Gülçin, Böke ve Açıkel CHP PM´de
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) hafta sonu yapılan 36. kurultayında Hatay´dan pparti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kuruluna aday olanların sayısı yüksek oldu, ancak kazananlar arasında Hatay´dan üç isim yer aldı.
Tarih: 6.2.2018 10:05:53

Akın Bodur/İskenderun

1.266 delegenin oy hakkının bulunduğu CHP´nin kurultayında, Hatay 20 kurultay delegesi ve 4 milletvekili ile temsil edilmişti. Kurultayda, delegelerinin 790 oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçilirken, genel başkan adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise 447 delegenin oyunu almıştı. Seçimde kayıtlı 1.266 delegenin 1.253´ü oy kullandı ve 1.237 oy geçerli sayılmıştı.

Gülçin, Böke ve Acıkel PM´de
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun anahtar listesinde yer alan Kırıkhanlı Gülçin Timur, 488 kişinin aday olduğu Parti Meclisine seçilen 52 isimden birisi oldu. CHP Kırıkhan Gençlik Kolları İlçe Sekreterliği görevini yürüten Gülçin Timur, Parti Meclisinde 199 numara ile aday oldu. Çarşaf liste yöntemiyle yapılan seçimde Parti Meclisi seçiminde Gülçin Timur ise 354 delegenin, Hataylı olan İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke de 687 delegenin oynu aldı ve PM´ye girdi.
CHP PM´nin Bilim Yönetim ve Kültür Platformu´ndan da PM´ye giren Hataylı Prof. Dr. Fethi Açıkel oldu.
Gülçin Timur´un, Hatay Milletvekili Birol Ertem´in destiğini aldığı, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı Hüseyin Hirfanoğlu´nun da kurultay´da Gülçin için oy desteği istediği belirtildi. Milletvekili Ertem, kurultay sonrası sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımda, "36. Olağan Kurultayımızda Gülçin Timur 354 oy alarak Parti Meclisine seçilmiştir. Kendisine bu yeni görevinde üstün başarılar dilerim. Memleketimize ve partimize hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

C. Kıranlıoğlu: CHP PM´ye aday olmadım
Cevdet Kıranlıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) hafta sonu yapılan 36. olağan kurultayında CHP parti Meclisine aday olmadığını açıkladı. Gazetemizin dünkü nüshasında yer alan "CHP PM´ye Hatay´dan 9 aday" başlıkla haberde CHP Parti Meclisine (PM) aday olduğunu kurultaya katılan İskenderun CHP´nin bir yöneticisini ifade etmişti. Kıranlıoğlu, dün telefonla yaptığı açıklamada, "CHP Parti Meclisi´n aday olmadım. Uzun süredir Ümit Kocasakal´ın ekibinde çalışıyorum. Ve CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan ilk kişi de Kocasakal olmuştur. Kocasakal aday olmayınca, iki ayrı grubun ´iki isim verin, o isimleri PM´ye yazalım´ önerisi kabul edilmedi. Ve Kocasakal´ın listesinden kimse aday olmadı. Kocasakal CHP Genel başkan adayı olsaydı, onun listesinden PM´ye aday olacaktım. Ama Ümit Kocasakal aday olmayınca, grubumuzdan kimse CHP PM´ye aday olmadı" dedi.
Kaynak:

Yabancıya satış, Meclis gündeminde
Yabancıya satış, Meclis gündeminde
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, son 10 yılda Türkiye´den gayrimenkul edinen yabancı sayısını ve edindikleri gayrimenkulün toplam büyüklüğünü verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
İdlip gelişmelerini yorumladı
İdlip gelişmelerini yorumladı
Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yuva, İskenderun´da, Soçi Zirvesi, İdlib ve daha sonraki adım olan Fırat´ın Doğusu konusunda gelişen ve gelişecek olası gelişmeleri değerlendirdi.
CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Cemevlerinin hukuki durumunu önergeyle TBMM´ye taşıdı.
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte Atatürk Anıtı arkasındaki İskelenin İskenderun halkına tamamen kapatılmasına asla müsammaha göstermeyeceklerini ifade etti.
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
Karma eğitime yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğine yönelik CHP İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
Bakan Soylu için önerge veren Milletvekili Suzan Şahin: Yaşam olanakları Suriye topraklarında taşınmalı
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Yayladağı´nda partilileriyle kahvaltılı toplantıda araya geldi.
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke´nin de arasında bulunduğu CHP´nin ekonomik ve siyasal krizden çözüm heyeti Hatay´da açıklama ve ziyaretlerde bulundu.
Gök, görevi devraldı
Gök, görevi devraldı
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
Ülke genelinde yeniden teşkilatlanmaya başlayan Türkiye Komünist Partisi (TKP), İskenderun´da da örgütlendi. TKP İskenderun İlçe Başkanlığına Vasil Koçkazı getirildi ve yeni yönetim de oluşturuldu.
"En makulü Suriye ile anlaşma"
"En makulü Suriye ile anlaşma"
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Şefik Çirkin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay sınırındaki komşu ülke Suriye´nin İdlip bölgesinde yaşanan olayları yorumladı.
"Bina var, laboratuvar yok"
"Bina var, laboratuvar yok"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun´a gümrük kimyasal analiz laboratuvarı kurulmasını soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
Sınır bölgesinde eşi Hamdiye Soylu ve beraberlerindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı çalışması yapan Yılmaz Şahutoğlu, yöredeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
CHP 95 yaşında
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi