HADO, iş dünyasına anlatıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesini iş dünyasına da anlattı. HADO, bugün başlayacak Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündeminde yer alıyor.
Tarih: 9.2.2018 10:02:43

 

Antakya Ferhan Kuseyri Konağı´nda iş insanlarıyla düzenlediği deniz otobüsü istişare toplantısında kentin turizm potansiyeline değinildiği, Akdeniz ülkelerinden gelecek ziyaretçi sayısının deniz otobüsüyle iki katına çıkarılmasının hedeflendiği belirtilen ve HBB Başkan Danışmanı Muhsin Cömert, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Bozkurt´un da katıldığı toplantıya ilişkin HBB´nin yazılı açıklamasında şunlara yer verildi: "Şehre ekonomik sosyal ve kültürel anlamda yeni bir soluk getirmek amacıyla hazırlanan proje, başta Hatay halkı olmak üzere tüm iş dünyası tarafından heyecanla karşılandı. Ulusal basında geniş yer tutan proje, Hatay´ın jeopolitik konumu sebebiyle Türk iş dünyasının da gözlerini Hatay´a çevirdi."
Açıklamaya göre, Hatay Deniz Otobüsü ile ulaşım anlamında yeni bir dönemin başlayacağı ve kent ekonomisine büyük katkı sağlayacağı inancında olduklarını belirten Ferhan Kuseyri de, “Dünyanın en değerli topraklarına sahip kentimizin kıymetini biliyor ve topraklarımızı seviyoruz. Kendine özgü bitkileri, zengin meyve-sebze potansiyeli ve dillere destan yemekleriyle anılan şehrimizin ulaşım alanında gelişmesi ve iyileştirilmesi gerekiyor. Deniz ulaşımının kentte yetişen ürünlerin ihracatına katkı sağlayarak başta şehrimiz olmak üzere ülke ekonomisine fayda sağlayacağı inancındayız” dedi.

HADO´ya DASİFED desteği
HBB´nin Deniz Otobüsü projesini desteklediklerini belirten DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar da, bölgenin kalkınmasına katkı sunacak her projenin arkasında olduklarını belirtti. Kılıçlar, "7 yıldır Suriye kriziyle ekonomisi ciddi derecede etkilenen Hatay´ın ekonomisine can suyu ihtiyacı giderek artmaktadır. Afrin operasyonu sırasında sınır ötesinden atılan füzelerin sınır ilçelerimize düşmesi nedeniyle Hatay üzerindeki olumsuz algılar derinleşmektedir. Ancak Hatay sahip olduğu potansiyeliyle bu algıları çok rahat kırabilecek güçtedir. Bu süreçte HBB´nin başlattığı Hatay Deniz Otobüsü Projesi, hem bölgenin ekonomisine ciddi katkı sağlayacak hem de kentin olumsuz algılarının kırılmasına destek olacak önemli projedir. Akdeniz´e kıyısı olan en büyük 3. liman olan İskenderun Körfezi hali hazırda ticari yük gemilerine hizmet vermektedir. Bu potansiyeli yolcu taşımacılığı için kullanmak için geç kalmış sayılmayız" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

Atananlara veda yemeği
Atananlara veda yemeği
Terfi eden ataması yapılanlara veda yemeği düzenlendi.
Odadan kırsaldaki okula katkı
Odadan kırsaldaki okula katkı
Kuyumcular, Üçgüllük´te ihtiyaçları karşıladı.
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince narkotik suçlar kapsamında 05-19 Ekim tarihleri arasında 21 operasyon gerçekleştirdi.
Taşocaklarına araştırma istedi
Taşocaklarına araştırma istedi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, taş ocaklarının zararlarının araştırılmasını istedi.
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
Savaş´tan referandum isteğine ‘talihsizlik´ yorumu
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Başkan Savaş: Pazar günü Allah nasip ederse arabalar ilk geçişlerini yapacaklar
Mahalleye çok amaçlı park
Mahalleye çok amaçlı park
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin Yunus Emre mahallesine çok amaçlı park yapılacağını belirtti.
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
İskenderun´a bağlı mahallelerde deforme olan yağmursuyu ızgaralarını yenilendi ve tıkanıklık olan bölgelerde kanallar combi aracı ile temizledi.
Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi