´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olacağını açıklayan Bülent Bozdoğan, kentteki Tunceliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği´ni ziyaret etti.
Tarih: 12.3.2018 10:24:38

 

Ziyarette, dernek başkanı Derviş Açıkgöz ile görüşen ve çalışmaları hakkında bilgi veren Bozdoğan, İskenderun OSB´de üç dönem başkanlık yaptığını, o süreçte sanayicinin de desteğini alarak kitap dağıtımı başta olmak üzere, konferanslar, yazarların katılımlarıyla imza ve söyleşi düzenlediklerini, sosyal ve kültürel birçok projeler düzenlediklerini söyledi. Belediyecilikte, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerin çok önemli olduğunu, belediyecilik hizmetlerinde bunların ön plana geldiği anlatan Bozdoğan, “Belediyecilik sosyal demokratların işidir” dedi. Bozdoğan, şöyle konuştu: "Spor bir toplum için çok önemli ekonomik canlılıktır. Bugün İskenderun´a bakıyoruz. Bir futbol takımımız bile yok. Bir şehrin ekonomisi, şehrin futbol takımı ile aynı ligdedir. Bu gün liglere bakıyoruz. İskenderun´un bir takımı bile yok”. Belediye başkanı kenti sivil toplum kuruluşları ile yönetmeli. İzmir, Eskişehir örneklerini hepimiz biliyoruz. Celal Doğan döneminde Gaziantep´te sosyal belediyecilik anlamında çok güzel örnek çalışmalar yaptılar. Belediyecilik eğitim, sosyal, kültür ve spor alanlarında da etkili olmaktır. Birimiz, hepimizden akıllı değil. Hepimiz birimizden daha akıllıyız. Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var. Sivil toplum kuruluşları bir toplumun önemli dinamikleridir. Belediyecilikte sosyal yönetim anlayışı ön plandadır. Hep beraber bu kenti yönetmeye talibiz. İnsanların poşet poşet yiyeceklerle, kömürle gözlerini bağlamak değil, onlara onurlu bir şekilde kazanmayı, kazançlarıyla da harcamalarını gönüllerince yapmalarını anlatmak ve öğretmek gerekir."
Bozdoğan ile birlikte 1999-2004 yılları arasında İskenderun Belediye Meclisinde görev yaptıklarını anımsatan Açıkgöz, başarı dileğinde bulundu.
Kaynak:

"Bütçe, eğitimin sorununu çözmüyor"
"Bütçe, eğitimin sorununu çözmüyor"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi üzerne yaptığı konuşmada eğitim sistemini eleştirdi ve "Bu anlayışla muasır medeniyetin üstüne çıkılmaz" değerlendirmesini yaptı.
"2019 seçiminde heyecan yaşamayız"
"2019 seçiminde heyecan yaşamayız"
2014 yılında yapılan yerel seçimlerde heyecanlı bir seçim atmosferinin yaşandığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "2019 yılında bu heyecanı yaşamayacağımızı düşünüyorum.
900 işçinin sorunu parlamentoda
900 işçinin sorunu parlamentoda
Oruç, Nursan işçilerinin durumunu önergeyle Meclis´e yansıttı
İttifakta "2014 formülü"
İttifakta "2014 formülü"
31 Mart 2019 seçimlerine yönelik değerlendirmede bulunan iktidar partisi AKP´nin MKYK´sı, MHP-AKP ittifakını görüştü, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, ‘2014 kriterini uygulayın´ mesajı ilettiği savunuldu.
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye´nin enerjide giderek artan dışa bağımlılığı nedeniyle elektrik ve doğalgaza enflasyonun üzerinde yapılan zammın yanlış olduğunu söyledi.
CHP´li gençler E. Eren´i andı
CHP´li gençler E. Eren´i andı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz İlçe Gençlik Kolları, 12 Eylül sürecinde, yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980 tarihinde idam edilen Erdal Eren´i, ölümünün 38. yıl dönümünde andı.
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi´ne nezaket ziyaretinde bulundu.
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yardımcısı Kemal Mengüllüoğlu, esnaf ve işinsanlarını ziyaret etti.
SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi