Hatay´da ‘denetimli´ normalleşme
Hatay Valisi Doğan ve İskenderun Kaymakamı Yönden ilk ‘dinamik denetimlerini gerçekleştirdi. Arsuz Kaymakamı Sarı, sürecin startını ekip liderleri toplantısında verdi.
Tarih: 4.3.2021 20:15:17

 Pandemi koşullarının ‘kontrollü normalleşme dinamik denetleme´ süreci ‘Orta risk´ kapsamındaki Hatay´da da başlatıldı.

Vali Rahmi Doğan, İçişleri Bakanlığının yeni kontrollü normalleşme döneminde uygulanacak "Dinamik Denetim Süreci" kapsamında ilk denetimini gerçekleştirdi.

Arsuz´da önce ön bilgilendirme yapıldı

Tüm kurumların, muhtarların, meslek odalarının katılımı ile yurt genelinde olduğu gibi Arsuz´da da dinamik bir denetleme sürecinin startı verildi. Sabah 9:00´da ekip liderleri ile Kaymakamlık Amfi Salonu´nda yapılan ön bilgilendirme toplantısında tüm ekiplere seslenen Kaymakam Sarı, süreçte kararlılığı sağlamak, pandemi rakamlarında daha iyiye gidebilmek ve normalleşme sürecini korumak adına genelge doğrultusunda ilçe Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan denetleme programı ve karma ekipleri ile tüm gün sahada olacaklarını belirtti. Kaymakam Sarı´nın konuşmasından sonra ilçe Sağlık Müdürlüğünce dinamik denetleme sürecinin nasıl olacağına dair kısa bir bilgilendirme yapılmasının ardından tüm ekipler sahada denetimlerine başladı.

/resimler/2021-3/5/0808360751778.jpg

Kaymakam Yönden alandaydı

Uygulamalar kapsamında İskenderun´da da genel bir denetim gerçekleştirildi. İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´in koordinasyonuyla, yerel yönetim, ilgili / yetkili kurum ve kuruluşların yönetici ve personelleri, mahalle muhtarları,esnaf ve meslek odası temsilcileri ile genel ve özel kolluk birimleri katılımıyla oluşturulan özel ekipler vasıtasıyla; içinde bulunduğumuz Yeni Kontrollü Normalleşme Dönemi tedbir ve kararları kapsamında maske, mesafe ve hijyen başta olmak üzere genel bir denetim yapıldı.

/resimler/2021-3/5/0809204033919.jpg

/resimler/2021-3/5/0810099191127.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hatay denetimli normalleşme
Koronada artış sürüyor
Koronada artış sürüyor
Salgında bulaş oranı en yüksek seviyede
Gözlerde bahar alerjisi
Gözlerde bahar alerjisi
Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Merih Gül, göz hastalıklarından alerjik konjiktivit için alınabilecek önlemler hakkında bilgi verdi.
HTO, Sağlıkta Şiddet Yasası istedi
HTO, Sağlıkta Şiddet Yasası istedi
Hatay Tabip Odası (HTO) yönetimi, sağlıkta şiddetin sona ermesi için ilgili ve yetkililerin bu konda çalışma yapmasını istedi.
HTO´dan Osmaniye açıklaması
HTO´dan Osmaniye açıklaması
Hatay Tabip Odası (HTO) yönetimi, Osmaniye Devlet Hastanesinde meslektaşları bir hekime karşı sözel ve psikolojik saldırı yapıldığını savundu ve bunu kınadığını açıkladı.
3 çocuktan 2´sinde virüs görülüyor
3 çocuktan 2´sinde virüs görülüyor
Koronavirüs, İskenderun ve Hatay´da yayılmasını sürdürüyor.
Ulusal Kanser Haftası
Ulusal Kanser Haftası
1-7 Nisan tarihleri arası Ulusal Kanser Haftası kapsamında farkındalık açıklamaları yapıldı.
Pazar günü sokak yasağı var
Pazar günü sokak yasağı var
Hatay´da günlük vaka sayısı 243
"Vaka sayısında Suriyeliler yok"
"Vaka sayısında Suriyeliler yok"
Koronavirüsle mücadele ve hastalığın yayılmasına karşı denetimler sürerken, ilde her 100 binde koronavirüslü sayısının 81,77 olduğu açıklandı.
Dünya Tüberküloz Günü
Dünya Tüberküloz Günü
Halk arasında verem olarak bilinen tüberküloz hastalığına, günde 30 bin kişinin yakalandığına ve 4.500 kişinin de hayatını kaybettiğini belirten Dr. Çiğdem Zuhur, 24 Mart Dünya Tüberküloz Günü´nde hala verem hastalığının tehdit oluşturmaya devam ettiğini ifade etti.
Gelişim´den ‘hastaneler zinciri´
Gelişim´den ‘hastaneler zinciri´
İskenderun Gelişim ve Palmiye Hastanesi Genel Koordinatörü H. Ozan Yaşar, “Uluslararası standartlarda hastaneler zinciri oluşturuyoruz” dedi.
Pulmoner Rehabilitasyon Haftası
Pulmoner Rehabilitasyon Haftası
14-20 Mart, Pulmoner Rehabilitasyon Haftasında farkındalık çalışması yapılıyor. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, "Nefes al, hareket et, yaşadığını fark et" yaklaşım ile yöre halkını hastalığa karşı farkındalığa çağırdı.
Defne´ye sağlık merkezi
Defne´ye sağlık merkezi
Hatay İl ve Defne İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan, Defne Belediyesinin tadilat desteği verdiği Defne Sağlık merkezi düzenlenen törenle halkın hizmetine sunuldu.
“Yitirdiklerimiz gönlümüzde, taleplerimiz dilimizde”
“Yitirdiklerimiz gönlümüzde, taleplerimiz dilimizde”
Hatay Tabip Odası, Hatay Dişhekimleri Odası, Sağlık Emekçileri Sendikası ile Hatay Psikologlar Derneği adına ortak açıklamada, “Kovid-19 meslek hastalığıdır, önerdiğimiz yasa tasarısı kabul edilsin” talebinde bulundu.
Hukukçulara öncelikli aşı istedi
Hukukçulara öncelikli aşı istedi
Hatay Milletvekili avukat Suzan Şahin, Covid-19 pandemisi sürecinde adliyelerde halk ile yakın temasta bulunarak görev yapan hakim, savcı ve avukatların aşı uygulanacak grup sıralamasında öncelikli olmasını istedi.
Tosyalı ‘kontrollü normalleşmeye destek´ istedi
Tosyalı ‘kontrollü normalleşmeye destek´ istedi
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kontrollü normalleşme sürecinin başarıya ulaşmasının kurallara tam uyumla bağlanabileceğini belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi