Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulu´ndaki toplantıda böledeki okulların sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi.
Tarih: 12.5.2018 10:27:10

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü´nün genelgesi ve Hatay Valiliğinin talimatı kapsamında İskenderun´da “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” düzenlendi. Toplantının düzenli olarak gerçekleştirildiğip, her ay bir mahalledeki okulun ev sahipliğinde yapıldığı anlatılan yazılı açıklamada, toplantılar vesilesiyle ilçede devlet okullarının genel durumu ve eğitim hizmetlerinin işleyişi ile mahallenin sorunları hakkında istişarede bulunulduğu kaydedildi. İskenderun Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulunun ev sahipliğinde, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığındaki toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, okul yöneticilerii, Okul Aile Birliği Başkanları ve Barbaros Mahallesi Muhtarı Sabahattin Anlamaz da katıldı.
Kaymakam Soytürk, okul binasında yaptığı inceleme sonrası, okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarı ile bir araya gelerek değerlendirmede bulundu. Açıklamaya göre, Kaymakam Soytürk, iletilen sorunları dinledi, Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulu Müdürü Mehmet Çörtük tarafından okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgi aktarımı sonrasıe, Barbaros Mahallesi ve Meydan Mahallesinde faaliyette bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımını dinledi. Kaymakam Soytürk, okulların sorun ve ihtiyaçları başta olmak üzere, okulun başarı ortalaması, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişim durumu, dersliklerin ve araç-gereçlerin durumu, ek kurs hizmetleri ve okul aile birliği faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Soytürk;, "Eğitim yuvalarımızda eğitim öğretim ihtiyacını gidermenin ötesinde, sunulan eğitim hizmetinin kalite seviyesini yükseltmek ve bir aile atmosferi sağlanmak suretiyle öğrenci-öğretmen-veli uyumu içerisinde çocuklarımızı geleceğe hazırlamak hususunun altını çizerek, bu doğrultuda elimizden gelenin en iyisini yapabilme çabası içerisinde olunması gerekir" dedi.
Kaynak:

Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Sahile Mimar Sinan parkı
Sahile Mimar Sinan parkı
İskenderun Belediyesi, Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği işbirliği ile sahilde 400 metrekarelik alana Mimar Sinan Parkı yapılacak. Pakta Mimar Sinan´ın büstü de yer alacak. Park projesi için sponsor desteği de alınacağı açıklandı.
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
İskenderun Belediyesi´nin Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında hazırladığı ve desteğe hak kazanan ‘Engelliyim Engel Tanımam´ projesinin atölye hazırlıkları tamamlanarak eğitimlere başlandı.
´Anneler yaşamın ışığı´
´Anneler yaşamın ışığı´
Anneler Günü dün kutlandı. Birçok kişi annesine ya hediye aldı, ya da bir öpücükle onların gününü kutladı ve sevgisini ifade etti.
Kimlik izdihamı
Kimlik izdihamı
İskenderun´da yaşayan Suriye uyruklu göçmenler, dün sabah saatlerinden itibaren geçici kimlik koruma kartı almak için sıraya girdi.
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu tarafından ithal edilen ve İskenderun´da yarattığı koku nedeniyle gündem oluşturan büyükbaş hayvan ithalatının halk sağlığı yönüyle yaratacağı sorunlara dikkat çekildi, yeni sevkiyat için başka bir bölgenin planlanıp planlanmadığı soruldu.
Meydan mahallesine taziye evi
Meydan mahallesine taziye evi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Meydan Mahallesine taziye evinin yapılacağını söyledi.
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe Mahallesi´nde gelen talepler doğrultusunda projesi hazırlanan taziye evinin yer tespiti yapıldı.
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
İskenderun´da polisin düzenlediği uyuşturucu operasyonlarında 136 gr. esrar, 52 adet uyuşturucu hap, 34 gram kenevir tohumu, 1,05 gr. eroin ele geçirildi, olaylarla ilgili 18 kişi gözaltına alındı.
´Halk Günü´, sürüyor
´Halk Günü´, sürüyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, makamında düzenlediği halk günü uygulamasını sürdürüyor.
Makamda ‘halk günü´
Makamda ‘halk günü´
İskenderun Belediyesi, makamda düzenlenen Halk Günlerini sürdürüyor.
Cemevine yeni yönetim
Cemevine yeni yönetim
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şubesi yaptığı genel kurulla yeni yoönetimini belirledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi