HDP´den CHP´li belediyeye eleştiri
HDP Defne İlçe Eşbaşkanları Vail Çelik ve Sözen Nurel, Defne Belediyesi yönetimini eleştirdi ve kentin yaşadığı susuzluğa çözüm bulunmasını istedi.
Tarih: 1.9.2021 19:40:46

Antakya/SES

 HDP Defne ilçe başkanları Çelik ve Nurel, gazetemize ilettiği ortak açıklamasında şunlara yer verdi: "Defne Belediyesi yöneticileri göreve talip olduğunda, ´Defne güzel olacak´ demişti. Göreve geldikten sonra söylediklerinizin tam tersi oldur. Defne üvey evlat muamelesi görmüştür. Defne halkı her yıl aynı sorunları yaşamaktan bıkmıştır. Bir çok mahalle hala susuzluk çekiliyor. Alt yapı hala tamamlanmamıştır. 160 bin nüfuslu Defne ilçesinde ne bir hastane ne de bir kültür merkezi kazandırılmamıştır. Bu hizmet alanlarında Defne Belediyesi olarak başarısız olmuştur. Bu hizmetler dururken bakın Defne Belediyesi ne yapıyor?
Defne Belediyesi Çekmece mahallesinde bir park alanını, diğerleri Harbiye´nin Darmaçta mahallesinde tarım arazisi olan ve yaklaşık 166 dönüm alanı bulan arazilerini kiralama ihalesine çıkıyor. Bu kadar büyük tarımsal arazilerin yıllık muhammen kira bedeli yaklaşık 38.000 TL´dir. Acaba neden? İnsanın aklına bir çok soru ve ihtimal geliyor. Zira yıllık 38.000 TL Defne Belediyesinin hangi derdine derman olacak ki? Aylık 10 milyon bütçesi olan bir belediye için yıllık 38.000 TL para mı? Sadece, 15 Temmuz kutlamaları için 90.000 TL para harcayan bir kurum için 38.000 TL nedir ki? Biliyoruz ki kiraya verilen kamu malları kolay kolay bir daha geri dönmez. Kiracı, ‘masraf ettim, yatırım yaptım, ağaç diktim´ diyerek kiralamasını her defasında uzatmak isteyecektir. Şimdilik dokuz yıllığına veriliyor, sonra 19 yıllığına 29 yıllığına almak isteyecektir. Mevcut belediye idaresinin halkla birlikte üretmek ve birlikte yönetmek gibi bir iradesi, bir kafa yapısı, bir niyeti olmadığını biliyoruz. lakin düzen belediyeciliği yani ticari kafayla dahi olsa bu arazilerimiz çok daha akılcı değerlendirilebilir. İster belediyenin iştiraki ile yeni kurulan tarımsal üretim kooperatifi aracılığı ile ister doğrudan belediyenin eliyle bu araziler ekilebilir ve çok daha verimli değerlendirilebilir. Böylece hem istihdam yaratılmış olur hem de bir çok muhtaç ailenin yaşamına destek sağlanmış olur. HDP Defne ilçe örgütü olarak, Defne Belediyesinin bu kiralama girişimini asla doğru bulmuyoruz. Düzen belediyeciliğinin kötü bir örneği olarak değerlendiriyoruz."
Kaynak:

CHP Arsuz ´´buluşturdu´
CHP Arsuz ´´buluşturdu´
CHP Arsuz İlçe tarafından gerçekleştirilen Birlik ve Dayanışma gecesinde milletvekilleri ve Hatay örgütleri biraradaydı
CHP heyeti Antakya ve İskenderun´da
CHP heyeti Antakya ve İskenderun´da
CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Hatay İl Başkanlığını ziyaretin ardından İskenderun İlçe örgütünde KHK ile meslekten ihraç edilenlerle biraraya geldi.
CHP Hatay: 3600 Ek Gösterge memurun hakkı
CHP Hatay: 3600 Ek Gösterge memurun hakkı
Her seçim öncesi memurlara müjde olarak sunulan 3600 Ek Gösterge talebini gündemine alan Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri, ülke genelinde düzenlenen eşzamanlı basın açıklamasıyla “İktidarımızda derhal hayata geçireceğiz” dedi.
Ziyaret İdlib´teki okulla sürdü
Ziyaret İdlib´teki okulla sürdü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kızı, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar´ın, eğitimle ilgili bir toplantıya katılmak ve bazı ziyaretlerde bulunmak için geldiği İskenderun´daki çalışmasını İdlib´te okul ziyaretiyle sürdü.
Kılıçdaroğlu, 11 başkanla Hatay´da buluşacak
Kılıçdaroğlu, 11 başkanla Hatay´da buluşacak
Cumhuriyet Halk Partisili (CHP) 11 büyükşehir belediye başkanı, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla Hatay´da toplanacak.
Milletvekili Şahin: Çalışanın emekliğili riske girdi
Milletvekili Şahin: Çalışanın emekliğili riske girdi
Milletvekili Şahin, pandemi döneminde yatmayan sigorta primleri sorununu soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
Sümeyye Erdoğan´a özel ilgi
Sümeyye Erdoğan´a özel ilgi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kızı, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, eğitimle ilgili bir toplantıya katılmak ve bazı ziyaretlerde bulunmak için İskenderun´a geldi.
CHP´den ´parlementer sistem´ paneli
CHP´den ´parlementer sistem´ paneli
CHP Hatay İl Başkanlığı tarafından Antakya´da "İkinci yüzyıla çağrı beyannamesi, yeni anayasa ve güçlendirilmiş parlementer sistem” konulu panel düzenlendi.
İYİ parti, ´vites yükseltecek´
İYİ parti, ´vites yükseltecek´
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, yapılan anketlerde ve Hatay halkının yaklaşımında partisinin geliştiğini gösterdiğini belirterek, yapılacak seçimde Hatay´dan 2 milletvekili çıkaracaklarını savundu.
Savaş: Hatay artık yoruldu
Savaş: Hatay artık yoruldu
Hatay´da 1 milyona yakın Suriyeli sığınmacının olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, 9 yıldır Hatay´a gönderilen ödenek ile sığınmacılara da hizmet verilmeye çalışıldığını, ancak bunun sürdürülebilir bir durum olmadığına dikkat çekti.
Milletvekili Kaşıkçı´dan ‘boş kağıt´ ile savunma
Milletvekili Kaşıkçı´dan ‘boş kağıt´ ile savunma
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, yaklaşık 3 ay önce TBMM´de sarf ettiği sözler üzerine kendisinden savunma istendiğini hatırlatarak, bu uygulamaya tepki olarak boş kağıt ile savunmasını göndereceğini bildirdi.
CHP´nin 98. yılı
CHP´nin 98. yılı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), bugün (09 Eylül Perşembe) kuruluşunun 98. yılını kutlayacak.
Atanamayan öğretmenler için ´önerge´
Atanamayan öğretmenler için ´önerge´
Atanamayan öğretmenlerin istemi, soru önergesiyle parlamentoya yansıdı.
TİP, İskenderun´da örgütlendi
TİP, İskenderun´da örgütlendi
Türkiye İşçe Partisi (TİP) İskenderun ilçe örgütü binası düzenlenen törenle açıldı.
Hekimleri kısıtlayan yönetmeliğe önerge
Hekimleri kısıtlayan yönetmeliğe önerge
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, temmuz ayında yürürlüğe giren ve aile hekimlerinin özlük haklarını kısıtladığını belirttiği Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği´ne ilişkin parlamentoya soru önergesi verdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi