Hatay´dan 51 ihraç
KHK ile 18 bin 632 kişiyi kamudaki görevinden çıkarıldı
Tarih: 10.7.2018 10:46:20

İskenderun/SES

Parlamenter sistemin son hükümeti, yeni sistem öncesi son OHAL KHK´si ile 18 bin 632 kişiyi kamu görevinden ihraç etti. Resmi Gazete´de 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (yayınlandı. 32. KHK ile toplam ihraç sayısı, iade edilenler hariç, 130 bini geçti. KHK ile Halkın Nabzı, Özgürlükçü Demokrasi ve Welat gazeteleri de kapatıldı. KHK´de yer alan ihraç listelerinden birinde ilk kez ihraç gerekçesi olarak “kurum kanaati/sosyal medya” gösterildi. Kararnamenin 4 Haziran´dan bu yana yayınlanmak için bekletildiği ortaya çıktı. İhraç listelerinde birinci sırayı Emniyet Genel Müdürlüğü aldı. Çoğu polis 8 bin 998 Emniyet personeli ihraç edildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı´ndan 3 bin 77, Hava Kuvvetleri Komutanılığı´ndan bin 949, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndan bin 126 asker ihraç edildi. Milli Eğitim Bakanlığı´ndan 658, Diyanet İşleri Başkanlığı´ndan 240, Dışişleri Bakanlığı´ndan 38 kamu görevlisi çıkarıldı. İhraçlar arasında Sıvas İl Seçim Kurulu´ndan bir görevli de yer aldı. Daha önce emekliye sevk edilen, kendi isteği ile emekli olan, istifa eden TSK´den 324, Emniyet Genel Müdürlüğü´nden bin 167, Jandarma Genel Komutanlığı´ndan 35 kişinin rütbeleri geri alındı.
Yayınlanan ihraç listesinde Emniyet Genel Müdürlüğü listesinde emniyet mensuplarının isim ve sicil numaraları yazılıp, şehirlerin yer almadı, diğer kurumlarda ise açıklanan isimler şöyle:
Hatay Müftülüğü: M.D. (Altınözü-imam hatip) ve A.E. (Reyhanlı-imam hatip). Hatay Adliyesi: A.Ç. (bilgisayar işletmeni), M.N.Y. (mübaşir), S.T. (mübaşir), M.Ç. (şef), B.S. (zabıt katibi), L.B. (zabıt katibi) ve S.G. (zabıt katibi). İskenderun Adliyesi: H.U. (zabıt katibi) ve R.K. (zabıt katibi). Erzin Adliyesi: A.Ş. (zabıt katibi). Hatay Açık Ceza İnfaz Kurumu: Ö.S. (ceza infaz kurumu katibi), B.S. (infaz ve koruma memuru), E.K. (infaz ve koruma memuru), F.Y. (infaz ve koruma memuru), M.T. (infaz ve koruma memuru), M.E. (infaz ve koruma memuru) ile M.U. (infaz ve koruma memuru). Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu: H.B. (infaz ve koruma memuru), H.G. (infaz ve koruma memuru) ve Y.Ç. (infaz ve koruma memuru). Hatay Denetimli Serbestlik Müdürlüğü: A.Ö. (infaz ve koruma memuru), İ.Y. (infaz ve koruma memuru) ve M.Ö. (infaz ve koruma memuru). İskenderun Ceza İnfaz Kurumu: M.Ç. (infaz ve koruma memuru). Hatay Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu: U.Y. (infaz ve koruma memuru). Gıda Tarım ve Hayvanlcılık Müdürlüğü: R.O. (işçi). Hatay İl Jandarma Komutanlığı: Kıd. Üstğm. M.E.A., Ast. Üçvş. Ö.O., J.Asb Kd. Çvş. R.O., J.Asb Kd. Çvş. Y.K., J. Bkm Asb Çvş. A.M., Uzm. J. Çvş. A.K. ve Uzm. J. Çvş. E.K. Hatay Jandarma Komando Özel Harekat komutanlığı: J.Asb Kd. Çvş. R.A. Sahil Güvenlik Komutanlığı: Üstğm. İ.D. (İskenderun), Üstğm. E.U.Y. (İskenderun), Üstğm. M.M. (İskenderun), Üstğm. Y.Ş. (İskenderun), Üstğm. S.B.Ö. (İskenderun), Ast. Üçvş. O.T. (İskenderun), Ast. Üçvş. S.K. (İskenderun), Ast. Üçvş. E.Ç. (İskenderun) ve Ast. Kıd. Çvş. S.O. (Çevlik). Milli Eğitim Müdürlüğü: A.V. (Antakya), H.B. (Büyükşehir), M.M.M. (Dörtyol), S.Ö. (Dörtyol), A.G. (Kırıkhan) ve G.T.(Kırıkhan).
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KHK
"Devlet hiçbir grubun tekelinde olmamalı"
"Devlet hiçbir grubun tekelinde olmamalı"
Türk Eğitim-Sen Hatay1 Nolu Başkanı Ömer Solgun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yaptığı açıklamada şunları belirtti: "15 Temmuz hain darbe girişimi, Türk demokrasi tarihine sürülen utanç lekesidir.
Çocukları korumayacak her çalışma önemli
Çocukları korumayacak her çalışma önemli
Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Hatay İl Temsilcisi Erdem Harmaoğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
´Tek çıkış yolu demokrasi´
´Tek çıkış yolu demokrasi´
İskenderun´da, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı.
´Yüksek Sadakat´, festivalde konser verdi´
´Yüksek Sadakat´, festivalde konser verdi´
Samandağ Kalkındırma Derneği ve Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği´nin işbirliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile yerel sponsorların katkılarıyla düzenlenen Samandağ Evvel Temmuz Festivali, sürüyor.
Resim kursuyla yetenek sınavını aştılar
Resim kursuyla yetenek sınavını aştılar
Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Mesleki Eğitim Kursları (HATMEK)´te resim kursuna gelen öğrencilerin, liselere giriş için yapılan yetenek sınavlarında başarı elde ettiği açıklandı.
Körfez´den iki takım yarı finalde
Körfez´den iki takım yarı finalde
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 34. Erhan Aksay Futbol Turnuvasında Refik Çoğum Arsuz Belediye Spor ile Eşref Dönmez Biçer Beton takımı, yarı finale yükseldi.
Belediye, şairleri ağırladı
Belediye, şairleri ağırladı
Bazı ziyaret ve program için kente gelen Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Federasyonu (ASKEF) heyeti İskenderun Belediyesi tarafından ağırladı.
Mahalle bekçisi ´olayları azalttı´
Mahalle bekçisi ´olayları azalttı´
İskenderun´da göreve başlayan 130 sokak bekçisinin hizmete başlaması ile kentte hırsızlık olaylarında yüzde 65-70, asayış olaylarında yüzde 55-60 oranında azalma olduğu, aranan 38 kişinin de yakalandığı belirtildi.
Nüfustan Karaağaç´a şeflik
Nüfustan Karaağaç´a şeflik
Arsuz İlçe Nüfus Müdürlüğü, kentin Karaağaç mahahlesinde müdürlüğün şefliğini hizmete açtı. Arsuz İlçe Nüfus Müdürlüğü Karaağaç Şefliği, Arsuz Belediyesinin Karaağaç Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasında açıldı.
Okul inşaatlarında inceleme
Okul inşaatlarında inceleme
Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya´nın Güzelburç, Serinyol ve Kisecik mahallelerinde yapımı devam eden okulların inşaatlarını gezip, incelemede bulundu. Vali Ata, inceleme gezisinde, inşaat çalışmalarında gelinen nokta hakkında Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve YİKOB yetkililerinden bilgi aldı.
Canlı hayvan ithalatı 7 limandan
Canlı hayvan ithalatı 7 limandan
Türkiye´nin ithal ettiği canlı hayvanların ülkenin farklı bölgelerindeki 7 ayrı liman üzerinden yapıldığı açıklandı. Buna göre geçen yıl 892 bin küçük ve büyük canlı hayvan ülkemize getirildi.
CHP, seçim raporu hazırlıyor
CHP, seçim raporu hazırlıyor
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, 24 Haziran seçimlerinden iktidar olarak çıkmayı istediklerini ama bunun olmadığını belirterek, sonucu olgunlukla karşıladıklarını ifade etti.
Jandarmadan uyuşturucu operasyonu
Jandarmadan uyuşturucu operasyonu
Hatay İl Jandarma Komutanlığı timlerinin Arsuz, Reyhanlı ve Defne´de düzenlediği uyuşturucu operasyonlarında 40,5 kilo gram toz esrar, 3.5 kilo kubar esrar ve 2.526 kök kenevirin ele geçirildiği, olayla ilgili gözaltına alınan biri Suriye´li 7 kişiden, biri Suriyeli 4 kiyşinin tutuklandığı açıklandı.
Zeytincilik OSB´sine inceleme ziyareti
Zeytincilik OSB´sine inceleme ziyareti
Hatay ValisiErdal Ata, Altınözü Kaymakam Bülünt Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı´yı ziyaret etti.
´Ülke 15 Temmuz öncesinden daha güçlü´
´Ülke 15 Temmuz öncesinden daha güçlü´
İskenderun´da, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri yapılacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi