Hatay´dan 51 ihraç
KHK ile 18 bin 632 kişiyi kamudaki görevinden çıkarıldı
Tarih: 10.7.2018 10:46:20

İskenderun/SES

Parlamenter sistemin son hükümeti, yeni sistem öncesi son OHAL KHK´si ile 18 bin 632 kişiyi kamu görevinden ihraç etti. Resmi Gazete´de 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (yayınlandı. 32. KHK ile toplam ihraç sayısı, iade edilenler hariç, 130 bini geçti. KHK ile Halkın Nabzı, Özgürlükçü Demokrasi ve Welat gazeteleri de kapatıldı. KHK´de yer alan ihraç listelerinden birinde ilk kez ihraç gerekçesi olarak “kurum kanaati/sosyal medya” gösterildi. Kararnamenin 4 Haziran´dan bu yana yayınlanmak için bekletildiği ortaya çıktı. İhraç listelerinde birinci sırayı Emniyet Genel Müdürlüğü aldı. Çoğu polis 8 bin 998 Emniyet personeli ihraç edildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı´ndan 3 bin 77, Hava Kuvvetleri Komutanılığı´ndan bin 949, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndan bin 126 asker ihraç edildi. Milli Eğitim Bakanlığı´ndan 658, Diyanet İşleri Başkanlığı´ndan 240, Dışişleri Bakanlığı´ndan 38 kamu görevlisi çıkarıldı. İhraçlar arasında Sıvas İl Seçim Kurulu´ndan bir görevli de yer aldı. Daha önce emekliye sevk edilen, kendi isteği ile emekli olan, istifa eden TSK´den 324, Emniyet Genel Müdürlüğü´nden bin 167, Jandarma Genel Komutanlığı´ndan 35 kişinin rütbeleri geri alındı.
Yayınlanan ihraç listesinde Emniyet Genel Müdürlüğü listesinde emniyet mensuplarının isim ve sicil numaraları yazılıp, şehirlerin yer almadı, diğer kurumlarda ise açıklanan isimler şöyle:
Hatay Müftülüğü: M.D. (Altınözü-imam hatip) ve A.E. (Reyhanlı-imam hatip). Hatay Adliyesi: A.Ç. (bilgisayar işletmeni), M.N.Y. (mübaşir), S.T. (mübaşir), M.Ç. (şef), B.S. (zabıt katibi), L.B. (zabıt katibi) ve S.G. (zabıt katibi). İskenderun Adliyesi: H.U. (zabıt katibi) ve R.K. (zabıt katibi). Erzin Adliyesi: A.Ş. (zabıt katibi). Hatay Açık Ceza İnfaz Kurumu: Ö.S. (ceza infaz kurumu katibi), B.S. (infaz ve koruma memuru), E.K. (infaz ve koruma memuru), F.Y. (infaz ve koruma memuru), M.T. (infaz ve koruma memuru), M.E. (infaz ve koruma memuru) ile M.U. (infaz ve koruma memuru). Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu: H.B. (infaz ve koruma memuru), H.G. (infaz ve koruma memuru) ve Y.Ç. (infaz ve koruma memuru). Hatay Denetimli Serbestlik Müdürlüğü: A.Ö. (infaz ve koruma memuru), İ.Y. (infaz ve koruma memuru) ve M.Ö. (infaz ve koruma memuru). İskenderun Ceza İnfaz Kurumu: M.Ç. (infaz ve koruma memuru). Hatay Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu: U.Y. (infaz ve koruma memuru). Gıda Tarım ve Hayvanlcılık Müdürlüğü: R.O. (işçi). Hatay İl Jandarma Komutanlığı: Kıd. Üstğm. M.E.A., Ast. Üçvş. Ö.O., J.Asb Kd. Çvş. R.O., J.Asb Kd. Çvş. Y.K., J. Bkm Asb Çvş. A.M., Uzm. J. Çvş. A.K. ve Uzm. J. Çvş. E.K. Hatay Jandarma Komando Özel Harekat komutanlığı: J.Asb Kd. Çvş. R.A. Sahil Güvenlik Komutanlığı: Üstğm. İ.D. (İskenderun), Üstğm. E.U.Y. (İskenderun), Üstğm. M.M. (İskenderun), Üstğm. Y.Ş. (İskenderun), Üstğm. S.B.Ö. (İskenderun), Ast. Üçvş. O.T. (İskenderun), Ast. Üçvş. S.K. (İskenderun), Ast. Üçvş. E.Ç. (İskenderun) ve Ast. Kıd. Çvş. S.O. (Çevlik). Milli Eğitim Müdürlüğü: A.V. (Antakya), H.B. (Büyükşehir), M.M.M. (Dörtyol), S.Ö. (Dörtyol), A.G. (Kırıkhan) ve G.T.(Kırıkhan).
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KHK
Meclis´e ´Angus´ önergesi
Meclis´e ´Angus´ önergesi
Hatay Milletvekili Serkan Topal, İskenderun´da LimakPort´a yanaşan gemilerden boşalan ´Angus´ türü canlı ithal hayvanların kentte yaydığı koku ve oluşturduğu çevresel kirlilğin tehlike saçtığını ifade etti.
Karayolları  parkına temel atma töreni
Karayolları parkına temel atma töreni
İskenderun Belediyesi tarafından kentin Fener caddesi üzerinde eski karayolları alanındaku 53 dönümlük alana yapılacak ´kent parkı´nın temeli yarın (22 Eylül 2018 Cumartesi) atılacak.
Okul bahçesine fidan diktiler
Okul bahçesine fidan diktiler
İskenderun´un Denizciler Mahallesindeki Şirinyurt İlkokulu, yeni eğitim yılının ilk haftasında okul bahçesine fidan dikti.
‘Su ürünleri yetiştiriciliği´ çalıştayı
‘Su ürünleri yetiştiriciliği´ çalıştayı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi tarafından düzenlenen 3. Ulusal/1. Uluslararası Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde Gamet Biyolojisi Çalıştayı başladı.
Ücretli öğretmenlik yerine atama istedi
Ücretli öğretmenlik yerine atama istedi
Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Solğun, yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un geçtiğimiz eğitim-öğretim yıllarındaki hataları tekrarlamamasını dileyerek yeni dönemle ilgili, “hem eğitim hayatımız hem de eğitim çalışanları için önemli değişimlerin yaşanacağı, hak kayıplarının olmayacağı, ülkemizin dünya ülkeleri ile yarışmasını sağlayacak dönüşümlerin gerçekleşeceği bir yıl olur” dileğinde bulundu.
Ahilik Haftası kutlanıyor
Ahilik Haftası kutlanıyor
17 Eylül´de başlayan Ahilik Haftası, 23 Eylül tarihine kadar kutlanıyor.
"Devletin imkânları, maddi manevi anlamda yanınızda"
"Devletin imkânları, maddi manevi anlamda yanınızda"
19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Antakya Anemon Otel´de yemek verildi.
Polisten operasyon: 2 gözaltı
Polisten operasyon: 2 gözaltı
Suriye´ye geçmek için Hatay´a gelmişler
Pamuk tarlasında 307 bin uyuşturucu hap
Pamuk tarlasında 307 bin uyuşturucu hap
Hatay İl Emniyet Müdürlüğü narkotip ekiplerinin reyhanlı´da bir spamuk tarlasına düzenlediği operasyonda 4 ayrı poşette 151 adet paketlenmiş halde 307 bin 418 adet uyuşturucu/uyarıcı türü hap ele geçirildiği açıklandı.
Belen´e Dağlık-Karabağ Parkı
Belen´e Dağlık-Karabağ Parkı
Belen Belediyesi, kentte Azerbaycan Caddesi ve Dağlık-Karabağ Parkının açılışını yaptı. Belen´in Fatih Mahallesindeki açılış töreni Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva´nın katılımıyla gerçekleşti.
Takıma moral ziyareti
Takıma moral ziyareti
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden İskenderun Belediye Spor, yeni sezon öncesinde çalışmalarını teknik direktör Mehmet Kurt yönetiminde sürdürüyor.
Vali, hükümet konağı çalışmasını inceledi
Vali, hükümet konağı çalışmasını inceledi
Hatay Valisi Erdal Ata, Arsuz Kaymakam Musa Sarı´yı ziyaret etti, yapımı devam eden Hükümet Konağı´nda incelemede bulundu.
HBB personeline ´beden dili´ eğitimi
HBB personeline ´beden dili´ eğitimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, iş ve özel hayatlarındaki kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla personeline kişisel gelişim eğitimi vermeye başladı.
HBB angus defin işini üslenmeli
HBB angus defin işini üslenmeli
Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Veteriner Şerif Akçalı, şarbon endişesine karşı tüketiciden et alırken hayvanın mezbahanede kesildiğinden ve mühürlü et olduğundan emin olmasını önerdi.
"Kahramanlarımız gurur kaynağımız"
"Kahramanlarımız gurur kaynağımız"
19 Eylül Gaziler Günü kapsamında dün etkinlikler düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi