“Hedefimiz vatandaşın hizmetlere kolay erişimi”
Daire müdürleri Kaymakam Soytürk başkanlığında toplandı
Tarih: 30.3.2018 10:12:08

İskenderun/SES
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, çalışmaları ekip ruhuyla yürütme ve hizme sunma gayretinde olduklarını belirterek, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulması ve yurttaşların sunulan hizmetlere kolay ve çabuk erişmesi yönündeki çalışmalara hız kazandırılmasını hedeflediklerini söyledi.
İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı, İskenderun´daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kaymakam Soytürk başkanlığındaki toplantı, dün İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Mehmet Binbay Toplantı Salonunda saat 14.00´da başladı. Resmi kurumların tabela formatları ile yazışma usul ve esasları ile şehit ve gazi yakınları ile ilgili iş ve işlemleri ile ilgili konular üzerinde yapılan değerlendirmenin ardından imza yetkileri yönergesi, etik davranış ilkeleri ve insan hakları, kurumların tasarruf tedbirlerine uymaları, kurumların geçen yıl gerçekleştirdikleri projeleri ile bu yıl hayata geçirmeyi planladıkları projelerinin değerlendirilmesi, izin kullanımı ve yazışmalardaki aksaklıklar, toplam kalite yönetimi konularının ele alındığı belirtildi.
Kentte yürütülen kamu hizmetleri ile kanunların uygulanması hakkında genel bir değerlendirme yapmak üzere bir araya gelindiğini kaydeden Kaymakam Soytürk, toplantının açılış konuşmasında İskenderun´a hizmet etmenin büyük bir heyecan ve onur verici olduğunu, ancak bir o kadar ağır bir sorumluluk da gerektirdiğini kaydetti. Soytürk, toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılara, yardıma muhtaçlara, korunmaya muhtaç çocuklara ve engellilere sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması ve daha müreffeh bir ortamın sağlanması gibi hususların üzerinde en çok durulması ve desteklenmesi gereken konular olduğunu vurguladı.
Kaymakam Soytürk, işbirliği ve uyum içerisinde, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulmasına ve vatandaşlarımızın sunulan hizmetlere kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara hız kazandırılmasının yerinde olacağını da sözlerine ekleyerek, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da görev ve sorumluluk bilinciyle, bir ekip ruhuyla hizmetlerin sunulması çabasında olunacaklarını ifade etti. Soytürk, “Bundan sonraki süreçte hizmet fedakârlığı ve vatandaş odaklı yaklaşımın artacağını temenni ediyorum” dedi.
Kaynak:

Atananlara veda yemeği
Atananlara veda yemeği
Terfi eden ataması yapılanlara veda yemeği düzenlendi.
Odadan kırsaldaki okula katkı
Odadan kırsaldaki okula katkı
Kuyumcular, Üçgüllük´te ihtiyaçları karşıladı.
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince narkotik suçlar kapsamında 05-19 Ekim tarihleri arasında 21 operasyon gerçekleştirdi.
Taşocaklarına araştırma istedi
Taşocaklarına araştırma istedi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, taş ocaklarının zararlarının araştırılmasını istedi.
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
Savaş´tan referandum isteğine ‘talihsizlik´ yorumu
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Başkan Savaş: Pazar günü Allah nasip ederse arabalar ilk geçişlerini yapacaklar
Mahalleye çok amaçlı park
Mahalleye çok amaçlı park
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin Yunus Emre mahallesine çok amaçlı park yapılacağını belirtti.
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
İskenderun´a bağlı mahallelerde deforme olan yağmursuyu ızgaralarını yenilendi ve tıkanıklık olan bölgelerde kanallar combi aracı ile temizledi.
Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi