Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulu´ndaki toplantıda böledeki okulların sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi.
Tarih: 12.5.2018 10:27:10

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü´nün genelgesi ve Hatay Valiliğinin talimatı kapsamında İskenderun´da “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” düzenlendi. Toplantının düzenli olarak gerçekleştirildiğip, her ay bir mahalledeki okulun ev sahipliğinde yapıldığı anlatılan yazılı açıklamada, toplantılar vesilesiyle ilçede devlet okullarının genel durumu ve eğitim hizmetlerinin işleyişi ile mahallenin sorunları hakkında istişarede bulunulduğu kaydedildi. İskenderun Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulunun ev sahipliğinde, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığındaki toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, okul yöneticilerii, Okul Aile Birliği Başkanları ve Barbaros Mahallesi Muhtarı Sabahattin Anlamaz da katıldı.
Kaymakam Soytürk, okul binasında yaptığı inceleme sonrası, okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarı ile bir araya gelerek değerlendirmede bulundu. Açıklamaya göre, Kaymakam Soytürk, iletilen sorunları dinledi, Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulu Müdürü Mehmet Çörtük tarafından okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgi aktarımı sonrasıe, Barbaros Mahallesi ve Meydan Mahallesinde faaliyette bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımını dinledi. Kaymakam Soytürk, okulların sorun ve ihtiyaçları başta olmak üzere, okulun başarı ortalaması, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişim durumu, dersliklerin ve araç-gereçlerin durumu, ek kurs hizmetleri ve okul aile birliği faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Soytürk;, "Eğitim yuvalarımızda eğitim öğretim ihtiyacını gidermenin ötesinde, sunulan eğitim hizmetinin kalite seviyesini yükseltmek ve bir aile atmosferi sağlanmak suretiyle öğrenci-öğretmen-veli uyumu içerisinde çocuklarımızı geleceğe hazırlamak hususunun altını çizerek, bu doğrultuda elimizden gelenin en iyisini yapabilme çabası içerisinde olunması gerekir" dedi.
Kaynak:

Taşocaklarına araştırma istedi
Taşocaklarına araştırma istedi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, taş ocaklarının zararlarının araştırılmasını istedi.
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
Savaş´tan referandum isteğine ‘talihsizlik´ yorumu
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Başkan Savaş: Pazar günü Allah nasip ederse arabalar ilk geçişlerini yapacaklar
Mahalleye çok amaçlı park
Mahalleye çok amaçlı park
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin Yunus Emre mahallesine çok amaçlı park yapılacağını belirtti.
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
İskenderun´a bağlı mahallelerde deforme olan yağmursuyu ızgaralarını yenilendi ve tıkanıklık olan bölgelerde kanallar combi aracı ile temizledi.
Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Sahile Mimar Sinan parkı
Sahile Mimar Sinan parkı
İskenderun Belediyesi, Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği işbirliği ile sahilde 400 metrekarelik alana Mimar Sinan Parkı yapılacak. Pakta Mimar Sinan´ın büstü de yer alacak. Park projesi için sponsor desteği de alınacağı açıklandı.
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
İskenderun Belediyesi´nin Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında hazırladığı ve desteğe hak kazanan ‘Engelliyim Engel Tanımam´ projesinin atölye hazırlıkları tamamlanarak eğitimlere başlandı.
´Anneler yaşamın ışığı´
´Anneler yaşamın ışığı´
Anneler Günü dün kutlandı. Birçok kişi annesine ya hediye aldı, ya da bir öpücükle onların gününü kutladı ve sevgisini ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi