Hasan Fisso, Arsuz´da gösterildi
Türkiye´nin ilk uzun metrajlı Arapça komedi filmi olarak vizyona giren Hasan Fisso, Arsuz´da üç mahallede gösterime sunuldu.
Tarih: 9.11.2017 09:57:12

 

Senaryosunu Ferhat Zidani´nin yazdığı ve yönetmenliğini Meriç Bucak ile Berkan Aktepe´nin yaptığı, Meriç Gültekin´in Hasan Fisso karakterini canlandırdığı, Arapça´nın öğrenilmesi gerektiğini ve Hatay kültürünü anlattığı belirtilen Hasan Fisso komedi filmi, Arsuz´da üç mahallesinde, dört ayrı seansta eş zamanlı olarak gösterime girdi.
Filmin gösteriminde konuşan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, anne ve babalara çocuklarına dil öğretmeleri çağrısında bulundu. Filmde rol alan, Meriç Gültekin, Şerihan Beyazgül, Nebih Keremoğlu, Mahmut Ay, Sevcan Rencüzoğulları, Serdar Duman Özkan Renda, Savaş Koku, Alican Gültekin, Olcay Ğanter, Ayfer Bostancı, Hayro ile CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin de bulundu.
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Antakyalı oyuncu Barış Atay´ın da rol aldığı komedi filmi Defne ve Arsuz´da çekilmişti.
Filmin gösteriminde konuşan Culha, "Sadece Arapça değil, dil bilmek büyük bir kazanımdır. Kuşaklar arasındaki irtibatı sağlamak adına veya bir önceki neslin kültürünü gelecek kuşaklara aktarmak adına özellikle coğrafyamızda Arapça bilmek lazım. Hasan Fisso komedi filmi de bölgedeki kültürü yansıtmak açısından, geçmişten gelen kültürü korumak ve ileriye taşımak açısından ciddi önem arz ediyor. Bu filmin yapım aşamasında arkadaşlarımızın yanlarında elimizden geldiğince durmaya çalıştık. Kısmi anlamda biz de filmin içerisine konu ettikleri için bu yüzden çok iyi çalışılmış bir film olduğunu biliyorum" dedi. Culha, "Sanatçı olmanın ciddi sorumlulukları var. Kıyısından kenarından geçseniz de sanatçı unvanınız vardır ve bu unvanın da illa ki bir bedeli vardır. Bu duruşu sergileyen arkadaşlarımızın daima yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hasan Fisso Arsuz gösterildi
Derneğe yeni yönetim
Derneğe yeni yönetim
İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Mimarlar yönetimini seçti
Mimarlar yönetimini seçti
Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği, 16. Olağan Genel kurulunu tamamladı, yeni yönetimini belirledi.
Mahkeme, çifte cinayette indirim yapmadı
Mahkeme, çifte cinayette indirim yapmadı
İskenderun´da, ayrıldığı eşi ve 5 yaşındaki kızını, 28 Mart 2017 tarihinde öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık, ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezası aldı.
KOBİ tekno yatırım programı bilgilendirmesi
KOBİ tekno yatırım programı bilgilendirmesi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü işbirliğiyle Stratejik ürün Destek programı ve KOBİ Tekno yatırımı Kobi Teknolojik Ürün Yatırım Destek programı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Belediyeden yeni yıl denetimi
Belediyeden yeni yıl denetimi
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaklaşan yeni yıl öncesinde gıda maddesi satışı yapan işletmelere denetim ve incelemede bulundu.
Culha, imar düzenlemesi istedi
Culha, imar düzenlemesi istedi
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kentin önemli bir bölümünün tarımsal sit alanı olarak belirlenmesini eleştirdi ve bazı mahallelerde imar düzenlemesine gidilmesini istedi.
Noel kutlandı
Noel kutlandı
Hz. İsa´nın doğumunu simgeleyen Noel Bayramı, dün akşam İskenderun ve Hatay´daki kiliselerde düzenlenen ayinlerle kutlandı.
´39 yıldır bu yara kanıyor´
´39 yıldır bu yara kanıyor´
19 Aralık 1978´de yaşanan Maraş´taki katliam, 39. yılında da kınandı, katliamda ölenler anıldı ve yaşamını yitirenlerin unutulmadığı mesajı verildi.
Öğrenciler kendi okulunda
Öğrenciler kendi okulunda
İskenderun Beş Temmuz İlkokulu öğrencileri, kendi okullarında eğitim almayı sürdürücek. Öğrenciler, okulda yapılan ´güçlendirme´ nedeniyle bir süredir Hanife Uysal Ortaokulu´nda eğitim görüyorlardı.
Makamında konuklarını ağırladı
Makamında konuklarını ağırladı
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kendisin ziyaret eden Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği Başkanı İbrahim Güder ve İskenderun İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hakan Musa Gülhan´ı makamında ağırladı.
Hava kirliliğinde ‘Hassas´ oran sürüyor
Hava kirliliğinde ‘Hassas´ oran sürüyor
İskenderun´da taşınan toz bulutunun da etkisiyle hava kirliliği etkisini sürdürüyor.
Asgari ücret en az 2 bin lira olsun
Asgari ücret en az 2 bin lira olsun
Emeğin Partisi (EMEP) İskenderun ilçe örgütü, asgari ücretin insanca bir yaşam için en az 2 bin lira olması gerektiğini belirtti ve kentte buna ilişkin imza kampanyası başlattı; halka dağıttığı bildiriyle seslendi.
´Engelli olmak üretime engel değil´
´Engelli olmak üretime engel değil´
İskenderun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Osman Yılmaz ve beraberindeki öğretmen ile öğrenciler, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk´ü makamında ziyaret etti.
Kaymakamlıktan ´dolandırıcılık´ uyarısı
Kaymakamlıktan ´dolandırıcılık´ uyarısı
İskenderun Kaymakamlığı, bazı art niyetlilerin ünvan kullanarak halkı dolandırdığı konusunda uyardı.
İnönü Heykeli törenle kaldırıldı
İnönü Heykeli törenle kaldırıldı
İskenderun Pac Meyda´nında devam eden Battı Çıktı Projesi kapsamında Türk Bayrağı ve İsmet İnönü heykelinin kaldırılması için Bayrak kanunları gereği tören düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi