Hatay´ta 89 tarıma dayalı proje desteklendi
Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Andiç, 2006-2015 yılları arasında il genelinde tarıma dayalı 89 projenin desteklenerek Bakanlık tarafından 20 milyon 114.9 lira ödeme yapıldığını belirtti.
Tarih: 17.6.2017 08:00:12/ 95okunma / 0yorum

Andiç, 2016 yılında ise 18 projenin desteklendiğini ve bu projelere toplam 9 milyon 800 bin lira hibe ödemesi yapıldığını kaydetti.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı yatırımların desteklenmesine hak kazanan yatırımcılar, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Andiç ile birlikte Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.

Ziyarette Vali Ata, Türk tarımının gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarılması, çiftçi refah seviyesinin yükseltilmesi ve tarımda mevcut sorunların aşılması için tarım sektöründe İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı hakkında Müdür Andiç´ten bilgi aldı. Ziyarette Müdür Andiç Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar konulu bir de sunum gerçekleştirdi.

Alternatif Enerji Kullanan Seralar, Bitkisel Ürün İşleme ve Paketleme, Çelik Silo (Tarımsal Ürünlerin Depolaması), Hayvansal Ürün İşleme ve Paketleme, Soğuk Hava Deposu, Toplu Basınçlı Sulama Yatırımları gibi proje konularının yer aldığı program kapsamında 2006-2015 yılları arasında Hatay´da 89 projenin desteklendiğini ifade eden Andiç, 2016 yılında ise 18 adet projenin desteklendiğini belirtti.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hatay tarıma dayalı proje desteklendi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi