Hataysporlu futbolcular ´korona´
Süper Lig´de mücadele eden Atakaş Hatayspor´da 17 futbolcu ile takımın teknik direktörü ve 1 kulüp çalışanının koronavirüs testi ´pozitif´ çıktı.
Tarih: 21.10.2020 10:37:56

Akın Bodur/İskenderun

 Antakya´da oynanması gereken Hatayspor-Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı, federasyonun aldığı kararla ertelendi. Futbolculara yapılan test, virüsün devam ettiini göstermesi üzerine Türkiye Fut.bol Federasyonu (TFF), MKÜ Ankaragücü maçını da erteledi.
Hatayspor´dan yapılan ilk açıklamada, "Süper Lig´in 5.Haftasında, Antakya Atatürk Stadyumu´nda oynayacağımız Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı, toplamda 17 futbolcumuzun ve teknik direktörümüzün Covid-19 testlerinin pozitif çıkması ve buna bağlı olarak negatif olan oyuncu sayısının 14´ün altına düşmesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu´nun aldığı kararla ileri bir tarihe ertelenmiştir" denildi. Kulübün ikinci açıklamasında ise şunlara yer verildi: "Süper Lig´in 6. haftasında deplasmanda oynayacağımız MKE Ankaragücü maçımız, A takım listemizdeki Covid-19 PCR test sonuçları negatif olan oyuncu sayımız nedeniyle ertelenmiştir."
TFF´den yapılan açıklamada ise ertelemeye ilişkin olarak "MKE Ankaragücü-Atakaş Hatayspor müsabakası, Atakaş Hatayspor Kulübünün A takım listesindeki Covid-19 PCR test sonuçları negatif olan oyuncu sayısının Covid-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat´ta belirtilen sayının altına düşmüş olması ve karantina süreleri de dikkate alınarak Türkiye Futbol Federasyonu´nun aldığı kararla ileri bir tarihe ertelenmiştir" ifadesinene yer verildi. Ertelenen iki maçın oynanacağı tarih TFF tarafından belirlenecek bir tarihte oynanacak.
Önceki gün yapılan testlerde ise daha önce test sonuçları pozitif çıkan 6 futbolcudan 5´inin sonucunun negatife dönüştüğü açıklandı. Hatayspor´dan yapılan açıklamada, şunlara yer verildi: "9 Ekim ve sonrasında yapılan Covid-19 testlerinde, sonuçları pozitif çıkan 6 futbolcumuzdan 5´inin test sonucu negatife dönmüştür. Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı ise "17 futbolcumuz ve teknik direktörümüzün Covid-19 testlerinin pozitif çıkması ve buna bağlı olarak negatif olan oyuncu sayısının 14´ün altına düşmesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu´nun aldığı kararla, Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı ileri bir tarihe ertelenmiştir" açıklamasını yaptı. 17 futbolcudan 5´inin test sonucunun negatife dönüştüğünü anlatan Vardı, "Diğer futbolcular, teknik direktör ve kulüp çalışanıyla ilgili testlerimizi en kısa zamanda tekrar yapıp, sonuçlarını paylaşacağız. Çok şükür futbolcularımızın hiçbiri ağır semptom göstermemiştir. Sporcular ve tesisleri karantinaya alarak, futbolcuların evlerinde dinlenmesini sağladık” dedi.

 

 
Kaynak:

Rhossus Antik Kent Projesi ödülünü aldı
Rhossus Antik Kent Projesi ödülünü aldı
Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Ardahan´da gerçekleşen “Şehir Ödülleri Türkiye 2020” organizasyonu ödül törenine katıldı.
Patates ütecisine destek var mı?
Patates ütecisine destek var mı?
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Türkiye´de yıllık ortalama 6 milyon ton civarında patates üretildiğini, bununla beraber, belli bölgelerde belli şartlar altında üretilen patatese yönelik talebin geçmişe kıyasla ciddi şekilde azaldığının görüldüğünü belirtti.
Dünya Anadil Günü
Dünya Anadil Günü
Dünya Anadil Günü, 21 Şubat´ta kutlandı.
Günde 151 bin m3 atık su arıtılıyor
Günde 151 bin m3 atık su arıtılıyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), işletmesini yaptığı atıksu arıtma tesislerinde Kentsel Atıksu Arıtımı Yönetmeliği´ne uygun olarak su deşarjını gerçekleştirerek, yaşam alanlarını ve su kaynaklarını temiz tutma çalışmasının sürdürüldüğünü bildirdi.
Karla kapanan yollar açıldı
Karla kapanan yollar açıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilde kar yağışlarının etkili olduğu bölgelerde yaşanabilecek olumsuzlara karşı önlemler almayı sürdürdüğünü belirtti.
Memur Sen, 28 Şubat´a ´tazminat istedi´
Memur Sen, 28 Şubat´a ´tazminat istedi´
Hatay Memur Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Gülbin Alakay, 24 yıl önce yaşanan 28 Şubat sürecini ´post modern´ müdahale olarak niteledi ve 90´lı yıllarda vesayet sürecinin yaşandığını savundu.
Yeşildal, AKP´nin yeni başkanı
Yeşildal, AKP´nin yeni başkanı
AKP, bugün Antakya´da yaptığı Hatay il kongresinde il başkanlığına eski milletvekili Adem Yeşildal´ı getirdi.
Kumbaraya atılan giysiler toplanıyor mu?
Kumbaraya atılan giysiler toplanıyor mu?
Hatay´ın birçok ilçesinde kurulu bulunan ´giysi kumbarası´na atılan kullanılmış giysileri kimin topladığı konusunda farklı iddialar dillendiriliyor.
Emekli sendikası, ´intibak´ istedi
Emekli sendikası, ´intibak´ istedi
Tüm Emekliler Sendikası İskenderun Temsilciliğine Mustafa Çankaya getirildi.
´Durdu´ denilen parkomat uygulaması ´sürüyor´
´Durdu´ denilen parkomat uygulaması ´sürüyor´
Hatay Büyükşehir Belediyesinin ´durdurulduğunu´ belirttiği İskenderun, Dörtyol, Antakya ve Samandağ´daki parkomat (parklanma) uygulaması, İskenderun´da sürüyor.
Şehit ailesinin vali ziyareti
Şehit ailesinin vali ziyareti
11 Eylül 2020 tarihinde Van´ın Çatak ilçesi kırsalında düzenlenen ´Yıldırım-10 Norduz´ operasyonunda şehit olan jandarma uzman çavuş Sezer Uçar´ın ailesi, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti. Vali Doğan, şehit ailesini makamında kabul etti.
Mahkeme, güvenlik soruşturmasını ´iptal etti´
Mahkeme, güvenlik soruşturmasını ´iptal etti´
Hatay 2. İdare Mahkemesi, işe girmek isteyen bir kişinin güvenlik soruşturmasının olumsuz olmasına yönelik Hatay Valiliği İl Özel Güvenlik Komisyonun aykırının, masumiyet ve adil yargılanma hakkı ve Anayasal bir hak olan çalışma hakkının ihlal edilmesini getirdiğini belirtti ve kararı iptal etti.
EXPO hazırlıkları sürüyor
EXPO hazırlıkları sürüyor
10 Aralık´ta başlayacak Hatay Expo-21 çalışmaları sürüyor.
Merve ve Özgür, yaşamını birleştirdi
Merve ve Özgür, yaşamını birleştirdi
Karayolları Genel Müdürlüğünde çalışan Özgür Özdemir, gönlünü kaptırdığı kimya mühendisi Merve Talay ile yaşamını birleştirdi.
"Sadece parayı düşünmedik"
"Sadece parayı düşünmedik"
Atakaş Hatayspor´ın golcü futbolcusu Boupendza´nın Rus takımı Krasnodar´e transfer olmasına ilişkin değerlendirmede bulunan kulübün onursal başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sadece parayı değil futbolcunun isteği ve geleceğini de düşündüklerini söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi