ümit Kocasakal´ın ekibinde çalışıyorum. Ve CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan ilk kişi de Kocasakal olmuştur. Kocasakal aday olmayınca, iki ayrı grubun ´iki isim verin, o isimleri PM´ye yazalım´ önerisi kabul edilmedi. Ve Kocasakal´ın listesinden kimse aday olmadı. Kocasakal CHP Genel başkan adayı olsaydı, onun listesinden PM´ye aday olacaktım. Ama Ümit Kocasakal aday olmayınca, grubumuzdan kimse CHP PM´ye aday olmadı" dedi.
Kaynak:

"2019 seçiminde heyecan yaşamayız"
"2019 seçiminde heyecan yaşamayız"
2014 yılında yapılan yerel seçimlerde heyecanlı bir seçim atmosferinin yaşandığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "2019 yılında bu heyecanı yaşamayacağımızı düşünüyorum.
900 işçinin sorunu parlamentoda
900 işçinin sorunu parlamentoda
Oruç, Nursan işçilerinin durumunu önergeyle Meclis´e yansıttı
İttifakta "2014 formülü"
İttifakta "2014 formülü"
31 Mart 2019 seçimlerine yönelik değerlendirmede bulunan iktidar partisi AKP´nin MKYK´sı, MHP-AKP ittifakını görüştü, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, ‘2014 kriterini uygulayın´ mesajı ilettiği savunuldu.
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye´nin enerjide giderek artan dışa bağımlılığı nedeniyle elektrik ve doğalgaza enflasyonun üzerinde yapılan zammın yanlış olduğunu söyledi.
CHP´li gençler E. Eren´i andı
CHP´li gençler E. Eren´i andı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz İlçe Gençlik Kolları, 12 Eylül sürecinde, yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980 tarihinde idam edilen Erdal Eren´i, ölümünün 38. yıl dönümünde andı.
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi´ne nezaket ziyaretinde bulundu.
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yardımcısı Kemal Mengüllüoğlu, esnaf ve işinsanlarını ziyaret etti.
SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi