Hatay heyeti ´adalet´ yürüyüşünde
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından “Adaletin olmadığı ülkede yaşamak istemiyoruz.
Tarih: 16.6.2017 11:41:55

Sadet Berkyürek/SES

Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adalet isteyen herkes bu yürüyüşe katılmalıdır. Adalet, adalet, adale. Tüm dünya duysun. Köylüler, işçiler, memurlar için, hepimiz için adalet istiyoruz, herkes için adalet istiyoruz” diyerek başlattığı yürüyüşe Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´nın yanısıra Hatay´dan CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de katıldı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından ´adalet ve hukuk hepimize lazım, lütfen hep birlikte sahip çıkalım´ çağrısı yaparak, Ankara Güvenpark´tan başlatılan yürüyüşten görüntüleri de paylaşarak, "Hukuk için, adalet için genel başkanımızla birlikte Ankara Güvenpark´tayız. Adımlarımız eşitliğe, adalete ve özgürlüğe doğru yol alacak" diye yazdı.

Hatay milletvekilleri yürüyüşte
Milletvekili Birol Ertem, "Yolumuz uzun. Herkesin içinde ve eşit olduğu adalet için yoüroyuoruz" açıklamasını yaparken Milletvekili Serkan Topal ise "Haksızlığa, hukuksuzluğa son vermek için, adaleti yeniden mülkün temeli yapmak hedefiyle, adalet için İstanbul´a yürüyoruz" dedi. CHP Milletvekili Mevlüt Dudu da yürüyüşün ´adaletin katline ve demokrasinin imhasına karşı başlatıldığını belirterek, "Ankara´dan İstanbul´a kadar yürüyerek ve faşizme karşı direnişi başlatacağızb Adalet ve demokrasi isteyen herkesi yürüyüşümüze destek vermeye çağırıyoruz" paylaşımında bulundu. Maltepe Cezaevi önünden görüntüyle desteklediği ´Maltepe Cezaevi önünde demokrasi nöbetindeyiz´ mesajı veren Milletvekili Hilmi Yarayıcı ise Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasını önümüzdeki süreçte CHP´ye yapılacak operasyonun ilk işareti olarak yorumladı.

Culha: Adım adım yürüyoruz
CHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın, PM üyeleri, milletvekilleri ve belediye başkanları birlikte adalet için yürüyüşe katıldığını bildiren Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, " Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun ´adalet´ mücadelesinde yanında olmak üzere Ankara´dayız. ´Adalet mülkün temelidir´ sözünün gerçek değerini bulması için yüz binlerle birlikte CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde adım adım yürüyoruz. Adalet herkes için gerekli.. Birleşe birleşe kazanacak ve ´Adalet´ kelimesi daha da anlam kazanacak" dedi.

Nehir: Sürecin destekçisi olacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara Güven Parkta başlattığı “Adalet” yürüyüşüne katılan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, "Özlemini duyduğumuz bir eylem gerçekleşiyor. Türkiye´de halk çok sıkıştı. Toplumun adalet duyguları örselendi. Adaletsizliğin, hukuksuzluğun sürdüğü bir süreç yaşıyoruz. Adaletin yeniden tesis edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Adalet tesis edilene kadar genel başkanımızın arkasında olacağız. Bu sürecin destekçisi olacağız" açıklamasını yaptı.

İl Başkanlığında ´olağanüstü toplantı´
İlçelerde destek nöbetinin ardından ilçe yönetimleri dün saat 14.00´de Antakya´da İl başkanlığının çarısıyla olaganüstü toplandı. Toplantıda, CHP´ye yönelik bir tehdit olarak değerlendirilen Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından bir yol haritası oluşturulması ele alındı.

Arsuz´da ´sessiz´ adalet nöbeti
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında MİT´e ait TIR´ların durdurulmasıyla ilgili görüntülere ilişkin davada 25 yıl hapse mahkum edilerek tutuklanması Arsuz´da da protesto edildi. Arsuz ilçe teşkilatı Karaağaç 2 Temmuz Parkı´nda sessiz eylem gerçekleştirdi. CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Deveci, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Remziye Berkyürek ve üyelerin de katıldığı Karaağaç´taki sessiz eylem dün saat 11´de gerçekleştirildi. Eylemde partililer ´Adalet´ yazılı dövizlerle bir süre ´nöbet´ tuttu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hatay heyeti adalet yürüyüşünde
Derneğe yeni yönetim
Derneğe yeni yönetim
İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Mimarlar yönetimini seçti
Mimarlar yönetimini seçti
Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği, 16. Olağan Genel kurulunu tamamladı, yeni yönetimini belirledi.
Mahkeme, çifte cinayette indirim yapmadı
Mahkeme, çifte cinayette indirim yapmadı
İskenderun´da, ayrıldığı eşi ve 5 yaşındaki kızını, 28 Mart 2017 tarihinde öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık, ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezası aldı.
KOBİ tekno yatırım programı bilgilendirmesi
KOBİ tekno yatırım programı bilgilendirmesi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü işbirliğiyle Stratejik ürün Destek programı ve KOBİ Tekno yatırımı Kobi Teknolojik Ürün Yatırım Destek programı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Belediyeden yeni yıl denetimi
Belediyeden yeni yıl denetimi
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaklaşan yeni yıl öncesinde gıda maddesi satışı yapan işletmelere denetim ve incelemede bulundu.
Culha, imar düzenlemesi istedi
Culha, imar düzenlemesi istedi
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kentin önemli bir bölümünün tarımsal sit alanı olarak belirlenmesini eleştirdi ve bazı mahallelerde imar düzenlemesine gidilmesini istedi.
Noel kutlandı
Noel kutlandı
Hz. İsa´nın doğumunu simgeleyen Noel Bayramı, dün akşam İskenderun ve Hatay´daki kiliselerde düzenlenen ayinlerle kutlandı.
´39 yıldır bu yara kanıyor´
´39 yıldır bu yara kanıyor´
19 Aralık 1978´de yaşanan Maraş´taki katliam, 39. yılında da kınandı, katliamda ölenler anıldı ve yaşamını yitirenlerin unutulmadığı mesajı verildi.
Öğrenciler kendi okulunda
Öğrenciler kendi okulunda
İskenderun Beş Temmuz İlkokulu öğrencileri, kendi okullarında eğitim almayı sürdürücek. Öğrenciler, okulda yapılan ´güçlendirme´ nedeniyle bir süredir Hanife Uysal Ortaokulu´nda eğitim görüyorlardı.
Makamında konuklarını ağırladı
Makamında konuklarını ağırladı
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kendisin ziyaret eden Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği Başkanı İbrahim Güder ve İskenderun İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hakan Musa Gülhan´ı makamında ağırladı.
Hava kirliliğinde ‘Hassas´ oran sürüyor
Hava kirliliğinde ‘Hassas´ oran sürüyor
İskenderun´da taşınan toz bulutunun da etkisiyle hava kirliliği etkisini sürdürüyor.
Asgari ücret en az 2 bin lira olsun
Asgari ücret en az 2 bin lira olsun
Emeğin Partisi (EMEP) İskenderun ilçe örgütü, asgari ücretin insanca bir yaşam için en az 2 bin lira olması gerektiğini belirtti ve kentte buna ilişkin imza kampanyası başlattı; halka dağıttığı bildiriyle seslendi.
´Engelli olmak üretime engel değil´
´Engelli olmak üretime engel değil´
İskenderun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Osman Yılmaz ve beraberindeki öğretmen ile öğrenciler, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk´ü makamında ziyaret etti.
Kaymakamlıktan ´dolandırıcılık´ uyarısı
Kaymakamlıktan ´dolandırıcılık´ uyarısı
İskenderun Kaymakamlığı, bazı art niyetlilerin ünvan kullanarak halkı dolandırdığı konusunda uyardı.
İnönü Heykeli törenle kaldırıldı
İnönü Heykeli törenle kaldırıldı
İskenderun Pac Meyda´nında devam eden Battı Çıktı Projesi kapsamında Türk Bayrağı ve İsmet İnönü heykelinin kaldırılması için Bayrak kanunları gereği tören düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi