Hekimler dayanışma istedi
14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla hekimler dün İskenderun´da dabuluştu. Türk Tabipleri Birliği tarafından yapılan dayanışma çağrısını İskenderun´da da yineleyen hekimler, meslek değerlerine dikkat çekti.
Tarih: 15.3.2018 10:27:49

Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık çalışanları dün saat 09.00´da Atatürk Anıtı alanında biraraya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından günün önemi üzerine konuşan Hatay Tabip Odası yönetim kurulu üyesi Dr. Doğan Dalgıç, öncelikli taleplerini ‘hekimlerin emeklerinin karşılığı olan, emekliliğe yansıyacak, güvenceli görev tanımına ve likayata uygun, tek işte çalışarak insanca yaşamaya yetecek bir ücret elde etmeleri ve emekli hekim ücretlerinin arttırılmasının´ oluşturduğunu söyledi. KHK ile kaldırılan Sağlıkta Dönüşüm Programı SDP´nin 15 yılda, Türkiye´de sağlık ortamını birçok açıdan etkilediğini, sağlık alanında birçok yeni soruna yol açtığına dikkat çekti.
Hatay Tabip Odası İskenderun Temsilciliği ile özel sağlık kuruluşlarının çelenklerinin yer aldığı törende Dr. Dalgıç, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekerek şunları ifade etti: “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti artıran unsurlardan biri de, şiddeti uygulayan kişilerin cezalandırılmayacakları ya da ciddi bir yaptırımla karşılaşmayacakları düşüncesidir. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete hoşgörü gösterilmeyeceği, şiddet suçlarının mutlak cezalandırılacağı düşüncesinin yerleştirilmesi ve önleyicilik açısından, TTB Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı bir an önce yasalaşmalıdır.”

Karasayar: Devletin en önemli görevi

Vatandaşlarına sağlıklı bir yaşam alanı ve imkânı oluşturmanın devletin en önemli görevleri arasında yer aldığını belirten TBMM İdare Amiri ve AKP Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karasayar, mesajında “Mutlu ve huzurlu bireylerden oluşan bir toplumun temel şartı kaliteli ve etkin hizmet sunan, iyi işleyen ve kolay erişilebilir bir sağlık sistemidir. Sunulan sağlık hizmetlerinin kalite ve seviyesi Ülkelerin gelişmişlik düzeylerini belirleyen önemli bir gösterge haline gelmiştir. Ülkemizde son dönemlerde sağlık alanında çok önemli reform ve dönüşümler gerçekleştirilmiştir. Bugün, vatandaşlarımızın yaşam standartları, insanımıza sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesi eskisiyle mukayese edilemeyecek düzeyde artmıştır. Bu alanda Türkiye Dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır” ifadesine yer verdi.

Ahrazoğlu: İyileştirmeler devletin görevi

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı mesajında bir toplumun sağlık sektörüne verdiği önem ve tıp alanındaki gelişmişlik düzeyinin, o ülkenin insana verdiği değerin ve uluslararası değerinin en önemli işareti olduğunu belirtti. Ahrazoğlu, sağlık çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi, mesleki sorunlarının giderilmesinin ise iktidarların asli görevi olduğunu vurguladı. Ahrazoğlu, “İnsanların daha sağlıklı, daha mutlu yaşam sürmesine hizmet etmeyi amaçlayan tıp bilimi, geçmişten gelen tüm birikimleri de kullanarak sürekli ilerleme içinde olmuştur. ´Önce insan´ anlayışının benimsendiği günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi çağdaşlığın öncelikli şartıdır” dedi.

Savaş: En büyük değer

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, 14 Mart Tıp Bayramı mesajında sağlığın insan hayatının olmazsa olmaz kabul edilen bir değer olduğunu kaydetti. Savaş´ın mesajı şöyle: “Halkımızın daha sağlıklı bir hayat sürmesini sağlamak, toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunmaktadır. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi, tüm insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir. Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye getirilmesi toplumsal refahın sağlanması için hekimlerimizin ve sağlık personellerimizin görevlerini özverili bir şekilde gerçekleştirdikleri herkes tarafından bilinmektedir. Sağlıklı bir toplum oluşturulması için her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çaba takdire şayandır.”

AKP´den hastane ziyaretleri

AKP İskenderun İlçe Başkanı B.Bestami Bilgili, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle İskenderun Devlet Hastanesi ve Diş Hastanesi ile birlikte ilçedeki özel hastaneleri ziyaret ederek sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.
İlçe Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde hastane yöneticileri ve doktorlarla bir araya gelen Bilgili, Türkiye´nin sağlık alanında devrim yaptığını savundu. Bilgili, “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. İlçe Teşkilat Yöneticilerimiz ile beraber başhekimlerimizi ziyaret ederek onların şahsında hekim arkadaşlarımızın, sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını tebrik etmek istedik. Gerçekten bu kutsal görevi ifa eden tüm arkadaşlarımızın, gerek Devlet Hastanemizde gerek özel hastanelerde gerek Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde ki hekimlerimizin, sağlık çalışanlarını tebrik ediyor ve canı gönülden kutluyorum. Onlara sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.

Culha: Şükran borçluyuz

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Hatay Tabipler Odası İskenderun Temsilciliğini ziyaret eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Hekimlerimizin demokratik dik duruşlarına şükran borçluyuz “ dedi.

14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Hatay Tabipler Odası İskenderun Temsilciliğini ziyaret eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve beraberindekileri Dr. Süleyman Saygılı, Dr. Doğan Dalgıç, Dr. İbrahim Tartıcı, Dr. Riyat Kırmızıoğlu, Dr. Yusuf Reyhani, Dr. Aydın Deniz Karataş ve Dr. Behçet Eşkili karşıladı.
Başkan Culha, hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının, insanlığın güzel ve sağlıklı bir hayat yaşamaları adına özverili çalışmalarda bulunduklarını, ancak darp vakalarının her geçen gün arttığına dikkat çekti. Başkan Culha, “Sağlık personellerimiz mesleki koşullarındaki zorluklara rağmen zor şartlarda mesleklerini ifa etmeye çalışıyor olsalar da kendi mesleklerini uygulamak adına büyük bir performans sergiliyorlar. Ülkemizdeki demokratik gelişmeler konusunda dik duruşlarından ve kararlılıklarından dolayı kendilerini şükran borçluyuz. Kendi ilçemizde Türk Tabipler Birliği´nin temsilciliğinin olmamasından dolayı biz İskenderun Türk Tabipler Birliği Temsilciliği´ni kendi temsilciliğimiz olarak kabul ediyoruz. Bu bağlam ben tekrardan insanlığa hizmet eden hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyor, mesleki hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.
Kaynak:

Akar bir kez daha sınırda
Akar bir kez daha sınırda
Genelkurmay Başkanı Akar, karakollarda incelemede bulundu
Reyhanlı şehitleri anıldı
Reyhanlı şehitleri anıldı
11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı´da bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitirenler, anıldı.
16 ilin valisi güvenlik toplantısında buluştu
16 ilin valisi güvenlik toplantısında buluştu
Hatay Valisi Erdal Ata, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Diyarbakır´da düzenlenen ve 16 ilin valisinin katıldığı Bölge Güvenlik Toplantısı´na katıldı.
Topal: Hatay´da uyuşturucu kullanımı yaşı 12´ye düştü
Topal: Hatay´da uyuşturucu kullanımı yaşı 12´ye düştü
Uyuşturucuya Meclis araştırması isteyen CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, tedavi merkezlerine başvuru yapan bağımlıların yüzde 10´unun Hatay´da yaşadığını ve uyuşturucu kullanım yaşının Hatay´da 12 yaşa kadar düştüğünü savundu.
Ehliyet ve pasaportlar, ´emniyetten´
Ehliyet ve pasaportlar, ´emniyetten´
İskenderun kaymakamlığı, 02 Nisan´da nüfus müdürlerinden verilmesi gereken ehliyet ve pasaport işlemlerinin, İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü binasındaki tadilat bitinceye kadar, İskenderun Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliği tarafından verilmeye devam edileceğini açıkladı.
´Zeytin Dalı´ desteği sürüyor
´Zeytin Dalı´ desteği sürüyor
Heyetler Hatay´a destek ziyaretini sürdürüyor
ADD´den ´şeker fabrikaları satılmasın´ kampanyası
ADD´den ´şeker fabrikaları satılmasın´ kampanyası
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İskenderun Şubesi, şeker fabrikalarının satılmaması amacıyla imza kampanyası başlattı. Kampanyada, ilk ikibuçuk saatte 800´e yakın imzanın toplandığı açıklandı.
"Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar var olacak"
"Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar var olacak"
18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü, pazar günü anma töreni düzenlenecek.
Mevziler, ateş altında
Mevziler, ateş altında
Genel Kurmay Başkanlığı, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin dün yaptığı açıklamada, ´etkisiz hale getirilen terörist´ sayısının 2.222´ye ulaştığını bildirdi.
Akar: Siviller bizim için dokunulmaz
Akar: Siviller bizim için dokunulmaz
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte, önceki gün Hatay bölgesinde inceleme ve denetlemede bulundu. Askeri zırhlı araç sevkiyatı devam ederken özel birlikler de sınıra ulaştı.
Fakıbaba´ya Hatay brifingi
Fakıbaba´ya Hatay brifingi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, önceki gün Hatay´a geldi.
Hatay Barosu: Türkiye kelimesini kimse kaldıramaz
Hatay Barosu: Türkiye kelimesini kimse kaldıramaz
Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, Türkiye Barolar Birliğinden ´Türkiye´ kelimesini kimsenin kaldıramayacağını ifade etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Zeytin Dalı için Hatay´da
Cumhurbaşkanı Erdoğan Zeytin Dalı için Hatay´da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar´la birlikte Zeytin Dalı Harekâtı´nın sevk ve idaresinden sorumlu olan 2. Ordu´nun Hatay´daki Harekât Merkezi´ne gitti.
11 füzenin 9´u Reyhanlı merkezine
11 füzenin 9´u Reyhanlı merkezine
Hatay Valiliği, gün içerisinde Afrin bölgesinden atılan 11 roketin 9´unun Reyhanlı ilçe merkezine isabet ettiğini, 1 Suriye uyruklu kişinin hayatını kaybettiği saldırılarda 17´si Suriyeli olmak üzere toplam 47 kişinin yaralandığını duyurdu.
Genelkurmay Başkanı Akar Hatay´da
Genelkurmay Başkanı Akar Hatay´da
Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar, kuvvet komutarlarıyla birlikte Hatay´da Zeytin Dalı Harekatı´yla ilgili inceleme yaptı, bilgi aldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi