Güven görevi bugün devralacak
Arsuz Belediye Başkanlığı´na seçilen Asaf Güven, mazbatasını bugün iskenderun adliyesi´nden teslim alarak göreve başlayacak.
Tarih: 5.4.2019 11:16:14

İskenderun/SES

Güven için mazbata töreni arsuz İlçe Seçim Kurulu´nda saat 10.00´da yapılacak. Mazbata töreninin ardından Dr. Asaf Güven ile Nazım Culha arasındaki devir teslim töreni saat 11.00´de Arsuz Belediyesi´nde gerçekleştirilecek.
Arsuz belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, mazbata töreni ile ilgili yaptığı davette, ‘yepyeni umutlar ve yepyeni bir hizmet dönemi için Arsuz Belediye Başkanlığı gibi onurlu bir görevi teslim alacağı´nı ifade etti.

Culha´dan kutlama
Öte yandan sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı mesajında Nazım Culha, başta Arsuz olmak üzere göreve gelen partili başkanları kutladı. Culha´nın mesajı şöyle: “Partimiz yerel seçimlerde tarihi bir zafer kazandı. Yeni bir dil, birleştirici siyaset ve yaşam tarzına saygı ısrarı kazandı. Ekonominin iflasın eşiğinde olduğu bir momentte halkımız sağduyusunu gösterdi ve yerel yönetimleri bize teslim etti, zafer ilk önce onlarındır! Emanet seçilen başkanlarımızındır. Başta Arsuz olmak üzere göreve gelen bütün başkanlarımızı kutluyorum. Büyük bir özveriyle çalışan, gecesini gündüzüne katan bütün parti neferlerini saygıyla selamlıyorum.”

Eryılmaz´dan tören daveti
Samandağ´ın yeni Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, mazbatasını bugün teslim alacak. Bugün saat 14.30´da CHP İlçe binası önünde toplanarak Samandağ Adliyesi´ne gidileceği, mazbata teslim töreninin ardından CHP İlçe örgütü ve vatadaşların eşliğinde Samandağ Belediyesi´ne gelineceği bildirildi.
Samandağ CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı tarafından yapılan açıklamada; “Değerli dostlar, sevgili Samandağlılar; 5 Nisan Cuma günü saat 14.30´da İlçe Parti binamızın önünde toplanarak başkanımız sayın Refik Eryılmaz ile birlikte önce Adliye´ye giderek başkanımız mazbatasını alacak. Ardından başkanımızı hep birlikte, el ele, gönül gönüle Belediye´ye götüreceğiz. Hepinizi bu güzel ve mutlu günümüzü bizimle paylaşmaya davet ediyorum. Katılımınız bizlere güç ve onur verecektir” İfadelerine yer verdi.

Başkan Savaş mazbatasını alıyor
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş mazbatasını alıyor. 31 Mart yerel seçimlerinde Hatay halkının yüzde 55´inin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçilen ve Hatay Adalet Sarayı´nda saat 10.30´da gerçekleşecek törenle mazbatasını alacak olan Başkan Savaş, tören sonrasında belediye önünde vatandaşlar ve gazetecilerle buluşarak yeni dönem ile ilgili düşüncelerini paylaşacak.
Kaynak:

Ülkedeki kaçak akaryakıt miktarı 5 milyar litre
Ülkedeki kaçak akaryakıt miktarı 5 milyar litre
CHP´li Güzelmansur, Meclis Araştırması istedi
AKP´li Yeşildal´dan ilçelerde davet toplantıları
AKP´li Yeşildal´dan ilçelerde davet toplantıları
AKP´nin Antakya Spor Salonu´nda yapılacak il kongresine tek aday olarak katılacağı açıklanan Adem Yeşildal´ın davet ziyaretleri AKP´nin kongre kalabalıklarını aratmadı.
Başkan Parlar´dan erken seçim çağrısı
Başkan Parlar´dan erken seçim çağrısı
CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, vatandaşın yaşadığı sıkıntıların ve isteklerinin farkında olduklarını belirterek, “Kaybedecek bir saniye bile kalmadı. Erken seçim Türkiye´nin aydınlığa giden yoludur” dedi.
Başkan Savaş y ve z kuşağını dinledi
Başkan Savaş y ve z kuşağını dinledi
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Payaslı gençlerle bir araya geldi.
DEVA´dan 21 kişilik İl Başkanlık Kurulu
DEVA´dan 21 kişilik İl Başkanlık Kurulu
Sabit Coşkun Başkanlığındaki Deva Partisi Hatay İl Yönetimi, ilk başkanlık kurulunu oluşturdu.
Kaşıkçı: Gara öncesi ile Gara sonrası aynı olmayacak
Kaşıkçı: Gara öncesi ile Gara sonrası aynı olmayacak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel kurulunda partisinin grubu adına yaptığı konuşmada Gara´da PKK´nın şehit ettiği 13 vatandaşımız ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel kanunları ile ilgili konuştu.
CHP´li Tokdemir´den AKP kongrelerine soru önergesi
CHP´li Tokdemir´den AKP kongrelerine soru önergesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, lokanta ve kahvehane gibi birçok işyeri koronavirüs salgını gerekçesiyle kapatılıp, birçok ilde etkinlikler valilerin kararlarıyla yasaklanırken, AKP´nin il kongrelerini yapmaya devam ettirmesini önergeyle parlamentoya taşıdı.
Tek adaylı AKP kongresi çarşamba günü
Tek adaylı AKP kongresi çarşamba günü
AKP, Hatay il kongresini 24 Şubat Çarşamba günü yapacak. Kongrenin tek adayın Hatay eski Milletvekili Adel Yeşildal olacak.
Eski vekilin ´istifa değerlendirmesi´
Eski vekilin ´istifa değerlendirmesi´
Hatay eski Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, partisi CHP´den istifa edenlere ´taş yerinde ağırdır´ ifadesiyle seslendi.
Oruç´tan, Suriye önergesi
Oruç´tan, Suriye önergesi
"Suriye´de işlendiği iddia edilen suçların Türkiye´de yargılamasının yapılması mümkün müdür?"
Tokdemir temizlik elemanı alımını sordu
Tokdemir temizlik elemanı alımını sordu
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yüzyüze eğitim kararıyla birlikte okulların hijyen koşullarını soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.
Kaşıkçı: Afet önlemleri siyaset üstüdür
Kaşıkçı: Afet önlemleri siyaset üstüdür
Deprem konusunun Hatay´ın en büyük gündemi olduğunu söyleyen Kaşıkçı, “Afad´ın yayınlamış olduğu deprem ısı haritası, Hatay´ın ne kadar kritik bir konuma sahip olduğunu gösteriyor” dedi.
AKP Hatay İl Gençlik´te Alkaya dönemi
AKP Hatay İl Gençlik´te Alkaya dönemi
AKP Hatay İl Gençlik Kollarının 6. Olağan kongresinde Mustafa Alkaya başkanlığındaki yeni yönetim kurulu göreve getirildi.
“SP, şu anda yükselen değer”
“SP, şu anda yükselen değer”
Çevrimiçi İl Divan Toplantısı´na katılan Saadet Partisi GİK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Partimiz şu anda yükselen değer” dedi.
Suriye içsavaşının 10. yılını değerlendirdi
Suriye içsavaşının 10. yılını değerlendirdi
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada, 10´uncu yılına girecek Suriye iç savaşında yürütülen yanlış politikaları değerlendirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi