Güzelmansur: Birlikte güçlüyüz
24 Haziran Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM 27. dönem milletvekilliği seçiminde Hataylı seçmen, cumhurbaşkanlığı adaylığında Erdoğan´a verdiği 441 bin oyla birinci yaparken, AKP´ye de 335 bin oy verdi.
Tarih: 27.6.2018 11:40:53

Akın Bodur

 Enrdoğan, Hataylı seçmenden aldığı oyla yüzde 48.5 oranında destek alırken, AKP ise 335 bin oy ve yüzde 36,1 oranıyla birinci parti oldu.
Hatay´da Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları şöyle oldu:
R.T. Erdoğan: 441.079 oy % 48.5
M. İnce: 388.608 oy % 42.8
M. Akşener: 51.225 oy % 5.64
S. Demirtaş: 21.000 oy % 2,3
T. Karamollaoğlu: 5.452 oy % 0,6
Milletvekilliği seçimi ise şu şekilde:
AKP: 335.631 oy % 36,1
CHP: 285.508 oy % 30,7
MHP: 134.982 oy % 14,5
HDP: 101.909 oy % 11
İYİ Parti: 60.946 oy % 6,5
Saadet Partisi: 8.488 oy % 0,9

Güzelmansur: Bizler, sizlerin sesi olacağız
24 Haziran seçimlerinde CHP´nin ilk sıra adayı olarak Hatay Milletvekili seçilen Mehmet Güzelmansur, halka teşekkür etti. Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği erken genel seçimleri sonrasında kesin olmayan sonuçlara göre CHP´den Hatay Milletvekili seçilen Güzelmansur, Hatay halkına seçimlere gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti. CHP Hatay adayı olarak seçim çalışmalarını tamamlayarak, kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Mehmet Güzelmansur, “Halkımızın daha mutlu olması, daha özgür bir Türkiye´de yaşaması için çıktığımız bu yolda yanımızda olan, bize destek olan, bizi sahiplenen başta halkımız olmak üzere tüm partililerimize ve gecesini gündüzüne katıp yanımızda olup bizi biz yapan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bilinmesini isterim ki çıktığımız bu yolda bizler, sizlerin sesi olacağız. Var gücümüzle sorunlarınızın çözümü için çalışacağız. Hatay´ı yaşayabilir bir kardeşlik diyarı, ülkemizi hak, hukuk ve adalet çizgisinde özgür bir ülke yapmak için elinden geleni yapan bir vekil olacağım. Sen, ben yok biz varız. Birlikte güçlüyüz. Sağ olun, var olun" açıklamasını yaptı.

Dingil: Demokrasi tarihine altın harflerle yazıldı
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de 24 Haziran seçimlerinin Türk demokrasi tarihine altın harflerle yazıldığını belirtti. Seçimde sandıklara giderek kararını irade, erdem ve cesaretten yana kullananlara teşekkür eden Dingil, iç ve dış mihrakların oyunlarına rağmen, partisinin seçimlerden zaferle ayrıldığını ifade etti.Dingil şunları belirtti: "Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan´a verdikleri oylarla istikrardan, istikbalden ve istiklalden yana tavır koymuştur. Tüm hemşerilerimize verdikleri destek nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Türkiye, bu yeni sistemle birlikte yeni bir kalkınma hamlesi başlatacaktır. Bu anlamda ülkemizin çok daha güzel yarınlara ulaşması için birlik beraberlik içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımıza güç vermeliyiz. Tek ses, tek yürek olmalıyız. Vakit Türkiye, Vakit Hatay, Vakit İskenderun vaktidir. Dünya lideri Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hep beraber Türkiye´yi 2023 ve 2071 hedeflerine ulaştırmak için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da durmadan çalışacağız. 4 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği seçimlerinde sandık başına giderek vatandaşlık görevini yerine getiren, seçim süreci boyunca çalışmalarımızda bizleri güler yüzlü ve hoşgörüyle karşılayan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ı ve ‘Cumhur İttifakı´nı´ destekleyerek, partimize destek ve teveccühlerini esirgemeyen tüm halkımız başta olmak üzere, teşkilat mensuplarımıza, sandık kurullarımızda görevli üyelerimiz ve müşahitlerimize, muhtarlarımıza, esnaflarımıza, stk´lara çalışanlarımıza ve tüm gönüldaşlarımıza, şükranlarımı sunuyor, daha güzel bir Türkiye için birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun ilelebet devam etmesini diliyorum."

´Seçimle, milletin iradesi ortaya çıktı´
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, 24 Haziran seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Milletin iradesinin seçim sonuçlarının belirlenmesiyle ortaya çıktığını ifade eden Şahin, "Seçimlerin huzur ve sükûnet ortamı içinde gerçekleşmesi ve asayişi bozacak önemli bir toplumsal olayın yaşanmamış olması, milletimizin demokrasi kültürünü içine sindirdiğinin işareti olarak bizleri son derece mutlu etmiştir. Ortaya çıkan meclis aritmetiği, Cumhurbaşkanının ve oluşturulacak yeni hükümetin omuzlarına son derece önemli görev ve sorumluluklar yüklemektedir. Yeni bir hükümet etme sistemine geçilmiş olması, birçok belirsizliği ve toplumumuzun aşina olmadığı bir yapıyı da beraberinde getirecektir. Bütün milletimizin, daha hızlı karar alınabilen, daha istikrarlı bir idari anlayış sunacağına inanılan yeni sistemle ilgili büyük beklenti içerisindedir. Bu süreçte öncelikli olarak toplumsal ayrışmalara mahal verilmemesi, toplumun hiçbir kesiminin ötekileştirilmeden, yandaş-yandaş olmayan gibi ayrımcılığa gidilmeden, Türk milletinin bir bütün olarak görülmesi ve kucaklanması en büyük beklentimizdir. Ülkemizin önünde bulunan ekonomik, sosyal ve siyasal sorunların bütüncül bir biçimde ele alınarak, sorunların ötelenmeden derhal çözümüne gidilmesi gerekmektedir. Bu dönemde alınacak kararların toplumsal mutabakatla, milli ve manevi hassasiyetlerimiz göz önünde bulundurularak, milletimizin geneli ile müzakere edilerek hazırlanması gerekmektedir. Yeni oluşturulacak bakanlık ve bağlı kurum ve kuruluşlarında çalıştırılacak kamu personelinin kazanılmış özlük, mali ve sosyal haklarının korunması, kamuda yeni adaletsizlik ve ayrımcılığa mahal verecek hukuk dışı uygulamalardan kaçınılması konusunda azami özenin gösterilmesi gerekmektedir. Ayrımcılığın önlendiği, kariyer, ehliyet ve liyakat ilkelerinin esas alındığı, iş güvencesine dayanan, adil ve hakkaniyetli bir kamu personel rejimi bütün kamu personelinin en büyük özlemi ve arzusudur. Kamu çalışma ilkelerine uymayan, esnek, düzensiz ve güvencesiz bir çalışma ortamı yaratan sözleşmeli personel çalıştırılması uygulamasına son verilerek, tüm sözleşmeli ve geçici personel, istisnasız olarak kadroya geçirilmeli ve bundan sonra kamuda kadrolu istihdam dışında personel alımı yapılmamalıdır" değerlendirmesini yaptı.

Çüter: Reyhanlı, ülkesinin bekasına sahip çıktı
Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter de seçime ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: "Serhat ve gazi şehrimizin kahraman insanları, tarihi 24 Haziran seçimlerinde, ülkesinin ve milletinin bekasına sahip çıkmıştır. Reyhanlılı hemşerilerim, ülkemiz, Hatay ve özellikle ilçemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı her zaman uyanık olmuş gaflete, delalete kapılmamış ve fitne-fesada hiçbir zaman fırsat vermemiştir. 11 Mayıs´ta, 15 Temmuz hain kalkışma da, Zeytin Dalı Operasyonlarında şehitler vermemize rağmen hemşerilerim vakur bir duruş sergileyerek tüm Türkiye´ye örnek olmuştur. Aynı örneği 24 Haziran seçimlerinde de sergileyerek, ülkemizi dünya ülkesi yapan, bütün dünyada ki mazlumların yanında olup destek olan dünya liderimize sahip çıkmış, ülkesinin bölünmez bütünlüğü için dik duruş sergilemiştir."
Kaynak:

CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Cemevlerinin hukuki durumunu önergeyle TBMM´ye taşıdı.
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte Atatürk Anıtı arkasındaki İskelenin İskenderun halkına tamamen kapatılmasına asla müsammaha göstermeyeceklerini ifade etti.
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
Karma eğitime yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğine yönelik CHP İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
Bakan Soylu için önerge veren Milletvekili Suzan Şahin: Yaşam olanakları Suriye topraklarında taşınmalı
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Yayladağı´nda partilileriyle kahvaltılı toplantıda araya geldi.
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke´nin de arasında bulunduğu CHP´nin ekonomik ve siyasal krizden çözüm heyeti Hatay´da açıklama ve ziyaretlerde bulundu.
Gök, görevi devraldı
Gök, görevi devraldı
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
Ülke genelinde yeniden teşkilatlanmaya başlayan Türkiye Komünist Partisi (TKP), İskenderun´da da örgütlendi. TKP İskenderun İlçe Başkanlığına Vasil Koçkazı getirildi ve yeni yönetim de oluşturuldu.
"En makulü Suriye ile anlaşma"
"En makulü Suriye ile anlaşma"
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Şefik Çirkin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay sınırındaki komşu ülke Suriye´nin İdlip bölgesinde yaşanan olayları yorumladı.
"Bina var, laboratuvar yok"
"Bina var, laboratuvar yok"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun´a gümrük kimyasal analiz laboratuvarı kurulmasını soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
Sınır bölgesinde eşi Hamdiye Soylu ve beraberlerindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı çalışması yapan Yılmaz Şahutoğlu, yöredeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
CHP 95 yaşında
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
Dingil ve Soydan, AKP´nin Hatay Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´ü ayrı ayrı ziyaret ederek kutladı
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
AKP Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´e kutlama ve ´hayırlı olsun´ ziyaretleri sürüyor. Gök, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerini kabul etmeye devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi