Hatay´dan 51 ihraç
KHK ile 18 bin 632 kişiyi kamudaki görevinden çıkarıldı
Tarih: 10.7.2018 10:46:20

İskenderun/SES

Parlamenter sistemin son hükümeti, yeni sistem öncesi son OHAL KHK´si ile 18 bin 632 kişiyi kamu görevinden ihraç etti. Resmi Gazete´de 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (yayınlandı. 32. KHK ile toplam ihraç sayısı, iade edilenler hariç, 130 bini geçti. KHK ile Halkın Nabzı, Özgürlükçü Demokrasi ve Welat gazeteleri de kapatıldı. KHK´de yer alan ihraç listelerinden birinde ilk kez ihraç gerekçesi olarak “kurum kanaati/sosyal medya” gösterildi. Kararnamenin 4 Haziran´dan bu yana yayınlanmak için bekletildiği ortaya çıktı. İhraç listelerinde birinci sırayı Emniyet Genel Müdürlüğü aldı. Çoğu polis 8 bin 998 Emniyet personeli ihraç edildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı´ndan 3 bin 77, Hava Kuvvetleri Komutanılığı´ndan bin 949, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndan bin 126 asker ihraç edildi. Milli Eğitim Bakanlığı´ndan 658, Diyanet İşleri Başkanlığı´ndan 240, Dışişleri Bakanlığı´ndan 38 kamu görevlisi çıkarıldı. İhraçlar arasında Sıvas İl Seçim Kurulu´ndan bir görevli de yer aldı. Daha önce emekliye sevk edilen, kendi isteği ile emekli olan, istifa eden TSK´den 324, Emniyet Genel Müdürlüğü´nden bin 167, Jandarma Genel Komutanlığı´ndan 35 kişinin rütbeleri geri alındı.
Yayınlanan ihraç listesinde Emniyet Genel Müdürlüğü listesinde emniyet mensuplarının isim ve sicil numaraları yazılıp, şehirlerin yer almadı, diğer kurumlarda ise açıklanan isimler şöyle:
Hatay Müftülüğü: M.D. (Altınözü-imam hatip) ve A.E. (Reyhanlı-imam hatip). Hatay Adliyesi: A.Ç. (bilgisayar işletmeni), M.N.Y. (mübaşir), S.T. (mübaşir), M.Ç. (şef), B.S. (zabıt katibi), L.B. (zabıt katibi) ve S.G. (zabıt katibi). İskenderun Adliyesi: H.U. (zabıt katibi) ve R.K. (zabıt katibi). Erzin Adliyesi: A.Ş. (zabıt katibi). Hatay Açık Ceza İnfaz Kurumu: Ö.S. (ceza infaz kurumu katibi), B.S. (infaz ve koruma memuru), E.K. (infaz ve koruma memuru), F.Y. (infaz ve koruma memuru), M.T. (infaz ve koruma memuru), M.E. (infaz ve koruma memuru) ile M.U. (infaz ve koruma memuru). Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu: H.B. (infaz ve koruma memuru), H.G. (infaz ve koruma memuru) ve Y.Ç. (infaz ve koruma memuru). Hatay Denetimli Serbestlik Müdürlüğü: A.Ö. (infaz ve koruma memuru), İ.Y. (infaz ve koruma memuru) ve M.Ö. (infaz ve koruma memuru). İskenderun Ceza İnfaz Kurumu: M.Ç. (infaz ve koruma memuru). Hatay Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu: U.Y. (infaz ve koruma memuru). Gıda Tarım ve Hayvanlcılık Müdürlüğü: R.O. (işçi). Hatay İl Jandarma Komutanlığı: Kıd. Üstğm. M.E.A., Ast. Üçvş. Ö.O., J.Asb Kd. Çvş. R.O., J.Asb Kd. Çvş. Y.K., J. Bkm Asb Çvş. A.M., Uzm. J. Çvş. A.K. ve Uzm. J. Çvş. E.K. Hatay Jandarma Komando Özel Harekat komutanlığı: J.Asb Kd. Çvş. R.A. Sahil Güvenlik Komutanlığı: Üstğm. İ.D. (İskenderun), Üstğm. E.U.Y. (İskenderun), Üstğm. M.M. (İskenderun), Üstğm. Y.Ş. (İskenderun), Üstğm. S.B.Ö. (İskenderun), Ast. Üçvş. O.T. (İskenderun), Ast. Üçvş. S.K. (İskenderun), Ast. Üçvş. E.Ç. (İskenderun) ve Ast. Kıd. Çvş. S.O. (Çevlik). Milli Eğitim Müdürlüğü: A.V. (Antakya), H.B. (Büyükşehir), M.M.M. (Dörtyol), S.Ö. (Dörtyol), A.G. (Kırıkhan) ve G.T.(Kırıkhan).
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KHK
"120 bin dönüm ekili alan su altında"
"120 bin dönüm ekili alan su altında"
Milletvekilleri ´sel´i meclise yansıttı; Kızılay bölgede yardım dağıttı
Gençlik merkezinden okulda etkinlik
Gençlik merkezinden okulda etkinlik
İskenderun Gençlik Merkezi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı İskenderun Çocuk Hakları Topluluğu, Arsuz´un Avcılarsuyu mahallesindeki ilkokulunda etkinlik yaptı.
İçin ailesinin acısı
İçin ailesinin acısı
Genç hemşire Elvan, yaşamını yitirdi
"Bu herkesin acısıdır"
"Bu herkesin acısıdır"
Ukrayna´da öldürülen tıp öğrencisi iki genç kız olayı.
Dernekten kongre sonrası ´gala´
Dernekten kongre sonrası ´gala´
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Şubesi genel kurulunu, yaptı ve ´gala´ düzenledi.
Muhtarlarla buluşmayı südürdüler
Muhtarlarla buluşmayı südürdüler
Kaymakam Yönden ve eşi 12 muhtarı daha yemekte ağırladı
Sel, havaalanı yolunu değiştirdi
Sel, havaalanı yolunu değiştirdi
Hatay´yı etkileşen şidetli yağış, Tahtaköprü Barajı ve Afrin 18 Mart Barajı kapaklarının ´kontrollü bir şekilde açılması´ üzerine en az 80 bin dekar tarım arazisinin su altında kalması, birçok itiraza karşın Amik Gölü havzası üzerine kurulan Hatay Havaalanına giden güzergahı da değiştirdi.
´Sanayi sicil belgesi´ uyarısı
´Sanayi sicil belgesi´ uyarısı
Hatay Sanayi ve Teknoloji Hatay İl Müdürlüğü, Sanayi Sicil Kanunu´na göre, Sanayi Sicil Belgesi alan kuruluşların, her yıl nisan ayı sonuna kadar Yıllık İşletme Cetveli verme zorunluluğu bulunduğunu ve buna uymayanlara idari para cezası verileceğini anımsattı
15 tatil başladı
15 tatil başladı
2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı dün alınan karnelerle başladı. Okullarda dün çalan zil, yarı yıl tatilini ifade etti.
"Şimdi hasat zamanı"
"Şimdi hasat zamanı"
31 Mart seçimlerine ilişkin değerlerlendirdi
AKP HBB adayı Güler´den ´down´ ziyareti
AKP HBB adayı Güler´den ´down´ ziyareti
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, İskenderun´da Down Cafe´yi ziyaret edip, down sendromlu çocuklarla bir araya geldi.
Validen yargıya ´iade,i ziyaret´
Validen yargıya ´iade,i ziyaret´
Hatay Valisi Rahmi Doğan, iade-i ziyaretler kapsamında Antakya´da Hatay Adliye Sarayına giderek başsavcı Ahmet Ataman, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral ve Hatay İdare Mahkemesi Başkanı Songül Meydan Özdoğan´a iade-i ziyarette bulundu.
Zabıtadan ´dilenci operasyonu´
Zabıtadan ´dilenci operasyonu´
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentte dilencilere yönelik denetimlerini sürdürüyor.
Valiye ´gastronomi ziyareti´
Valiye ´gastronomi ziyareti´
Gastronomi Derneği Başkanı İbrahim Ünal Kahraman ve yönetimi ile Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (Başkanı Faruk Ekinci ve beraberindeki heyet, ayrı ayrı Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti. Vali Doğan, konuklarını makamında kabul etti.
Zil, karne için çalacak
Zil, karne için çalacak
İskenderun´da 56.530 öğrenci ve 3.451 öğretmen tatile çıkıyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi