Hatay heyeti ´adalet´ yürüyüşünde
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından “Adaletin olmadığı ülkede yaşamak istemiyoruz.
Tarih: 16.6.2017 11:41:55/ 132okunma / 0yorum

Sadet Berkyürek/SES

Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adalet isteyen herkes bu yürüyüşe katılmalıdır. Adalet, adalet, adale. Tüm dünya duysun. Köylüler, işçiler, memurlar için, hepimiz için adalet istiyoruz, herkes için adalet istiyoruz” diyerek başlattığı yürüyüşe Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´nın yanısıra Hatay´dan CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de katıldı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından ´adalet ve hukuk hepimize lazım, lütfen hep birlikte sahip çıkalım´ çağrısı yaparak, Ankara Güvenpark´tan başlatılan yürüyüşten görüntüleri de paylaşarak, "Hukuk için, adalet için genel başkanımızla birlikte Ankara Güvenpark´tayız. Adımlarımız eşitliğe, adalete ve özgürlüğe doğru yol alacak" diye yazdı.

Hatay milletvekilleri yürüyüşte
Milletvekili Birol Ertem, "Yolumuz uzun. Herkesin içinde ve eşit olduğu adalet için yoüroyuoruz" açıklamasını yaparken Milletvekili Serkan Topal ise "Haksızlığa, hukuksuzluğa son vermek için, adaleti yeniden mülkün temeli yapmak hedefiyle, adalet için İstanbul´a yürüyoruz" dedi. CHP Milletvekili Mevlüt Dudu da yürüyüşün ´adaletin katline ve demokrasinin imhasına karşı başlatıldığını belirterek, "Ankara´dan İstanbul´a kadar yürüyerek ve faşizme karşı direnişi başlatacağızb Adalet ve demokrasi isteyen herkesi yürüyüşümüze destek vermeye çağırıyoruz" paylaşımında bulundu. Maltepe Cezaevi önünden görüntüyle desteklediği ´Maltepe Cezaevi önünde demokrasi nöbetindeyiz´ mesajı veren Milletvekili Hilmi Yarayıcı ise Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasını önümüzdeki süreçte CHP´ye yapılacak operasyonun ilk işareti olarak yorumladı.

Culha: Adım adım yürüyoruz
CHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın, PM üyeleri, milletvekilleri ve belediye başkanları birlikte adalet için yürüyüşe katıldığını bildiren Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, " Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun ´adalet´ mücadelesinde yanında olmak üzere Ankara´dayız. ´Adalet mülkün temelidir´ sözünün gerçek değerini bulması için yüz binlerle birlikte CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde adım adım yürüyoruz. Adalet herkes için gerekli.. Birleşe birleşe kazanacak ve ´Adalet´ kelimesi daha da anlam kazanacak" dedi.

Nehir: Sürecin destekçisi olacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara Güven Parkta başlattığı “Adalet” yürüyüşüne katılan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, "Özlemini duyduğumuz bir eylem gerçekleşiyor. Türkiye´de halk çok sıkıştı. Toplumun adalet duyguları örselendi. Adaletsizliğin, hukuksuzluğun sürdüğü bir süreç yaşıyoruz. Adaletin yeniden tesis edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Adalet tesis edilene kadar genel başkanımızın arkasında olacağız. Bu sürecin destekçisi olacağız" açıklamasını yaptı.

İl Başkanlığında ´olağanüstü toplantı´
İlçelerde destek nöbetinin ardından ilçe yönetimleri dün saat 14.00´de Antakya´da İl başkanlığının çarısıyla olaganüstü toplandı. Toplantıda, CHP´ye yönelik bir tehdit olarak değerlendirilen Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından bir yol haritası oluşturulması ele alındı.

Arsuz´da ´sessiz´ adalet nöbeti
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında MİT´e ait TIR´ların durdurulmasıyla ilgili görüntülere ilişkin davada 25 yıl hapse mahkum edilerek tutuklanması Arsuz´da da protesto edildi. Arsuz ilçe teşkilatı Karaağaç 2 Temmuz Parkı´nda sessiz eylem gerçekleştirdi. CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Deveci, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Remziye Berkyürek ve üyelerin de katıldığı Karaağaç´taki sessiz eylem dün saat 11´de gerçekleştirildi. Eylemde partililer ´Adalet´ yazılı dövizlerle bir süre ´nöbet´ tuttu.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hatay heyeti adalet yürüyüşünde
Şehit eri binler uğurladı
Şehit eri binler uğurladı
Hakkari´nin Şemdinli ilçesinde 24 Haziran Cumartesi günü şehit düşen Piyade Er İsmet Sevinç, İskenderun´da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Buluttepe´ye şehit ateşi düştü
Buluttepe´ye şehit ateşi düştü
İskenderun Buluttepe Mahallesi´nde oturan 29 yaşındaki sözleşmeli Er İsmet Sevinç, Hakkari Şemdinli´de şehit oldu.
İlaçlama valilik  müdahalesiyle
İlaçlama valilik müdahalesiyle
Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İskenderun Belediyesi arasında sivrisinek ve haşereyle mücadele konusunda devam eden polemik ve yetki karmaşasıyla ilgili Büyükşehir Belediyesine Hatay Valiliği, “Ya ilaçlayın, ya bedelini ödeyin” bildiriminde bulundu.
TOKİ inşaatında şüpheli ölüm
TOKİ inşaatında şüpheli ölüm
İskenderun´a bağlı Düğünyurdu Mahallesi´nde yapımı devam eden TOKİ inşaat alanında bir kişi inşaat ölü bulundu.
Mezunlar hasret giderdi
Mezunlar hasret giderdi
Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği üyeleri İftar yemeğinde buluşan öğretmen ve öğrenciler hasret giderdi.
Hastane yönetimi yaşlılarla
Hastane yönetimi yaşlılarla
Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Yönetimi, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla İskenderun Özel Beyaz Melek Bakım Evi´ne ziyarette bulundu.
“Her sıkıntıda yanlarındayız”
“Her sıkıntıda yanlarındayız”
Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, engellilerin topluma kazandırılması, sosyal hayatta yer alması, kendilerine olan güvenlerinin yerine gelmesini sağlamak amacıyla etkinliklerini sürdüreceklerini söyledi.
Partilileri iftarda buluşturdu
Partilileri iftarda buluşturdu
AKP´nin eski yönetim kurulu üyelerinden Sultan Daban, daha önce partide yöneticilik yapan isimleri Kadir Gecesi dolayısıyla iftar yemeğinde bir araya getirdi.
Battı-çıktı projesi bisikleti kapsamalı
Battı-çıktı projesi bisikleti kapsamalı
Transit trafiğin akışını önceleyen entegre battı çıktı projesinde ulaşımın yaya ve bisiklet yönüyle de gözetilmesi istendi.
‘Battı-Çıktı´ya değişiklik talebi
‘Battı-Çıktı´ya değişiklik talebi
21 Nolu Kooperatifler meslek grubu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetim kurulundan alt geçit projesinde değişiklik yapılması için Belediyeye başvurmasını istedi.
İTSO iş dünyası ve protokolü buluşturdu
İTSO iş dünyası ve protokolü buluşturdu
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nın geleneksel iftar programı bu yılda iş dünyasını kent protokolüyle buluşturdu.
Belediyeden ibadethanelere düzenleme
Belediyeden ibadethanelere düzenleme
İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, camiilerin ve ibadethanelerin avlu ve çevresi düzenlemesi yapılarak karo, kilit parke ve stabilize çalışması gerçekleştiriliyor.
Karasayar muhtarlarla
Karasayar muhtarlarla
TBMM İdare Amiri ve Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, AKP İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile mahalle muhtarlarını ağırladı.
Şehir Tiyatrosu Arsuz´daydı
Şehir Tiyatrosu Arsuz´daydı
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Şehir Tiyatrosu ekibi, Arsuzlularla buluştu.
Girişimci eğitiminde kadın ağırlığı
Girişimci eğitiminde kadın ağırlığı
Arsuz Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı DOĞAKA işbirliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitimini tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi