“Hedefimiz vatandaşın hizmetlere kolay erişimi”
Daire müdürleri Kaymakam Soytürk başkanlığında toplandı
Tarih: 30.3.2018 10:12:08

İskenderun/SES
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, çalışmaları ekip ruhuyla yürütme ve hizme sunma gayretinde olduklarını belirterek, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulması ve yurttaşların sunulan hizmetlere kolay ve çabuk erişmesi yönündeki çalışmalara hız kazandırılmasını hedeflediklerini söyledi.
İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı, İskenderun´daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kaymakam Soytürk başkanlığındaki toplantı, dün İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Mehmet Binbay Toplantı Salonunda saat 14.00´da başladı. Resmi kurumların tabela formatları ile yazışma usul ve esasları ile şehit ve gazi yakınları ile ilgili iş ve işlemleri ile ilgili konular üzerinde yapılan değerlendirmenin ardından imza yetkileri yönergesi, etik davranış ilkeleri ve insan hakları, kurumların tasarruf tedbirlerine uymaları, kurumların geçen yıl gerçekleştirdikleri projeleri ile bu yıl hayata geçirmeyi planladıkları projelerinin değerlendirilmesi, izin kullanımı ve yazışmalardaki aksaklıklar, toplam kalite yönetimi konularının ele alındığı belirtildi.
Kentte yürütülen kamu hizmetleri ile kanunların uygulanması hakkında genel bir değerlendirme yapmak üzere bir araya gelindiğini kaydeden Kaymakam Soytürk, toplantının açılış konuşmasında İskenderun´a hizmet etmenin büyük bir heyecan ve onur verici olduğunu, ancak bir o kadar ağır bir sorumluluk da gerektirdiğini kaydetti. Soytürk, toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılara, yardıma muhtaçlara, korunmaya muhtaç çocuklara ve engellilere sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması ve daha müreffeh bir ortamın sağlanması gibi hususların üzerinde en çok durulması ve desteklenmesi gereken konular olduğunu vurguladı.
Kaymakam Soytürk, işbirliği ve uyum içerisinde, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulmasına ve vatandaşlarımızın sunulan hizmetlere kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara hız kazandırılmasının yerinde olacağını da sözlerine ekleyerek, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da görev ve sorumluluk bilinciyle, bir ekip ruhuyla hizmetlerin sunulması çabasında olunacaklarını ifade etti. Soytürk, “Bundan sonraki süreçte hizmet fedakârlığı ve vatandaş odaklı yaklaşımın artacağını temenni ediyorum” dedi.
Kaynak:

Arsuz´da 2 mahalleye muhtarlık binası
Arsuz´da 2 mahalleye muhtarlık binası
Arsuz Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gökmeydan ve Çetillik Mahalleleri muhtarlık binalarının açılışı törenle gerçekleştirildi.
Arsuz´a yeni orman müdürü
Arsuz´a yeni orman müdürü
Arsuz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevine atanan Serkan Yılmaz, görevine başladı.
Belediyeden semt pazarına mescit
Belediyeden semt pazarına mescit
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mahallelerde halkın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
İHD´den ´Mertcan raporu´
İHD´den ´Mertcan raporu´
İnsan Hakları Derneği (İHD) İskenderun Şubesi, kentte geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Mehmet Y. adlı kişinin 6 yaşındaki oğlu Mertcan Y.´yi elektrik süpürgesinin borusuyla döverek ağır yaraladığı iddiası ve bu şiddet sonrası kaldırıldığı hastanedeki yaşamını yitirmesi olayına ilişkin rapor hazırladı.
Karayılan Parkında revizyon
Karayılan Parkında revizyon
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, belediye ekiplerinin ilçedeki parklarda yenileme, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.
"Muhtarlar, kamu işleyişinin kilit noktasında"
"Muhtarlar, kamu işleyişinin kilit noktasında"
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi Ayşenur Yönden, kentteki muhtarları yemekte ağırlamayı sürdürüyor.
6 yaşındaki Mertcan yaşam mücadelesini kaybetti
6 yaşındaki Mertcan yaşam mücadelesini kaybetti
Ödevini yapamadığı gerekçesiyle babası tarafından dövülen Mertcan Y., yoğun bakım ünitesinde 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.
Meclis, denetim komisyonunu belirledi
Meclis, denetim komisyonunu belirledi
Araç bağışı da kabul edildi
Belediye çalışanlarına ´trafik´ bilgilendirmesi
Belediye çalışanlarına ´trafik´ bilgilendirmesi
Emniyet görevlileri, belediye çalışanlarına yönelik "Sürücü yaya eğitimi" konulu seminer verdi.
Kadınlar, sorunlarını iletti
Kadınlar, sorunlarını iletti
İskenderun´da oturan kadınlar, mahallerindeki sorunları iletmek üzere kaymakam İskender Yönden´i ziyaret etti. Kaymakam Yönden, anneleri makamında ağırlandı.
TÜMSİAD´tan kaymakama ziyaret
TÜMSİAD´tan kaymakama ziyaret
Belen Kaymakamı Baskın´a kutlama
Gençler sordu, kaymakam yanıtladı
Gençler sordu, kaymakam yanıtladı
İskenderun Gençlik Merkezi tarafından başlatılan “Cevabı sende arıyorum” proje uygulanıyor.
Atananlara veda yemeği
Atananlara veda yemeği
Terfi eden ataması yapılanlara veda yemeği düzenlendi.
Odadan kırsaldaki okula katkı
Odadan kırsaldaki okula katkı
Kuyumcular, Üçgüllük´te ihtiyaçları karşıladı.
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince narkotik suçlar kapsamında 05-19 Ekim tarihleri arasında 21 operasyon gerçekleştirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi