Güzelmansur: Hatay´ın sorunlarını çözmeye kararlıyız”
Ziyaretlerde çalışma programı ve hedeflerini anlatan CHP´nin birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Güzelmansur, “Hatay için tüm sorunları çözmeye kararlıyız” dedi.
Tarih: 8.6.2018 10:07:54

CHP Hatay milletvekili adayları, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri öncesinde seçim çalışmalarını sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ziyaretiyle sürdürüyor. Ziyaretlerde çalışma programı ve hedeflerini anlatan birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Güzelmansur, “Hatay için tüm sorunları çözmeye kararlıyız” dedi.
CHP Milletvekili Adayları Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, Bilgen Duman, il ve ilçe yöneticileri ile meclis üyelerinin katılımıyla kanaat önderi Sedat Bilgin, Yütaş Kooperatifi, Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Antakya Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesi, Eğitim-Sen Hatay Şubesi, Affan Kıraathanesi, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarlığı, Havra, Hatay Tabip Odası, Hatay Diş Hekimleri Odası ve Akasya Mahallesi´ni ziyaret etti. Ziyaretler yaptığı konuşmada CHP adayı Mehmet Güzelmansur, huzuru yeniden oluşturacaklarını belirtti. Güzelmansur, “Türkiye´de ve Hatay´da insanlar sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Vatandaşların etnik kökeni, dini inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun baskı ortamını ortadan kaldıracağız. Türkiye´de ve Hatay´da barışı, kardeşliği, huzuru yeniden tesis edeceğiz. Biz ayrım yapmadan ve gözetmeden milletimizi seviyoruz. 24 Haziran´da vatandaşlarımız yaşanan bu sıkıntılara ´artık tamam´ diyerek CHP´yi işbaşına getireceğine yürekten inanıyorum. Barış, Kardeşlik ve Huzur iklimini birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde Hatay´da ve Türkiye´de yeniden inşa edeceğiz” dedi.
Antakya´da şehir içi taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren Yütaş Kooperatifi´ni ziyaretinde de şoför esnafının sorunlarını dinleyen Güzelmansur, “Esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Esnafımızın sıkıntılarını çözmek bizim boynumuzun borcudur. Hatay´ın sorunu benim sorunumdur. İnanıyorum ki esnafımız ve milletimiz 24 Haziran´da artık tamam diyerek CHP´yi işbaşına getirecektir” diye konuştu. Gazeteci dernekleri ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesini ziyaretinde de Güzelmansur, çalışma programı ve öncelikleri ele aldı. Güzelmansur, şöyle konuştu: “Esnafımız, çiftçimiz, çalışanlarımız için her türlü gerekli önlemleri alarak projelerimizle Hatay´ı ve Türkiye´yi yönetmeye talibiz. İşsizliği kesinlikle ortadan kaldıracağız. Hangi vatandaşa sorarsanız dertli. Hatay mutluluk oranı sıralaması 77´nci sırada. 81 içerisinde en mutlu 77´nci il konumundadır. Bu konuda Hatay için tüm sorunları çözmeye kararlıyız.”
Güzelmansur, Affan Kıraathanesi, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarlığı, Havra, Hatay Tabip Odası, Hatay Diş Hekimleri Odası ve Akasya Mahallesin yaptığı ziyarette de,
"Bizler her şeyin farkındayız ve milletimiz için hazırız. Ülkemizin sorunları artık çözüm bekliyor. Cumhuriyet kazanımlarının satıldığı bir dönemde, hükümet artık çözüm üretememektedir” dedi.
Kaynak:

CHP aday açıklamasını ´erteledi´
CHP aday açıklamasını ´erteledi´
CHP, 31 Mart yerel seçimlerine katılacak Hatay´ın 12 ilçesindeki adayını açıklamayı sekiz gün erteledi. CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisinin (PM), 12 ilçedeki adayı 24 Ocak Perşembe günü açıklaması bekleniyor.
Listeler askıdan iniyor
Listeler askıdan iniyor
Yerel seçimlerde oy kullanacaklar seçmen isimini yazdırabilecek
"Boş araziye 380 seçmen"
"Boş araziye 380 seçmen"
31 Mart Pazar günü yapılacak ve ´ittifaklarla´ gidilecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulunan Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, "Hem millet ittifakının hem de cumhur ittifakının olduğu çok önemli bir seçime giriyoruz.
"Krizin çaresi üretim"
"Krizin çaresi üretim"
CHP ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığının Türkiye´de yaşanan ekonomik krizin etkilerinin illere yansımalarını belirlemek amacıyla oluşturduğu ‘Ekonomi Masası´ çalışmaları doğrultusunda, Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Isparta´da görüşmelerde bulundu.
´Sınır kapısı açılsın´
´Sınır kapısı açılsın´
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TSK ve ÖSO güçlerinin işbirliğiyle Suriye´nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Sınır Kapısı´nın oluşturulmasını ve buranın ticarete açılmasını istedi.
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´ın sorunlarını parlamento gündemine taşımayı sürdürüyor.
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çok renkli bir coğrafyada yaşadıımızı ifade ederek, "Bulunduğumuz coğrafya birçok güzelliğe gebe.
Bir hanede 388 seçmen
Bir hanede 388 seçmen
31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler
MHP´den, engelliye sandalye
MHP´den, engelliye sandalye
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yönetimi, kentte oturan ve iki yıldır engelli arabası olmadığı için dışarı çıkamadığı belirtilen Servet Ocak adlı yurttaşa tekerlekli sandalye hediye etti.
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Kazar, partisinin Defne Gençlik Kolları Başkanı Doğan Kara ve yönetim kurulları ile Antakya Defne Taraftarlar Derneği Üyeleri, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman´ı makamında ziyaret etti.
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
Hatay Milletvekili Güzelmansur, kanun teklifi verdi
İskenderun´da ittifak ziyareti
İskenderun´da ittifak ziyareti
CHP ile İYİ Parti arasında tavanda başlatılan ittifak çalışmaları tabanda da ziyaretlerle destekleniyor.
CHP´den ´poşet protestosu´
CHP´den ´poşet protestosu´
Samsun Milletvekili Zeybek, İskenderun´da görüşme yaptı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Yavuz: Bu karar, tamamen kendi özgür iradem ile benim tarafımdan alınmış tek taraflı bir karardır
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
CHP´nin, İskenderun, Arsuz, Defne, Samandağ, Erzin, Kumlu, Dörtyol, Belen, Hassa, Altınözü, Kırıkhan, Altınözü ve Yayladağı´nda adayları 15 Ocak´ta belirlemesi bekleniyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi