Hatay heyeti ´adalet´ yürüyüşünde
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından “Adaletin olmadığı ülkede yaşamak istemiyoruz.
Tarih: 16.6.2017 11:41:55

Sadet Berkyürek/SES

Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adalet isteyen herkes bu yürüyüşe katılmalıdır. Adalet, adalet, adale. Tüm dünya duysun. Köylüler, işçiler, memurlar için, hepimiz için adalet istiyoruz, herkes için adalet istiyoruz” diyerek başlattığı yürüyüşe Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´nın yanısıra Hatay´dan CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de katıldı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından ´adalet ve hukuk hepimize lazım, lütfen hep birlikte sahip çıkalım´ çağrısı yaparak, Ankara Güvenpark´tan başlatılan yürüyüşten görüntüleri de paylaşarak, "Hukuk için, adalet için genel başkanımızla birlikte Ankara Güvenpark´tayız. Adımlarımız eşitliğe, adalete ve özgürlüğe doğru yol alacak" diye yazdı.

Hatay milletvekilleri yürüyüşte
Milletvekili Birol Ertem, "Yolumuz uzun. Herkesin içinde ve eşit olduğu adalet için yoüroyuoruz" açıklamasını yaparken Milletvekili Serkan Topal ise "Haksızlığa, hukuksuzluğa son vermek için, adaleti yeniden mülkün temeli yapmak hedefiyle, adalet için İstanbul´a yürüyoruz" dedi. CHP Milletvekili Mevlüt Dudu da yürüyüşün ´adaletin katline ve demokrasinin imhasına karşı başlatıldığını belirterek, "Ankara´dan İstanbul´a kadar yürüyerek ve faşizme karşı direnişi başlatacağızb Adalet ve demokrasi isteyen herkesi yürüyüşümüze destek vermeye çağırıyoruz" paylaşımında bulundu. Maltepe Cezaevi önünden görüntüyle desteklediği ´Maltepe Cezaevi önünde demokrasi nöbetindeyiz´ mesajı veren Milletvekili Hilmi Yarayıcı ise Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasını önümüzdeki süreçte CHP´ye yapılacak operasyonun ilk işareti olarak yorumladı.

Culha: Adım adım yürüyoruz
CHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın, PM üyeleri, milletvekilleri ve belediye başkanları birlikte adalet için yürüyüşe katıldığını bildiren Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, " Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun ´adalet´ mücadelesinde yanında olmak üzere Ankara´dayız. ´Adalet mülkün temelidir´ sözünün gerçek değerini bulması için yüz binlerle birlikte CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde adım adım yürüyoruz. Adalet herkes için gerekli.. Birleşe birleşe kazanacak ve ´Adalet´ kelimesi daha da anlam kazanacak" dedi.

Nehir: Sürecin destekçisi olacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara Güven Parkta başlattığı “Adalet” yürüyüşüne katılan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, "Özlemini duyduğumuz bir eylem gerçekleşiyor. Türkiye´de halk çok sıkıştı. Toplumun adalet duyguları örselendi. Adaletsizliğin, hukuksuzluğun sürdüğü bir süreç yaşıyoruz. Adaletin yeniden tesis edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Adalet tesis edilene kadar genel başkanımızın arkasında olacağız. Bu sürecin destekçisi olacağız" açıklamasını yaptı.

İl Başkanlığında ´olağanüstü toplantı´
İlçelerde destek nöbetinin ardından ilçe yönetimleri dün saat 14.00´de Antakya´da İl başkanlığının çarısıyla olaganüstü toplandı. Toplantıda, CHP´ye yönelik bir tehdit olarak değerlendirilen Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından bir yol haritası oluşturulması ele alındı.

Arsuz´da ´sessiz´ adalet nöbeti
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında MİT´e ait TIR´ların durdurulmasıyla ilgili görüntülere ilişkin davada 25 yıl hapse mahkum edilerek tutuklanması Arsuz´da da protesto edildi. Arsuz ilçe teşkilatı Karaağaç 2 Temmuz Parkı´nda sessiz eylem gerçekleştirdi. CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Deveci, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Remziye Berkyürek ve üyelerin de katıldığı Karaağaç´taki sessiz eylem dün saat 11´de gerçekleştirildi. Eylemde partililer ´Adalet´ yazılı dövizlerle bir süre ´nöbet´ tuttu.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hatay heyeti adalet yürüyüşünde
Muhasebecilere ´kurumsallaşma´ semineri
Muhasebecilere ´kurumsallaşma´ semineri
Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasıİskenderun Şubesi, üyelerine yönelik ´Kurumsallaşmanın önemi, faydaları, ekonomiye kazandırılmaları ve marka oluşumlarının önemi´ konulu seminer düzenledi.
Motosikletli kuryecilik
Motosikletli kuryecilik
Daha çok İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde yapılan motosiketli özel kuryecilik, İskenderun´da da başladı. İskenderun´da üç arkadaşın ´Bölge Express kurye´ adıyla faaliyete geçirdiği kuryecilik, Hatay´a hizmet verecek.
Müftüye nikah düzenlemesine tepki
Müftüye nikah düzenlemesine tepki
İskenderun´da kadınlar, müftülere nikah kıyma yetkisi veren düzenlemeyi protesto ediyor.
Şantiye, uygulamayı görme alanı
Şantiye, uygulamayı görme alanı
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, ´İnşaat Mühendisliğine Giriş´ dersi kapsamında üniversite kampüsünde yapımı devam eden merkezi yemekhane, kütüphane ve Mimarlık Fakültesi binalarının şantiyelerini inceleyerek, pratik bilgilerini artırdı.
Mühendis adaylarına kahvaltı
Mühendis adaylarına kahvaltı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) işbirliğiyle İnşaat Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencilerine kahvaltı verildi.
Drone şampiyonu Evren oldu
Drone şampiyonu Evren oldu
Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği işbirliğiyle Arsuz´da düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası 2. Etabı sona erdi.
İşadamlarına istişare ziyareti
İşadamlarına istişare ziyareti
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kentte üretim yapan ve istihdama katkı sunan firma sahiplerini ziyaret etti.
Teknoloji ofisinden firmalara seminer
Teknoloji ofisinden firmalara seminer
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin (İSTE-TTO) yeni bir uygulama olan “Kurumsal Vizyon Seminerleri” ile üniversite-iş dünyası İşbirliğine yeni bir boyut kazandırdığı belirtildi.
Sendikadan ´mesai´ tepkisi
Sendikadan ´mesai´ tepkisi
Eğitim İş Sendikası Hatay 1 Nolu Şubesi, Defne Milli Eğitim müdürlüğünün, eğitim veren Suriyeli öğretmenlere yönelik düzenlenen seminerin mesai saatleri dışında belirlenmesine tepki gösterdi ve sendikanın katılmama kararı aldığı belirtildi.
Türkiye Drone Şampiyonası
Türkiye Drone Şampiyonası
Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası 2. Etabı hafta sonu Arsuz´da yapıldı.
Drone şampiyonası Arsuz´da
Drone şampiyonası Arsuz´da
Türkiye Drone Şampiyonası 2. Etap Yarışması, bugün Arsuz´da başlayacak.
Karayollarında palmiyelere budama
Karayollarında palmiyelere budama
İskenderun´da karayolları eski alanında koruma altında bulunan palmiyelerin yakılmasının önlenmesi amacıyla belediye tarafından önceki gün ağaçlara budama çalışması yapıldı.
Dingil, TBB seçiminde
Dingil, TBB seçiminde
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Türkiye Belediyeler Birliği´nin başkanlık seçimi nedeniyle Ankara´da düzenlenen meclis toplantısına katıldı.
Dingil, konuklarını ağırladı
Dingil, konuklarını ağırladı
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Körfez Lions Kulübü Derneği üyeleri Serap Çam, Gülser Yiğit, Anıl Taşkın ve Müge Güler ile İsdemir Emekliler Derneği Başkanı Ahmet Keven ve yönetimini makamında kabul etti.
Dernekten ´hayırlı olsun´ ziyareti
Dernekten ´hayırlı olsun´ ziyareti
İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, kaymakam Recep Soytürk´ü makamında ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi