HBB´nin ücretsiz yaz sporuna 1.621 başvuru
Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin, yaz kursu kapsamında başlattığı 7-14 yaş grubu için sporun çeşitli branşlarında kayıtlar almaya devam ediyor.
Tarih: 10.7.2018 10:03:51

Antakya/SES

 HBB, Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezinde, ayda en fazla iki farklı branşta spor yapma imkanı oluşturacak. 2018 Yaz Kursları kapsamında Haziran ayında 465 yüzme, 265 basketbol, 66 voleybol, 314 futbol, 80 okçuluk, 42 masa tenisi, 43 kort tenis, 102 judo, 91 dans, 143 satranç ve 10 kişi güreş branşında olmak üzere toplamda 1.621 öğrencinin spor yapabilmesi için kayıt alındığı açıklandı.

53 noktadan 5 sporcu servisi
HBB´den yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Yaz aylarında kurslardan yararlanmak isteyen tüm gençlere 5 adet servisle toplam 53 farklı noktadan HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi´ne gidiş-dönüş için ücretsiz ulaşım imkânı sağlanacak. İki saatte bir gerçekleşecek olan servis güzergâhları şu şekilde olacak: Servis 1: Saat 07.45´te Cezaevi´nin önünden kalkış, Defne Hastanesi, Kupon Park, Güven Taksi, Zübeyde Hanım Anaokulu, Nüfus Müdürlüğü, 75. Yıl Bulvarı, Akkent Sitesi Önü, Bilkent Sitesi Önü, Akasya Cuma Pazarı, Aksaray Çarşamba Pazarı, Devlet Hastanesi Caddesi´ni dolaşarak saat 08.15´te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi´ne varış. Servis 2: Saat 07.45´te Köy Garajlarının önünden kalkış, Balıkçılar, Habib-i Neccar, Kurtuluş Caddesi, Garnizon Komutanlığı, M. Yeloğlu Köprüsü, Armutlu Semt Pazarı, Kültür Merkezi, Oskar Düğün Salonu, Esenlik Cuma Pazarı, Esentepe Merkez Marketi dolaşarak saat 08.15´te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi´ne varış. Servis 3: Saat 07.45´te Mavi Market (H. Özbuğday) önünden kalkış, Fatih Camii, Orman Dairesi, Vakıf Bank, Köprü, Meclis Kültür Merkezi, Cumhuriyet Caddesi, TEDAŞ, HATSU´yu dolaşarak saat 08.15´te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi´ne varış. Servis 4: Saat 07.45´te Hatay Hastane Kavşağı´nın önünden kalkış, Doğuş Koleji, Necmi Asfuroğlu Lisesi, Uğur Mumcu Bulvarı, Hacı Ali Nurlu Anadolu Lisesi, Çekmece Caddesi, Çekmece Kavşağı, Defne Belediyesi, Yüksel Kemal Behzatoğlu Anadolu Lisesi´ni dolaşarak saat 08.15´te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi´ne varış. Servis 5: Saat 07.45´te Vali Göbeği Alanı´nın önünden kalkış, Eski Ali Haydar Hastanesi, Emlakbank Evleri, Asri Mezarlık, HBB İtfaiye Müdürlüğü, Simge Market, Ufuk Petrol, Gençlik Merkezi, Primemall AVM, Adalet Sarayı Önü, Devlet Hastanesi Caddesi, TOKİ Camii´ni dolaşarak saat 08.15´te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi´ne varış. Beş ayrı servisin güzergahına göre 7.45´te hareket eden otobüsün dönüş saati 10.30, 9.45´te hareket eden otobüsün dönüş saati 12.30, 11.45´te hareket eden otobüsün saati 14.30 ve 13.45´te hareket eden otobüsün dönüş saati 16.30 olacak."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HBB Spor
Kentte ´birlik yürüyüşü´
Kentte ´birlik yürüyüşü´
15 Temmuz 2016´da yapılan darbe girişimi, bir kez daha kınandı. İskenderun´da protokol, siyasiler ve halk, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliğinde bir araya geldi ve FETÖ ile darbe girişiminde bulunanları lanetledi.
Bakras´ta orman yangını
Bakras´ta orman yangını
Hatay´da son iki haftada orman yangını sayısında artış yaşanıyor. Geçen hafta dört ilçede çıkan orman yangını, hafta sonu Kırıkhan´ın Ceylanlı ve Alanlı bölgelerindeki orman yangınıyla sürdü.
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.386
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.386
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.386 olduğu açıklandı.
İSTE takımı ikinci oldu
İSTE takımı ikinci oldu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Lojistik Bölümü öğrencileri Tolga Han Kök, Saliha Nur Özyürek ve Rabia Erbek´ten oluşan takım, Lojistik Derneği (LODER) tarafından düzenlenen Lojistik Vaka Yarışmasında meslek yüksekokulu C kategorisi 58 takım arasında ikinci oldu.
Belediyeden ´işaret dili´ kursu
Belediyeden ´işaret dili´ kursu
Samandağ Belediyesi tarafından düzenlenen ´işaret dili kursu´ başladı. Samandağlı gençlerin işaret dili kursuna ilgi görsterdiği belirtildi.
HATMEK korosundan konser hazırlığı
HATMEK korosundan konser hazırlığı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (HATMEK) bünyesinde kurulan ‘Çok Sesli (Acapella) Çocuk ve Gençlik Korosu´ konsere hazırlanıyor.
Demokrasi için koştular
Demokrasi için koştular
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Koşusu, önceki gün Antakya Atatürk Parkı´nda yapıldı.
Defne Rotary´de görev değişimi
Defne Rotary´de görev değişimi
Antakya yöresinde faaliyet gösteren Defne Rotary Kulübünde görev değişimi yapıldı.
Taş işlemesini öğrenen kursiyerlere ziyaret
Taş işlemesini öğrenen kursiyerlere ziyaret
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Defne Belediyesinin, Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında ve Hatay Valiliği desteğiyle hayata geçirilen “Taşa hayat verenler” projesinin kursiyerlerini ziyaret etti.
Antakya´da iki sergi
Antakya´da iki sergi
´Fotoğrafta kompozisyon´ ve ´Çevre zamanı´
11 ilçede elektrik kesintisi
11 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Erzin, Kırıkhan, Hassa, Defne, Altınözü, Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinin bazı bölgelerindeki elektrik hatlarında yapılacak bakım ve onarım nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi yapılacak.
Zabıta aracı, yaşlının hizmetinde
Zabıta aracı, yaşlının hizmetinde
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kentteki yaşayan ve belediyede işi olup, yürümekte zorluk çeken yaşlı ve engellilere yardımcı olduğu belirtildi.
Hüyük´e kütüphane çabası
Hüyük´e kütüphane çabası
Arsuz´un Hüyük mahallesinde muhtarlık ve gönüllüler mahalledeki çok amaçlı salonun bir odasını kütüphaneye çevirme çalışması başlattı.
"Devlet hiçbir grubun tekelinde olmamalı"
"Devlet hiçbir grubun tekelinde olmamalı"
Türk Eğitim-Sen Hatay1 Nolu Başkanı Ömer Solgun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yaptığı açıklamada şunları belirtti: "15 Temmuz hain darbe girişimi, Türk demokrasi tarihine sürülen utanç lekesidir.
Çocukları koruyacak her çalışma önemli
Çocukları koruyacak her çalışma önemli
Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Hatay İl Temsilcisi Erdem Harmaoğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi