HADO, iş dünyasına anlatıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesini iş dünyasına da anlattı. HADO, bugün başlayacak Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündeminde yer alıyor.
Tarih: 9.2.2018 10:02:43

 

Antakya Ferhan Kuseyri Konağı´nda iş insanlarıyla düzenlediği deniz otobüsü istişare toplantısında kentin turizm potansiyeline değinildiği, Akdeniz ülkelerinden gelecek ziyaretçi sayısının deniz otobüsüyle iki katına çıkarılmasının hedeflendiği belirtilen ve HBB Başkan Danışmanı Muhsin Cömert, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Bozkurt´un da katıldığı toplantıya ilişkin HBB´nin yazılı açıklamasında şunlara yer verildi: "Şehre ekonomik sosyal ve kültürel anlamda yeni bir soluk getirmek amacıyla hazırlanan proje, başta Hatay halkı olmak üzere tüm iş dünyası tarafından heyecanla karşılandı. Ulusal basında geniş yer tutan proje, Hatay´ın jeopolitik konumu sebebiyle Türk iş dünyasının da gözlerini Hatay´a çevirdi."
Açıklamaya göre, Hatay Deniz Otobüsü ile ulaşım anlamında yeni bir dönemin başlayacağı ve kent ekonomisine büyük katkı sağlayacağı inancında olduklarını belirten Ferhan Kuseyri de, “Dünyanın en değerli topraklarına sahip kentimizin kıymetini biliyor ve topraklarımızı seviyoruz. Kendine özgü bitkileri, zengin meyve-sebze potansiyeli ve dillere destan yemekleriyle anılan şehrimizin ulaşım alanında gelişmesi ve iyileştirilmesi gerekiyor. Deniz ulaşımının kentte yetişen ürünlerin ihracatına katkı sağlayarak başta şehrimiz olmak üzere ülke ekonomisine fayda sağlayacağı inancındayız” dedi.

HADO´ya DASİFED desteği
HBB´nin Deniz Otobüsü projesini desteklediklerini belirten DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar da, bölgenin kalkınmasına katkı sunacak her projenin arkasında olduklarını belirtti. Kılıçlar, "7 yıldır Suriye kriziyle ekonomisi ciddi derecede etkilenen Hatay´ın ekonomisine can suyu ihtiyacı giderek artmaktadır. Afrin operasyonu sırasında sınır ötesinden atılan füzelerin sınır ilçelerimize düşmesi nedeniyle Hatay üzerindeki olumsuz algılar derinleşmektedir. Ancak Hatay sahip olduğu potansiyeliyle bu algıları çok rahat kırabilecek güçtedir. Bu süreçte HBB´nin başlattığı Hatay Deniz Otobüsü Projesi, hem bölgenin ekonomisine ciddi katkı sağlayacak hem de kentin olumsuz algılarının kırılmasına destek olacak önemli projedir. Akdeniz´e kıyısı olan en büyük 3. liman olan İskenderun Körfezi hali hazırda ticari yük gemilerine hizmet vermektedir. Bu potansiyeli yolcu taşımacılığı için kullanmak için geç kalmış sayılmayız" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

“Üç aydır nüfus cüzdanı almayı bekliyorum…”
“Üç aydır nüfus cüzdanı almayı bekliyorum…”
Türkiye genelinde ve İskenderun Nüfus Müdürlüğü´ndeki nüfus cüzdanı yenileme ve diğer bazı işlemlerinde kullanılan Biyometrik Veri Alma Cihazları (Elektronik Parmak izi Alma Cihazları) hala yeterince sağlıklı çalışmıyor.
Dingil: Engellileri hayata tutundurmalıyız
Dingil: Engellileri hayata tutundurmalıyız
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kurum olarak Down Sendromlu çocuklara yönelik duyarlı bir çalışma izlediklerini belirterek, bu sendromun bir genetik farklılık olduğunu hatırlattı. Dingil,
Engelliler kilim dokuyacak
Engelliler kilim dokuyacak
İskenderun Belediyesi´nin Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında hazırladığı ve desteğe hak kazanan ‘Engelliyim Engel Tanımam´ projesine kursiyer başvuraları devam ediyor.
Nevruz kutlanıyor
Nevruz kutlanıyor
21 Mart Nevruz Bayramı bugün kutlanacak. İskenderun´daki Nevruz kutlaması, Halkın Demokratik Partisi (HDP) İskenderun ilçe örgütü tarafından yapılacak.
3 ilçede 27 gözaltı
3 ilçede 27 gözaltı
İskenderun, Payas ve Dörtyol´da aralarında EMEP, HDP, İHD yöneticilerinin de olduğu 27 kişi dün sabah gözaltına alındı. İHD Şube Başkanı Selçuk: Demokratik mücadelenin önü kesiliyor
Evrensel´le dayanışma kahvaltısı
Evrensel´le dayanışma kahvaltısı
İskenderun´da Evrensel gazetesi ile dayanışma kahvaltısı düzenlendi. Siyasi parti, sendika, demokratik kitle örgütleri temsilcileri ve okurların katıldığı etkinlik İskenderun Cemevi salonunda gerçekleştirildi.
Emekliler arasındaki maaş farkına son verilsin
Emekliler arasındaki maaş farkına son verilsin
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Mali Şube Sekreteri Hüseyin Göde, Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu sonuç bildirisini açıkladı.
´Çanakkale, güç dengelerini değiştirdi´
´Çanakkale, güç dengelerini değiştirdi´
Samandağ Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesinin düzenlediği18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliği, Samandağ Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
´Ormanlara en büyük zarar insanlardan´
´Ormanlara en büyük zarar insanlardan´
21 Mart Dünya Ormancılık Günü bugün kutlanıyor. Ormancılık Günü nedeniyle bugün Belen´de sertifika töreni düzenlenecek.
Şehit ailelerine ziyaret
Şehit ailelerine ziyaret
Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve AKPİskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili, kentin mahallesinde oturanşehit ailelerni ziyaret etti.
Ulusoy: Doğu Akdeniz çok önemli
Ulusoy: Doğu Akdeniz çok önemli
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kıvanç Ulusoy, Akdeniz´in ülkeler için ´can alıcı bir bölge´ olduğunu, ülkemiz için de Akdeniz´in, özellikle Doğu Akdeniz´in çok önemli olduğunu söyledi.
Dingil, Sakarya´da sorun dinledi
Dingil, Sakarya´da sorun dinledi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, halka hizmet için belediye olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
Şehit kabirlerine karanfil
Şehit kabirlerine karanfil
18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü kutlandı, şehitler de törenle anıldı.
Dernekten iki partiye ziyaret
Dernekten iki partiye ziyaret
TÜMSİAD Hatay Şube yönetimi, İskenderun´da AKP ve MHP yönetimlerini ziyaret etti.
18 Mart fotoğraf sergisi
18 Mart fotoğraf sergisi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kent ve bölgede düzenlenen çeşitli etkinliklere katıldı, yurttaları ziyaretları da ziyaret etmeyi sürdürdü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi