Hatay´dan 51 ihraç
KHK ile 18 bin 632 kişiyi kamudaki görevinden çıkarıldı
Tarih: 10.7.2018 10:46:20

İskenderun/SES

Parlamenter sistemin son hükümeti, yeni sistem öncesi son OHAL KHK´si ile 18 bin 632 kişiyi kamu görevinden ihraç etti. Resmi Gazete´de 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (yayınlandı. 32. KHK ile toplam ihraç sayısı, iade edilenler hariç, 130 bini geçti. KHK ile Halkın Nabzı, Özgürlükçü Demokrasi ve Welat gazeteleri de kapatıldı. KHK´de yer alan ihraç listelerinden birinde ilk kez ihraç gerekçesi olarak “kurum kanaati/sosyal medya” gösterildi. Kararnamenin 4 Haziran´dan bu yana yayınlanmak için bekletildiği ortaya çıktı. İhraç listelerinde birinci sırayı Emniyet Genel Müdürlüğü aldı. Çoğu polis 8 bin 998 Emniyet personeli ihraç edildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı´ndan 3 bin 77, Hava Kuvvetleri Komutanılığı´ndan bin 949, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndan bin 126 asker ihraç edildi. Milli Eğitim Bakanlığı´ndan 658, Diyanet İşleri Başkanlığı´ndan 240, Dışişleri Bakanlığı´ndan 38 kamu görevlisi çıkarıldı. İhraçlar arasında Sıvas İl Seçim Kurulu´ndan bir görevli de yer aldı. Daha önce emekliye sevk edilen, kendi isteği ile emekli olan, istifa eden TSK´den 324, Emniyet Genel Müdürlüğü´nden bin 167, Jandarma Genel Komutanlığı´ndan 35 kişinin rütbeleri geri alındı.
Yayınlanan ihraç listesinde Emniyet Genel Müdürlüğü listesinde emniyet mensuplarının isim ve sicil numaraları yazılıp, şehirlerin yer almadı, diğer kurumlarda ise açıklanan isimler şöyle:
Hatay Müftülüğü: M.D. (Altınözü-imam hatip) ve A.E. (Reyhanlı-imam hatip). Hatay Adliyesi: A.Ç. (bilgisayar işletmeni), M.N.Y. (mübaşir), S.T. (mübaşir), M.Ç. (şef), B.S. (zabıt katibi), L.B. (zabıt katibi) ve S.G. (zabıt katibi). İskenderun Adliyesi: H.U. (zabıt katibi) ve R.K. (zabıt katibi). Erzin Adliyesi: A.Ş. (zabıt katibi). Hatay Açık Ceza İnfaz Kurumu: Ö.S. (ceza infaz kurumu katibi), B.S. (infaz ve koruma memuru), E.K. (infaz ve koruma memuru), F.Y. (infaz ve koruma memuru), M.T. (infaz ve koruma memuru), M.E. (infaz ve koruma memuru) ile M.U. (infaz ve koruma memuru). Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu: H.B. (infaz ve koruma memuru), H.G. (infaz ve koruma memuru) ve Y.Ç. (infaz ve koruma memuru). Hatay Denetimli Serbestlik Müdürlüğü: A.Ö. (infaz ve koruma memuru), İ.Y. (infaz ve koruma memuru) ve M.Ö. (infaz ve koruma memuru). İskenderun Ceza İnfaz Kurumu: M.Ç. (infaz ve koruma memuru). Hatay Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu: U.Y. (infaz ve koruma memuru). Gıda Tarım ve Hayvanlcılık Müdürlüğü: R.O. (işçi). Hatay İl Jandarma Komutanlığı: Kıd. Üstğm. M.E.A., Ast. Üçvş. Ö.O., J.Asb Kd. Çvş. R.O., J.Asb Kd. Çvş. Y.K., J. Bkm Asb Çvş. A.M., Uzm. J. Çvş. A.K. ve Uzm. J. Çvş. E.K. Hatay Jandarma Komando Özel Harekat komutanlığı: J.Asb Kd. Çvş. R.A. Sahil Güvenlik Komutanlığı: Üstğm. İ.D. (İskenderun), Üstğm. E.U.Y. (İskenderun), Üstğm. M.M. (İskenderun), Üstğm. Y.Ş. (İskenderun), Üstğm. S.B.Ö. (İskenderun), Ast. Üçvş. O.T. (İskenderun), Ast. Üçvş. S.K. (İskenderun), Ast. Üçvş. E.Ç. (İskenderun) ve Ast. Kıd. Çvş. S.O. (Çevlik). Milli Eğitim Müdürlüğü: A.V. (Antakya), H.B. (Büyükşehir), M.M.M. (Dörtyol), S.Ö. (Dörtyol), A.G. (Kırıkhan) ve G.T.(Kırıkhan).
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KHK
Mobil Paylaşım´dan kışlık giyim
Mobil Paylaşım´dan kışlık giyim
Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında hizmete sunduğu mobil paylaşım aracı, Avsuyu Mahallesi´nde engelli ve yaşlı bir ailenin ev eşyası ve kışlık giyim ihtiyacını karşıladı.
Cadde trafiğinde ´sosyal deney´
Cadde trafiğinde ´sosyal deney´
İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından projelendirilen ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurulu (UKOME) kararıyla gündeme alınan Antakya Atatürk Caddesi´nin çift yönlü ulaşım çalışması sürüyor.
"Depreme karşı bina tasarımı" konfransı
"Depreme karşı bina tasarımı" konfransı
İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği tarafından "Türkiye deprem yönetmeliği ve deprem etkisi altındaki binaların tasarımı´ konulu konferans düzenledi.
Reyhanlı´da yağışlar sele yol açtı
Reyhanlı´da yağışlar sele yol açtı
Dokuz mahalle olumsuz etkilendi
"Ayrım yapan ülkeye zarar verir"
"Ayrım yapan ülkeye zarar verir"
İçişleri Bakanlığına Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, bölgeye hizmet veren kurumların bölge ve il müdürleri ile vedalaşma toplantısı düzenledi.
Muhasebecilere ´e defter´ semineri
Muhasebecilere ´e defter´ semineri
İskenderun´da, muhasebeci ve mali müşavirlere yönelik "e-fatura, e-defter, e-arşiv, e-imza, e-bordro, e-mutabakat ve e-yedekleme" konulu eğitim semineri düzenlendi.
7 ilçede elektrik kesintisi
7 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Belen, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne ve Kumlu ilçelerinin bazı bölgelerinde elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle yarın elektrik verilmeyecek.
Öğrenme güçlüğüne dikkat çektiler
Öğrenme güçlüğüne dikkat çektiler
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), okuma yazma matematik gibi akademik becerilerde görülen gelişimsel bir özel öğrenme güçlüğü olarak bilinen disleksi için farkındalık yaratmak üzere önemli bir etkinliğe imza attı.
"Kimse bize birilerini işaret etmesin"
"Kimse bize birilerini işaret etmesin"
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde kente belediye başkanlığı için sağ partilerden CHP´ye aday öneren ya da aday transfer etmek isteyenleri eleştirdi.
"Ek zam" mektubu
"Ek zam" mektubu
İskenderun´da faaliyet gösteren Türkiye Kamu Sen´e bağlı sendikalar, "ek zam" talebni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğana mektup göndererek, iletti.
"Fotoğrafın anlamı olması gerekli"
"Fotoğrafın anlamı olması gerekli"
Fotoğraf sanatçısı Meriç Aktar, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu öğrencilerine verdiği söyleşide fotoğraf ve fotoğrafçılığı anlattı.
Özel güvenlik bölgesi uzatıldı
Özel güvenlik bölgesi uzatıldı
Hatay´ın Suriye sınırındaki ilçelerin, sınıra yakın yerleşim alanlarındaki özel güvenlik bölgesi uygulaması, Hatay Valiliği kararıyla 15 gün süreyle uzatıldı.
Baronun sahil güvenlik ziyareti
Baronun sahil güvenlik ziyareti
Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez ve yönetim kurulu üyeleri Sevinç Çakıcı, Mehmet Bilgili ve Hüseyin Derin, İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın´ı ziyaret etti.
CHP´li gençlerin Ankara ziyareti
CHP´li gençlerin Ankara ziyareti
CHP İskenderun Gençlik Kolları, Anıtkabir´e gitti ve Atatürk´ün manevi huzuruna çıktı.
Organ bağışı bilgilendirmesi
Organ bağışı bilgilendirmesi
İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi, Sağlık Bakanlığı´nın düzenlediği Organ ve Doku Bağışı Haftası kapsamında İskenderun Belediyesi çalışanlarına organ bağışı konusunda bilgilendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi