HBB, 61 yolun yönünü değiştirdi
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı kapsamında yürüttüğü çalışmaları sürdürdüğünü bildirdi.
Tarih: 5.12.2018 11:30:34

İskenderun/SES

HBB, yaptığı planlama ile 61 noktada yolun yönünü değiştirdi ve ayrıntıların Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığından bilgi edinebileceğini açıkladı.

Battı-çıktı projesi yönleri değiştirdi
HBB´den yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından, İskenderun ilçesinin 50 yıllık trafik sorununu çözüme kavuşturacak olan ´İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Meydanı Birleştirilmiş Battı Çıktı´ projesinde, İskenderun Kent Merkezi Sirkülasyon Planı yapılarak, trafik akışı yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından 15.11.2018 tarih ve 2018/271 sayı ile karara bağlanan trafik sirkülasyonunun kontrolü ve yoğunluğun azaltılmasına yönelik başlatılan çalışmada, battı çıktı kanadına bağlanacak cadde ve sokakların trafik akışı belirleme çalışması yapıldı. Ulaşım Master Planı çerçevesinde hazırlanan ve sirkülasyonu tamamlayan yollardan, Mithat Paşa Caddesinin Şehit Yalçın Aydın Caddesiyle İsmet İnönü Caddesi arasında kalan kısım, 512. sokağın Yaşar Doğu Caddesiyle Şehir Er Ahmet Yaman Caddesi arasında kalan kısım ve Şehir Er Ahmet Yaman Caddesinin Fatih Sultan Mehmet Caddesiyle 512. Sokağın arasında kalan kısım başta olmak üzere toplamda 7 caddenin güzergah planı çift yön olarak belirlendi. Osman Gazi Caddesi Tayfur Sökmen Bulvarına doğru, Şehit Polis Murat Kaya Sokak Tayfur Sökmen Bulvarına doğru, 115. Sokak Tayfur Sökmen Bulvarına doğru olmak üzere 54 sokağın trafik akışı tek yön olarak belirlendi. Levhalandırma çalışmaları devam eden projede sürücüler, trafik sirkülasyonu değişen 61 yolun detayını Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına ulaşarak bilgi edinebilecek."
Kaynak:

"100 yıllık trafik, 24 saatte değişti"
"100 yıllık trafik, 24 saatte değişti"
İskenderun trafiğinde yönlerin değiştirilmesine tepki.
"Bor, bitkiler için de gerekli"
"Bor, bitkiler için de gerekli"
İSTE öğretim üyesi Dr. İrem Uluışık, bor madeninin kullanım alanının çok yaygın olduğunu, bu konuda araştırma ve yapılan yatırımların da arttığını belirtti.
"Beyanname, ortak değer"
"Beyanname, ortak değer"
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 70. yıl
Üniversiteliden İSDEMİR´e ‘teknik gezi´
Üniversiteliden İSDEMİR´e ‘teknik gezi´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, İSDEMİR´e teknik gezi gerçekleştirdi.
BTP´de Uçar, başkanlığı sürdürdü
BTP´de Uçar, başkanlığı sürdürdü
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Hatay il teşkilatı, yaptığı genel kurulla Fehmi Uçar´ı yeniden il başkanlığına getirdi.
"Herkesin kazanma potansiyeli var"
"Herkesin kazanma potansiyeli var"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne, Samandağ ve Arsuz ilçelerinde çok sayıda belediye başkan aday adayı olduğunu ifade ederek, "Bu olayın kangren olmadan en adaletli ve demokratik bir şekilde çözülmesini istiyorum.
195 litre atık yağ toplandı
195 litre atık yağ toplandı
Samandağ´da geri dönüşüm projesi
"Haklarda aşınma var"
"Haklarda aşınma var"
İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi´nin 70 yılı
Fırtına ve yağmur uyarısı
Fırtına ve yağmur uyarısı
Metoroloji Müdürlüğü, Hatay´ın da içinde bulunduğu Doğu Akdeniz Bölgesinde havanın dün gece başlayan ve bugün de süreceği tahmin edilen çok bulutlu, sağanak yağmurlu ve yer yer kuvetli rüzgarın etkisinde olacağını bildirdi.
Sürücüden kornalı protesto
Sürücüden kornalı protesto
HBB´nin, İskenderun´de 61 yolun yönünü değiştirmesi
"Satürasyon dalış" tekniğini anlattı
"Satürasyon dalış" tekniğini anlattı
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akın Savaş Toklu, İskenderun teknik Üniversitesinde eğitim alan mühendislik fakültesi öğrencilerine "Satürasyon dalışı" tekniğini anlattı ve bu tekniğin ülkemizde ilk kez Avrasya Tüneli projesinde kullanıldığını ifade etti.
Üst geçit yapımı sürüyor
Üst geçit yapımı sürüyor
İskenderun Meslek Yüksekokulu önü
Milletvekilinin ağabey acısı
Milletvekilinin ağabey acısı
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir abisi ve Hatay eski Milletvekili Nurettin Tokdemir´in kardeşi emekli öğretmen Bilgin Tokdemir, geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi.
Valiye ziyaret sürüyor
Valiye ziyaret sürüyor
İçişleri Bakanlığı GAMER Başkanı Selim Çapar ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan´a nezaket ziyaretinde bulundu.
Kentte trafik ´tersine´
Kentte trafik ´tersine´
HBB, İskenderun´de 61 yolun yönünü değiştirdi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi