HBB, 61 yolun yönünü değiştirdi
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı kapsamında yürüttüğü çalışmaları sürdürdüğünü bildirdi.
Tarih: 5.12.2018 11:30:34

İskenderun/SES

HBB, yaptığı planlama ile 61 noktada yolun yönünü değiştirdi ve ayrıntıların Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığından bilgi edinebileceğini açıkladı.

Battı-çıktı projesi yönleri değiştirdi
HBB´den yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından, İskenderun ilçesinin 50 yıllık trafik sorununu çözüme kavuşturacak olan ´İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Meydanı Birleştirilmiş Battı Çıktı´ projesinde, İskenderun Kent Merkezi Sirkülasyon Planı yapılarak, trafik akışı yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından 15.11.2018 tarih ve 2018/271 sayı ile karara bağlanan trafik sirkülasyonunun kontrolü ve yoğunluğun azaltılmasına yönelik başlatılan çalışmada, battı çıktı kanadına bağlanacak cadde ve sokakların trafik akışı belirleme çalışması yapıldı. Ulaşım Master Planı çerçevesinde hazırlanan ve sirkülasyonu tamamlayan yollardan, Mithat Paşa Caddesinin Şehit Yalçın Aydın Caddesiyle İsmet İnönü Caddesi arasında kalan kısım, 512. sokağın Yaşar Doğu Caddesiyle Şehir Er Ahmet Yaman Caddesi arasında kalan kısım ve Şehir Er Ahmet Yaman Caddesinin Fatih Sultan Mehmet Caddesiyle 512. Sokağın arasında kalan kısım başta olmak üzere toplamda 7 caddenin güzergah planı çift yön olarak belirlendi. Osman Gazi Caddesi Tayfur Sökmen Bulvarına doğru, Şehit Polis Murat Kaya Sokak Tayfur Sökmen Bulvarına doğru, 115. Sokak Tayfur Sökmen Bulvarına doğru olmak üzere 54 sokağın trafik akışı tek yön olarak belirlendi. Levhalandırma çalışmaları devam eden projede sürücüler, trafik sirkülasyonu değişen 61 yolun detayını Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına ulaşarak bilgi edinebilecek."
Kaynak:

AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
Liste kaosu
Payas OSB´de vali incelemesi
Payas OSB´de vali incelemesi
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ateş toprağa verildi
Ateş toprağa verildi
Hatay Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevini yaparken, beylik tabancasıyla yaşamına son veren Mustafa Ateş, Ankara´da toprağa veridi.
Külliyede inceleme
Külliyede inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas´ta bulunan tarihi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi´nde incelemede bulundu.
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Medeniyetler Korosu ve koronun çalışma yaptığı Medeniyetler Evi´ne iadei ziyarete bulundu.
Bakanın master planı incelemesi
Bakanın master planı incelemesi
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, kente İskenderun Teknik Üniversitesini (İSTE) de ziyaret ederek, üniversitenin mster planı ve maketini inceledi ve bilgi aldı.
Samandağ´da deprem
Samandağ´da deprem
Birinci derece deprem bölgesi olan Hatay, dün sallandı.
Ovada milletvekili incelemesi
Ovada milletvekili incelemesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yağışlar ve iki baraj kapagının açılması üzerine sualıntı kalan Amik Ovasında incelemede bulundu.
Yazarlarından öykü okumaları
Yazarlarından öykü okumaları
İskenderunlu yazarlar Recep Yıldırım, Seyfettin Babat ve Kadir Peker, Dünya Öykü Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte öykülerini okudu, bir yazın türü olarak öyküde mekan, kişi ve kurguyu konuştu, sanatın işlevini tartıştı.
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
İskenderun´da "Muhtarlarla buluşma” ve “Güvenlik istişare" toplantıları düzenlendi. Toplantıların kentte düzenli olarak yapıldığı ve toplantılarda getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde istişarede bulunularak çözüm çalışmalar yapıldığı anlatılan kaymakamlık açıklamasında, son toplantının Sakarya Mahallesi Taziye Evi´ndeyapıldığı belirtildi.
Gastronomi Evinde inceleme
Gastronomi Evinde inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak restore edilen ve Gastronomi Evi olarak kullanılması planlanan ´Antakya Evi´nde incelemede bulundu.
Medeni Kanun´un 93. yılı
Medeni Kanun´un 93. yılı
Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Melahat Kahramanoğulları, Medeni Kanun´un kabulünün 93. yılında, laik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti için, yurttaşlar ve özellikle kadınlar için önemine ve değerine bir kez daha dikkat çektiklerini belirtti.
Afrin´e 5 hibe araç
Afrin´e 5 hibe araç
TSK´nın ÖSO gruplarıyla ile birlikte Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı bölgesinde yürüttüğü altyapı ve diğer hizmetlerin daha sağlıklı yürütebilmesi amacıyla kurulan Zeytindalı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ZESKİ)´ye araç ve ekipman desteği geldi.
Generalden Dingil´e ziyaret
Generalden Dingil´e ziyaret
İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´e iade-i ziyarette bulundu.
Lisede eğitim toplantısı
Lisede eğitim toplantısı
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliğinin talimatı kapsamında kentte düzenlenen ´Halk ile buluşma ve eğitim istişare toplantısı´ birkez daha yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi