“Hedefimiz vatandaşın hizmetlere kolay erişimi”
Daire müdürleri Kaymakam Soytürk başkanlığında toplandı
Tarih: 30.3.2018 10:12:08

İskenderun/SES
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, çalışmaları ekip ruhuyla yürütme ve hizme sunma gayretinde olduklarını belirterek, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulması ve yurttaşların sunulan hizmetlere kolay ve çabuk erişmesi yönündeki çalışmalara hız kazandırılmasını hedeflediklerini söyledi.
İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı, İskenderun´daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kaymakam Soytürk başkanlığındaki toplantı, dün İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Mehmet Binbay Toplantı Salonunda saat 14.00´da başladı. Resmi kurumların tabela formatları ile yazışma usul ve esasları ile şehit ve gazi yakınları ile ilgili iş ve işlemleri ile ilgili konular üzerinde yapılan değerlendirmenin ardından imza yetkileri yönergesi, etik davranış ilkeleri ve insan hakları, kurumların tasarruf tedbirlerine uymaları, kurumların geçen yıl gerçekleştirdikleri projeleri ile bu yıl hayata geçirmeyi planladıkları projelerinin değerlendirilmesi, izin kullanımı ve yazışmalardaki aksaklıklar, toplam kalite yönetimi konularının ele alındığı belirtildi.
Kentte yürütülen kamu hizmetleri ile kanunların uygulanması hakkında genel bir değerlendirme yapmak üzere bir araya gelindiğini kaydeden Kaymakam Soytürk, toplantının açılış konuşmasında İskenderun´a hizmet etmenin büyük bir heyecan ve onur verici olduğunu, ancak bir o kadar ağır bir sorumluluk da gerektirdiğini kaydetti. Soytürk, toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılara, yardıma muhtaçlara, korunmaya muhtaç çocuklara ve engellilere sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması ve daha müreffeh bir ortamın sağlanması gibi hususların üzerinde en çok durulması ve desteklenmesi gereken konular olduğunu vurguladı.
Kaymakam Soytürk, işbirliği ve uyum içerisinde, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulmasına ve vatandaşlarımızın sunulan hizmetlere kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara hız kazandırılmasının yerinde olacağını da sözlerine ekleyerek, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da görev ve sorumluluk bilinciyle, bir ekip ruhuyla hizmetlerin sunulması çabasında olunacaklarını ifade etti. Soytürk, “Bundan sonraki süreçte hizmet fedakârlığı ve vatandaş odaklı yaklaşımın artacağını temenni ediyorum” dedi.
Kaynak:

Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Sahile Mimar Sinan parkı
Sahile Mimar Sinan parkı
İskenderun Belediyesi, Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği işbirliği ile sahilde 400 metrekarelik alana Mimar Sinan Parkı yapılacak. Pakta Mimar Sinan´ın büstü de yer alacak. Park projesi için sponsor desteği de alınacağı açıklandı.
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
İskenderun Belediyesi´nin Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında hazırladığı ve desteğe hak kazanan ‘Engelliyim Engel Tanımam´ projesinin atölye hazırlıkları tamamlanarak eğitimlere başlandı.
´Anneler yaşamın ışığı´
´Anneler yaşamın ışığı´
Anneler Günü dün kutlandı. Birçok kişi annesine ya hediye aldı, ya da bir öpücükle onların gününü kutladı ve sevgisini ifade etti.
Kimlik izdihamı
Kimlik izdihamı
İskenderun´da yaşayan Suriye uyruklu göçmenler, dün sabah saatlerinden itibaren geçici kimlik koruma kartı almak için sıraya girdi.
Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulu´ndaki toplantıda böledeki okulların sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi.
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu tarafından ithal edilen ve İskenderun´da yarattığı koku nedeniyle gündem oluşturan büyükbaş hayvan ithalatının halk sağlığı yönüyle yaratacağı sorunlara dikkat çekildi, yeni sevkiyat için başka bir bölgenin planlanıp planlanmadığı soruldu.
Meydan mahallesine taziye evi
Meydan mahallesine taziye evi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Meydan Mahallesine taziye evinin yapılacağını söyledi.
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe Mahallesi´nde gelen talepler doğrultusunda projesi hazırlanan taziye evinin yer tespiti yapıldı.
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
İskenderun´da polisin düzenlediği uyuşturucu operasyonlarında 136 gr. esrar, 52 adet uyuşturucu hap, 34 gram kenevir tohumu, 1,05 gr. eroin ele geçirildi, olaylarla ilgili 18 kişi gözaltına alındı.
´Halk Günü´, sürüyor
´Halk Günü´, sürüyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, makamında düzenlediği halk günü uygulamasını sürdürüyor.
Makamda ‘halk günü´
Makamda ‘halk günü´
İskenderun Belediyesi, makamda düzenlenen Halk Günlerini sürdürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi