HBB´den diplomatlara EXPO daveti
Hatay Büyükşehir Belediyesinin daveti üzerine Hatay´a gelen Türksoy Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreteri Düsen Kasseinov, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Shukhratjon M. Yıgıtalıev, Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Aybek Akaev ve Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Üçüncü Katibi Ceyhun Halilov, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ı ziyaret etti.
Tarih: 15.8.2020 09:22:41

Antakya/SES

Diplomat konuklarını makamında kabul eden HBB´den yapılan açıklamaya göre, başkan Savaş, konuklarıyla ´EXPO 2021 Hatay organizasyonu ile ilgili bilgilendirme´ projesi kapsamında temaslarda bulunmak amacıyla Hatay´a gelen heyet, EXPO 2021´de yaşanacak gelişmeler için fikir alışverişlerinde bulundu. Hatay´ın kültür, tarih, doğa ve gastronomi alanlarında oldukça zengin olduğunu ifade eden HBB Başkanı Savaş, bu zenginliklerin dünyaya tanıtılması bakımından EXPO´nun büyük bir fırsat olduğunu ifade etti ve görüşme sonrası davet ettiği diplomat konuklarına hediye verdi.

Elçiler ile iş dünyası buluştu
Savaş, belediyenin davetlisi olarak Hatay´a gelen di;lomatlar ile Hataylılar arasındaki bağın güçlenmesine katkı sunulduğunu belirtti. Elçiler ile Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir ve Serkan Topal, belediye başkanları, iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin HBB Meclis Salonunda buluştuğunu belirtilen HBB´nin yazılı açıklamasında, toplantıda Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Akaev´in, katılımcılara Kırgızistan tanıtan filmi izlettirip, Kırgızistan´ın ekonomisi, ticari hacmi, yeraltı zenginliklikleri, yatırım alanları hakkında sunum yaptığı, ülkenin enerji üretimi olanakları, düşük vergi oranları, serbest bölge olanakları ve altın rezervleri ile ilgili katılımcıları bilgilendirdiği kaydedildi. TÜRKSOY Genel Sekreteri Kasseinov da Türk dünyasının zenginlikleri bu zenginliklerin kurulacak iş birlikleri ile geleceğe taşınmasını dilediğini kaydetti. HBB Başkanı Savaş da Hataylı yatırımcıları Türki cumhuriyetlere yatırım yapmaya ve Türk dünyasının dayanışmasına katkı sunmak için iş birliği yapmaya davet etti. Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Yıgıtalıev, Savaş´ın Hatay´ın kalkınması ve zenginliklerinin en doğru şekilde tanıtılması yolunda büyük çaba harcadığını belirtirken, Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Üçüncü Katibi Halilov da Türkiye ve Azerbaycan arasında ticaret hacminin arttırılması içim önemli bir hedef belirlendiğini, geçmişte olduğu gibi gelecekte de iki ülke arasında sosyal, kültürel ve ekonomik bağların güçlü olacağına inandığını kaydetti.

 

 

 
Kaynak:

HBB ekipleri nöbette
HBB ekipleri nöbette
Bölgede etkili yağışlar nedeniyle Arsuz´da toprak kayması ve heyelan yaşanan noktalara ivedilikle müdahale eden Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin önlemleri arttırarak görev sürdüreceği belirtildi.
Başkan Güven: Tüm ekiplerimizle sahadayız
Başkan Güven: Tüm ekiplerimizle sahadayız
Yağışın etkisini gösterdiği mahallelerde çalışmaların sürdüğünü belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Tüm araçlarımızı, ekipmanlarımızı kullanarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Arsuz´da kriz masası
Arsuz´da kriz masası
Arsuz Belediyesi, aşırı yağışların yarattığı hasarlarla ilgili oluşturulan kriz masasına 444 7 922 ve 03266612111 nolu telefon numaralarından ulaşılabileceğini bildirdi. CHP´nin Doğa Haklarından Sorumlu MYK Yrd. Nermin Yıldırım Kara, Zilli çayında barınan balıkçı teknelerinin Madenli barınağına sığınma taleplerinin değerlendirilmediğini açıkladı.
Arsuz´da ´seferberlik´ hali
Arsuz´da ´seferberlik´ hali
İki gündür etkisini sürdüren şiddet yağışın etkileri netleşmeye başladı. Kentteki kurumlar eşgüdümle çalışma yürütürken, sel felaketi yaşanan yerleşimlere yardım ulaştırıldı.
Arsuz´da şiddetli yağış etkiledi
Arsuz´da şiddetli yağış etkiledi
Arsuz Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü ekipleri iki gündür etkisini sürdüren yağışların etkili olduğu yerleşimlerde çalışmalarını sürdürdü, tıkanan kanal ve mazgallarda temizlik çalışması gerçekleştirildi.
Ahrazoğlu vefat etti
Ahrazoğlu vefat etti
MHP 26. dönem Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, yaşamını kaybetti.
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
Rumi takviminin başlangıcı olan 14 Ocak, yeni yıl (Ras-El Seni) olarak Arap alevileri tarafından kutlanıyor. Hatay yöresinde yaşayan alevi yurttaşlar, Ras El Seni´yi (yeni yıl) kutluyor.
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan´ın da katıldığı CHP Spor Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Konaklama tesislerinde denetim
Konaklama tesislerinde denetim
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 7 günübirlik konaklama tesisinde kayıt ve HES sorgulaması gerçekleştirdi.
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafa ‘acil destek´ çağrısında bulundu.
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
AKP teşkilatlarının 81 ildeki suç duyurusuna Hatay il örgütü de katılarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında bir suç duyurusunda bulundu.
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
10 Ocak 1961´de gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla ‘Çalışan Gazeteciler Günü, mesaj ve ziyaretlerle kutlandı.
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Kırkhan´daki bir fabrikada çıkan yangın, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
Covid-19 nedeniyle yeni tarih verilmesini değerlendiren HBB Başkanı Savaş: Ertelemeyi fırsata dönüştüreceğiz”
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Hatay İl Jandarma Komutanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Mustafa Kemal´in sözüyle kutladı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi