Hassa´ya SGK hizmet binası
Hassa Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. SGK hizmet binasının açılış kurdelesini Hatay Valisi Erdal Ata, törene katılan protokolle birlikte kesti.
Tarih: 13.6.2018 10:10:28

Antakya/SES

Açılış törenine Hatay Milletvekilli Mehmet Öntürk, AKP Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, kaymakamlar, belediye başkanları ve HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz de katıldı.
Açılış töreninde konuşan vali Ata, "Devletimizin görevi vatandaşa en iyi şekilde hizmet etmektir. Hizmeti vatandaşın ayağına getirmek temel hedeftir. Sosyal Güvenlik kurumumuzda bunu en iyi yapan kurumlarımızdan bir tanesidir. Hatay´da 15 ilçemiz ile birlikte 11 ilçemizin Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet binası hizmete alındı. Hassa´da SGK´dan hizmet alacak vatandaşlarımızın sayısı 53 bin Buradan faydalanan vatandaşımızın ilçe nüfusuna oranı yaklaşık yüzde 98´ine tekabül ediyor. Hassa için yapılacak diğer önemli projelerde devam edecek bunların arasında en önemlisi Amanos tünelinin yapılması,dur. Hassa organize sanayi bölgesi ile ilgili çalışmaların tamamlanması ile burada istihdam edilecek on binlerce vatandaşımıza iş imkanı sağlanacak. Bu bina ileride yüzbinlerce vatandaşımıza hizmet verecek bir kurum olacaktır" dedi.
SGK İl Müdürü Hamit Bal da şunları söyledi: “İnsan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde ilimizde faaliyet gösteren sosyal güvenlik merkezlerimizden 11. sini Hassa´da açmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Arsa tahsisi Hassa Belediyesi tarafından bedelsiz yapılan ve toplam üç kattan oluşan 821 metrekare kullanım alanına sahip binamızın hayırlı olmasını diliyorum. Daha önce sosyal güvenlik işlemleri için Kırıkhan´a gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız artık sosyal güvenlik ile ilgili tüm iş ve işlemlerini buruda gerçekleştirebilecektir. Hassa ilçemizde aktif sigortalı çalıştıran 378 işyerimiz, 2.807 SSK´lı, 6.854 Bağkur´luya sağlık primi ödeyen 2.695 genel sağlık sigortalımız olmak üzere yeşil kartlı, bakmakla yükümlü, sigortalı emekli ve hak sahibi toplam 53.305 kişiye hizmet verilecektir."
Açılışta konuşan Hatay milletvekili Mehmet Öntürk de “Devlet olarak yapmamız gereken en önemli şey hizmeti vatandaşın ayağına getirmektir. Bugün bu hizmetleri vatandaşımızın ayağına getirmekten gurur duyuyoruz. Hassa´da söz verip de yapamadığım iki projemiz kaldı. Biri Yoluklar Göleti, diğeri de hastane. Umarım bu projelerimiz de en kısa sürede gerçekleşir" diye konuştu.

Törende AKP adayı da konuştu
Hatay Valiliğinden yapılan açılklamaya göre, törende konuşan AKP Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman da Hassa SGK ilçe binasının hizmete açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, "Hassa´ya yıllar sonra isimlerini hayırla yad edecek çok güzel bir iz bırakmışlardır” dedi. Açılışa katılanlar SGK hizmet binasının açılışını yaptı ve binayı gezdi.
Kaynak:

Yağmur temizliği
Yağmur temizliği
Sağnarak yağmur, Hatay´ın ilçelerini olumsuz etkiledi
Memlekettinde ilk konser
Memlekettinde ilk konser
Selin Sümbültepe, Arsuz´da konser verdi
"Uygun olmayacağı HBB´ye bildirildi"
"Uygun olmayacağı HBB´ye bildirildi"
İskenderun´da HBB´nin 61 noktada başlattığı yön değişikliği
Bilgehan: Haklarınıza sahip çıkın
Bilgehan: Haklarınıza sahip çıkın
Türkiye Cumhuriyeti eski Cumhurbakanı ve Başbakanlarından İsmet İnönünün torunu, gazeteci Metin Toker´in kızı, CHP´den dört dönem Ankara Milletvekili seçilen Ayşe Gülsün Bilgehan, İskenderun´da kadının seçme-seçilme haklarına ilişkin söyleşiye katıldı.
Validen komutana ziyaret
Validen komutana ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç´a iade-i ziyarette bulundu.
´Özel güvenlik bölgesi´ uzatıldı
´Özel güvenlik bölgesi´ uzatıldı
Yeniden uzatılmazsa 26 Aralık Çarşamba günü sona erecek
"31 Mart 2019 tarihi çok önemli"
"31 Mart 2019 tarihi çok önemli"
AKP adayının belediye ziyareti
Kaymakamdan ´soba kullanımı uyarısı"
Kaymakamdan ´soba kullanımı uyarısı"
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, kış mevsimi nedeniyle olası zehirlenmeyere karşı soba kullananları uyarı ve tavsiyelerde bulundu.
"Ova artık arıtılmış suyla sulanıyor"
"Ova artık arıtılmış suyla sulanıyor"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Asi Nehri ile yöresinde içme suyu, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi yatırımları yapıldığını belirtti.
Sendikadan ´dayanışma kahvaltısı´
Sendikadan ´dayanışma kahvaltısı´
Tüm Yerel-Sen Hatay Şubesi, Samandağ´da "Dostluk ve Dayanışma Kahvaltısı" düzenledi.
"100 yıllık trafik, 24 saatte değişti"
"100 yıllık trafik, 24 saatte değişti"
İskenderun trafiğinde yönlerin değiştirilmesine tepki.
"Bor, bitkiler için de gerekli"
"Bor, bitkiler için de gerekli"
İSTE öğretim üyesi Dr. İrem Uluışık, bor madeninin kullanım alanının çok yaygın olduğunu, bu konuda araştırma ve yapılan yatırımların da arttığını belirtti.
"Beyanname, ortak değer"
"Beyanname, ortak değer"
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 70. yıl
Üniversiteliden İSDEMİR´e ‘teknik gezi´
Üniversiteliden İSDEMİR´e ‘teknik gezi´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, İSDEMİR´e teknik gezi gerçekleştirdi.
BTP´de Uçar, başkanlığı sürdürdü
BTP´de Uçar, başkanlığı sürdürdü
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Hatay il teşkilatı, yaptığı genel kurulla Fehmi Uçar´ı yeniden il başkanlığına getirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi