HBB Meclisi dolguyu ve camiyi de görüşecek
HBB Meclisi, pazartesi günkü toplantısında 48 maddeyi görüşerek karara bağlayacak
Tarih: 6.11.2021 13:37:30

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Pazartesi günü toplanacak. Hatay Büyükşehir Belediyesi Salonunda saat 14.30´da başlayacak Kasım ayı oturumunda gündemdeki 48 madde ele alınacak.

İlk 6 maddesini bütçe konularının oluşturan meclis gündeminde İskenderun komuoyunu ilgilendiren 14 dönümlük alanın Geçici Hayvan Bakım Evi olarak düzenlenmek üzere Belediye Hizmet Alanı olarak planlanması, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz tarafından verilen 2. Organize Tosyalı Holding Liman Dolgu Alanı konusu ile ilgili önergeye ilişkin komisyon raporu da bulunuyor.

Arsuz´da yargıya taşınan cami alanı  gündemde

Mimarlar Odası tarafından ‘mevzuata ve plan bütünlüğüne, şehircilik ilkelerine aykırılık´ oluşturduğu gerekçesiyle itiraz edilen ve iptali için dava açılan Arsuz´daki yeşil alanla ilgili plan değişikliği de gündemin 10. maddesi olarak görüşülecek.
Gündeme ilişkin teklif şöyle: “İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının; Hatay İli Arsuz İlçesi Kabev Mahallesinde bulunan 961 numaralı parselin İbadet Alanı olarak planlanmasına yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği için Arsuz Belediye Meclisi tarafından alınan kararın onaylanması teklifinin görüşülmesi.”

Oy çokluğuyla kabul edilmişti

Arsuz merkezde yeşil alan iken ibadet alanına dönüştürülmek üzere HBB tarafından 1/5 binlik planda değişiklik yapılan alan ile ilgili 1/1000´lik uygulama imar planında değişiklik, Arsuz Belediye Meclisi tarafından da Eylül ayı oturumunda oy çokluğuyla kabul edilmişti. Kabul edilen değişiklik kararı, HBB meclisinde de kabul edildikten sonra yürürlüğe girecek. Hatay Valiliği talebiyle plan tadilatı çalışmaları devam ederken, alanda başlatılacak inşaat öncesi perdeleme işi de sürdürülüyor.

Tosyalı´nın dolgu alanı görüşülecek

Belen İlçesi, İlçe Merkezi ve yakın çevresini kapsayan alana yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planı teklifi ile ilgili komisyon raporunun gündemin 29. maddesi olarak görüşülecek oturumda tartışmalı diğer bir maddeyi ise Tosyalı Holding Liman Dolgu Alanı konusu oluşturuyor. Konu Eylül oturumda İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmişti. Dolgu alanı ile ilgili komisyon raporu, gündemin 30. maddesi olarak görüşülecek.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Meclisi dolguyu camiyi görüşecek
Okullara 1 günlük yağmur tatili
Okullara 1 günlük yağmur tatili
Hatay´da devam eden kuvvetli yağışlar dolayısıyla 19 Ocak Çarşamba günü Hatay genelinde eğitim-öğretime bir (1) gün süre ile ara verildi.
Hurdacılar denetlendi
Hurdacılar denetlendi
Hatay genelinde hurdacılara yönelik yapılan denetimlerde 125 işyeri denetlendi, 23 bin 715 lira idari para cezası uygulandı.
Masaj salonları denetlendi
Masaj salonları denetlendi
İskenderun ve Arsuz ilçelerindeki masaj salonlarında çalışma ve ikamet izni olmayan 22 yabancı uyruklu kadından 21´i Göç İdaresi´ne teslim edildi.
7 bin lavanta fidanı toprakla buluştu
7 bin lavanta fidanı toprakla buluştu
Yayladağı Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü´nün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Yayladağı´nda lavanta dikimi gerçekleştirildi.
Arsuz-Samandağ sahil yolu 10 gün kapatıldı
Arsuz-Samandağ sahil yolu 10 gün kapatıldı
Arsuz-Samandağ sahil yolu, iyileştirme çalışmaları nedeniyle 20 Ocak tarihine kadar kapatıldığı bildirildi.
Başkan Savaş Ankara´da EXPO´21 Hatay´ı anlattı
Başkan Savaş Ankara´da EXPO´21 Hatay´ı anlattı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bazı temaslarda bulunmak üzere gittiği Ankara´da siyasi parti liderlerini, belediye başkanlarını, STK temsilcilerini ve gazetecileri ziyaret etti.
Salça üreticisine uygunsuz görüntü ile şantaj
Salça üreticisine uygunsuz görüntü ile şantaj
Silahlı yağma, şantaj ve tehdit olayı jandarmanın dedektifleri JASAT tarafından 3 ilde yapılan teknik takip sonucu çözüldü.
İçki operasyonu
İçki operasyonu
Jandarma ve polisin ayrı ayrı Erzin ile Antakya´da düzenlediği operasyonlarda el yapımı içkinin ele geçirildiği bildirildi.
IŞİD üyesi Reyhanlı´da yakalandı
IŞİD üyesi Reyhanlı´da yakalandı
Hatay İl Jandarma Komutanlığı, Reyhanlı´da hakkında 1 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirtilen IŞİD üyesi B.A.´nin yakalandığı açıklandı.
Nehir kenarında 5 uzi silah
Nehir kenarında 5 uzi silah
Asi Nehri kenarındaki çuvalda 5 Uzi bulundu
Karaağaç´a 11.500 metrelik park
Karaağaç´a 11.500 metrelik park
HBB, Arsuz Karaağaç´ta Fahura olarak bilinen bölgede 11 bin 500 metrekarelik alanda park yapım çalışmalarına başladı.
Zabıtadan yılbaşı denetimi
Zabıtadan yılbaşı denetimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, yılbaşı öncesi denetimlerini sıklaştırdı.
Havalimanı seferleri 3 Ocak´ta başlıyor
Havalimanı seferleri 3 Ocak´ta başlıyor
HBB, Antakya ve Defne ilçe merkezi-Hatay Havalimanı arasında hizmet verecek otobüs seferlerine 3 Ocak itibariyle başlıyor.
Başkan Güven: Yangın engellenebilir bir afettir
Başkan Güven: Yangın engellenebilir bir afettir
İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası´nın katkılarıyla, "Hatay´da Yanan Ormanları Yeniden Yeşertme” kampanyası kapsamında Arsuz´da fidan dikimi gerçekleştirildi.
Şanverdi´den Reyhanlı´da elektriğe çözüm görüşmesi
Şanverdi´den Reyhanlı´da elektriğe çözüm görüşmesi
AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı´da yaşanan elektrik sorununun çözüme trafo ilavesiyle kavuşturulacağını bildirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi