´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olacağını açıklayan Bülent Bozdoğan, kentteki Tunceliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği´ni ziyaret etti.
Tarih: 12.3.2018 10:24:38

 

Ziyarette, dernek başkanı Derviş Açıkgöz ile görüşen ve çalışmaları hakkında bilgi veren Bozdoğan, İskenderun OSB´de üç dönem başkanlık yaptığını, o süreçte sanayicinin de desteğini alarak kitap dağıtımı başta olmak üzere, konferanslar, yazarların katılımlarıyla imza ve söyleşi düzenlediklerini, sosyal ve kültürel birçok projeler düzenlediklerini söyledi. Belediyecilikte, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerin çok önemli olduğunu, belediyecilik hizmetlerinde bunların ön plana geldiği anlatan Bozdoğan, “Belediyecilik sosyal demokratların işidir” dedi. Bozdoğan, şöyle konuştu: "Spor bir toplum için çok önemli ekonomik canlılıktır. Bugün İskenderun´a bakıyoruz. Bir futbol takımımız bile yok. Bir şehrin ekonomisi, şehrin futbol takımı ile aynı ligdedir. Bu gün liglere bakıyoruz. İskenderun´un bir takımı bile yok”. Belediye başkanı kenti sivil toplum kuruluşları ile yönetmeli. İzmir, Eskişehir örneklerini hepimiz biliyoruz. Celal Doğan döneminde Gaziantep´te sosyal belediyecilik anlamında çok güzel örnek çalışmalar yaptılar. Belediyecilik eğitim, sosyal, kültür ve spor alanlarında da etkili olmaktır. Birimiz, hepimizden akıllı değil. Hepimiz birimizden daha akıllıyız. Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var. Sivil toplum kuruluşları bir toplumun önemli dinamikleridir. Belediyecilikte sosyal yönetim anlayışı ön plandadır. Hep beraber bu kenti yönetmeye talibiz. İnsanların poşet poşet yiyeceklerle, kömürle gözlerini bağlamak değil, onlara onurlu bir şekilde kazanmayı, kazançlarıyla da harcamalarını gönüllerince yapmalarını anlatmak ve öğretmek gerekir."
Bozdoğan ile birlikte 1999-2004 yılları arasında İskenderun Belediye Meclisinde görev yaptıklarını anımsatan Açıkgöz, başarı dileğinde bulundu.
Kaynak:

"Seçimde iktidar olacağız"
"Seçimde iktidar olacağız"
Hatay Milletvekili ve CHP adayı Serkan Topal, Samandağ´ın Kurtderesi mahallesinde halk toplantısı düzenledi.
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
Hatay Büyükşehir, İskenderun ve Antakya belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerine ilişkmin değerlendirmede bulundu.
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 24 Haziran seçim çalışmalarını esnaf, semt pazarı, muhtar ve sivil toplum kuruluşları ziyareti ile sürdürdüğünü açıkladı.
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP Hatay milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu, 24 Haziran seçim hazırlıklarının son gününde çalışma temposunu arttırdı.
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarının son döneminde İskenderun, Payas, Belen bölgesine ağırlık verdi.
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
24 Haziran seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, AKP hükümetini eleştirmeyi sürdürdü.
Yol haritamız hazır
Yol haritamız hazır
Hataylılar, 11 parlamenterini belirlemek ve cumhurbaşkanlığını belirleyecek oyları kullanmak üzere yarın sandık başına gidip, oylarını kullanacak.
"SP meclisin kapısına dayandı"
"SP meclisin kapısına dayandı"
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP Hatay milletvekili ikinci sıra adayı İbrahim Gül, seçim çalışmalarını partisinin ilçe yöneticileri ve dokuzuncu sıra adayı İlhami Boşça ile birlikte sürdürüyor.
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
İyi Parti Hatay milletvekili adayı Bilal Karaca, partisinin İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimi ile birlikte Çırtıman ve Şekere bölgesindeki toplantılarında vatandaşlarla bir araya geldi.
Pazar günü neyi oylayacağız-2
Pazar günü neyi oylayacağız-2
1 Kasım seçimleri 24 Haziran´ın yollarının kilometre taşlarını döşedi. Bugün yapılacak milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde neyi, neden, kim için oylayacağını bilerek tercih mührüne el uzatalım.
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Hatay ve İskenderun´da 24 Haziran seçim çalışmalarını izleyecek. Hatay´da bulunan AGİT uzun dönem gözlemcileri Willem Gerrit Jan Voorhuijen ile Adam Drnovsky, bölgede seçimi izlemeye başladı.
CHP´li Kartal, seçim standında
CHP´li Kartal, seçim standında
Seçim çalışmalarını mahalle gezileri, esnaf ve ev ziyaretleri ile sürdüren CHP İskenderun ilçe örgütü, sahaldeki seçim standında milletvekilyi adaylarını da buluşturuyor.
HDP´den sahile stant
HDP´den sahile stant
HDP İskenderun ilçe örgütü, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında kent sahilinde stant açtı.
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
CHP´li belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin Hatay mitingine ilişkin değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi