Gülçin, Böke ve Açıkel CHP PM´de
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) hafta sonu yapılan 36. kurultayında Hatay´dan pparti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kuruluna aday olanların sayısı yüksek oldu, ancak kazananlar arasında Hatay´dan üç isim yer aldı.
Tarih: 6.2.2018 10:05:53

Akın Bodur/İskenderun

1.266 delegenin oy hakkının bulunduğu CHP´nin kurultayında, Hatay 20 kurultay delegesi ve 4 milletvekili ile temsil edilmişti. Kurultayda, delegelerinin 790 oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçilirken, genel başkan adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise 447 delegenin oyunu almıştı. Seçimde kayıtlı 1.266 delegenin 1.253´ü oy kullandı ve 1.237 oy geçerli sayılmıştı.

Gülçin, Böke ve Acıkel PM´de
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun anahtar listesinde yer alan Kırıkhanlı Gülçin Timur, 488 kişinin aday olduğu Parti Meclisine seçilen 52 isimden birisi oldu. CHP Kırıkhan Gençlik Kolları İlçe Sekreterliği görevini yürüten Gülçin Timur, Parti Meclisinde 199 numara ile aday oldu. Çarşaf liste yöntemiyle yapılan seçimde Parti Meclisi seçiminde Gülçin Timur ise 354 delegenin, Hataylı olan İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke de 687 delegenin oynu aldı ve PM´ye girdi.
CHP PM´nin Bilim Yönetim ve Kültür Platformu´ndan da PM´ye giren Hataylı Prof. Dr. Fethi Açıkel oldu.
Gülçin Timur´un, Hatay Milletvekili Birol Ertem´in destiğini aldığı, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı Hüseyin Hirfanoğlu´nun da kurultay´da Gülçin için oy desteği istediği belirtildi. Milletvekili Ertem, kurultay sonrası sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımda, "36. Olağan Kurultayımızda Gülçin Timur 354 oy alarak Parti Meclisine seçilmiştir. Kendisine bu yeni görevinde üstün başarılar dilerim. Memleketimize ve partimize hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

C. Kıranlıoğlu: CHP PM´ye aday olmadım
Cevdet Kıranlıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) hafta sonu yapılan 36. olağan kurultayında CHP parti Meclisine aday olmadığını açıkladı. Gazetemizin dünkü nüshasında yer alan "CHP PM´ye Hatay´dan 9 aday" başlıkla haberde CHP Parti Meclisine (PM) aday olduğunu kurultaya katılan İskenderun CHP´nin bir yöneticisini ifade etmişti. Kıranlıoğlu, dün telefonla yaptığı açıklamada, "CHP Parti Meclisi´n aday olmadım. Uzun süredir Ümit Kocasakal´ın ekibinde çalışıyorum. Ve CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan ilk kişi de Kocasakal olmuştur. Kocasakal aday olmayınca, iki ayrı grubun ´iki isim verin, o isimleri PM´ye yazalım´ önerisi kabul edilmedi. Ve Kocasakal´ın listesinden kimse aday olmadı. Kocasakal CHP Genel başkan adayı olsaydı, onun listesinden PM´ye aday olacaktım. Ama Ümit Kocasakal aday olmayınca, grubumuzdan kimse CHP PM´ye aday olmadı" dedi.
Kaynak:

Cem Karpuz istifa etti
Cem Karpuz istifa etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tüzük Kurultayı´nda uygulamalara yönelik eleştirileriyle dikkat çeken CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, eleştirilerinin ‘parti içi siyasi hesaplara malzeme yapılmak istendiği´ gerekçesiyle görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, yerel seçim çalışmalarını başlattıklarını açıkladı.
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Birol Ertem, hafta sonu partisi CHP´nin Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Arsuz ilçe örgütlerine ziyaretlerde bulundu.
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanlığına yeniden seçilen Sabahat Özgürsoy Çelik, yeni yönetimini oluşturdu.
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP Hatay İl Kadın Kolları, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, beraberindeki partililerle birlikte bir süre önce İl Başkanlığına seçilen AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ile CHP İl Başkanı Av. Servet Mollaoğlu´na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
AKP´de Erdoğan hazırlığı
AKP´de Erdoğan hazırlığı
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP Hatay il yönetimi, Cumhurbaşkanı ve partinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleştirilecek 6. Olağan İl Kongresi´ne yönelik hazırlık yürütüyor.
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP İnsan haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Samandağ´da polisin ‘dur´ ihtarına uymadığı için öldürülen Güven Oğurol hakkında basın açıklaması yaptı.
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
Saadet Partisi´nin Payas ilçe yönetimi 2. olağan kongresinde ilçe başkanlığına Memur-Sen eski ilçe temsilcisi Aytekin Kaplankıran seçildi.
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
ADD Samandağ Şubesi öncülüğünde yürütülen ve bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı imza kampanyası başlatıldı.
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olacağını açıklayan Bülent Bozdoğan, kentteki Tunceliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği´ni ziyaret etti.
Atatürk´ün huzurunda kutlama
Atatürk´ün huzurunda kutlama
İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi.
Kadın aydınlanmanın da adıdır
Kadın aydınlanmanın da adıdır
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, İskenderun´da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
Hatay´a gelen TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum ile beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP İskenderun İlçe Gençlik Kolları, önceki gün yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi. AKP Genel Merkezi tarafından İskenderun Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Kenan Ak, tek aday olarak başkanlığa getirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi