Hatay heyeti ´adalet´ yürüyüşünde
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından “Adaletin olmadığı ülkede yaşamak istemiyoruz.
Tarih: 16.6.2017 11:41:55

Sadet Berkyürek/SES

Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adalet isteyen herkes bu yürüyüşe katılmalıdır. Adalet, adalet, adale. Tüm dünya duysun. Köylüler, işçiler, memurlar için, hepimiz için adalet istiyoruz, herkes için adalet istiyoruz” diyerek başlattığı yürüyüşe Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´nın yanısıra Hatay´dan CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de katıldı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından ´adalet ve hukuk hepimize lazım, lütfen hep birlikte sahip çıkalım´ çağrısı yaparak, Ankara Güvenpark´tan başlatılan yürüyüşten görüntüleri de paylaşarak, "Hukuk için, adalet için genel başkanımızla birlikte Ankara Güvenpark´tayız. Adımlarımız eşitliğe, adalete ve özgürlüğe doğru yol alacak" diye yazdı.

Hatay milletvekilleri yürüyüşte
Milletvekili Birol Ertem, "Yolumuz uzun. Herkesin içinde ve eşit olduğu adalet için yoüroyuoruz" açıklamasını yaparken Milletvekili Serkan Topal ise "Haksızlığa, hukuksuzluğa son vermek için, adaleti yeniden mülkün temeli yapmak hedefiyle, adalet için İstanbul´a yürüyoruz" dedi. CHP Milletvekili Mevlüt Dudu da yürüyüşün ´adaletin katline ve demokrasinin imhasına karşı başlatıldığını belirterek, "Ankara´dan İstanbul´a kadar yürüyerek ve faşizme karşı direnişi başlatacağızb Adalet ve demokrasi isteyen herkesi yürüyüşümüze destek vermeye çağırıyoruz" paylaşımında bulundu. Maltepe Cezaevi önünden görüntüyle desteklediği ´Maltepe Cezaevi önünde demokrasi nöbetindeyiz´ mesajı veren Milletvekili Hilmi Yarayıcı ise Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasını önümüzdeki süreçte CHP´ye yapılacak operasyonun ilk işareti olarak yorumladı.

Culha: Adım adım yürüyoruz
CHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın, PM üyeleri, milletvekilleri ve belediye başkanları birlikte adalet için yürüyüşe katıldığını bildiren Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, " Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun ´adalet´ mücadelesinde yanında olmak üzere Ankara´dayız. ´Adalet mülkün temelidir´ sözünün gerçek değerini bulması için yüz binlerle birlikte CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde adım adım yürüyoruz. Adalet herkes için gerekli.. Birleşe birleşe kazanacak ve ´Adalet´ kelimesi daha da anlam kazanacak" dedi.

Nehir: Sürecin destekçisi olacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara Güven Parkta başlattığı “Adalet” yürüyüşüne katılan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, "Özlemini duyduğumuz bir eylem gerçekleşiyor. Türkiye´de halk çok sıkıştı. Toplumun adalet duyguları örselendi. Adaletsizliğin, hukuksuzluğun sürdüğü bir süreç yaşıyoruz. Adaletin yeniden tesis edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Adalet tesis edilene kadar genel başkanımızın arkasında olacağız. Bu sürecin destekçisi olacağız" açıklamasını yaptı.

İl Başkanlığında ´olağanüstü toplantı´
İlçelerde destek nöbetinin ardından ilçe yönetimleri dün saat 14.00´de Antakya´da İl başkanlığının çarısıyla olaganüstü toplandı. Toplantıda, CHP´ye yönelik bir tehdit olarak değerlendirilen Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından bir yol haritası oluşturulması ele alındı.

Arsuz´da ´sessiz´ adalet nöbeti
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında MİT´e ait TIR´ların durdurulmasıyla ilgili görüntülere ilişkin davada 25 yıl hapse mahkum edilerek tutuklanması Arsuz´da da protesto edildi. Arsuz ilçe teşkilatı Karaağaç 2 Temmuz Parkı´nda sessiz eylem gerçekleştirdi. CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Deveci, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Remziye Berkyürek ve üyelerin de katıldığı Karaağaç´taki sessiz eylem dün saat 11´de gerçekleştirildi. Eylemde partililer ´Adalet´ yazılı dövizlerle bir süre ´nöbet´ tuttu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hatay heyeti adalet yürüyüşünde
Kaymakamlıktan yardım eli
Kaymakamlıktan yardım eli
İskenderun´da ailesinin karın ağrısı ve kusma şikayetiyle hastaneye götürdüğü 8 yaşındaki kızın böbreğinde kötü huylu olduğu belirtilen 8 santimetre kitleni, yapılan muayenenin ardından kanser olduğu ortaya çıktı. İskenderun kaymakamlığı, küçük öğrenciye yardım eli uzatılacağını bildirdi.
Atsız, kitap okuma günlerinde anıldı
Atsız, kitap okuma günlerinde anıldı
İskenderun´da faaliyet gösteren Kitap Otağı´, ´kitap okuma günleri´ düzenledi. İlk etkinliği Hatay Ötüken Derneği ve Turan Otağı Derneğinin desteğiyle düzenleyen Ktap Otağı sahibi Aşir Alkaç, kitap okuma günlerini devam ettirmeyi planladıklarını ifade etti.
´Atamalar merkezi sınavla yapılsın´
´Atamalar merkezi sınavla yapılsın´
Türk Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Hayri Şehin, Sağlık Bakanlığı teşkilatında atama sorunu yaşandığını belirterek, 694 Sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı bünyesindeki sağlık yöneticilerinin görevlerinin sonlandırıldığını, fakat geçiş sürecinin tamamlanması adına sözleşme sürelerinin 3 ay uzatıldığını anımsattı.
´İnsana yatırım yapmak kolay değil´
´İnsana yatırım yapmak kolay değil´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu tarafından ´Hayata farklı bakış açısı´ konulu konferans düzenlendi.
Festival ödülleri sahiplerini buldu
Festival ödülleri sahiplerini buldu
5. Antakya Uluslararası Film Festivali´nin kapanış ve ödül töreni Samandağ´da düzenlendi. Kapanış Galasına Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Ansam Dernek Başkanı Mehmet Oflazoğlu, yönetmeni Kazım Öz, Kaan Atilla Taşkın, Otwin Biernat, Erkan Tahuşoğlu, Yunus Yunusoğlu, Berkan Aktepe, Zeynep Gülbol da katıldı.
Aşkarbeyli Parkı yenileniyor
Aşkarbeyli Parkı yenileniyor
İskenderun Belediesi, kentte vatandaşın vakit geçirebilecek alanların oluşturulması, yeşil alanların arttırılması ve sağlıklı yaşam alanlarının ilçeye kazandırılması amacıyla çok amaçlı pak yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
Söylemez´den ´Akdeniz öyküleri´
Söylemez´den ´Akdeniz öyküleri´
Dörtyol´da yaşayan yazar-şair Mustafa Söylemez, dokuzuncu kitabı olan ´Akdeniz Öyküleri´ni yayınladı.
Kaymakamlıktan yardım eli
Kaymakamlıktan yardım eli
İskenderun´da ailesinin karın ağrısı ve kusma şikayetiyle hastaneye götürdüğü 8 yaşındaki kızın böbreğinde kötü huylu olduğu belirtilen 8 santimetre kitleni, yapılan muayenenin ardından kanser olduğu ortaya çıktı. İskenderun kaymakamlığı, küçük öğrenciye yardım eli uzatılacağını bildirdi.
Kültür merkezinde buluşma
Kültür merkezinde buluşma
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve Arsuz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Altuk, Nardüzü Kadın ve Gençlik Merkezi´nde eğitim gören kadınları ziyaret etti.
Balıkçılık festivaline ilk adım
Balıkçılık festivaline ilk adım
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı başkanlığında başlatılan çalışma ile Rekreasyonel Balıkçılık Festivali için geniş bir ekiple çalışma başlatıldı.
Anne sütü gelişmede çok önemli
Anne sütü gelişmede çok önemli
Anne sütünün çocuğun beslenme ve gelişmesi için önemli olduğu birkez daha anımsatıldı
Yaşı küçük derdi "Büyük"
Yaşı küçük derdi "Büyük"
İskenderun´da ailesinin karın ağrısı ve kusma şikayetiyle hastaneye götürdüğü 8 yaşındaki kızın böbreğinde kötü huylu olduğu belirtilen 8 santimetre kitle bulundu.
´81 İl Hepimiz biriz´ projesi
´81 İl Hepimiz biriz´ projesi
Türkiye´nin 81 ilinden 81 öğretmenin proje sorumluluğunu üstlendiği ´81 İliz Hepimiz Biriz Projesi´nin Hatay ayağı İnönü Ortaokulunda gerçekleşti.
Muhasebeciler Odası yönetimi Antalya´da
Muhasebeciler Odası yönetimi Antalya´da
İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetim kurulu üyeleri, İstanbul SMMM Odası tarafından Antalya Belek´te düzenlenen Uluslararası Türkiye Muhasebe Sempozyumuna katıldı. Türkiye´nin değişik il ve ilçelerinden Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin katıldığı sempozyum yoğun ilgi gördü.
Sınavla umutlar boşa çıktı
Sınavla umutlar boşa çıktı
Disk/Genel-İş Genel yönetim kurulu, Cumhurbaşkanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından, taşerona kadro verilmesi ile ilgili düzenlemenin olgunlaştırılması gerektiğini savundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi