“Hedefimiz vatandaşın hizmetlere kolay erişimi”
Daire müdürleri Kaymakam Soytürk başkanlığında toplandı
Tarih: 30.3.2018 10:12:08

İskenderun/SES
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, çalışmaları ekip ruhuyla yürütme ve hizme sunma gayretinde olduklarını belirterek, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulması ve yurttaşların sunulan hizmetlere kolay ve çabuk erişmesi yönündeki çalışmalara hız kazandırılmasını hedeflediklerini söyledi.
İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı, İskenderun´daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kaymakam Soytürk başkanlığındaki toplantı, dün İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Mehmet Binbay Toplantı Salonunda saat 14.00´da başladı. Resmi kurumların tabela formatları ile yazışma usul ve esasları ile şehit ve gazi yakınları ile ilgili iş ve işlemleri ile ilgili konular üzerinde yapılan değerlendirmenin ardından imza yetkileri yönergesi, etik davranış ilkeleri ve insan hakları, kurumların tasarruf tedbirlerine uymaları, kurumların geçen yıl gerçekleştirdikleri projeleri ile bu yıl hayata geçirmeyi planladıkları projelerinin değerlendirilmesi, izin kullanımı ve yazışmalardaki aksaklıklar, toplam kalite yönetimi konularının ele alındığı belirtildi.
Kentte yürütülen kamu hizmetleri ile kanunların uygulanması hakkında genel bir değerlendirme yapmak üzere bir araya gelindiğini kaydeden Kaymakam Soytürk, toplantının açılış konuşmasında İskenderun´a hizmet etmenin büyük bir heyecan ve onur verici olduğunu, ancak bir o kadar ağır bir sorumluluk da gerektirdiğini kaydetti. Soytürk, toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılara, yardıma muhtaçlara, korunmaya muhtaç çocuklara ve engellilere sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması ve daha müreffeh bir ortamın sağlanması gibi hususların üzerinde en çok durulması ve desteklenmesi gereken konular olduğunu vurguladı.
Kaymakam Soytürk, işbirliği ve uyum içerisinde, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulmasına ve vatandaşlarımızın sunulan hizmetlere kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara hız kazandırılmasının yerinde olacağını da sözlerine ekleyerek, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da görev ve sorumluluk bilinciyle, bir ekip ruhuyla hizmetlerin sunulması çabasında olunacaklarını ifade etti. Soytürk, “Bundan sonraki süreçte hizmet fedakârlığı ve vatandaş odaklı yaklaşımın artacağını temenni ediyorum” dedi.
Kaynak:

´Halk Günü´, sürüyor
´Halk Günü´, sürüyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, makamında düzenlediği halk günü uygulamasını sürdürüyor.
Makamda ‘halk günü´
Makamda ‘halk günü´
İskenderun Belediyesi, makamda düzenlenen Halk Günlerini sürdürüyor.
Cemevine yeni yönetim
Cemevine yeni yönetim
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şubesi yaptığı genel kurulla yeni yoönetimini belirledi.
Muhtarlarla toplandı: Sorun, ´yol ve kaldırım´
Muhtarlarla toplandı: Sorun, ´yol ve kaldırım´
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, muhtarlarla toplantısını sürdürüyor.
Encümen, Başlak, Çağşar ve Yazar´dan oluştu
Encümen, Başlak, Çağşar ve Yazar´dan oluştu
İskenderun Belediyesi encümeni AKP, MHP ve CHP´li üyelerden oluştu.
Atav Ailesinin acı günü
Atav Ailesinin acı günü
Atav Gazetesinin sahibi Mustafa Atav´ ın eşi Ferda Atav (52), vefat etti. Ferda Atav, gözyaşlarıyla uğurlandı.
´Kentte temizlik sürüyor´
´Kentte temizlik sürüyor´
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte temizlik uygulamalarına devam edildiğini belirtti.
MHP´li kadınlardan kaymakama ziyaret
MHP´li kadınlardan kaymakama ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İskenderun İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk´ü makamında ziyaret etti. MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt da, partili kadınların ziyaretine eşlik etti.
Adları kütüphanede yaşatılacak
Adları kütüphanede yaşatılacak
Aybüke ve Necmettin öğretmenlerin adı Dörtyol´a bağlı Kuzuculu Ortaokulu´nda açılan kütüphanede yaşatılacak.
Culha: Muhtarlar çözüm ortağımız
Culha: Muhtarlar çözüm ortağımız
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kentte yaşanan sıkıntıların başında içme ve sulama suyunun geldiğini belirtti.
Dingil, Oda yönetimlerini ziyaret etti; “Yön haritasını birlikte yapacağız”
Dingil, Oda yönetimlerini ziyaret etti; “Yön haritasını birlikte yapacağız”
Seçimlerini tamamlayarak yönetimlerini yenileyen esnaf ve sanatkar odalarını ziyaret eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Şehrin yön haritasının oluşmasında özellikle sivil toplum kuruluşlarımızın fikirleri, düşünceleri bizim için çok önemlidir ”dedi.
AKP´li Çelik´ten kadınlara kongre daveti
AKP´li Çelik´ten kadınlara kongre daveti
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, Hataylı tüm kadınlara Pazar günü stadyumda gerçekleştirilecek il kongresine katılmaları davetinde bulundu.
Güncele seslenen müzik grubu; Yeni Türkü
Güncele seslenen müzik grubu; Yeni Türkü
Çarşama günleri söyleşi, perşembe günleri de sinema günleri düzenleyen Ayna İskenderun Kültür Sanat Derneği ile Evimiz İskenderun Süpürge Derneği, 15 günde bir pazartesi akşamları biyografik müzik dinletisine devam ediyor.
Bahar şenlikleri başlıyor
Bahar şenlikleri başlıyor
Arsuz Belediyesi´nin evsahipliğinde 4. Bahar Şenlikleri yarın açılış töreniyle başlıyor.
Arsuz´da türbe ve trafodan hırsızlık
Arsuz´da türbe ve trafodan hırsızlık
Arsuz´a bağlı Nardüzü Mahallesi´nde geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan ve bölgenin en büyük dağıtım trafolarından biri olarak bilinen trafonun kabloları kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kesilerek çalındı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi