Güzelmansur: Hatay´ın sorunlarını çözmeye kararlıyız”
Ziyaretlerde çalışma programı ve hedeflerini anlatan CHP´nin birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Güzelmansur, “Hatay için tüm sorunları çözmeye kararlıyız” dedi.
Tarih: 8.6.2018 10:07:54

CHP Hatay milletvekili adayları, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri öncesinde seçim çalışmalarını sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ziyaretiyle sürdürüyor. Ziyaretlerde çalışma programı ve hedeflerini anlatan birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Güzelmansur, “Hatay için tüm sorunları çözmeye kararlıyız” dedi.
CHP Milletvekili Adayları Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, Bilgen Duman, il ve ilçe yöneticileri ile meclis üyelerinin katılımıyla kanaat önderi Sedat Bilgin, Yütaş Kooperatifi, Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Antakya Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesi, Eğitim-Sen Hatay Şubesi, Affan Kıraathanesi, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarlığı, Havra, Hatay Tabip Odası, Hatay Diş Hekimleri Odası ve Akasya Mahallesi´ni ziyaret etti. Ziyaretler yaptığı konuşmada CHP adayı Mehmet Güzelmansur, huzuru yeniden oluşturacaklarını belirtti. Güzelmansur, “Türkiye´de ve Hatay´da insanlar sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Vatandaşların etnik kökeni, dini inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun baskı ortamını ortadan kaldıracağız. Türkiye´de ve Hatay´da barışı, kardeşliği, huzuru yeniden tesis edeceğiz. Biz ayrım yapmadan ve gözetmeden milletimizi seviyoruz. 24 Haziran´da vatandaşlarımız yaşanan bu sıkıntılara ´artık tamam´ diyerek CHP´yi işbaşına getireceğine yürekten inanıyorum. Barış, Kardeşlik ve Huzur iklimini birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde Hatay´da ve Türkiye´de yeniden inşa edeceğiz” dedi.
Antakya´da şehir içi taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren Yütaş Kooperatifi´ni ziyaretinde de şoför esnafının sorunlarını dinleyen Güzelmansur, “Esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Esnafımızın sıkıntılarını çözmek bizim boynumuzun borcudur. Hatay´ın sorunu benim sorunumdur. İnanıyorum ki esnafımız ve milletimiz 24 Haziran´da artık tamam diyerek CHP´yi işbaşına getirecektir” diye konuştu. Gazeteci dernekleri ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesini ziyaretinde de Güzelmansur, çalışma programı ve öncelikleri ele aldı. Güzelmansur, şöyle konuştu: “Esnafımız, çiftçimiz, çalışanlarımız için her türlü gerekli önlemleri alarak projelerimizle Hatay´ı ve Türkiye´yi yönetmeye talibiz. İşsizliği kesinlikle ortadan kaldıracağız. Hangi vatandaşa sorarsanız dertli. Hatay mutluluk oranı sıralaması 77´nci sırada. 81 içerisinde en mutlu 77´nci il konumundadır. Bu konuda Hatay için tüm sorunları çözmeye kararlıyız.”
Güzelmansur, Affan Kıraathanesi, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarlığı, Havra, Hatay Tabip Odası, Hatay Diş Hekimleri Odası ve Akasya Mahallesin yaptığı ziyarette de,
"Bizler her şeyin farkındayız ve milletimiz için hazırız. Ülkemizin sorunları artık çözüm bekliyor. Cumhuriyet kazanımlarının satıldığı bir dönemde, hükümet artık çözüm üretememektedir” dedi.
Kaynak:

“Yayladağı kapısı açılmalı”
“Yayladağı kapısı açılmalı”
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Suriye´de süren iç savaşın ve iktidarın izlediği yanlış Suriye politikasının en derinden etkilediği ilin Hatay olduğunu belirtti.
“Yerel seçim dönüm noktası olacak”
“Yerel seçim dönüm noktası olacak”
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında, yeni başkanlık sistemi yürütme şekli ile daha hızlı hizmet üretilen yönetim şeklinde´ gerçekleşecek ilk seçim özelliğiyle Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlerin Türkiye için bir dönüm noktası olacağını belirtti.
HKP´den İsrail saldırısına tepki
HKP´den İsrail saldırısına tepki
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Hatay il örgütü, İsrail´in Filistinlilere yönelik saldırısı sonucu 7 Filistinlinin yaşamını yitirmesine ilişkin yazılı değerlendirmede bulundu.
Kaşıkçı: Otoban, ilde ücretsiz olsun
Kaşıkçı: Otoban, ilde ücretsiz olsun
Kaşıkçı, İskenderun-Erzin arasının çevre yolu olmasını istedi
MHP´li kadınlardan seçim toplantısı
MHP´li kadınlardan seçim toplantısı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Kadın Kolları, 2019´da yapılacak olan yerel seçimlere yönelik istişare toplantısı düzenledi.
CHP´nin seçim çıkışını İskenderun´dan başlattı
CHP´nin seçim çıkışını İskenderun´dan başlattı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl yönetimi, Mart 2019´da yapılması beklenen yerel seçimlere yönelik çıkışını İskenderun´dan başlattı.
Kaynak kitapları sordu
Kaynak kitapları sordu
Kaşıkçı´dan önerge
Bozdoğan CHP´den aday adayı
Bozdoğan CHP´den aday adayı
İskenderun´da CHP´nin önde gelen isimlerinden işadamı ve sanayici Bülent Bozdoğan İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını ilçe örgütünde gerçekleştirdiği toplantıda açıkladı.
Savaş adaylık için ´davet´ bekleyecek
Savaş adaylık için ´davet´ bekleyecek
HBB Başkanı Savaş, 2019´da yapılacak yerel yönetim seçimleri öncesinde de aday adayı olmayacağı yönünde mesaj verdi
Culha: Yeniden adayım
Culha: Yeniden adayım
“Henüz misyonumu tamamlamadım” diyen Culha, önümüzdeki dönemde Karaağaç´a kültür merkezi ile imar mağduriyetlerinin giderilmesinin ise öncelikleri olacağını söyledi.
Orman yangınları Meclis gündeminde
Orman yangınları Meclis gündeminde
Güzelmansur, "son 5 yılda Hatay´da kaç hektar yandı?" sorusunu yöneltti
Yayman: Parti değil, koşullar değişti
Yayman: Parti değil, koşullar değişti
Hatay Milletvekili ve ve AKP Tanıtım-Medya Başkan Yardımcısı Hüseyin Yayman, partisinin değil, toplumsal ve politik koşullar değiştiğini belirtti.
"Aramızda 30-40 yıllık entelektüel fark var"
"Aramızda 30-40 yıllık entelektüel fark var"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ülkedeki esas problemin cari açık olduğunu savundu.
N.Akkülah CHP´den aday adayı
N.Akkülah CHP´den aday adayı
İskenderun Belediye Başkanı olmayı amaçlıyor
Yabancıya satış, Meclis gündeminde
Yabancıya satış, Meclis gündeminde
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, son 10 yılda Türkiye´den gayrimenkul edinen yabancı sayısını ve edindikleri gayrimenkulün toplam büyüklüğünü verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi